Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Włączając ten kanał, odnoszę wrażenie, że emitują tu tylko brytyjskie pościelówy pokroju Boyzone. Wydaje mi się, że MTV 80s i MTV 90s byłyby lepiej prowadzone, gdyby nadawały z Amsterdamu, głównie z uwagi na inną mentalność u Holendrów i większe archiwa po przejętych stacjach telewizyjnych jak VIVA czy TMF.

 

Lata 90. to eksplozja utworów muzyki tanecznej, w czym MTV mniej lub więcej brało udział. Puszczanie w takiej telewizji piosenek jak Smash Mouth, Take That, George Michael czy Savage Garden mija się z celem, bo to tylko ułamek tego co puszczano w latach 90.

 

Porównując, to nieco lepiej wypada MTV 80s niż 90s. Duży minus obu stacji to puszczanie tego samego codziennie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę, że jest także Boyzone, Take That itp bo takie było "oryginalne" analogowe MTV, które w latach 90 oglądałem na Astrze.

 

Sabrinę, Galę, Dja Bobo itd już gra 5 innych kanałów, do znudzenia, po co to samo na kolejnym.

Wczoraj na MTV 90's np. widziałem All-4-One - I swear, czy Shanks&Bigfoot - Sweet like chocolate. To kiedyś były hity, o których teraz większość zapomniała. Bardzo miła odmiana od oklepańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mastano napisał:

Włączając ten kanał, odnoszę wrażenie, że emitują tu tylko brytyjskie pościelówy pokroju Boyzone. Wydaje mi się, że MTV 80s i MTV 90s byłyby lepiej prowadzone, gdyby nadawały z Amsterdamu, głównie z uwagi na inną mentalność u Holendrów i większe archiwa po przejętych stacjach telewizyjnych jak VIVA czy TMF.

 

Lata 90. to eksplozja utworów muzyki tanecznej, w czym MTV mniej lub więcej brało udział. Puszczanie w takiej telewizji piosenek jak Smash Mouth, Take That, George Michael czy Savage Garden mija się z celem, bo to tylko ułamek tego co puszczano w latach 90.

 

Porównując, to nieco lepiej wypada MTV 80s niż 90s. Duży minus obu stacji to puszczanie tego samego codziennie.

 

No niestety, ale eurodance'u lat 90-tych na MTV 90s mało, praktycznie brak. Kilka razy przewinął się Snap! z "Rhythm Is A Dancer" oraz "The Power", Corona "The Rhythm Of The Night" czy Grace "Not Over Yet".

 

P.S.: sięgnęli po "Ecuador" - Sash! feat. Rodriguez.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bugmenot napisał:

Wczoraj na MTV 90's np. widziałem All-4-One - I swear, czy Shanks&Bigfoot - Sweet like chocolate. To kiedyś były hity, o których teraz większość zapomniała. Bardzo miła odmiana od oklepańców.

No i ja na razie z tego względu omijam ten kanał. T. Braxton,  Boyzone, All-4-One, Savage Garden itp. To dla mnie była udręka dla uszu w tamtych latach. Niektóre stacje radiowe katowały non stop takie numery, że czasami aż szło zwymiotować.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 @bugmenot Te teledyski wałkowano non-stop w VH1 Classic, więc nie są tak zapomniane. W radiu także się teraz pojawiają. Więc to są takie same oklepańce jak reszta. Poza tym, to nie są piosenki takiego pokroju, że trzeba o nich specjalnie pamiętać.

