Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Tak mi się wydaje, że trzeba wyjąć pena i z powrotem go włożyć i sformatować. I tak za każdym razem.

Szkoda, że nie ma innej alternatywy, tylko taka prowizorka.

Na drugim dekoderze WifiPremiumboxie - wszystko nagrywa się bezproblemowo i działa płynnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem a mianowicie, jak odłączę dekoder na noc od prądu (ponieważ mam go na listwie i wyłączam całą listwę) to po włączeniu go ponownie nie widzi dysku, dopiero po ponownym wpięciu go wszystko wraca do normy. Na info kobitka powiedziała mi, iż sprawdzali u siebie i to samo jest, więc wina oprogramowania. Czy mógł by ktoś to sprawdzić u siebie, czy u niego też tak jest??? Bo jakiś nie chce mi się wierzyć, by na infolini sprawdzali dekoder. Wystarczy tylko np wyłączyć zasilacz na chwilkę i podłączyć ponownie.

Edytowane przez mikolo6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Dopóki nc+ dawało mr na sprzęcie od ADB nie było żadnego problemu. Na dzień dzisiejszy z tymi ich nowymi niech się chowają. Byłem zadowolony z tej platformy. Jednak po rezygnacji i pół roku później dostałem tragiczny sprzęt. Zawsze wolałem dopłacić parę groszy do nc+ względem Polsatu bo bym dobry sprzęt. Jednak teraz idę do CP bo jest za to co potrzebuje. Sprzęt wiersza się tu i tu więc po co mam przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk Seagate 160GB więc nie jest to no-name, a problem występuje. Po wyłączeniu dekodera z pilota i przejściu w tryb stand-by, po jakiś 2-3 godzinach już dysku nie widzi. I to z włączonym szybkim startem czy też wyłączonym, nie ma znaczenia. Pomaga tylko ponowne wypięcie i wpięcie dysku do dekodera. Nikt nie ma takiego problemu??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk Seagate 160GB więc nie jest to no-name, a problem występuje. Po wyłączeniu dekodera z pilota i przejściu w tryb stand-by, po jakiś 2-3 godzinach już dysku nie widzi. I to z włączonym szybkim startem czy też wyłączonym, nie ma znaczenia. Pomaga tylko ponowne wypięcie i wpięcie dysku do dekodera. Nikt nie ma takiego problemu??? 

Problem rozwiązany. Niektóre dyski potrzebują dodatkowego zasilania. Kupiłem kabel z rozgałęzieniem  2xUSB i wystarczyło podpiąć zwykłą ładowarkę do telefonu. Teraz nawet po wyłączeniu dekodera od sieci, po ponownym włączeniu dysk widnieje i nie zanika nawet w trybie stand-by.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dekoder szału nie robi to wiadomo, ale dla mnie jest wystarczający. Natomiast w specyfikacji dekodera jest napisane, iż maksymalny prąd (1A) więc powinno wystarczyć i wystarcza, bo dekoder widzi dysk. Problem jest raczej w tym, że ten dysk potrzebuje 5V i 1A do podtrzymania pracy a porty USB 2.0 posiadają maksymalny przesył zasilania 5V i 500mA. Więc jednemu dyskowi wystarczy, drugiemu nie i dlatego do kieszeni na USB 2.0 dołączone są kable z końcówką Y.

Edytowane przez mikolo6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego sprzętu. Jak się ma do mediaboxa dyski mają takie same. A szybkość działania ? Obraz ? Jak działa wifi ? 

Poradzicie coś ? Mam teraz mediaboxa za 0 opłaca się go wymieniać na tego bo umowa mi się kończy. Czy to szmelc ? Głownie chodzi mi o obraz i łączenie z internetem po wifi. 

 

On ma tylko jedno gniazdo na kabel antenowy ?? Czyli albo oglądam albo nagrywam ? Jeśli tak to porażka :)

 

Jest w takim razie jakiś dekoder od nich z większym dyskiem ?

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie przedłużania umowy w NC+.

 

Dotychczas posiadałem dekoder box+ 2849. Zastanawiam się czy warto go wymienić na Wifibox+?

 

Zależałoby mi na szybszym czasie odpowiedzi pomiędzy pilotem a dekoderem, reakcji samego dekodera, lepszej szaty graficznej oprogramowania.

 

Czy osoby, które przesiadły się z 2849 żałują zamiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was ogarnia może nagrywanie na tym dekoderze? Używam go do MR, na początku miałem podłączony pendrive 16gb. Jak zaprogramowałem jakieś nagrania to raz nagrywał, raz nie. Wymieniłem pen na dysk terabajtowy WD. Dekoder sformatował go i na początku było dobrze a teraz po włączeniu dekodera dysku nie widzi w ogóle, timeshift (nawet pauza) nie działa a gdy wciskam rec to wyskakuje informacja że dysk został zapełniony (choć nic na nim nie ma). Po odłączeniu dysku i jego ponownym podłączeniu timeshift działa, dekoder nagrywa. Jednak gdy zaprogramuję nagranie i wyłączę dekoder, to nic nie nagra. Wkurza mnie to okropnie. Macie jakiś pomysł, jak to rozwiązać? Czy trzeba reklamować dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...