Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widz to widz, a że owe "dzieciaki z gimnazjum" na potęgę słuchają muzyki, tak więc nie widzę tu nic złego. Telewizja podporządkowuje się pod gusta widza, nie podoba się? Tzn., że najprawdopodobniej jesteś w mniejszości, ale to już nie problem telewizji tylko twój, bo ty nie będziesz zadowolony, a większość tak. Pozostaje tylko dać za wygraną zadowolonej w dużej mierze większości... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość? :D Bardzo śmieszne. Coraz więcej osób zaczyna słuchać normalnej muzyki, właściwie nie znam wielu osób które słuchają takiego [beep]a. I nie obrażać mi gimnazjalistów. Nikt w mojej klasie nie słucha Eski, Vivy itp. Hip-hop/rock/ ew. jakaś muzyka klubowa. Wszyscy leją na śmieszne nibygwiazdki Disneya i Lady Gage itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vivie czy esce tv grają typową popową czy dancową muzyke.Nie zgodze się że to tylko dla gimnazjalistów.Przy takiej muzyce idzie się dobrze wybawić.Bo chyba nie przy hip hopie haha.

Co do eski mam nadzieje że będzie w końcu na dvb-s a jak ktoś nie lubi to niech nie ogląda proste,włączcie sobie rebel tv i oglądajcie tych szarpidrutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie tylko gimnazjalisci słuchają muzyki Pop i Dance! Mój znajomy ma 41 lat i słucha takiej muzy. Ogląda VIVĘ PL i słucha radia Eska, RMF MAXXX, Planeta FM czy też RMF FM i Zet.

Radio i TV music podporządkowały sie większości bo teraz do takie grupy docelowej trafiają.

Jak się komuś nie podoba to niech nie słucha. co do Rebel TV to nie wróżę tej stacji sukcesu bo polski rynek w większości to muzyka rozrywkowa a Rock czy Hip Hop do takiej nie należy. VIVA czy Eska zawsze będą dyktować trendy i rządzić rynkiem.

4 Fun.TV ostatnio zmieniło music menagera i playlista zeszła na PSY totalnie. SZKODA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy gatunek muzyki zasługuje na szacunek - z tym się zgadzam. Problem w tym, że to "coś" co leci na vivach, eskach itd. to nie jest muzyka.

I widzisz, tu oszukujesz samego Siebie.

OK, według Ciebie każdy gatunek muzyki zasługuje na szacunek, a już w następnym zdaniu piszesz, że 'coś' nie jest muzyką. I mimo, iż to jest muzyka, to 'ubliżasz' jej, i nie ukazujesz do niej szacunku.

W dzisiejszych czasach większość młodzieży słucha właśnie TAKIEJ MUZYKI, bo takie są czasy. Oczywiście, każdy słucha czego chce. Są osoby, które słuchają klasyki, rocka, metalu, i powinniśmy mieć do nich szacunek, bo w dzisiejszych czasach nie możemy komuś nakazać, czego ma słuchać.

 

Stacje TV podporządkowują się pod widzów, więc chyba nie jest tak, że młodzież uważa tą muzykę za bagno. Więc proszę, nie kłóćmy się o muzykę, bo co sluchamy, możemy sobie wybrać sami.

 

Była epoka muzyki klasycznej, była disco-polo, a teraz jest dance, a kto nie chce słuchać, nie musi, przecież nikt go do tego nie zmusza.

 

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy słucha tego co chce... a że teraz Potęgą jest muzyka Dance ... taka i panuje w masowych mediach :)

 

 

jaki dance? Dance to był może jakieś 10 lat temu. Teraz jest cool amerykański R'n'b, pseudo hip-hop i inne popowe wtórne (odtwórcze) "zapchaj-dziury" , które kształtują "konsumpcyjną" świadomość młodych ludzi :D Z Dance'm ma to tyle wspólnego co nic. Wszystko obraca się wokół odtwórczego popu, który wchłania do siebie inne style muzyki. W "masowej" telewizji nie ma dobrego rock'a, nie ma dobrego dance'u, nie ma dobrego techno. Jest "PRODUKT", który ma się sprzedać i nie ma nic wspólnego z "twórczą" muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczyk ale żeś się zakręcił :-) Przeczytaj jeszcze raz to co wcześniej napisałeś i przeanalizuj czy ma to SENS?

To co leci na VIVIE, ESCE nie jest muzyką? Hmm? Wg mnie to jest muzyka w 100% :-)

Dance i Pop jako gatunki pokrewne i wywodzące się od siebie są niestety teraz na TOPIE!

Młodzież teraz nie lubi wolnej, nudnej muzyki. Wolą się bawić przy muzyce rozrywkowej, szybkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ploomba, puszczyk: zgadzam się z Wami w 100%. Nie chce mimo wszystko dołączać się do tej dyskusji, a jedynie wyrazić swoje zdanie.

