Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mingo napisał:

Mówimy o orange światłowód? Sam mam telefon stacjonarny i opłatę za utrzymanie łącza. Jak rozumiem, nie powinienem mieć tej opłaty?

Tak, mówimy o orange światłowód. Nie mam klasycznej linii miedzianej. Ja może niefortunnie użyłem słowa opłata za utrzymanie łącza. Bardziej powinno być opłata za światłowód w budynku jednorodzinnym ( albo inaczej opłata budynkowa). I właśnie tą opłatę mi anulowali. 

Edytowane przez Jerzykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:


Nie mogą zaskoczyć w promocji wyższą ceną... hehe... :) Już nie przesadzaj... jak by nie to że jest 20zł dodatkowe na światłowód w domu jednorodzinnym to 59zł za 300 Mb/s to jest dobra cena. U nas jeszcze 3 miesiące temu Orange jako jedyne oferowało internet 16 Mb/s za 59zł... :) 
 

59 zł za 300 mega to dobra cena?😂Inni mają taniej.A juz te 59+20 zł to super cena😆Ja będąc u nich abonentem juz jakieś  25 lat mam ok 4-5 mega za 35 zeta. Gdzie inni w takiej cenie mają 150-300 mega. I przepłacam od lat.I co zaproponuja mi ofertę jak dla nowego prosto z ulicy i do tego drożej niż w konkurencji. Więc faktycznie mają dobrą ofertę i cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie porównuj miasta do wsi. Na wsi jest większość budynków jednorodzinnych, większe odległości od domów. Więc i koszta podłączenia i utrzymania większe. Po za tym ja w tych kablówkach szału nie widzę, jak jestem u różnych znajomych to w tych kablówkach albo co chwilę zakłócenia. Albo nie ma telewizji, albo internetu. Może i taniej płacą, ale jakościowo to jest kicha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam za oknem na wsi 2 światłowody prywatnych operatorów plus max 15mbit miedziuche ze średniowiecza od Orange. Na jednym światłowodzie telewizja światłowodowa a drugim wlana oferta. Na żadnej problemów nie ma i nie było. Kilka wsi obok światłowód z telewizją jambox, problemów również zero. Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mnie to interesuje?Od lat mnie naciagają na telefon stacjonarny bo inaczej utrzymanie łącza.Teraz kolejne wymówki by mnie naciagać na kolejne dodatkowo opłaty.A skrzynka rozwalona przez drogowców ze 2-3 lata temu jak nie była poprawona tak nie jest. Najlepiej ciągnąć kasę za nędzne usługi a inwestycji żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Orientujecie się czy może są na tej usłudze jakieś oferty utrzymaniowe dla stałego klienta? Znajomemu kończy się umowa i płaci standardową cenę ze strony + 15 zł dopłaty za dom jednorodzinny. Od niedawna ma możliwość na tym samym kablu podłączenia internetu od T-mobile. Ja mu mówię, weź dla zasady innego operatora. Tym bardziej że tam dla nowego klienta lepsza oferta niż to co proponują na przedłużenie w Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 20:23, czerstwy napisał:

Od lat mnie naciagają na telefon stacjonarny bo inaczej utrzymanie łącza

Orange przegapił jeden temat - powinien brać opłatę za utrzymanie linii miedzianej, podłączonej fizycznie do budynku ale bez umowy na usługi abonenckie.

W końcu Orange musi utrzymywać linię, nawet jeśli nikt z nie korzysta bo przecież w każdej chwili właścicielowi budynku może przyjść do głowy chęć na podpisanie umowy.

:lol2:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Canal + 4k dziala tylko na głównym dekoderze na multirum nie ma tego programu . Dlaczego po podłączeniu i włączeniu tv brakuje mi paru programów np sifi czy polsat Jim jam motowizja czy nowela +? Uruchomią się te programy czy trzeba interweniować?

Edytowane przez polinik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kanałów, które wymieniłeś, czyli Polsat Jim Jam, Sci Fi czy Nowela+ nie ma w żadnym pakiecie od Orange. One są tylko w pakietach od C+, czyli np. pakiet Extra+. Już pomijając, że nie wiem o jakim pakiecie Orange mówisz, w pakiecie Optymalnym nie ma sporej liczby programów, chyba że dopiero podpisałeś umowę to przez miesiąc masz wszystkie kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spotkał się ktoś z oferta na światłowód za ok 60 zł prędkość 300 mega? Tylko to nie jest kabel Orange i  jest to lokalizacja na wsi. Bo taką ofertę teoretycznie przedstawił i pracowiniki w punkcie. Coś mi tu śmierdzi bo chyba coś za tanio u innych utrzymanie łącza na stronie operatora jest dopłata +20zł za dom jednorodzinny. A tu niby taka oferta i to w punkcie stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Ja się spotkałem. Za sam internet 300 mega jest cena 59,98 zł. Na obcej infrastrukturze nie ma dopłaty 20 zł za utrzymanie łącza. Aby dolicz chyba 3,99 zł czynszu za ruter, nie dawno wprowadzili taką opłatę.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 09:04, Ozzy666 napisał:

@czerstwy

Ja się spotkałem. Za sam internet 300 mega jest cena 59,98 zł. Na obcej infrastrukturze nie ma dopłaty 20 zł za utrzymanie łącza. 

Tego to się nie spodziewałem że Orange może mieć tak dobrą ofertę cenowo. Czyli ok 64-65 zeta za wszystko bez dodatkowych kosztów? Ile gwarantowane jest przy tych 300 mega? Mam nadzieję że nie 30 bo z tego co wiem w takim UPC to prawie na ile jest umowa tyle jest na ruterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...