Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

eska TV pozostanie niekodowana wg spam.org

 

Z informacji, do których dotarli przedstawiciele naszej redakcji wynika iż muzyczna polska telewizja - eska TV - nie zakoduje swojego satelitarnego sygnału - Hot Bird 6 - 13E - transponder 116, częstotliwość 10,834GHz, pol. V (pionowa), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, SID 3515, PID Video 532, PID Audio 632. Jest to dobra informacja dla wszystkich posiadaczy tunerów satelitarnych obsługujących standardy MPEG-4/DVB-S2, HD. Przypomnę, że do odkodowania przekazu doszło w nocy z 5 na 6 października 2009 roku i według oficjalnych komunikatów taki stan rzeczy miał się utrzymywać maksymalnie do miesiąca czasu. Wcześniej przekaz kodowany był w Conax na potrzeby Telewizji nowej generacji n. eska.tv to projekt należący do Grupy Radiowej Time, właściciela Radio eska, eska rock, Hit FM, VOX, Radio Wa-Wa. Stacja kierowana jest do młodych ludzi i prezentuje na antenie najnowsze hity, wywiady praz plotki związane z największymi gwizdami sceny muzycznej.

 

eska.tv nie zapomina o imprezowiczach, prezentując informacje o najlepszych koncertach oraz imprezach muzycznych. W 2010 roku ramówka kanału ma się poszerzyć o animowane seriale.

 

Źródło: Redakcja spam.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie zrozumieli, że z przekazem kodowanym nie mają startu do VIVY. Lecz wciąż nie mają startu, bo Tp jest w DVB-S2, co wymusza kupno nowego tunera. Liczę na to, że ITI przeniesie go np. na 11,508 ...

 

W 2010 roku ramówka kanału ma się poszerzyć o animowane seriale.

To już mi się nie podoba :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatnim newsie w tej sprawie w satkurier.pl z 6 października 2009r. zostało napisane:

Z tego co dowiedzieliśmy od przedstawiciela ITI Neovision, to jest to tylko chwilowa (2-3 tygodnie) sprawa związana ze zmianami technicznymi jakich dokonuje TVN (wymiana enkodera?).

Poza tą informacją nic innego w tej sprawie się nie pojawiło do czasu ukazania się tego newsa z spam.org, ale skoro do tej pory nie przywrócono kodowania to bardziej aktualny i możliwy jest przypadek, w którym zostało napisane, że Eska.tv pozostanie FTA. Na Wikipedii kanał Eska.tv także jest już zaliczony do polskojęzycznych kanałów niekodowanych. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał ten jak dla mnie jest bardzo dobry. Najlepsza polska muzyczna tv na satelicie. 16:9, dobra jakość dźwięku i obrazu. Trzymać tak dalej! Może zdopinguje to innych nadawców, np. RMF Maxxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba już najwyższa pora, by Cyfra + dorzuciła ten kanał do swojej listy. Nie rozumiem czemu jeszcze tego nie zrobiła, skoro kanał od przeszło 3 miesięcy jest niekodowany. Ach ta dziwna polityka programowa Cyfry+. Rebel Tv, mimo że nadaje testowo, jest już dostępny. A może ma ktoś jakieś przecieki w sprawie Eski TV w Cyfrze +?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, fajnie by było, gdyby Eska TV pozostała już na zawsze kanałem FTA. Jest jednak jedno "ale": kanał nadaje na transponderze DVB-S2, przez co jego oglądalność nie jest wysoka. Gdyby jednak kanał przeszedł na DVB-S, to stacja mogłaby konkurować z Vivą czy innymi muzycznymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nikt z CP nie narzeka, ale zaraz może się to zmienić. Coraz głośniej o pozostaniu przy nadawaniu FTA kanału Eska.tv i wolnym miejscu na tp 11.508V (szansa na przeniesienie Eska TV na tp DVB-S), a więc wkrótce zainteresowanie może wzrosnąć. Ale dyrektora programowego Eska TV to nie martwi, a wręcz przeciwnie:

media2.pl[/url]":38jwddoo]Nie ma dnia, aby na portalu eska.pl ktoś nie pytał, kiedy Eska TV pojawi się u jego operatora. Staramy się spełniać te prośby, bo jesteśmy dla naszych widzów. - mówi Igor Nurczyński, dyrektor programowy Eska TV.

Jak to przeczytałem to się bardzo zdziwiłem... Pan Nurczyński jest chyba pierwszą osobą, która otwarcie odpowiada na pytania typu: "Kiedy Eska TV w ...?" i nawet próbuje spełnić te prośby! Brawo! :brawo: Tak więc proście, a będzie wam dane! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w ramówce dominują teledyski, więc równie dobrze można oglądać/słuchać Eska TV (tak jak wspomniałeś) przez Internet. Jednak należy pamiętać, że "program stacji systematycznie się rozwija" i może wkrótce pojawi się coś ciekawego, co równie dobrze (a nawet lepie) ogląda się na ekranie telewizora. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto odpowiedź ze strony cyfry+ na moje zapytanie w sprawie dołączenia niekodowanej stacji Eska TV na główną listę cyfry+:

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że obecnie nie dysponuję informacjami na temat pojawienia się na platformie CYFRY+ nowych programów. Pragnę wyjaśnić, że CYFRA+ jednak wciąż poszerza swoją ofertę o nowe, interesujące kanały.

 

Zapewniam, że wszystkie sugestie naszych Abonentów są wnikliwie analizowane i wykorzystywane zarówno przy planowaniu oferty programowej, jak również we wszystkich działaniach związanych z obsługa Abonentów.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie już sam fakt odkodowania Eski TV z satelity 6 października 2009r., czyli na dzień przed wejściem kanału do pierwszych sieci kablowych świadczy o tym, że jakakolwiek wyłączność się już zakończyła. Kolejny fakt, że Eska Tv nadal pozostaje FTA utwierdza mnie w tej opinii (zmiany techniczne nie powinny trwać ponad 3 miesiące). Jak większość wie na tp 11508 V, jednym z zaledwie dwóch transponderów ze standardem DVB-S należących do spółki ITI, zwolnione zostało miejsce po kanałach Filmbox i dodatkowo 28 stycznia nastąpi zmiana FEC z obecnej 3/4 na nową wartość FEC 5/6, która również przyczyni się do zwiększenia pojemności tp. Dlatego mój (i nie tylko mój) domysł odnośnie przeniesienia Eski TV na ten właśnie tp stanie się rzeczywistością zapewne za kilka dni (obstawiam po 28 stycznia b.r. lub może wcześniej). A to już krok bliżej do włączenia kanału do ofert pozostałych platform cyfrowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...