 

A ja nie mam na myśli eurodance'u, tylko kawałki bardziej ambitne. Nawet gdyby w nocy je dali, to już byłoby coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mastano dla mnie "oklepane" to są Europe - The Final Countdown, Londonbeat - Thinking about you i inne tego typu kawałki, które w radiu usłyszysz 20 razy dziennie od 20 lat non-stop. Te które wymieniłem, to owszem nie są żadne perełk, ale nikt tego na codzień zbyt często nie gra, mozna sprawdzić nawet na odsluchane.eu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis odsluchane.eu mnie nie interesuje. Po prostu stwierdziłem, że tamte jak i te klipy wspomniane wyżej były puszczane przede wszystkim na VH1 Classic i to bardzo często. To samo z VH1 i pasmem Rock Your Baby oraz programami z muzyką taneczną. I dla mnie to one są oklepane, więc uważam że powinno pojawić się coś nowego, innego niż tamte "przeboje".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jeśli jakiś singiel został wydany 28 listopada 1989 ale teledysk był puszczany w 1990 i wtedy stał się hitem to dla mnie zdecydowanie jest to hit lat 90 a nie 80. Suche daty wydania singla nic nie znaczą. Tak samo jak jakiś hit roku. Co z tego, że singiel wyszedł w grudniu 2019 jeśli stał się hitem w styczniu 2020 i był grany przez cały rok. To będzie hitem którego roku? 2019 czy 2020?

19 godzin temu, Bloo411 napisał:

 Liczy się data wydania/ukazania utworu jako singla, a nie wtedy kiedy wyszedł klip.

Przypominam, że mamy do czynienia z MTV. Pozwolę sobie rozwinąć skrót: Music TeleVision - czyli rozmawiamy o teledyskach, które były puszczane w latach 90. Czy oryginalnie "pump up the jam" leciało na MTV w latach 80? Tak pytam, bo nie pamiętam. Jeśli leciało i w latach 80 i 90 bo na przełomie dekady powstał teledysk to wg mnie MTV ma prawo puszczać taki klip na jednym i drugim kanale. 

Edytowane przez lotus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Te które wymieniłem, to owszem nie są żadne perełk, ale nikt tego na codzień zbyt często nie gra

I oby tak nadal było.:grin: Ja na pewno za tymi „flakami z olejem” nie tęsknie. Od razu przypomina mi się Radio Plus „Łagodne Przeboje” z przed kilkunastu lat.:/

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mastano napisał:

Serwis odsluchane.eu mnie nie interesuje. Po prostu stwierdziłem, że tamte jak i te klipy wspomniane wyżej były puszczane przede wszystkim na VH1 Classic i to bardzo często. To samo z VH1 i pasmem Rock Your Baby oraz programami z muzyką taneczną. I dla mnie to one są oklepane, więc uważam że powinno pojawić się coś nowego, innego niż tamte "przeboje".

No to niech Cię zainteresuje bo wtedy zobaczysz zasadniczą róznicę ;).

A do VH1 Classic nie miało dostępu 80% osób, które ma teraz MTV 90s, więc to żaden argument.

18 minut temu, djclassic napisał:

I oby tak nadal było.:grin: Ja na pewno za tymi „flakami z olejem” nie tęsknie.

To oglądaj "hity" na Stars TV, Goldzie, Vox Music TV, w paśmie Marka Sierockiego na Polo TV i prawie wszystkich stacjach radiowych na skali.

A niech MTV 90s gra w końcu coś innego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bugmenot napisał:

To oglądaj "hity" na Stars TV, Goldzie, Vox Music TV, w paśmie Marka Sierockiego na Polo TV i prawie wszystkich stacjach radiowych na skali.

A niech MTV 90s gra w końcu coś innego ;).

