Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie na ile takie orange tv jest lepsze od zamówienia oferty sat i korzystania wyłącznie z c+ online? Jak tylko skończy mi się umowa z C+ i Viaplay wyjdzie z Polski to pewnie przesiądę się. na iptv. Brak problemów z anteną Canal+ i Polsat Sport w jednym pakiecie i dodatkowo dekoder na Google TV z nagrywaniem w chmurze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. W Play kanały HD mają 7 Mb/s.

Na sat, w kablówkach.. co nadawca to inny bitrate.

A co do internetu w Play- serdecznie dziękuję i nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny zauważyłem trend. Nie tylko w tym temacie. Jak ktoś jest z czegoś nie tyle, że zadowolony ma neutralne zdanie i nie narzeka. Zaraz się znajdzie ktoś, który będzie wbijał szpileczkę, bo to pewnie jest  podejrzane. 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast teoretyzować sam sprawdź jak jest. Ja sprawdziłem, w dodatku kontaktowałem się z operatorem i stwierdzili że nic nie mogą z tym zrobić więc jak przyjdzie czas na przedłużenie umowy to ponownie zapytam o ten wątek i pewnie się skończy tym że ten ich streaming pójdzie w odstawkę, bo nawet DVB-T2 nadaje z lepszymi parametrami. Co z tego że jest wysyp operatorów streamingu, oferują łącza gigabitowe, a telewizja w takim wydaniu jakościowo w większości to dno. Na logikę to coś tu nie gra. ;)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange opóźnienie znowu nie jest takie duże, kiedyś zdaje się sprawdzałem to względem DVB-T to było coś koło 6-8 sekund na kanałach TVP. Inaczej jest tylko w przypadku, gdy korzysta się z dekodera 4k Stream, tam jest transmisja protokołem unicast, więc opóźnienie jest większe ale wszystkie inne dekodery działają po multicast i tam te opóźnienie jest akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można przejść z Netii na  DVB-T2. Mam podłączoną antenę jakość jest całkiem dobra, no i dużo tych kanałów. Jeśli chodzi o usługi łączone, dostęp do usług łączących w ramach 1 faktury: internet, telewizję, abonament tel. czy usługi  premium- jednak warto czasami wybrać operatora. Z tego co się orientuję w przypadku mojego adresu u  konkurencji satelitarnej,  kablowej, wszędzie obcinany jest bitrate.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedługo zaczynam prace wykończeniowe w mieszkaniu, będę brał Orange, prawdopodobnie Dekoder 4K Premium, i zanim przyjdzie elektryk i zacznie przenosić gniazdka itd., to mam pytanie o podłączenie powyższego dekodera do sieci. Mam w ścianie 1 gniazdko RJ-45, jakieś tam inne kablowe i zastanawiam się, na jakiej zasadzie ten dekoder działa — czy muszę go podłączyć kablem Ethernet z tym RJ-45 w ścianie, czy może on dobrze działa na WiFi? Chcę obok postawić punkt dostępowy TP-Link Mesh, więc gniazdko RJ-45 będzie zajęte. Mogę oczywiście dekoder wpiąć do tego węzła, ale on tworzy nową sieć i nie wiem, czy to będzie robiło temu dekoderowi jakiś problem, że to nie jest sieć z modemu? Ewentualnie zostawię WiFi z modemu, który będzie w skrzynce technicznej, jeśli właśnie WiFi dekoderowi wystarczy. Ale to właśnie, proszę o potwierdzenie, bo może i przez WiFi można podłączyć, ale Wy na bazie swojego doświadczenia wiecie, że to się nie sprawdza. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 4K premium ma możliwość podłączenia za pomocą kabla Ethernet tylko z modemem. Wifi również będzie działało w dwóch pasmach 2,4 GHz i 5 GHz tylko z modemem. Więc jeśli masz wyjście kabla w ścianie to po jego drugiej stronie powinien być modem (Router)Orange. Kabel stosuje się do podłączenia jeśli urządzenia są blisko siebie. Jeśli dalej to wifi. Kabel Ethernet możesz zastosować np. gdy będziesz chciał mieś drugi dekoder w innym pomieszczeniu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę lipa, bo z tego co mówicie, to jak podłączę dekoder po kablu do węzła, w moim przypadku to będzie TP-Link Deco X50, to prawdopodobnie dekoder tego nie uzna za modem, nawet jeśli ten będzie działał w trybie "Access Point". Mam obecnie Deco M5 i jak podłączam laptopa kablem Ethernet, to nazwa sieci jest taka jak WiFi generowane przez Deco. Będę musiał się bawić ze switchem, kolejnym gniazdkiem do zasilania itd. Chyba, że poproszę elektryka o podwójne gniazdko RJ-45.

