Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@pablo21 Generalnie wolałem MTV Europe z uwagi na różnorodność i Eurodance lepszego sortu. Co nie znaczy, że nie oglądałem Vivy. Był moment, że po zakodowaniu MTV nie miałem też dostępu do Vivy. Vivę miałem dopiero od 1997 bodajże a wcześniej to tylko sporadycznie widziałem u znajomych. Do jednego i drugiego kanału mam sentyment, ale fakt Viva puszczała wszystko jak leci jeśli chodzi o muzykę taneczną, klubową, techno. Poczekajmy parę lat, może uruchomią Vivę 90s. Tak czy siak łudzę się jeszcze, że ktos w MTV 90s jeszcze się ocknie i może zrobią chociaż godzinne pasmo Eurodance raz w tygodniu albo chociaż coś lepszego będą puszczać w tych weekendowych pasmach. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wpisy przedmówców odnoszę wrażenie, że za chwilę trzeba będzie zmienić wątek z "MTV 90s" na "Eurodance".

Niemniej jednak faktem jest, że na kultowej analogowej MTV Europe, mniej-więcej do 1996 roku, pojawiało się sporo wykonawców z muzyką eurodance. Głównie takowe teledyski były emitowane w blokach programowych jak: MTV Dance (soboty o 17-tej) czy PartyZone (z piątku na sobotę o 24:00) oraz w MTV Boom! i DanceFloor na początku 1996 roku, a także w European Top 20 i weekendach tematycznych.

I muszę przyznać co niektórym rację, iż od czasu do czasu pojawiały się na antenie MTV nawet klipy typowo grane w ówczesnej VIVIE Germany - chociażby Intermission, Slam, Major T., Dune, RMB, Perplexer, Raver's Nature, był także wyemitowany Music Instructor "Hymn".

Nie jestem gołosłowny, gdyż mam na dyskach zachowane około 2 TB nagrań z MTV z lat 1987-1997, więc jeśli trafi się tutaj jakiś niedowiarek, to z chęcią wyślę screen jako przykład grania na MTV, techno i eurodance znanego z anteny niemieckiej VIVY.

 

Na koniec konkretny przekaz dla Was - dopóki brytole będą produkować MTV 90s (a tak dzieje się), to nie czekajcie na zmianę playlisty - nadal będzie oklepany Snap, Livin' Joy czy Stardust i Ultra Nate w pasmie z muzyką dance.

Chcecie lepszych teledysków, to odsyłam do MTV Germany od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:15. Dziś zagrali np. DJ-a BoBo - Pray, K2 - Der Berg Ruft i wiele innych rozmaitych klipów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że MTV Germany ma takie pasmo jak "Back For Good" a takie teledyski jak K2 - Der Berg Ruft to już myślałem, że nigdzie nie zobaczę w TV. Niestety dostęp ograniczony trochę bo na PC+ nie ma tego kanału na liście więc nie nagram. Zostaje tylko na żywo ale w tych godzinach może być ciężko. Ale sprawdzę, dzięki za info @Piotr G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak jak pisano tutaj, wszytko zależy od lokalizacji i kto kanałem zarządza. Widzicie że MTV Germany ma w swojej ramówce coś z klasycznego Eurodance z Vivy. Tam też są ludzie, dyrektorzy programowi itd. Też pewnie oglądali za młodu MTV Europe czy Vive i wygrzebali z archiwum co nieco. Każdy z nas jakby miał taką możliwość to spędziłby tydzień na grzebaniu i wstawianiu do ramówki jakieś perełki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja live z 1999 r. pojawiała się już na VH1 Classic, aczkolwiek bardzo rzadko. Puszczają to raz na ruski rok. I do tej pory jest to jedyny materiał z MTV Ibiza, emitowany na tych kanałach.

 

MTV 90s mogłoby nadawać koncerty z lat 90. jak właśnie Ibizę, lecz najpierw musi być zmienione miejsce produkcji tego kanału. Brytyjczycy nie potrafią programować tak dobrej muzyki jak Europejczycy z kontynentu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Falcon napisał:

Z wersją live Chicane "Offshore" z Ibizy '99 dowalili do pieca! Rewelacja!