Coś innego? Co masz na myśli? Pościelówy typu: All-4-One czy Boyzone? No wybacz, ale ja oczekiwałbym coś bardziej ambitnego na tym kanale. Np.  AC/DC -  „Thunderstruck”,  Queensrÿche – „Silent Lucidity”, Genesis – „No Son Of Mine” czy choćby coś z gatunku eurodance (nie ogranego) B.G. The Prince Of Rap – „The Colour Of My Dreams”, AB Logic – „Get Up” . Mało jest dobrych numerów? Muszą być te oklpańce? Wiem, każdy lubi co innego.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zaakceptuj, że nie każdy ma taki gust jak Ty. Takie Thunderstruck, Silent Lucidity czy No Son of Mine to standardowy repertuar Eski Rock, Muzo, Antyradio, Trójka i jeszcze 5 innych rockowych stacji... Nie ma w tych numerach nic "ambitnego", po prostu inny target.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Even though I was born in 1993, I have an association "MTV 90s = Party Zone, Chill Out Zone, Alternative Nation". I am familiar with the format of these above blocks from VHS rips from the MTV Europe channel on YouTube, and I also had the opportunity to watch the MTV Adria in 2016-2017. Unfortunately, the British branch has an association "MTV 90s = Pop music from the British charts", which contradicts my association and musical tastes. Therefore, MTV90s, in the state it is in now, is not of interest to me.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RETROJAM500 napisał:

Obecnie w MTV 90s leci: Van Halen - Jump i to w paśmie Girl Power Hour. Rozumiem, że chcą upamiętnić w ten sposób śmierć gitarzysty Eddiego Van Halena, ale powinni puścić ten teledysk w MTV 80s i tam zrobić pasmo ze wszystkimi ich teledyskami, nie tylko tymi najbardziej znanymi.

 

Edit: Obecnie leci kolejny utwór od Van Halen pt. Why Can't This Be Love, widocznie nastąpiła wyjątkowa zmiana ramówki i bardzo dobrze. W końcu nie każdy ma dostęp do MTV 80s.

 

Potwierdzam słowa przedmówcy, co ciekawe w paśmie alternatywnej miały miejsce trzy takie przypadki pod rząd.

Do dwóch opisanych powyżej dołączył również Michael Jackson z utworem Beat It - nie są to te lata i też z alternatywą mało związane  ?

 

mtv9080pn_qqnnxsa.png

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bloo411 napisał:

Dlatego od samego początku pisałem, że najlepiej by było zrobić kanał MTV Classic Europe z muzyką od lat 60 do 90 włącznie i wtedy nikt nie miałby pretensji, że mieszają klipy z różnych dekad.

Good idea, but the British branch of VIACOM will ruin everything again.

 

But it should not be forgotten that 00s are also classics, because it is 2020 now. Therefore, I suggest this idea:

  1. MTV 20th - clips of the 20th century (instead of MTV 80s and MTV 90s)
  2. MTV 21th - clips of the 21th century (instead of VH1 Europe)

But again, these channels should not be operated by the British branch.

Edytowane przez 1993andrey1993
correct message
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odnotować, że utwory wymieniane przez was, które zauważyliście - przewijały się na VH1 Classic (warto zerknąć na listę, którą wrzucałem w tamtym wątku). Teraz lata 90 za sprawą skoku na MTV Rocks w pewnym sensie poszerzyły zasięg. Nie obserwuję ich aż tak uważnie, ale spodziewam się, że jeśli mieli już coś wygrzebane dla VH1 Classic, to naturalnie będzie się pojawiać na MTV 90s, może niektóre rzeczy rzadziej, ale jestem przekonany, że będą ;) Genesis - No Son Of Mine widziałem też na VH1 Classic przynajmniej dwukrotnie (zwróciłem na to uwagę, bo lubię to nagranie). Aqua - Barbie Girl było męczone, natomiast raz wpadłem na Doctor Jones i też pewnie jeszcze to wrzucą.

 

Jest mało "kontynentalno-europejskiego" eurodance, czy gabberów. Dla osób wychowanych na Vivie jednak totalna nieobecność klipów np. Captain Jack, Masterboy, Scooter, Dune, Technohead - no jest to trochę dziwne. W zasadzie przemykają tylko Whighfield, Haddaway, Aqua.

