Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vitaminum C

Do Start+ można dobrać medaBox+ lub WifiPremiumBox+ za jednorazową aktywacją 199 zł lub 79 zł aktywacji i 10 zł co miesiąc :-)

 

Może być turboBox+ z aktywacją 49 zł i 5 zł miesięcznie :-)

Edytowane przez Vitaminum C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WIFIBOX DSIW74 mam pytanie.

Czy to normalne że gdy podłączę dysk zewnętrzny, ustawie sobie nagrywanie i wyłączę dekoder dysk cały czas dostaje zasilanie(pracuje) mimo że nagrywanie będzie dopiero za ok 8 godzinach opcjach mam zwykły start dekodera(nie ten szybki)?

Edytowane przez tompatrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dekoder na inny egzemplarz i te same objawy. Timeshifting podczas meczów na C+ rwie obraz, co więcej co jakiś czas muszę czyścić dysk, bo jego zapełnienie wynosi 100%(mimo kasowania nagrań). Nie pozostaje mi nic innego jak pójść i wymienić wifiboxa na turboboxa. Oczywiście za dopłatą.

 

Zewsząd słyszałem, że najgorszy sprzęt ma CP, a w nc+ dekodery są OK. Paradoksalnie, ja z dekoderami CP większych problemów nie mam, natomiast dekoder od nc+ to tragedia.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dekoder na inny egzemplarz i te same objawy. Timeshifting podczas meczów na C+ rwie obraz, co więcej co jakiś czas muszę czyścić dysk, bo jego zapełnienie wynosi 100%(mimo kasowania nagrań). Nie pozostaje mi nic innego jak pójść i wymienić wifiboxa na turboboxa. Oczywiście za dopłatą.

 

Zewsząd słyszałem, że najgorszy sprzęt ma CP, a w nc+ dekodery są OK. Paradoksalnie, ja z dekoderami CP większych problemów nie mam, natomiast dekoder od nc+ to tragedia.

Akurat trafiłeś  jeden z najgorszych dekoderów sprzęt z conax jest naprawdę przyzwoity.Ja użytkuje i sobie chwalę Wifi Premiumboxa.W konkurencji to dopiero teraz jest dobry dekoder a wcześniej to wiadomo co było kto był i miał ten wie.Próbuj za 149 zł aktywację uzyskać płacąc tyle nie płacisz najmu teraz jak i przy kolejnych umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam dobrać sobie multiroom do mojego pakietu. Mój dekoder główny to Mediabox z podłączonym routerem TP-Linka. Router główny to Livebox 2 od orange. Chciałbym podłączyć dodatkowe dwa dekodery do multiroomu. W jednym z pokoi w których będzie stał dekoder znajduje się wspomniany wcześniej Livebox. Natomiast w drugim pokoju nie ma żadnej możliwości podłączenia dekodera za pomocą kabla ani z Mediaboxem ani z Liveboxem, pozostaje więc połączenie z dekoderem głównym za pomocą Wi-Fi. Zastanawiam się nad 3 opcjami:

 

1. Dobranie 2 sztuk WiFiBoxa i połączenie wszystkiego za pomocą Wi-Fi

2. Dobranie 2 sztuk Boxa+ i zakup routera do jednego z dekoderów, i połączenie drugiego za pomocą kabla z Liveboxem.

3. 1 sztuka WiFiBoxa i 1 sztuka Boxa+. Jeden dekoder połączony za pomocą Wi-Fi a drugi kablem Ethernet z Liveboxem.

 

Która opcja najlepsza. Jak sprawuje się WifiBox w usłudze multiroom? Wszystko działa sprawnie czy występują jakieś problemy? Do jednego z dekoderów( tego w pomieszczeniu z Liveboxem) chce dokupić dysk zewnętrzny aby móc na nim nagrywać. Który dekoder sprawniej działa z dyskiem? Bardzo bym prosił o porady co do wyboru dekodera do usługi multiroom, ponieważ jutro albo w środę zamierzam wybrać się do salonu i muszę wiedzieć na co się zdecydować. Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj wątek o mulitiroomie i wifiboxie... Najlepsze rozwiązanie to 2 i dokupienie TP-LINK takiego jak masz.

Czyli Box+ sprawuje się lepiej niż WifiBox? Przeglądałem po kilkanaście stron wątków, zarówno o WiFiboxie jak i o multiroomie i nie znalazłem jednoznacznej odp który dekoder jest najlepszy do multiroomu. 

 

P.S Router TP-Link do mediaboxa kupiłem za specjalną cenę 49 zł w salonie nc+. Czy mogę kupić jeszcze jeden po takiej samej cenie? Czy promocyjna cena jest tylko na 1 sztukę i więcej mi nie sprzedadzą?

Edytowane przez ShinobiQWE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj jeszcze raz uważnie bo pytasz o to co na co całkiem niedawno była udzielana odpowiedź.... 

 

Jednoznacznie nikt Ci nie odpowie, mam w domu boxy od roku i zero problemow, znajomy juz 3 razy wifiszrota wymienial i dalej conajmniej raz na tydzien musi zrobic mu reset bo swiruje. Zreszta kolega wyżej miał podobny dylemat i jak widać wybrał jak wybrał i już zagęszcza wątek problemami...

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze w dekoderze jest możliwość wyszukiwania kanałów. O co chodzi z zakładką "OPERATOR" i jakimiś dziwnymi wartościami w niej, jak "2020", "2022" czy "C023"? :)

Nie posiadam teraz tego dekodera, ale kiedyś na DSI87 jeden ściągał listę HotBird+Astra, drugi też ściągał HotBird+Astra, a trzeci listę tylko HotBirda. Nie pamiętam, w jakiej kolejności, najlepiej sam popróbuj :) zawsze masz możliwość powrotu do pierwotnej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Macie też takie problemy jak ja?
Chodzi mi o działanie pilota. Dzieje się coś innego niż chce. Klikam pogłośnij, a tu zmienia się kanał. Nie dzieje się to cały czas. Ale jak ktoś lubi latać po kanałach, to jest to wkurzające. Pilot czyściłem izopropanolem i nic to nie dało. To wina pilota? Mam się udać do salonu na wymianę? Wystarczy tylko pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...