 

@reszta: Mówicie, że stacje muzyczne dosotosowują się do gustów innych? A nie jest przypadkiem odwrotnie? Mi się zdaje, że to ludzie się dostosowują do tego co jest masowo puszczane w też masowych środkach przekazu. W dzisiejszych czasach ambitna muzyka przegrywa z tą robioną wyłącznie dla pieniędzy. Dajmy na przykład dance czy tam jakieś techno, nie znam nazewnictwa, po prostu zapętlone łupanie w kółko tego samego. Jaka jest w tym rola człowieka? Przecież to w 99% tworzy komputer, syntezatory. Proszę mi nie mówić, że wysiłek przy zrobieniu tego czegoś może się równać z trudem grania na chociażby fortepianie, saksofonie, a nawetby gitarze.

 

To tylko moja opinia. Nie musicie się rzecz jasna z nią zgadzać, niemniej dziękuje za uwagę ;)

 

Pozdrawiam obie strony,

ksx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni uważają, że dance nie jest muzyką bo to hop siup i nic więcej. Inni uważają, że punk i metal nie jest muzyką a jedynie darciem ryja. Ludzie są różni i słuchają różnej muzyki. W tej różnicy jest zawarte piękno bo jak nudno byłoby jakby wszyscy byli tacy sami. Nie wartościujmy więc gatunków muzycznych i nie narzucajmy na siłę swojej woli. Jeśli nam się coś nie podoba to nie znaczy, że jest bezwartościowe. Dyskutujmy o określonej stacji muzycznej a nie o wyższości jednego gatunku czy artysty nad drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disco polo to nie muzyka. tak samo jak to coś co leci na vivie czy w esce. to jak za komuny z czekoladą, kupowałeś czekoladę dostawałeś produkt czekoladopodobny. teraz włączasz stacje muzyczną dostajesz produkt muzykopodobny.

 

oczywiście! są gusta i guściki, jednak czy można postawić znak równości między muzyką klasyczną a discopolo? czy możesz zestawić Erykhe Badu z którąś gwiazdek Disney`a albo psełdo-rnb? Q-Tip`a z T-Pain`em? Chemical Brothers z Kalwi i Remi? Beethovena z Rubikiem, albo Kayah z Dodą?

 

Tu chodzi o jakość. O klasę. I to nie tak że co dziennie jest nowy hit, stary już nie. Są klasyki, są nowości, są standardy.

 

Kiedy oglądacie widowisko sportowe ważne są dla Was emocje, poziom, skillsy, doświadczenie, energia... jak włączam Vive Polską w większości wypadków czuje się jakbym oglądał towarzyski mecz 5 ligii w czasie wesela trenera.

 

I żeby nie było. Na ten muzykopodobny produkt też jest miejsce. Ktoś w końcu słuchał kiedyś discopolo, czy "lekkiego" (nazwijmy to tak) popu.

 

Brakuje mi podziału.

 

np (totalnie przykładowo)

 

VIVA Polska - Pop-Hity-Srity (coś jak teraz)

4Fun - Troszkę bardziej ambitnie, np. z akcentem na czarną muzykę

MTV - jw, np. elektronicznie

Rebel - jw. np. rockowo (coś jak teraz)

 

i do tego tematycznie

 

stacja czarna, ambitniejsza rockowa (takie aspiracje miał VH1, nie mam dostępu, nie wiem jak teraz), elektroniczna...

 

teraz wszędzie jest ta sama papka. I jak tu się nie wk[hipokryzja cenzurowania]wić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DISCO POLO TO JEST MUZYKA CZY WAM SIĘ TO PODOBA CZY NIE! TAK JAK KAŻDY INNY GATUNEK! Zgadzam się z tym, że to ludzie dostosowują się do mediów, a nie odwrotnie. Ostatnio nie za bardzo podoba mi się co leci na VIVIE i na esce.

Aczkolwiek Eska.tv chciała być konkurencją VIVY więc się nie dziwcie, że muzyka taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateo.poznan nareszcie ktoś napisał w tym temacie coś porządnego, bo jak widzę te wszystkie posty typu "nowe [beep]o na vivie" to mnie ściska. Polska jest krajem opóźnionym. Zanim się doczekamy 16:9 trochę nam przyjdzie. Zanim się doczekamy czasów gdy w TV poleci normalna muzyka też nam trochę przyjdzie. Przypominam sobie Eske 2003 - Linkin Park, Evanescence, te klimaty. Potem już było tylko gorzej. Muszę przyznać, że gdybym nie miał internetu, nie wiedziałbym w ogóle o nowych piosenkach zespołów, które kiedyś uwielbiałem. Po prostu nigdzie ich nie ma. Tak samo jak z wyborami prezydenckimi. Mówi się tylko o Komorowskim i Kwaczyńskim narzucając bądź co bądź ludziom te 2 osoby tak w Polsce puszczją tylko badziew i jeszcze większy badziew. Zdarzają się wyjątki, ale próżno na nie czekać. Lepiej przestawić antene na 28,2E o czym już pisałem wiele razy. Jakoś brytyjczycy nie ulegli do końca tym co wy nazywacie trendami. Mają te disnejowskie gwiazdy, ale tylko na Disney Channel, nigdzie poza nie wyjdą, nie ma szans. Tyle zespołów rockowych powstaje co chwilę w UK, w Polsce oprócz kilku wyjątków nie ma żadnego porządnego. Przykre, ale prawdziwe. Popieram mateo. To co leci na vivie i esce [oprócz Porannego WFu] nie można nazwać muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...