Skocz do zawartości

ORANGE ŚWIATŁOWÓD - opinia ogólna


CashBackPlease
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2021 o 20:43, Kucharz napisał:

Obecnie mam internet do 300 mb/s od UPC, ale noszę się przesiadką. Wykorzystuję do standardowego surfowania (YT), pracy zdalnej i okazjonalnie nauki oraz grania - do tych celów jest OK (choć gry zdarzało się przycinać). Po zmianie dostawcy do powyższej listy dojdzie Netflix lub inny streaming (póki co bez 4K). Netflix będzie chodził naraz na dwóch urządzeniach, w tym czasie na dwóch innych standardowy surfing - takie może być największe przewidywalne przeze mnie obciążenie. I tu pytanie: czy światłowód od Orange 600 mb/s to ogarnie czy lepiej iść w 1 gb/s? Nie jestem odbiorcą, który dostaje spazmów, gdy raz w roku na sekundę przytnie mu obraz czy nastąpi 2-minutowa przerwa w dostępie do usługi, natomiast zupełnie nie mam doświadczenia ani z Orange ani z internetem o tej prędkości i tych usługach.

Ja mam światłowód Orange i prędkość  do 300 mb/s jest zupełnie wystarczająca. Większe prędkości do zwykłego domu są zupełnie nie potrzebne. Większe prędkości to jest jak samochód sportowy, co z tego że potrafi pojechać z 400 km/h jak nie masz gdzie takich prędkości osiągać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Interesuje mnie to czy występują jakieś problemy ze światłowodem, awarie itd. Do tej pory mam neostradę po miedzi i zero problemów przez 4 lata,

Mam w domu Swiatłowód od Orange od ponad roku. W tym czasie dwa razy miałem awarie, wynikało to z jakichś nieogarniętych ludzi, którzy kopią kanalizację na wsi. Po prostu byli nieostrożni i uszkodzili kabel. 

W obu przypadkach awaria trwała bodaj kilka godzin. Poza tym żadnych rozłączeń czy innych problemów. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest chyba najgorsze możliwe rozwiązanie, bo nie ma wybudowanej kanalizacji jak w miastach, słupy są elektryczne a nie ma słupów telekomunikacyjnych bo instalacja miedziana była zakopywana w ziemi. W związku z tym światłowód też układali "na bieżąco", po prostu kopali w ziemi i tam ułożyli kabel. Przez to wydaje mi się, że jest on dużo bardziej narażony na jakieś uszkodzenia, bo na słupie czy nawet w kanalizacji teletechnicznej(takiej jak w miastach, ze studzienkami) jest on bardziej zauważalny i widoczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj. Przecież nikt codziennie nie robi jakiś wykopów, a nawet jak są jakieś wykopy to wszelkie instalacje są zaznaczone na mapkach. Po za tym jak się układa linie w ziemi to nad kablem układa się różnego rodzaju folie. Kolor takiej folii oznacza jakiego rodzaju instalacja znajduje się pod nią. U mnie na wsi są słupy telekomunikacyjne, i na nich są rozwieszone linie miedziane jak i światłowodowe. Pod względem estetycznym bardzo kiepsko to wygląda. Jakby to ode mnie zależało to ja wolałbym żeby światłowody były położone pod ziemią. Uważam że jeżeli jest wszystko zrobione zgodnie ze sztuką to kabel w ziemi jest narażony na mniejsze uszkodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój światłowód jest na słupach telekomunikacyjnych. Kiepsko to wygląda podczas wiatru, ale mam ten internet od stycznia tego roku, i nie ma z nim żadnych problemów. W czasie montażu zostawili mi kilka metrów metrów takiego światłowodu, i muszę przyznać że nie tak łatwo go uszkodzić. Co prawda sam światłowód jest cienki jak włos, ale otaczające go warstwy jakiegoś włókna są bardzo wytrzymałe. Sam przewód świetnie by się nadawał jako sznurki do rozwieszania prania. Zupełnie się nie rozciąga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jerzykowski napisał:

Uważam że jeżeli jest wszystko zrobione zgodnie ze sztuką to kabel w ziemi jest narażony na mniejsze uszkodzenia. 

No właśnie, zgodnie ze sztuką. Rozmawiałem z pracownikiem z ekipy, która pierwsza uszkodziła światłowód i mówił, że w dokumentacji kabel był w innym miejscu niż w rzeczywistości*.

 

Zgadzam się, że jak jest wszystko zrobione jak należy to uszkodzenie kabla pod ziemią jest rzadkością. Jednak wiemy też, jaka jest fachowość wielu ekip. Tak czy siak nie zdarza się to często, więc można przymknąć oko ;) 

 

*być może kłamał, a kopali dość nieuważnie i dlatego przerwali kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jerzykowski napisał:

Mój światłowód jest na słupach telekomunikacyjnych. Kiepsko to wygląda podczas wiatru, ale mam ten internet od stycznia tego roku, i nie ma z nim żadnych problemów. W czasie montażu zostawili mi kilka metrów metrów takiego światłowodu, i muszę przyznać że nie tak łatwo go uszkodzić. Co prawda sam światłowód jest cienki jak włos, ale otaczające go warstwy jakiegoś włókna są bardzo wytrzymałe. Sam przewód świetnie by się nadawał jako sznurki do rozwieszania prania. Zupełnie się nie rozciąga. 

