Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś stało się to co potwierdza moje słowa. Od godziny nie mam internetu, rozumiem awaria. Ale gdybym miał również IPTV to byłbym odcięty i od internetu i od telewizji a nadchodzi weekend. A tak FunBox 3.0 świeci się na czerwono a telewizja z Canal+ działa w najlepsze ;) 

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten operator to dno i żenada. Właśnie miałem telefon z ofertą światłowodu. I umowa do 300 mega ale niby nie jest gwarnatowana na umowie żadna prędkość bo to nie ich kabel. Gość mnie uświadamiał że u wszystkich innych operatorów jest tak samo. Nawet gdyby to Orange jest dla mnie najgorszą firmą z jaką maiłem do czynienia. Może, dlatego że przygód było wielem bo usługi są jakieś 26-27 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne odczucia co do Orange. Jestem ich klientem od 5 lat, od 8 miesięcy mam internet do 300 mega po światłowodzie i nigdy nie miałem z nimi problemów. Muszę ich nawet pochwalić po ostatniej awarii która nastąpiła w piątek wieczorem. Myślałem że będę bez internetu cały weekend a tu po zgłoszeniu awarii, w sobotę zjawił się technik Nexery i ogarnął problem. Fakt że to nie ich technik ale i tak szybko poleciało zlecenie naprawy od Orange do Nexery. Jedynie do czego mogę się przyczepić to to że pomimo bycia ich abonentem policzyli mi 1,66 zł dodatkowo za połączenie na ich infolinię.

Edytowane przez Ozzy666
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem już chyba problemy z tym operatorem.Usługi to dziadostwo a jeszcze  większe to obsługa klienta. Tam każdy mówi co innego😂Opisywanej wcześniej rozwalonej skrzynki przez drogowców dalej nie naprawili😂A widziałem jaki tam syf zrobiły ptaki gdy maiłem awarię która mi usuwali tygodniami przy okazji strasząc opłata za bezzasadne zgłaszanie usterki. Swoją drogą to kabaret  chcą żeby podpisać umowę do 300 mega a nie gwarantuja nawet 1 mega🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak babcia miała awarię linii, to też dwa razy naprawiali. Jak można nie gwarantować prędkości, u mnie lokalna firma gwarantuje 80%, a przeważnie jest więcej, minusem jest to, że w wersji bez dopłaty 10 zł nie ma routera na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego uświadomiał  mnie że inni tez tego nie robią. Tu rozumiem że mam gwarantowane  80-120%  https://www.fiber-media.pl/index.php?pg=int   Ale czego tu się spodziewać po pracownikach Orange.

Żaden operator za 30zl nie daje gwarancji prędkości łącza…

Polecam sobie poczytać…

https://cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko/pytania-i-odpowiedzi/internet/czym-rozni-sie-szybkosc-transferutransmisji-danych-od-przepustowosci-lacza,6.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maly801 napisał:

Żaden operator za 30zl nie daje gwarancji prędkości łącza…

U mnie za 50 zł miesięcznie (sam internet), jest mowa o 80% (oczywiście wszystko jest również zależne od odległości, jakości serwera z którego pobieramy dane, nawet tu zdarzało się że Orange nie lubił się z Canal+ Online), tyle, że mam za stary router i laptop, aby to osiągać. Raczej rozkładam to na parę urządzeń.

 

Tamten pakiet na tamtej stronie jest po okresie promocyjnym za 65 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maly801 napisał:

A to za 30zł jest jakiś światłowód  w Orange?🤣Obecnie znacznie drożej mam do 10 mega z czego realne ostatnio ok 2-4 mega😂

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie światłowód w Orange za 39zł... 200/30 (bez dodatkowych opłat). Będzie to wytwór poboczny nju.pl gdzie przy umowie na 2 lata dostanie się takie cuś (NJU = Orange). Na razie jest test ale to dobra droga to taniej usługi.

A co co gwarancji prędkości to TOYA daje gwarancję na 100% (no i jest takowa)... ale cóż z tego jak np serwery YouTube szaleją jak opętane i Connection Speed potrafi spaść czasem do 20 Mb/s... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czerstwy napisał:

A jak działa? U innych jest prędkość gwarantowana a ty opowiadasz bzdury o światłowodzie za 30 zł🤣

A czy ja napisałem, że światłowód w Orange jest za 30zł?

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Ja tylko napisałem, że żaden operator nie daje gwarancji prędkości łącza przy łączach, które kosztują 30, 60 czy 100zł.

Łącza z gwarantowaną prędkością są dużo, dużo droższe...

 

Kolejny link do poczytania:

https://cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-predkosci-internetu-faq/czym-sa-predkosci-minimalna-zwykle-dostepna-i-maksymalna,7.html

 

I to o o czym jest mowa w linku powyżej gwarantuje Orange i każdy inny dostawca bo musi.

Cała reszta to bełkot marketingowy.

Edytowane przez maly801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Będzie światłowód w Orange za 39zł... 200/30 (bez dodatkowych opłat). Będzie to wytwór poboczny nju.pl gdzie przy umowie na 2 lata dostanie się takie cuś (NJU = Orange). Na razie jest test ale to dobra droga to taniej usługi.

A co co gwarancji prędkości to TOYA daje gwarancję na 100% (no i jest takowa)... ale cóż z tego jak np serwery YouTube szaleją jak opętane i Connection Speed potrafi spaść czasem do 20 Mb/s... :/ 

Teraz jeszcze w ramach testu NJU tylko w blokach, ale po zakończeniu najprawdopodobniej pojawi się też dla budynków o zabudowie jednorodzinnej z dopłatą 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej oferty dla mnie jest za 60 kilka zł z ruterem za 300 mega. U innego operatora mam jak byk przy 300 mega pisemna gwarancja  prędkości 80-120% a nie zupełne nic bo niby obca sieć. Jak nie potrafią świadczyć usług i zapewnić prędkości to niech się nie pchają w takie usługi. Ja juz nie dam się przez nich okradać tyle lat był telefon czy utrzymanie łącza teraz prak nawet prędkości minimalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, czerstwy napisał:

Nie znam tej oferty dla mnie jest za 60 kilka zł z ruterem za 300 mega. U innego operatora mam jak byk przy 300 mega pisemna gwarancja  prędkości 80-120% a nie zupełne nic bo niby obca sieć. 

nju.pl/swiatlowod 

Edytowane przez Simi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...