Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś chyba zostało wyprodukowane co jest SD i odbiera MPEG-4 ale to egzotyka. Takie przekazy z powodzeniem można oglądać na tunerach, które poprawnie współpracują z modułami Neotiona NP4, np. GI 870 CRCI Xpeed. Oczywiście jeśli przekaz nie jest w DVB-S2.

Ta cała przerwa w kodowaniu jest dziwna. Fajnie, że można oglądać FTA ale nie wiadomo czy tak już zostanie czy wkrótce sygnał zostanie zakodowany. Bez problemu można oglądać w internecie to na satelicie też powinno zostać FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już dawno na miejscu Patio TV jest Canal + Sport 3. Transponderów na Hot Birdzie jest pod dostatkiem. Taki czy inny, co za różnica. Przede wszystkim mogliby się określić czy nadają FTA czy nie. Według oficjalnych informacji to ciągle okienko w kodowaniu. Jak planują zakodowanie sygnału to wszystkko jedno czy jest w DVB-S czy w DVB-S2 bo i tak będą tylko w n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisałem do nich e-maila o treści: Czy jest taka szansa, aby kanał Eska TV w DVB-S2 był również nadawany w formacie DVB-S na satelicie HotBird? Zwiększyło by to oglądalność kanału. A oni mi odpowiedzieli: Rozważamy takie rozwiązanie, czy dojdzie do realizacji czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego w jakim formacie nadają zależy od pana TB który zarządza n. Eska ma kontrakt tylko z n podpisany. Widać innym platformą nie zależy na dodaniu tego kanału. A to że jest FTA to być może tak zostanie aby sobie poszerz widownię i w pewnym momencie zakodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odp. na maila od Macieja Domagały szefa Eska TV. Chcą przenieść Eska TV na TP w modulacji DVBS w MPEG2 tak żeby ułatwić dystrybujcę sygnału Eska TV gdyż zdają sobie sprawę z tego że w obecnej sytuacji nie jest możliwy odbiór Eska TV z TP N-ki w modulacji DVBS2. Eska TV ma zostać FTA na stałe! Przynajmniej tak wywnioskowałem z odp. na maila :-)

Obecnie prowadzą rozmowy z operatorami na temat przenosin Eska TV na nową czestotliwość.

Poleciłem im przenosiny na TP TNK :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem im przenosiny na TP TNK :-)

Tak, na pewno skorzystają z twojej rady! :lol2: Przeniosą się tam, gdzie będzie możliwość i będzie najtaniej - np. na jakiś sextelefonowy transponder. Tylko potem nie miejcie pretensji, że jakość siadła, bo teraz bitrate jest niezłe - a to zasługa m.in. transpondera w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol91 bzdury piszesz! Poleciłem TP TNK ponieważ Eska TV ma w tej chwili umowę na dzierżawę pojemności na TP N-ki która to należy do TVN-u tak samo jak TNK tak więc mogą renegocjować umowę i zmienić pojemność z obecnej DVBS2 na DVBS. Na pewno N-ce to by wyszło na dobre bo by dostali miejsce na 1-2 nowe kanały w MPEG4. Eska TV w tej chwili zajmuje pasmo odpowiadające 1-2 kanałom SD MPEG4. Na TP TNK i tak mają jeszcze wolne miejsce i bez problemu mogą wlaczyć jeszcze 2-3 kanały SD zwłaszcza po tym jak zmienili FEC z 3/4 na 5/6.

Co do jakosći Eska TV z TP N-ki to też mylisz się bo przekaz leci w MPEG2 jako jedyny na tym TP i to w CBR (stałym bitrate obrazu). Co z tego że bitrate obrazu jest prawie że 4 MB/s jak leci w CBR. Przy dużym ruchu w obrazie jest kaszana bo sam widziałem. Pixeloza poniewać przy VBR w tym przypadku bitrate poszedł by na chwilkę do 7-8 MB/s a obecnej chwili idzie do 4 MB/s bo tak ma max.

Musieli dać na ESKA TV CBR dla obrazu bo nie moze w lecieć w VBR gdyż leci w MPEG2 a reszta przekazów z tego TP leci w MPEG4. MPEG2 i MPEG4 nie da się nadawać w VBR razem. Np MTV NHD leci CBR MPEG4 z TP MTV Net. na Hotbirdzie a reszta przekazów SD MTV, VIVA, VH1 PL i inne idą w VBR MPEG2 i jakosć jest OK.

Jak przeniosą Eska TV na TP inny lub TNK to wtedy przy roz. 704x5765 i dzwięku 256 KB/s jakość bardzo dobra bo będzie VBR a nie CBR jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dostałem odp. na maila od Macieja Domagały szefa Eska TV. Chcą przenieść Eska TV na TP w modulacji DVBS w MPEG2 tak żeby ułatwić dystrybujcę sygnału Eska TV gdyż zdają sobie sprawę z tego że w obecnej sytuacji nie jest możliwy odbiór Eska TV z TP N-ki w modulacji DVBS2. Eska TV ma zostać FTA na stałe! Przynajmniej tak wywnioskowałem z odp. na maila :-)

 

Czyli będzie już cały czas FTA :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech przeniosą się na inny transporder w DVB-S (o ile w ogóle im się to w najbliższym czasie uda). Szczerze, to mi odpowiada tak jak jest, ponieważ mam dekoder, który dobrze sobie radzi z transporderami w DVB-S2. Jednak wierzę, że jest sporo osób, które posiadają zwykłe dekodery i wiadomość o nadawaniu Eski TV z transpordera DVB-S bardzo by ich ucieszyła.

 

 

@pablo21, sądzę, że TVN/ITI ma inne plany co do zagospodarowania pozostałej pojemności na transporderze 11508 V, tym bardziej, że wykorzystuje ten transporder pod TnK, której ofertę wzbogaca co jakiś czas. Nie zapominajmy, iż w tym roku TVN planuje urochomić jeden kanał tematyczny, więc wątpie, aby na tym transporderze wylądowała Eska TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...