Tylko że ten kawałek leci praktycznie cały czas w kółko... Zapętlony. Mogliby też inne puszczać. 

Edytowane przez lotus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

 

 

 

 

Co wy tam wiecie najlepsze wersja chicane po oryginale, to ta od Ulster Orchestra :-8. A jesli chodzi o Ibizę to myslę że lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby to na MTV Club puszczali tego typu koncerty. MTV 90 skupia sie na różnych gatunkach muzyki trudno żeby tu grali tylko dance. 

Edytowane przez saszkacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kanał póki co rewelka ? Nie wiem... Może za miesiąc, dwa, stwierdzę że to zapętlona Play lista ale jak na razie jest spoko. No i bez reklam @STARS.TV Nie ma to jak sobie na mini imprezce odpalić gdzieś w tle kanał muzyczny retro nie obawiając się że "co trzy klipy" walną mi reklamy na kilka minut. Takie kanały bez reklam mają tylko szansę walczyć z YT. Oczywiście nigdy nie dowiemy się jak będzie wyglądała oglądalność MTV 90s ale też badania badaniami a widzowie swoje. Ludzie są przesyceni reklamami i to już nie tylko chodzi o kanały muzyczne tylko także o inne tematyczne. Może za kilka lat w Polsce dojdziemy do tego że kazał płatny powinien być wolny od reklam. Wiem, stars tv nie jest kanałem płatnym ale ludzie mają dość tych reklam i szukają czegoś inn go pozbawionego tego typu rzeczy. Ja osobiście skrupulatnie wybieram to mam oglądać. C+ Discovery, Planete, Ale Kino o Canal+ nie wspominając. Takie czasy w tej naszej Polsce.  Co do fanów Vivy to MTV 90s dokładnie prezentuje to co przedstawiał w latach 90. Trochę tego i trochę tego. Jak dla mnie osobie wychowanej na Vivie i MTV stworzenie czegoś na wzór Viva Classic byłoby dla mnie bogiem przypominając sobie te wszystkie klipy ale szansa na to jest mała choć nie realna. Byłoby to dla mnie bogiem i co dla niektórych z Was także.  Należy się jednak cieszyć że mamy chociaż to co mamy. 

Edytowane przez emarti
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty niepodważalne na plus:

- jest klimat dawnych lat (belki, teledyski w miarę dobrej jakości, jakość dźwięku) 

- brak reklam to mega plus

- kanał od momentu wystartowania leci u mnie codziennie przez kilka godzin

 

A teraz na minus:

- kompletnie niepasujące teledyski do pasma

- zapętlenie teledysków

- bardzo skromna playlista zrobiona trochę na odwal się 

- detale takie jak błędy ortograficzne i literówki w belkach (brak profesjonalizmu) 

 

Ogólnie jak na razie potencjał niewykorzystany, daję 5/10.

 

Lepiej raczej nie będzie. 

Sporadycznie dorzucą jakiś teledysk, którego nie było na playliście. 

 

Przydałoby się kilka innych pasm retro, np. 3 from 1.

Chociaż jak dla mnie dobrym pomyslem byłoby odtworzenie co tydzień wszystkich list po kolei European top 20, np w sobotę jak dawniej. 

Start np w styczniu 2021 i lista ze stycznia 1991 po kolei co weekend (jeśli wtedy już było European top 20, bo nie wiem kiedy się to zaczęło dokładnie). 

Fajnie jakby było jakieś interaktywne pasmo, żeby widzowie mogli wybierać, głosować na teledyski. Było coś takiego na MTV w latach 90 (Dial MTV) - pamiętam teledysk The KLF - Last train to trancentral, w podpisie na dole było, że wybrał go niejaki Krzysztof Sosnowski bodajże. Jest ten klip na YouTube. Swoją drogą ciekawe czy chłop żyje jeszcze? ?

 

A może piszmy do nich? Wszyscy co tu się udzielają. 

Może jakoś zareagują. 

Ja bym napisał w sprawie pasma 3 from 1, ws. odtwarzania listy co tydzień European top 20. I w sprawie pasma eurodance, lub po prostu żeby w ogóle puszczali ED w pasmach imprezowych i tanecznych w weekend. 