 

No i oczywiście stały zarzut - trochę coś wygrzebano, ale mało. Potrzeba WINCYJ! Łatwiej mi pisać o latach .80 i rzucić przykładami, ale to samo dotyczy lat .90, np. The Human League mieli ~20 klipów, a granych jest może 5, Kate Bush - też pod 20, a grane może ze 3, Ultravox pewnie też pod 20, a widziałem tylko Vienna (+ solowego Midge'a If I Was). Dałoby się lepiej. W latach .90 nawet sytuacja się pogarsza, bo powoli rynek muzyczny zaczynał iść na ilość, spadały też koszty stworzenia klipu, rosło ssanie i zapotrzebowanie na obrazki. Materiału na MTV 90s byłoby zatrzęsienie, ale trzeba wygrzebywać. Zobaczymy jak to będzie za miesiąc/dwa.

 

Mimo to kanał oceniam jak na produkcję ViacomCBS/MTV nadspodziewanie wysoko. Może nawet MTV 80s i 90s stały się aktualnie ich najlepszymi produkcjami (w porównaniu do innych ich kanałów, nie jest to wysoko zawieszona poprzeczka :P ). Po prostu to inny punkt widzenia i tu popieram co pisze bugmenot - po prostu jest to jakaś inna perspektywa.

 

PS: Co do Jacksona, bo może nie każdy się zorientował skąd on się tam nagle wziął - solówka gitarowa w Beat It to Eddie Van Halen ;) I o dziwo ta okazja spowodowała, że wreszcie pojawiło się coś Michaela Jacksona, który jest totalnie pomijany. Janet Jackson jest sporo... Na MTV 80s też wygrzebano coś z Van Halen, nawet rzadszego (Hot For Teacher). Zrobienie takiego bloku ad hoc też pokazuje, że ktoś do tego siadł, normalnie to by przeleciało jak wiele innych odejść ze świata muzycznego bez echa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bugmenot napisał:

No to niech Cię zainteresuje bo wtedy zobaczysz zasadniczą róznicę ;).

A do VH1 Classic nie miało dostępu 80% osób, które ma teraz MTV 90s, więc to żaden argument.

 

A po co ma mnie interesować coś, z czego nie korzystam? Ci co teraz uzyskali dostęp do MTV 90s szybko zmienią zdanie i zobaczą jak często te gnioty są wałkowane. To samo było z 4FUN HITS, który o ile się nie mylę nie miał małego zasięgu i tam również można było zobaczyć All 4 One czy Shanks & Bigfooot. Dla mnie to jest to samo dziadostwo, co Smash Mouth czy Hanson. Emisja tego non-stop przez MTV jest czystym chodzeniem na skróty i skupianiem się tylko na niezbyt poukładanych istotach.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mastano Skoro Cię nie interesuje to nie dyskutujmy o tym, jakie numery są grane często, a jakie nie bo brak Ci na ten temat elementarnej wiedzy, którą można zasięgnąć z portalu o którym pisałem. Tak czy inaczej jesteś jak na razie jesteś ze swoją opinią i pseudowysubmliowanym gustem w mniejszości ;)...

A 4Fun Hits/Gold to była kopia najpierw kopia VH1, potem Starsa i miała akurat całkiem dobrą oglądalność.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bugmenot napisał:

Po prostu zaakceptuj, że nie każdy ma taki gust jak Ty. Takie Thunderstruck, Silent Lucidity czy No Son of Mine to standardowy repertuar Eski Rock, Muzo, Antyradio, Trójka i jeszcze 5 innych rockowych stacji... Nie ma w tych numerach nic "ambitnego", po prostu inny target.

Aha. Czyli ten target nie pasuje do MTV90s?:grin: Lepiej wałkować Celine Dion – „My Heart Will Go On”, Whitney Houston – „I Will Always Love You” czy inne oklepańce typu; Jennifer Paige czy LeAnn Rimes. No fakt, każdy ma inny gust.;)

2 minuty temu, djclassic napisał:

 

 

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...