Edytowane przez mbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mbas pomieszanie z poplątaniem. Jeżeli połączenie będzie przez kabel (sieć LAN) to nazwa nie ma żadnego znaczenia - to po pierwsze. Po drugie - jeżeli router który ma wybudowany modem ma również porty LAN, to przy standardowej konfiguracji po podłączeniu urządzenia typu laptop/komputer do portu LAN powinien na takim urządzeniu działać internet. Jeśli masz tylko jeden port LAN, a potrzebujesz więcej to dokup np. switcha - koszt do kilkudziesięciu złotych.

Edytowane przez opensource
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to nakreślę sytuację i ostatecznie zapytam, czy muszę coś robić, czy nie. Mam skrzynkę techniczną, gdzie mam wsadzić modem. Biorę Orange. Wszystkie modemy w Orange mają 4 porty Gigabit Ethernet (1 Gb/s). Mam 3 pokoje, w każdym jedno gniazdko Ethernet, więc przy 4 portach będę miał zajęte 3, po 1 na każde pomieszczenie, 1 zostanie wolny. W salonie i gabinecie stawiam Deco, koniecznie w trybie AP. Oba Deco podłączam do gniazdka RJ-45 w ścianie, czyli łączę je z modemem ze skrzynki po kablu Ethernet, dzięki czemu mam dobre WiFi z roamingiem. W salonie stawiam też dekoder. Łączę ten dekoder po kablu Ethernet z Deco (które w sumie ma 3 porty Gigabit, jeden będzie zajęty na połączenie z modemem w ścianie, kolejny na dekoder, trzeci może na konsolę). Rozumiem, że dekoder Orange nie krzyczy, że pomiędzy modemem a dekoderem jest jeszcze Deco, prawda? Mam teraz w domu światłowód i 3 jednostki Deco, działające w trybie AP. Modem jest na strychu, do portów LAN są wpięte kable Ethernet, które rozprowadzają internet po 3 pomieszczeniach, do 3 gniazdek RJ-45 w ścianie (no i te Deco są podłączone do tych gniazdek). Z tego co widzę, to wszystkie urządzenia, tj. 3 jednostki Deco i pozostałe urządzenia, jak telefony, laptopy, dekoder Canal+ mają adresy 192.168.1.X, gdzie X to jakiś numer, niekoniecznie kolejny, bo Deco mają końcówki 3, 17, 5, jeden telefon ma 4, dekoder 2, więc nie ma jakiejś logicznej kolejności. Nie potrzebuję zatem drugiego gniazdka RJ-45 w ścianie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - jeżeli w miejscu gdzie masz gniazdo w ścianie (salon, kuchnia, łazienka itp.) podłączysz tam router, to zyskujesz dodatkowe porty (LAN). Przy założeniu że każdy router jest poprawnie skonfigurowany, to na każdym urządzeniu które jest podłączone do takiego routera powinien być dostępny internet. Oczywiście przy założeniu że routery są poprawnie skonfigurowane pisząc bardzo ogólnie. Nie ma też wtedy znaczenia dla dekodera gdzie jest podłączony. Jeżeli taka konfiguracja Ci nie będzie działać, to któreś z urządzeń jest niepoprawnie skonfigurowane lub/i źle podłączone. Reasumując - tam gdzie masz dodatkowe routery i masz wolne porty LAN, to nie potrzebujesz nic dodatkowo dłubać w ścianie. Jedna z ważniejszych rzeczy podstawowych to routery powinny być połączone portami LAN (nie WAN) z głównym routerem przy założeniu że konfiguracja jest standardowa.

Edytowane przez opensource
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz robić. Wszystko będzie Ci działać. Dekoder z Orange też. Oczywiście deco w trybie Ap. Robię tak samo u klientów i zawsze działa.

@opensource w deco x50 nie ma fizycznie wan-a (można to przekonfigurować w systemie). Są 3 porty LAN (1 wykorzystuje się na wejscie internetu np z gniazda i 2 do wykorzystania neta po kablu).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...