Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ponieważ mój Sagemcom DSI83 zaczyna juz wariować chciałbym się czy wartko go zmienic na Wifiboxa+?
-czy wifibox+ działa juz stabilnie, nie ma problemów z jego działeniem?
-jakość obrazu i dźwięku na wifiboxie+ bedzie gorsza/lepsza?
-płynność menu, włączania i zmieniania kanałów jest podobna?

ps.Poza Sagemcom Dsi83/87 i Wifibox+ jakis inny dekoder NC+ pozwala na tworzenie własnej listy kanałów(wciskam 1 i mam Canal+)
 

Edytowane przez karoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając(miałem) ten dekoder 1,5 jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytania :D

Zależy na jaki egzemplarz trafisz mój za 2 przelatał ponad 1,5 i nie było z nim problemu

Obraz był dobry ale nie jestem w stanie tego potwierdzić

Płynność menu :E Animacji nie ma ale dekoder przy codziennym użytkowaniu nie wieszał się :P

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę wybrać się do APSu i tam u nich sprawdzić na innym pilocie. Jeśli wada się potwierdzi, to jak będzie wina pilota to dostaniesz nowy pilot, jeśli natomiast wina dekodera to otrzymasz sprawny taki sam model dekodera.

 

A teraz moja sprawa:

 

Orientuje się ktoś dlaczego w NC+ Go na dekoderze WifiBox+ w połączeniu z kinem domowym LG-HT503 nie ma głosu na kinie domowym? Dekoder  połączony jest z kinem domowym zwykłym tanim kablem optycznym. Gdy oglądam normalnie telewizję to głos jest a gdy chcę oglądnąć coś na NC+Go np film z kolekcji Canal+ VOD czy jakiej kolwiek kolekcji to w głośnikach kina domowego jest cisza.

Wie ktoś co to może być i gdzie to ustawić?

 

Jeśli ktoś zna rozwiąza nie to proszę odpisać. To dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Właśnie wymieniłem Mediabox na Wifi box.

Stary dekoder miałem podłączony do kina domowego kablem HDMI z dekodera do kina i kolejnym kablem z kina do tv i wszystko działało.

Wifi box podłączyłem tak samo obraz wyświetla jednak nie mam dźwięku, jeśli na tv przełączę na zwykła antenę nie wyłączając przy tym dekodera i kina, wtedy słychać dźwięk, co zrobić żeby wyświetlał się obraz i był dziwek?

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z podłączeniem sprzętu do internetu. Pomimo, że dekoder  wyszukuje moją sieć WiFi nie mogę się do niej podłączyć ze względu na długość hasła do niej. Przycisk "aktywuj" jest podświetlony tylko gdy hasło ma bodajże 6 znaków. Niestety moja sieć ma 10 znaków - gdy wpiszę wszystkie 10 wtedy  przycisk "aktywuj" robi się nieaktywny ;)  Czy jest jakiś sposób na obejście tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje hasło ma 12 znaków i nie było problemu z wpisaniem. Może poprostu przez Menu > ustawienia > diagnostyka > przycisk PILOT i tam wybierz połączenie WI-FI > OK . U mnie tak na 100% wchodzi hasło. 

Edytowane przez tester19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z podłączeniem sprzętu do internetu. Pomimo, że dekoder wyszukuje moją sieć WiFi nie mogę się do niej podłączyć ze względu na długość hasła do niej. Przycisk "aktywuj" jest podświetlony tylko gdy hasło ma bodajże 6 znaków. Niestety moja sieć ma 10 znaków - gdy wpiszę wszystkie 10 wtedy przycisk "aktywuj" robi się nieaktywny ;) Czy jest jakiś sposób na obejście tego problemu ?

Zmień w routerze szyfrowanie z WEP na WPA2 i każde hasło z przedziału 8 do 32 znaków będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy wasze dekodery chodzi mi o ten model też wam się wiesza i co chwila go trzeba wyłączać by poprawnie chodził :(

Niestety potwierdzam ten dekoder to porażka na całej linii. Mam z nim mega problemy. Ten dekoder jest u mnie jako drugi do multiroomu. Pierwszy główny chodzi idealnie.

Edytowane przez kondziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu awarii dekodera musiałem wyjąć z szafy ten szajs i podłączyć rodzicom.

1.Czy da się ustawić jednoczesny start dekodera i TV po uruchomieniu pilotem od dekodera?
Chodzi mi też o wyłączanie jednym guzikiem.

2 Dostęp do pełnego EPG prosto z pilota, a nie po przebijaniu się przez menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy da się ustawić jednoczesny start dekodera i TV po uruchomieniu pilotem od dekodera?

Chodzi mi też o wyłączanie jednym guzikiem

2 Dostęp do pełnego EPG prosto z pilota, a nie po przebijaniu się przez menu?

Ad.1. Oczywiście. Tabelkę z kodami i instrukcją aktywacji tej funkcji masz w instrukcji str.15-18

Ad.2. Tylko przez menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawsze komedie odstawia ten dekoderek :censored: Dzisiaj po włączeniu internetu w telewizorze wyłączony dekoder sam się zresetował. Pojawia się boot potem initilazing po czym sam się uruchamia na ostatnim kanale na jakim był oglądany. Sądząc po tym co koledzy piszą powyżej najpewniej wymiana nic nie da bo cała partia tego sprzętu jest wadliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, najgorszy dekoder jednogłowicowy w NC+. Już lepiej brać od ADB. Widzę, że nie tylko mi pilot wariuje. Wybieram np. opcję "MENU", a dekoder zamiast wybrać tę opcję, przełącza na inny kanał.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder to same niespodzianki podczas odtwarzania z dysku znika w połowie filmu dźwięk i znowu powraca. Następna usterka to po włączeniu  z pilota przycisku  z    (standby) dekodera nie ważne na jaki kanał najpierw myśli pojawiają się jakieś, połówki napisu dioda świeci na zielono po minucie pojawia wreszcie kanał lub też nie dodam że czasami wykryje mi brak sygnału pomaga tyko wyjęcie wtyczki z gniazdka krótko mówiąc to [beep] :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Czytając kilka waszych wypowiedzi na ten temat już zrozumiałem, że to pseudo dekoder, ale i tak zapytam was co mam zrobić, gdyż ta skrzynka nie odbiera sygnału z pilota.

Dodam że tak zamulony jest ten dekoder, że nie ma opcji wejść w menu i resetować wszystko i podsumowując co mam robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Wymieniłem baterie w pilocie na nowe i okazało się, że to wina baterii była, że dekoder wariował. Teraz już jest OK, normalnie działa. Trochę to dziwne, że wina baterii była, ale jest OK.

 

Pozdrawiam, ksiaze351

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...