Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr77sat

Na dzień dzisiejszy nie dostaniesz już drugiego pvr-a. Osobiście miałem też dwa. Pace. Jeden wysiadł dali wifipremiumboxa, drugi siadł dali Wifiboxa. Tylko jeszcze karty cameleon posiadam, a dekodery jeszcze nie sparowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, znowu to padło zaczęło się samo zawieszać kilka razy dziennie. Albo zanika głos albo nie da rady przełączyć kanału. Dramat.

Rozumiem, że jeżeli pójdę do punktu serwisowego to muszę im oddać ten dekoder na 24 godziny, żeby sprawdzili, czy rzeczywiście mogą mi wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Świetna aktualizacja. Zaniemówilem. Najpierw błąd aktualizacji. Po 2, udanej aktualizacji, brak skalowania obrazu. Co bym nie zrobił, nie działa.

I najważniejsze - aplikacja start, wciskam zero i.............. Usługa tymczasowo niedostępna. Szok poprostu szok :). Jedyny plus to epg działa znacznie lepiej niż do tej pory. Dodatkowo zmieniła się czcionka. Ogolnie - altualizacja spartolona :D

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją skalowanie działało i tak powinno zostać. Aplikacja Start do tej pory nie działa. Bubel, a nie oprogramowanie. Ale to już standard jak widać. 2 "aktualizacje" temu skalowanie działało automatycznie. Po poprzedniej aktualizacji trzeba było każdorazowo przestawiać po restarcie dekodera. A teraz, równie dobrze tej funkcji może nie być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja START+ będzie działać po podłączeniu dysku zewnętrznego. Jest on wymagany do zapisania danych rozruchowych dla aplikacji.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie wchodzi bezproblemowo. Co do skalowania obrazu tak samo, jak w przypadku wifiPremiumbox, nie działa na kanałach z flagą nadawczą. Aplikacja start musi pobrać dane aby pokazywała informacje, trzeba odczekać jakiś czas najlepiej w trybie czuwania.

Ale co nie jest tak z tym skalowaniem obrazu? Sam mam tylko dekoder WiFi PremiumBox+ i nie mam jakiś zniekształceń obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji działa w porządku. Dane migrują do nowego softu, stary nie będzie wspierany.

Chodzi o PillarBox - czarne pasy lewo-prawo, gdy program jest nadawany w 4:3. Poprzednie oprogramowanie nieprawidłowo obsługiwało flagę WSS. Flaga WSS przesyła sygnał, aby program 4:3 pokazywać w 4:3 bez zniekształceń proporcji poprzez rozciągniecie na cały ekran.

Dotychczas obraz dało się rozciągnąć, teraz dekoder obsługuje flagi WSS, jak miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nc+ user

co do dysku - to potwierdzone dane? Dzwoniłem na infolinię i nic o tym nie mówili (o konieczności obecności dysku). Przyjeli tylko zgłoszenie.

 

Co do skalowania obrazu - nie o to chodzi. Chodzi o pasy gora dół. Dekoder jest podpięty pod telewizor rodziców, stary w formacie 4:3 gniazdkiem scart. Obraz jest paskudnie rozciągnięty góra dół. Kiedyś ustawialem proporcje na 4:3 i były pasy gora dół. Teraz to nie dziala. I o takie skalowanie mi chodzi.

 

@brzozi89

Podpiąłeś jakiś dysk, czy samo z siebie zaczęło działać?

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mam wszystko ustawione. Na wifi w ustawieniach sd mam format 4:3. Sprawdziłem co innego - vod. Na np. HBO wszystkie pozycje mi się ładnie skalują (pasy u dołu i góry) Tak więc problem leży w sofcie.

Co do aplikacji start - podpiąłem pod usb pendrive i dalej aplikacja start nie działa. Więc dysk nie wchodzi w grę

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po 2 dniach apka start zaczeła działać -

Bez Żadnego Dysku -

więc nc+ user racji nie miał - nie wprowadzaj ludzi w błąd ;).

Zostalo dalej skalowanie obrazu - jak nie działało, tak nie działa. Widać ewidentnie że soft niedopracowany. Trzeba będzie rodzicom fundnąć jakiś plaski telewizor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...