 

No i przede wszystkim więcej różnorodności, bogatsze playlisty a nie tylko w kółko jeden teledysk Nirvany. 

 

Ja do nich napiszę, a co mi tam. 

Edytowane przez lotus
  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total Request był w późniejszych latach. Wcześniej, codziennie o 17:30 był właśnie Dial MTV. W drugim linku widać że także wtedy MTV miało wpadki. Dwa loga. https://youtu.be/cc4e7PNMK7M https://youtu.be/6N3elwwSTxY https://youtu.be/DpT-z54yLr4

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dial MTV to było Top 5 klipów dnia. Niestety ja z tamtego programu pamiętam przeważnie klipy Take That albo East 17, ale perełki też się zdarzały, bo nie było reguły, że tylko nowe tylko rzeczywiście widzowie dzwonili na ulubione klipy, które widzieli w ciągu dnia na MTV.

Total Request powstało dopiero w 1999 roku, wcześniej ten program nazywał się MTV ID i leciał po 23. Od TR różnił się tym, że tylko ktoś napotkany na ulicy mówił skąd jest i jaki klip chce zobaczyć i tyle. 

Co do klipu KLF to on leciał w programie MTV Request (jak dobrze nazwę pamiętam), który czasem pojawiał się na MTV, nie był regularnym programem na MTV, ludzie dzwonili i zamawiali klipy i właśnie dzięki popularności tego programu powstało póżniej MTV SELECT.

Aha i piszcie sobie do nich - na pewno was posłuchają ? to MTV jest dosyć słabe, w kółko Whitney, Mariah, Take That i Madonna "Beautiful Stranger". A pasmo dancowe? To największa porażka. MTV na każdym swoim kanałe od ponad 10 lat powiela to samo - zapętlone listy na pseudo nazwach niby pasm tematycznych. Marka MTV skończyła się prawie 20 lat temu i będzie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 07:04, Mr. Orbita napisał:

Aqua - Barbie Girl było męczone, natomiast raz wpadłem na Doctor Jones i też pewnie jeszcze to wrzucą.

 

Przypadkowo zapuściłem dziś i trafiłem, może teraz to katują? Ale moja szklana kula nie zawiodła, teraz liczby do totka ;)

 

5434.jpg

 

Nie spoglądałem mocno na MTV 90s, dziś w pewnym sensie obowiązki mnie zmusiły i w porównaniu do VH1 Classic coś doszło, wpadłem też na klip Corona - Rhythm Of The Night. Ale nadal pod względem tego, ile klipów w latach .90 już produkowano, jaki to był przemiał, to nadal to kropelka w morzu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 01:38, lotus napisał:

Fakty niepodważalne na plus:

- jest klimat dawnych lat (belki, teledyski w miarę dobrej jakości, jakość dźwięku) 

- brak reklam to mega plus

- kanał od momentu wystartowania leci u mnie codziennie przez kilka godzin

 

A teraz na minus:

- kompletnie niepasujące teledyski do pasma

- zapętlenie teledysków

- bardzo skromna playlista zrobiona trochę na odwal się 

- detale takie jak błędy ortograficzne i literówki w belkach (brak profesjonalizmu) 

 

Ogólnie jak na razie potencjał niewykorzystany, daję 5/10.

 

Lepiej raczej nie będzie. 

Sporadycznie dorzucą jakiś teledysk, którego nie było na playliście. 

 

Przydałoby się kilka innych pasm retro, np. 3 from 1.

Chociaż jak dla mnie dobrym pomyslem byłoby odtworzenie co tydzień wszystkich list po kolei European top 20, np w sobotę jak dawniej. 

Start np w styczniu 2021 i lista ze stycznia 1991 po kolei co weekend (jeśli wtedy już było European top 20, bo nie wiem kiedy się to zaczęło dokładnie). 

Fajnie jakby było jakieś interaktywne pasmo, żeby widzowie mogli wybierać, głosować na teledyski. Było coś takiego na MTV w latach 90 (Dial MTV) - pamiętam teledysk The KLF - Last train to trancentral, w podpisie na dole było, że wybrał go niejaki Krzysztof Sosnowski bodajże. Jest ten klip na YouTube. Swoją drogą ciekawe czy chłop żyje jeszcze? ?

