Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak korzystam i nie narzekam szybki,stabilny modem z wi-fi 6 i dobrymi antenami. 


Tu masz recenzje, nie. moja ale w pełni się zgadzam. 

Dodam tylko że opisywane w recenzji "problemy wieku dziecięcego" obecnie pozostały tylko wspomnieniem. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, opensource napisał(a):

Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy własnym routerem, a operatora to znaczy że nie potrzebujesz zmiany. W moim przypadku jedna z pierwszych rzeczy o które pytam operatora przy zmianie dostawcy internetu to czy jest możliwość podłączenia własnego routera i na jakich zasadach.

Jak sie czegoś nie zna i jego możliwości oraz jak to wykorzystać to wydaje sie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,...jestem tu nowy więc prosze o zrozumienie Was .

Panowie przeczytałem te posty które mnie tu interesowały odnośnie orange światłowód,bo od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zmiana dostawcy netu. Dotychczas korzystałem pare lat z netu, downland 50mb (max co oferuje mi mój dostawca) i jak na te czasy to już troche mało bo materiały 4K często długo bufor zanim wystartują. Mam pare pytań,a mianowicie posiadam stały adres ip tzn.taki do którego mam dostęp z zewnątrz do routera do domu i zależało by mi na tym bo pare rzeczy niekiedy kontroluje z zewnątrz a do tego mam router na ścianie w przedpokoju w centralnym miejscu pod sufitem ładnie wykończone i nie uśmiecha mi się robić rewolucji z powodu  zmiany (do tego asusa mam podłączone cztery lany i wan z inego punktu który wchodzi do mieszkania przez sciane do skrzynki schowanej  wścianie i  z tamtąd dopiero do routera kable idą)  w urządzeniach,mam pytanie ,czy w punkcie orange stacjonarnym lub przy składaniu wniosku online) jestem z pania konsultantką załatwić przy podpisywaniu umowy stały adres ip oraz czy moge zostawić swój router asusa rt-ac87u jako punkt dostepu internetu do moich urządzeń w domu oczywiście przed routerem potrzebny jest od nich ten cały funbox i potem do mojego...czy jest jak ktoś tu opisywał jakieś urządzenie do którego wpina sie świtłowód a z drugiej strony wychodzi wan po kablu do mojego routera.

Jak fachowo technicznie zacząć rozmowe o co mi chodzi z konsultantem czy z jakimś technikiem ,żeby wiedział o co mi chodzi.

Sorry ,że sie tak rozpisałem ale chciałem naświetlić wam obraz całej sprawy.Jeśli moglibyści mi coś doradziń ,byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam Was Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukas73 napisał(a):

mam pytanie ,czy w punkcie orange stacjonarnym lub przy składaniu wniosku online) jestem z pania konsultantką załatwić przy podpisywaniu umowy stały adres ip oraz czy moge zostawić swój router asusa rt-ac87u jako punkt dostepu internetu do moich urządzeń w domu oczywiście przed routerem potrzebny jest od nich ten cały funbox i potem do mojego...czy jest jak ktoś tu opisywał jakieś urządzenie do którego wpina sie świtłowód a z drugiej strony wychodzi wan po kablu do mojego routera.

Jak fachowo technicznie zacząć rozmowe o co mi chodzi z konsultantem czy z jakimś technikiem ,żeby wiedział o co mi chodzi.

Sorry ,że sie tak rozpisałem ale chciałem naświetlić wam obraz całej sprawy.Jeśli moglibyści mi coś doradziń ,byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam Was Krystian.

Co ip to nie wiem. Ale za dodatkowa opłatą na pewno się da.  Są urządzenia zwane ONT. Z jednej strony wchodzi światłowód, z drugiej strony jest gniazdo pod które możesz podłączyć swój ruter. Z tym że operatorzy niechętnie zgadzają się na ONT. Najlepiej rozmawiać z technikiem który będzie instalował światłowód że koniecznie musi przywieźć ONT. Z konsultantami za bardzo nie ma o czym mówić. Oni tylko bełkoczą bla bla bla. Nawet nie będzie wiedział o czym mówisz i co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedź w mojej kwesti,o takie właśnie rozwiązanie mi chodzi. Szukając dalej znalazłem informacje o orange ,że nie zbyt chętnie idą na ont+swój router ale trzeba to zaznaczyć przed podpisaniem umowy,żeby w uwagach umowy było to zaznaczone. Nawet znalazłem temat konfiguracji ont+rt-ac87u.Zależy mi tylko na necie,żadnych innych dodatków od orange nie potrzebuje.

Prosze mi powiedziec jeszcze czy obecny mój net po światłowodzie down.80/15 upl.wystarczy do oglądania 4K po lanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zwolennikiem kabla i tam gdzie moge podpinam kablem. Pomysł urodził sie niedawno bo chce zmienić z plazmy panasa g10e na coś co ma lepszy obraz niż mój tv ,no i prądu żre 250watt troche dużo .

