Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie tak dawno, gdy wprowadziłem się do bloku, skorzystałem z oferty Orange Światłowód (tylko internet do 300 mb/s). Wziąłem też telewizję satelitarną od CANAL+ i moje pytanie jest takie. Czy Waszym zdaniem dobrze zrobiłem? Mój wybór wynika z tego, że nigdy nie kupuję ofert łączonych, np. internet+telewizja, bo mam wrażenie, że może to utrudnić negocjowanie nowych warunków przy przedłużaniu umowy. Czy Waszym zdaniem lepiej wziąć IPTV Orange po światłowodzie, czy po zakończeniu bieżącej umowy pozostać z Platformą CANAL+? Jak oceniacie flagowy dekoder Orange, ICU100? Czy działa on sprawnie i warto poświęcić dla niego Ultraboxa+4K od CANAL+? Mam już skończony remont w mieszkaniu i gdybym dokonał takiej zmiany, to, żeby niczego nie burzyć, musiałbym korzystać z dekodera ICU100, nie po kablu, a po WiFi - czy wtedy dekoder będzie działał poprawnie? Nie będzie zbytnio mulił? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania i za ogólne porównanie satelitarnej Platformy CANAL+ z IPTV Orange po światłowodzie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder ICU100 działa po WiFi bez żadnych problemów. Dodatkowo - jeśli masz stosunkowo nowy telewizor - to sterujesz nim pilotem telewizora. Dekoder nie jest demonem prędkości, ale daje radę.

Oferta telewizyjna Orange IPTV jest o tyle ciekawa, że masz w niej programy, których w Canal+ nie masz (Polsat Sport, Eleven 4K).

 

Decyzja należy do Ciebie. Ja korzystałem z PC+ z modułem i zrezygnowałem na początku roku. Musisz sobie przeliczyć, co ci się bardziej opłaca. Mi - dla dużo tańszego smartfona - opłacało się wziąć Orange Love Premium (z C+, HBO i Mistrzowską Piłką). Umowę mam do listopada 2021 i będę obserwował, co się będzie działo na rynku.

 

Przeliczając to, co miałem wcześniej, to Comfort z C+ i HBO bodajże za 70 zł, do tego telefon za 45 i internet 100/10 za 60 zł, czyli 175.

Wybrałem Orange Love Premium za 220 zł, drożej, ale tak jak pisałem - więcej zyskałem na smartfonie, bo S10+ de facto kosztował mnie koło 2200 zł (promo Samsunga - 1000 złotych za odkup starego telefonu).

 

Gdybym dziś miał brać nową ofertę, to pewnie bym wybrał Orange Love Standard z netem 1Gb/s, czyli za 130 zł. Do tego jakaś sensowna oferta Canal+ z HBO (Player albo apka C+)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił uwagę głównie na jakość obrazu TV. Sygnał telewizji po IP jest bardziej skompresowany niż ten z satelity pomimo że sama technologia daje duży potencjał, to nie jest on jeszcze wykorzystywany przez operatorów. W efekcie obraz TV po IP jest  widocznie gorszy niż ten z satelity. Widać to gołym okiem już na telewizorze 40 cali. Nie widziałem jeszcze sygnału telewizyjnego po IP który byłby jakościowo co najmniej taki sam jak ten z satelity (chociaż jakość telewizji z satelity też nie wykorzystuje w pełni możliwości jakie daje ta technologia przekazu sygnału). Pewnie kiedyś to nastąpi jak klienci będą wymagać. Niestety polski klient ciągle jeszcze w większości nie wymaga jakości. Liczy się tylko cena i ilość kanałów. 10 kilo kaszanki jest bardziej pożądane niż 0,5 kg dobrej szynki.

Natomiast zaletą kablówek z stosunku do platform satelitarnych jest oferta telewizyjna kanałów z obu platform i dostęp do kanałów w jakości HD które nie są dostępne w tej jakości z satelity np. Eska TV HD, WP HD Puls 2 HD itd...

Ja jednak wole mieć mniej kanałów a w lepszej jakości.

 

 

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert03 napisał:

W efekcie obraz TV po IP jest  widocznie gorszy niż ten z satelity. Widać to gołym okiem już na telewizorze 40 cali. Nie widziałem jeszcze sygnału telewizyjnego po IP który byłby jakościowo co najmniej taki sam jak ten z satelity.