 

A może piszmy do nich? Wszyscy co tu się udzielają. 

Może jakoś zareagują. 

Ja bym napisał w sprawie pasma 3 from 1, ws. odtwarzania listy co tydzień European top 20. I w sprawie pasma eurodance, lub po prostu żeby w ogóle puszczali ED w pasmach imprezowych i tanecznych w weekend. 

 

No i przede wszystkim więcej różnorodności, bogatsze playlisty a nie tylko w kółko jeden teledysk Nirvany. 

 

Ja do nich napiszę, a co mi tam. 

Podpinam się co do sprawy z European Top 20!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, IDTH napisał:

Nawet 'perełki' o których mówicie to tam było.

Nie mogę się z tym zgodzić. Dość uważnie oglądałem VH1 Classic w ostatnich miesiącach, wrzucałem listy nagrań "rzadkich". Gdy wczoraj tylko na moment siadłem - wpadły mi np. Kylie Minogue - Breathe i Take That - Love Ain't Here Anymore, których w tych ostatnich miesiącach zdecydowanie nie widziałem. Tak - jest dużo oklepańców, tak - jest to zestaw z punktu widzenia rynku UK, tak - znaczna część to Smells Like The 90s i tak - nadal playlista jest zbyt wąska. Ale baza klipów jednak została poszerzona. 90s nie oglądam na tyle, ale spodziewam się, że robią to podobnie jak 80s, czasami coś kapnie między oklepańcami (na 80s wpadły ostatnio Genesis - Abacab i Belinda Carlisle - I Get Weak). Kwestia, czy ktoś ma na tyle cierpliwości, żeby te oklepańce przetrwać i nie zwariować po drodze ;) Np. na 80s, żeby doczekać się do tej Belindy to trzeba było usłyszeć po drodze pewnie z 50x Wham! - I'm Your Man, kolejne 50x Wham! - Wake Me Up Before You Go Go i jeszcze 50x Wham! - The Edge Of Heaven - po takiej dawce przeglądam się w lustrze, a tam George Michael xD

 

Żeby była jasność - niezmiennie uważam (i nigdy nie uważałem inaczej), że pod względem zarówno faktycznego bogactwa klipów na antenie (a nie w mitycznym archiwum) oraz human touch, programowania - był, jest i pewnie zawsze najlepszy będzie STARS.TV, a przynajmniej póki zajmuje się tym M.W. :) Moim osobistym zdaniem autentycznej wiedzy muzycznej i doświadczenia nie można zastąpić shuffle z komputera, a kto tak uważa, jest bardzo naiwny - w dobie YouTube, iTunesa, Spotify itp. automaty są wszędzie i jeśli już ktoś świadomie wybiera kanał muzyczny, to jednak raczej aby dostać coś więcej niż bieda-YouTube. A przynajmniej robię tak ja. Wierzę, że pewnego dnia wparuje STARS.TV Premium, wytrąci MTV ostatni argument (brak reklam) i obydwa kanały MTV będą już całkiem pozamiatane ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, że doświadczenie to coś nieporównywalnie istotniejszego, ale patrząc na to z drugiej strony komputer może wylosować to, co nie pojawiało się od dawien dawna. Wzorem tego, co napisał @peh o MTV 80s, można by tu ograniczyć kryteria od 1 I 90 do 31 XII 99, ustawić losowanie klipów i to komputery decydowałyby co ma być grane.

 

W dniu 21.10.2020 o 21:00, peh napisał:

A tak latwo mozna by zrobic z tego atrakcyjny kanal. Jak? Wystarczyloby wywalic ludzi ktorzy ukladaja playlisty i zrobic wybor na zasadzie losowosci. Zawezamy kryteria do 1.1.1980-31.12.1989 (ewentualnie do gatunku jesli to jakis program cykliczny) i niech komputery losuja co ma isc do emisji. Gwarantuje, ze kanal bylby o niebo ciekawszy.

 

ehh, po raz kolejny okazuje sie ze najslabszym ogniwem jest czlowiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...