Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi by wystarczyło aby na Kanałach Viva i Eska TV był chociaż jedne program w stylu niemieckiego Retro Charts. Wprawdzie Viva miała "Beściaki" ale dość szybko zdjęto ten program:-( Powiedzmy sobie szczerze oglądając Vive lub Eske cały dzień każdy teledyski można zobaczyć chyba z 5 razy:-X Przynajmniej 4Fun TV jest lepsze (chociaż nie dokonała) ale cieszmy się z tego co jest bo o muzyce na MTV to (nie licząc pasma porannego) można zapomnieć. Ale kanał Rabel TV bardzo mnie cieszy i często oglądam:-D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ktoś kto obraża inny gatunek muzyki twierdząc przede wszystkim że nie jest w ogóle muzyką jest ŚMIESZNY! Każda muzyka jest muzyką i tyle.

O lol gościu. I kto tu jest śmieszny? Zdanie "Każda muzyka jest muzyką i tyle" aż sobie zapiszę dla następnych pokoleń :lol2: To wytłumacz mi co rozumiesz pod pojęciem muzyki w takim razie? Np. dźwięk silnika samolotu też muzyka? :lol2:

 

Dla mnie muzyka to zbiór dźwięków tworzonych za pomocą instrumentów muzycznych, bądź jakichkolwiek wydających dźwięk. Skoro to "coś" na vivach, eskach itp. jest tworzonych tylko za pomocą komputera, to nie jest to dla mnie muzyka. Szkoda tylko, że ten [beep] taką wodę z mózgu robi ludziom, czego najlepszy przykład mamy wyżej. Podam też inny, sprzed kilku dni. Znajomi rozmawiają o Juwenaliach i jakiś tam zespołach. Jak wyszedłem z hasłem, że za kilka dni jest koncert Leszka Możdżera, to nagle zapadła cisza, wszystko popatrzyli na mnie i mieli wielkiego zonka. W końcu zapytali: a kto to jest? :roll: No cóż - kupiche zna każdy, bo tv wypromowała tą marionetkę z kołkiem osinowym w gardle... Siła mediów jest potężna. Szkoda tylko, że nie promują tego, co naprawdę wartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi rozmawiają o Juwenaliach i jakiś tam zespołach. Jak wyszedłem z hasłem, że za kilka dni jest koncert Leszka Możdżera, to nagle zapadła cisza, wszystko popatrzyli na mnie i mieli wielkiego zonka. W końcu zapytali: a kto to jest? No cóż - kupiche zna każdy, bo tv wypromowała tą marionetkę z kołkiem osinowym w gardle... Siła mediów jest potężna. Szkoda tylko, że nie promują tego, co naprawdę wartościowe.

 

Dokładnie. To przykre, że w jeden dzień nowy "artysta" znajdzie większe poparcie w mediach niż wieloletni, doświadczony i ambitny pianista, o którym nigdy nie było w nich słowa.

Ale co zrobisz.. dobrze, że jeszcze jest MEZZO ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateo.poznan Oj BZDURY pleciesz ale to już twoje zdanie i je szanuje! :-)

 

 

A mi się wydaje, że boisz się po prostu przyznać do tego, iż kolega @mateo.poznan ma racje w tym co piszę. Jesteś jeszcze młody, gust Ci się jeszcze wyrobi i z perspektywy czasu sam stwierdzisz, że to czego kiedyś słuchałeś nie było muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dla mnie muzyka to zbiór dźwięków tworzonych za pomocą instrumentów muzycznych, bądź jakichkolwiek wydających dźwięk. Skoro to "coś" na vivach, eskach itp. jest tworzonych tylko za pomocą komputera, to nie jest to dla mnie muzyka. Szkoda tylko, że ten [beep] taką wodę z mózgu robi ludziom, czego najlepszy przykład mamy wyżej.

(...)

 

Z tym sie nie zgodze do konca, bo komputer, sampler czy syntezator to nowe narzędzie w tworzeniu muzyki - zsamplowane dźwięki instrumentów używane w cyfrowej postaci.

Do tego mogę dorzucic tez przykład grupy Kraftwerk - nie wiem czy ktokolwiek ich zna - prekursorzy muzyki elektronicznej. Kraftwerk to dla mnie wizjonerzy . którzy już w latach 70-ych uzywali syntezatorów i wielośladów do tworzenia przepięknych dźwięków.

Nie można mówić , że cos co jest elektroniczne czy komputerowe jest złe.

 

Ja to rozgraniczam tak: to co jest robione na skale masową jest odtwórcze, ma się sprzedać i nikt się nad tym głebiej nie zastanawia - ten produkt jest popularny miesiąc, przemija i tyle - z reguły PRODUKT ten nie ma żadnej wartości itd itp. Z drugiej strony są twórcy, którzy chcą przelac swoje emocje w postaci muzyki i używają do tego celu wszystkich dostępnych środków (instrumentów, samplerów itd) - i dla mnie szum wiatru, śpiew ptaków, czy zgrzyt piły spalinowej może być użyty w utworze muzycznym w celu wyrażenia "emocji" przez muzyka.

 

Zgadzam się z przedmówcami, że to co jest obecnie lansowane w komercyjnych stacjach to "gorszej" jakości produkt muzyczny, który mnie nie satysfakcjonuje. Nie można jednak z drugiej strony mówić , że to nie muzyka bo tak samo nie można by mówić o starej muzyce ludowej, wiejskiej (sprzed kilkuset lat) gdzie towarzyszyła ona w życiu społeczeństwu. Obecnie trafiaja się czasem jakieś rodzynki komercyjne, które śmiało można zanucić i wpadają na dłużej w ucho. Niestety 99% ramówki stanowią te PRODUKTY producenckie, które sa tworzone tylko "dla mody" dla chwili, promują pewien styl "bycia/ życia" wśród młodzieży, kreują myślenie młodych ludzi poprzez teledyski, plastikowe panie/lale , modny ubiór itd itp.No a obecnie tak jak wspominali przedmówcy pseudo Disneyowskie dzieci gwiazdeczki.

Dla takich PRODUKTÓW mówie stanowcze NIE.

 

Pewnie w dużej mierze n ataki stan rzeczy ma wpływ cyfryzacji muzyki, internet, piractwo itd. Jest coraz mniej artystów niszowych bo nie maja odbiorców na swoją muzykę. coraz mniej ludzi kupuje płyty, coraz mniej interesuje się muzyką. Widać to ot chociażby w ramówkach MTV i VIVY. Jakieś reality-show z pseud gwiazdeczkami, jakies "pioseneczki" dla dzieci bo tym dobrze się ksztaltuje/wpływa na świadomość młodego pokolenia. Kiedyś był bunt - teraz liczy się kasa, fajne ciuchy i lans.

 

_______

 

OT

teraz widzę post moderatora z prośba o przerwanie dyskusji ;)

W sumie jeśli by się dalo mozna by wydzielić posty z tego tematu do hyde parku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się Eski TV w TNK HD potwierdza to, że kanał już nie jest na wyłączność w N. Eska TV została umieszczona w płatnym pakiecie, chociaż jest FTA już od dłuższego czasu. Czyżby kanał miał zostać ponownie zakodowany, a może to zwykły chwyt marketingowy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem, na transponderze 10834 nie mam ESKI, jeszcze tydzień temu było wszystko ok. Od paru dni kanał się blokował i pikselował, a wczoraj nawet nie mogę zeskanować tego tp po wcześniejszym usunięciu. Przy wyszukiwaniu ma ustawione dvb-s 2 i nic........Posiadam Arivę hd - w czym tkwi problem?proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...