To ma działać a nie wygladać.Każdy ma chyba zapas linii głownej z tego co widzę u siebie.A przyłącza do domu to nie wiem bo u mnie zostawiony tylko kabel przy słupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 13:49, mingo napisał:

Rozmawiałem z pracownikiem z ekipy, która pierwsza uszkodziła światłowód i mówił, że w dokumentacji kabel był w innym miejscu niż w rzeczywistości*.

To że dokumentacja często jest niezbyt rzetelnie zrobiona to jedno, ale to że oni nadzwyczajniej w świecie nie potrafią często jej dobrze czytać to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dlaczego Orange nie udostępnia kanałów w "4k " dla abonentów mających vdsl80? Wiadomo że usługa działała by , uparcie powtarzają "tylko na światłowodzie " jest dostępna . Tymczasem odpada mi C+ 4k i E11 sports 4k mimo że place abo za obie opcje . Orange miał wpadkę i na tym łączu przez kilkanaście minut były w/w kanały dostępne . W menu serwisowym zmieniły się zapisy : w zakładce "usługa" HD, MULTI zmieniło się na HD,MULTI ,4K,PRV . Obecnie po staremu wszystko. Czy ktos zaobserwował coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli teoretycznie nawet gdybym w przyszłości chciał światłowód od Orange to ten telefon jest mi zbędy? Bardzo dobrze choć i tak wolałbym całkiem zrezygnować z tego operatora. A usługe poszukać gdzie indziej bo tam zapewne będzie taniej nawet jako nowy.Niż w Orange  ze stażem juz ok . 25 lat telefon a internet troche mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon stacjonarny nie jest niezbędny żeby mieć światłowód od Orange albo od innego operatora. W Orange światłowód w przypadku jeżeli jest używany w budynku jednorodzinnym dochodzi opłata za utrzymanie łącza 15 zł miesięcznie. W przypadku innych operatorów to nie wiem czy jest taka opłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas utrzymanie łącza Orange Światłowód to 20zł. Rozumiem że muszą się koszta zwrócić inwestycji bo EU daje chyba tylko około 40% a reszta to inwestycja własna. Mam nadzieję że z czasem przestaną pobierać tą kwotę. TOYA u mnie tylko 10zł...
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Orange Love. Mam światłowód, telefon stacjonarny,telewizje i karte SIM. Mi znieśli opłatę za utrzymanie łącza. Telefon stacjonarny muszę mieć ze względu na starszą osobę która jest domownikiem, i nie potrafi posługiwać się telefonem komórkowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gidyja napisał:

Jak mogli ci znieść opłatę za utrzymanie łącza jeśli masz aktywny telefon, wtedy nie ma żadnej opłaty
 

A no znieśli. Telefon jest po Voip . Przez dwa miesiące naliczyli mi opłatę 14.99zł. Dałem tą opłatę do reklamacji, z początku nie chcieli reklamacji uznać. Dopiero po kilku moich reklamacjach opłatę znieśli, a dwie opłaty które naliczyli odliczyli z bieżącego abonamentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 17:41, czerstwy napisał:

Ja obstawiam że zaskocza wysoka cena. Oferta tego operatora na wszystko to kompletna kicha i raczej nic sie nie zmieni.


Nie mogą zaskoczyć w promocji wyższą ceną... hehe... :) Już nie przesadzaj... jak by nie to że jest 20zł dodatkowe na światłowód w domu jednorodzinnym to 59zł za 300 Mb/s to jest dobra cena. U nas jeszcze 3 miesiące temu Orange jako jedyne oferowało internet 16 Mb/s za 59zł... :) To jest dopiero super oferta haha... i znam ludzi którzy jeszcze taką ofertę posiadają... :) 

 

Też mnie ciekawi ten cennik bo myślę że z "dopłaty budynkowej" nie zrezygnują aby inwestycja w kabel się wróciła. A czytałem kiedyś że firmy nie są skore do obniżek kwotowych ale za tą samą kwotą można dostać szybszy internet. Aleeee na co komu aż tak szybki internet? :) Aby oglądać 4K online w najwyższej jakości potrzeba 40-50 Mb/s a co z resztą? :) 

Edit: Aaaaaale za to ofertę TV mają dramatycznie drogą... :/ 

 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 17:50, Jerzykowski napisał:

A no znieśli. Telefon jest po Voip . Przez dwa miesiące naliczyli mi opłatę 14.99zł. Dałem tą opłatę do reklamacji, z początku nie chcieli reklamacji uznać. Dopiero po kilku moich reklamacjach opłatę znieśli, a dwie opłaty które naliczyli odliczyli z bieżącego abonamentu. 

Mówimy o orange światłowód? Sam mam telefon stacjonarny i opłatę za utrzymanie łącza. Jak rozumiem, nie powinienem mieć tej opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...