 

A ja widziałem. Przez apkę do streamowania z dekodera (oczywiście bezstratnie). Dopóki internet będzie dalej w "łańcuchu pokarmowym" niż satelita (czyli dodatkiem do talerza) to jakość będzie gorsza. Ale wraz z przepływem bazy klientów na iptv powinno być coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Obecnie mam internet do 300 mb/s od UPC, ale noszę się przesiadką. Wykorzystuję do standardowego surfowania (YT), pracy zdalnej i okazjonalnie nauki oraz grania - do tych celów jest OK (choć gry zdarzało się przycinać). Po zmianie dostawcy do powyższej listy dojdzie Netflix lub inny streaming (póki co bez 4K). Netflix będzie chodził naraz na dwóch urządzeniach, w tym czasie na dwóch innych standardowy surfing - takie może być największe przewidywalne przeze mnie obciążenie. I tu pytanie: czy światłowód od Orange 600 mb/s to ogarnie czy lepiej iść w 1 gb/s? Nie jestem odbiorcą, który dostaje spazmów, gdy raz w roku na sekundę przytnie mu obraz czy nastąpi 2-minutowa przerwa w dostępie do usługi, natomiast zupełnie nie mam doświadczenia ani z Orange ani z internetem o tej prędkości i tych usługach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kucharz, korzystam ze światłowodu Orange od 4 lat. Najpierw miałem 300 Mb, teraz 1 Gb. Generalnie polecam Ci pomyśleć przyszłościowo. Oczywiście prędkość możesz podwyższyć też później. Natomiast bez żadnego ale powiem, że jestem ogromnie zadowolony z tego łącza. Awarię miałem przez te lata dokładnie jedną i to właściwie nie z winy Orange. Całe szczęście, że nie panikujesz i nie "zrywasz umów" przez drobne usterki. Też tak mam, ale i tych drobnych nie uświadczyłem na światłowodzie Orange. :) Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, popytałem jeszcze lokalnie i jestem zdecydowany. Chodzi mi po głowie taki myk, żeby wziąć 600 Mb/s bezterminowo (80 zł, na 24 miesiące proponują mi za 60 zł) i jeżeli wszystko będzie w porządku to przejść na 1 Gb/s za 80 zł na 24 miesiące (o ile taka opcja będzie możliwa, jutro będę rozmawiał z infolinią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 20:43, Kucharz napisał:

Obecnie mam internet do 300 mb/s od UPC, ale noszę się przesiadką. Wykorzystuję do standardowego surfowania (YT), pracy zdalnej i okazjonalnie nauki oraz grania - do tych celów jest OK (choć gry zdarzało się przycinać). Po zmianie dostawcy do powyższej listy dojdzie Netflix lub inny streaming (póki co bez 4K). Netflix będzie chodził naraz na dwóch urządzeniach, w tym czasie na dwóch innych standardowy surfing - takie może być największe przewidywalne przeze mnie obciążenie. I tu pytanie: czy światłowód od Orange 600 mb/s to ogarnie czy lepiej iść w 1 gb/s? Nie jestem odbiorcą, który dostaje spazmów, gdy raz w roku na sekundę przytnie mu obraz czy nastąpi 2-minutowa przerwa w dostępie do usługi, natomiast zupełnie nie mam doświadczenia ani z Orange ani z internetem o tej prędkości i tych usługach.

Spokojnie wystarczy Ci 300 mbps do Twoich potrzeb. Oczywiście nie namawiam, żebyś brał 300 zamiast 600 czy 1gbps tylko informuję :) Sam mam 300mbps od Orange w domu, zdarzały się momenty, że ja grałem na Stadii w ustawieniach 4K (można sobie poczytać, jakiego łącza to wymaga), siostra w tym samym czasie oglądała coś na Netflixie a jeszcze ktoś surfował po internecie. Żadnych zacinek, wszystko w jak najlepszym porządku. 

Na Orange światłowód sporo osób narzeka, ja natomiast mam całkiem inne wrażenia. Z Orange nie mam żadnego problemu, wszystko działa jak trzeba, w ciągu roku raz zdarzyła się awaria kiedy w wiosce coś kopali i uszkodzili kabel. 

Natomiast mam światłowód od Netii w mieszkaniu i tam już nie jest tak różowo. Router po restarcie potrafi nie połączyć się z internetem przez kilka godzin, zdarzają się nagłe utraty połączenie. Nie jest to nagminne, jednak od czerwca, kiedy posiadam tę usługę zdarzyło mi się to już kilka razy. Trochę za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
niebawem będę miał podłączany w domu jednorodzinnym światłowód Orange 600 Mb/s. Chciałbym się poradzić jaki kupić dodatkowy router który będzie współpracował z Funbox 6.
Chciałbym aby sieć była skonfigurowana w ten sposób aby Funbox 6 był na piętrze natomiast ten dodatkowy router obsługiwał swoją siecią kondygnację parterową.

W związku z tym mam parę pytań:
1.Jaki wybrać dodatkowy router w cenie do 300 – 400 zł, który bezproblemowo będzie współpracował z Funboxem, najlepiej gdyby posiadał WIFI 6.
2.Czy aktualnie podczas wizyty instalator z Orange ma obowiązek skonfigurowania mi obu routerów i poprowadzenia kabla z piętra na parter, czy też będę się musiał tym zająć się sam.
3.Jaki wybrać kabel do połączenia obu routerów i jak może być maksymalna długość kabla która będzie łączyła ze sobą oba routery.