W wolnej chwili gdzięś na lini orange zapytam czy ont+ swój router była by taka możliwość......a tak już poza wszystkim co dorównuje plazmie w obrazie prócz oleda,bo sie ponoć wypalają.Plazma też sie miała wypalać ale po 14latach uzytkowania nic za bardzo sie nie wypaliło (spr.programami do testowania) 

 

Dziekuje jeszcze raz za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne łącza 400 Gb/s w sieci Orange:

 

Nowe łącza 400 Gb/s uruchomiliśmy na trasach pomiędzy: Warszawą, Poznaniem, Szczecinem, Bydgoszczą, Łodzią, Katowicami i Krakowem. Obecnie przenoszą one ok. 40% ruchu w sieci szkieletowej.
 

large?v=v2&px=999

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/kolejne-lacza-400-gb-s-w-sieci-orange/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Woli Duchackiej pod adresem łącze mam- ale może dlatego, że to nowe budownictwo. Podobnie u brata na jednym z nowych osiedli na Czyżynach.. Nawet w Swoszowicach, tam gdzie jest zabudowa domków też jest możliwość podłączenia światłowodu od Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 4K, czyli z wejściem na telewizję IPTV. Telewizja linearna jako dodatek bo korzystam głównie z serwisów online.

Najbardziej zależy mi na internecie bo ten z Play/UPC już mnie zaczął denerwować i żona marudziła, że jest gorzej niż było wcześniej w dawnym UPC. Poza tym po 15 latach z Plusa wracam do Orange- znajomi mają dobrą opinię na temat tego operatora..

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzam się do nowego mieszkania i nie będę mógł tam mieć anteny satelitarnej, tzn mógłbym mieć gdybym się uparł ale nie chcę ciągnąć metrów kabli i kombinować jak mogę mieć IPTV. Póki co wziąłem Polsat z powodu promki 12 msc za 0 zł ale jak skończy mi się umowa z C+ to wezmę TV od Orange. Wygodnie jest mieć wszystko na jednej fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili. Wszystko było dobrze do update Fanbox 6. Dokonano w ostatnich dniach aktualizacji routera od Orange, nowe menu i pojawił się problem. Mam do tego zestawu komputer HP niezły, router fabox6 i drukarka HP B110A. Wszystko chodziło sprawnie do aktualizacji Fanbox 6. Po aktualizacji router stracił łączność po WiFi z drukarką. Drukarka widzi sieć ale nie łączy. Pojawia się komunikat o błędzie WPA. Czyli coś zmienili w szyfrowaniu. Mam w innym pomieszczeniu wzmacniacz WiFi. Ze wzmacniaczem drukarka łączy się bez problemu. Zgłaszałem sprawę do Orange,do HP. Niestety nie udało się rozwiązać problemu. Dobrze że chociaż przez wzmacniacz mam połączenie po WiFi. Próbowałem różnych opcji, bez skutku. Może ktoś spotkał się z takim problemem.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Janio napisał(a):

Wszystko chodziło sprawnie do aktualizacji Fanbox 6. Po aktualizacji router stracił łączność po WiFi z drukarką. Drukarka widzi sieć ale nie łączy. Pojawia się komunikat o błędzie WPA. Czyli coś zmienili w szyfrowaniu.

 

W nowej wersji softu (FB 6) usunięto szyfrowanie WPA-2 -PSK/AES (jest tylko WPA2 Personal) stąd problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dvbx napisał(a):

 

W nowej wersji softu (FB 6) usunięto szyfrowanie WPA-2 -PSK/AES (jest tylko WPA2 Personal) stąd problemy.

Tak też myślałem, że coś z szyfrowaniem jest nie tak, ponieważ wzmacniacz takowe ma, dlatego mi łączy bez problemu. Jest WPA2 Personal, WPA2/WP3 Personal i WPA3 Personal. Tylko dzwoniąc do nich nie bardzo odpowiadają na pytania jak ingerowali w oprogramowanie i czy można to przywrócić? Może po jakimś czasie się domyślą, a może taki był cel.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.12.2023 o 11:14, Ozzy666 napisał(a):

@lakiman

Jeśli można spytać to na jaki dekoder się zdecydujesz? I mam nadzieję że gdy już przejdziesz do Orange to podzielisz się wrażeniami ;)

Pierwsze wrażenia: na  razie jest ok. Funbox 6 oferuje dobrą jakość sygnału wifi w dużym mieszkaniu.

Córce od wczoraj nic się nie zawiesiło w komputerze. Na razie testuję bez podłączonego kabla etherntowego.

Z poprzednim internetem od Play bywało różnie.

Co do telewizji. Mam dobry telewizor, więc kanały w miarę dobrze  wyglądają. Jest bardzo fajna funkcjonalność w postaci mozaiki z programami  "live". Przeglądam to co mnie interesuje i szybciutko wybieram. Tego mi brakowało w Canal+ i UPC w dekoderach.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę, nie zamierzam wracać do oferty sat. Telewizję i tak  traktuję jako dodatek- jakiś sport, dokument czy publicystyka. Kilka lat temu, miałem wrażenie pikselizacji obrazu w czerni na Orange. Obecnie czerń, kolory są naprawdę dobre. Dla mnie obraz jest akceptowalny. 

To tyle co do telewizji od Pomarańczowych.

Przede wszystkim  z czego korzystam są to jednak serwisy streamingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...