Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Eska TV całkowicie zrezygnowała z kodowania to obrała zła taktykę, bo nadaje w standardzie DVB-S2 i tylko niektórzy mają okazję, aby nacieszyć się tą stacją z satelity. Moim zdaniem powinna ona przejść na standard DVB-S, np. na transporterze 11,508 V, oczywiście bez dublowania z obecnej częstotliwości, bo co za różnica, jeśli stacja czy tak czy siak nadaje w MPEG 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek999 piszesz bzdury! ESKA TV nadaje w MPEG-2 z TP n-ki w modulacji DVB-S2. Inne przekazy z tego TP n-ki nadają w MPEG-4 ale ESKA TV nadaje w MPEG-2 na 100% od samego początku!

Może jednak planują przenosiny stacji na TP TNK w miejsce ID bo ID już nadaja z kodowaniem dla n-ki na TP Globecast na Hotbirdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska.tv nadaje w MPEG-2 na transponderze, który jest w modulacji DVB-S2. Nieważne czy tp. jest w DVB-S czy DVB-S2, kanał nadawany w MPEG-2 zajmie tyle samo miejsce na jednym i na drugim. Po prostu tam gdzie jest DVB-S2 jest trochę więcej miejsca, a jak dołoży się inny FEC to już w ogóle może być full.

 

@pablo21: Nie ma czegoś takiego jak transponder TNK :) to jest po prostu częstotliwość wynajmowana przez ITI i już ;) Mogliby tam przenieść Eska.tv i udostępnić kanał innym platformom, sądzę, że wyszłoby to na zdrowie. Oczywiście miło by było, gdyby zachowali dotychczasową jakość nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będzie z tr. w DVB-S2 to raczej nie będzie w innej platformie, gdyż wtedy dostępna byłaby tylko dla części abonentów - tych z dekoderami HD.

A tylko N wszystkie dekodery takie oferuje...

Więc lepiej , zeby było jak jest czyli FTA w dvb-S2, niż zakodowane w dvb-s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam problem z ESKA TV. Posiadam oryginalny zestaw Polsatu Cyfrowego z dekoderem Samsung, DSB-H370 ustawiony na HotBird. Kiedy próbuje znaleźć ESKE.TV sygnał pojawia się i ucieka. Kiedy w końcu się uspokoi robię przeszukanie transpondera 10,834MhZ pol.V 27.500MS/s i znajduje 27 nowych kanałów. Zapisuje je żeby dodał do listy . I co się okazuje ??? Nie ma kanałów. Co może być winą tak zmieniającego się sygnału ? Czy aby odbierać te kanały potrzebny zez czy coś ? Proszę o odpowiedzi z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi też Eskę wcieło. Wczoraj rano jeszcze była. Po przywróceniu ustawień fabrycznych nie chce wskoczyć sygnał.

 

Kanał jak dla mnie OK. Nie ma tego syfu typu SMS, muzyka może być. Oby więcej takich stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam odpowiedź od Eska TV. :brawo: Ale niestety nie są to dobre wieści :( Otóż pan Paweł Szewczyk mówi, że "FTA jest nadal chwilowe" (zapewne do 31 grudnia 2009). A ponadto "Niestety na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zmiany DVB-S2 na DVB-S" Szkoda.... W wypadku, gdy coś się zmieni, mam zostać poinformowany. Cóż, pożyjemy i zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...