Zaznaczam że w tym temacie jestem laikiem dlatego chcę się podeprzeć wiedzą osób które znają temat.
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sprocket napisał:

Dzień dobry,
niebawem będę miał podłączany w domu jednorodzinnym światłowód Orange 600 Mb/s. Chciałbym się poradzić jaki kupić dodatkowy router który będzie współpracował z Funbox 6.
Chciałbym aby sieć była skonfigurowana w ten sposób aby Funbox 6 był na piętrze natomiast ten dodatkowy router obsługiwał swoją siecią kondygnację parterową.

W związku z tym mam parę pytań:
1.Jaki wybrać dodatkowy router w cenie do 300 – 400 zł, który bezproblemowo będzie współpracował z Funboxem, najlepiej gdyby posiadał WIFI 6.
2.Czy aktualnie podczas wizyty instalator z Orange ma obowiązek skonfigurowania mi obu routerów i poprowadzenia kabla z piętra na parter, czy też będę się musiał tym zająć się sam.
3.Jaki wybrać kabel do połączenia obu routerów i jak może być maksymalna długość kabla która będzie łączyła ze sobą oba routery.

Zaznaczam że w tym temacie jestem laikiem dlatego chcę się podeprzeć wiedzą osób które znają temat.
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytania. Trochę mam za mało danych. Pierwsze pytanie brzmi czy będzie u Ciebie zamontowany zewnętrzny ONT? Gdzie chcesz mieć gniazdko światłowodowe ? Jeśli gniazdo zainstaluje na dole a nie będziesz miał zewnetrznego ONT-a to będzie problem z taką instalacją. Łatwiej będzie postawić FB na dole a router zakupiony o góry. Instalator konfiguruje tylko FunBoxa i dekodery, reszta go raczej nie interesuje. Chyba ze będzie miał luźny dzień i go poprosisz to może kabel przeciągnie ale to zależy ile będzie miał z tym roboty. Konfiguracja leży po Twojej stronie. Co do routera, ja mam taki: https://m.euro.com.pl/routery/huawei-router-huawei-wifi-ax3-ws7200-20-bialy.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIvtKG7qfX8wIV9AWiAx1OIgqrEAUYCiABEgLIGPD_BwE&gclsrc=aw.ds 

i działa prawidłowo  z FB 6 i ma WiFi 6. Kabel nie musi być jakiś super drogi ale też nie kupuj najtańszego, myślę że kat 6 wystarczy. Co do odległości…myślę ze spokojnie sobie połączysz oba routery, tym się nie martw. Jak jesteś laikiem to proponuje wykupić asystę techniczną wtedy będziesz miał pewność ze wszystko jest połączone i skonfigurowane poprawnie. 

Edytowane przez wezyriusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Czy będzie zainstalowany ONT nie wiem. Chcę aby instalator poprowadził światłowód na piętro (po elewacji budynku) gdzie podłączy go do Funboxa 6. Od Funboxa6 chcę poprowadzić skrętkę na parter aby połączyć z dodatkowym routerem. Tak z ciekawości jaka może być maksymalna długość kabla łącząca dwa routery bez pogorszenia jakości połączenia.

Co do kabla to zastanawiałem się czy cat 5e nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej miejscowości dotarł w końcu światłowód od firmy NEXERA i dziś odwiedził mnie "opiekun budynku" od Orange z ulotką. Muszę przyznać że cenowo wygląda to całkiem nieźle, ciekawe jak z jakością usług. Chociaż mam obecnie od nich neostradę po miedzi i nie narzekam to mam lekkie obawy by sobie nie pogorszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ozzy666 napisał:

Do mojej miejscowości dotarł w końcu światłowód od firmy NEXERA i dziś odwiedził mnie "opiekun budynku" od Orange z ulotką. Muszę przyznać że cenowo wygląda to całkiem nieźle, ciekawe jak z jakością usług. Chociaż mam obecnie od nich neostradę po miedzi i nie narzekam to mam lekkie obawy by sobie nie pogorszyć.

Można wiedzieć co to za oferta? Dodatkowo mieszkasz w bloku czy wolnostojącym domu? Bo to też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu wielorodzinnym. Oferta to Orange Love Mini za bodajże 89.99 zł. Interesuje mnie to czy występują jakieś problemy ze światłowodem, awarie itd. Do tej pory mam neostradę po miedzi i zero problemów przez 4 lata, nie chciałbym zmieniać na coś gorszego. Jeśli przejdę na światłowód to w przyszłym roku dołączył bym do tego jeszcze telewizję dlatego zależało by mi na tym by to było stabilne połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty tej 20 złotowej by nie było. Abonament zwiększył by mi się o 10 zł. Teraz płacę 80,99 zł za neostradę 30 Mb/s (tyle mi wyciąga) i komórkę a gdybym przeszedł na światłowód miałbym prędkość 300 Mb/s i większy pakiet danych w komórce. Z dokładniejszą ofertą mają się jeszcze odezwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...