Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, emarti napisał:

A czy w okresie gdy MTV Europe miało swój czas mam na myśli to pamiętne MTV Europe z lat 90 emitowane były tam klipy Eurodance? Z tego co pamiętam to było tam tego jak na lekarstwo. Czasami w party zone coś puścili jakiegoś Scootera a od muzyki Eurodance była Viva. MTV zawsze stawiało na muzykę "wybitnejszą" i aby pojawić się w tej stacji należało coś sobą reprezentować i zasłużyć. Tak więc na Eurodance bym nie liczył na tym nowym kanale i wcale mnie to nie dziwi. 

Wychowywałem się z MTV do połowy lat 90 dopóki nie zakodowali i wg mnie leciało mnóstwo Eurodance'u. Poczynając od European top 20, przez zwykłe pasma a na Party Zone kończąc.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei tez jednak kojarzę MTV głównie z rockiem, hiphopem, house, uk garage itd. Eurodance to był broszka VIVY, i po przesunięciu anteny na 13E ten kanał był dla mnie przez to "paździerzowy" w pewien sposób, w przeciwieństwie do VIVA Zwei, której bliżej było do MTV (ale jednak znacznie bardziej alternatywnie). Podobnie jak klasyczne MTV z Astry grał też początkowo niemiecki (a właściwie francuski) Onyx.

A tak w ogóle to i tak zawsze od VIVY wolałem MCM... ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lotus napisał:

Wychowywałem się z MTV do połowy lat 90 dopóki nie zakodowali i wg mnie leciało mnóstwo Eurodance'u. Poczynając od European top 20, przez zwykłe pasma a na Party Zone kończąc.

To chyba miałeś jakąś prywatną wersję MTV albo dla Ciebie np. Bonfunk mcs ,Mario piccotto czy scooter to już te "mnóstwo". Tak jak pisałem wcześniej MTV puszczało Eurodance ale w śladowych ilościach i to tylko wybranych wykonawców. Pamiętam też że po zakodowaniu moja sieć kablowa bodajże przez miesiąc miała w ofercie MTV UK (pewnie w zastępstwie do czasu możliwości zdekodowania wersji europejskiej) a tam to już zupełnie inna bajka, widać było że to typowo rynek brytyjski z muzyką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, emarti napisał:

 np. Bonfunk mcs ,Mario piccotto czy scooter to już te "mnóstwo".

Chyba nawet nie wiesz co to jest nurt eurodance. Ci wykonawcy, których zresztą nawet nie umiesz poprawnie napisać nie mają nic wspólnego z prawdziwym Eurodance. No ale jak nie potrafisz odróżnić jakiegoś bełkotu z drugiej połowy lat 90 z takimi wykonawcami jak m.in. Cappella, Culture Beat, Maxx, Fun Factory, Ice MC, La Bouche, M.C. Sar & The Real Mc.Coy, Loft, Magic Affair, B.G. The Prince Of Rap, DJ Bobo, Mo-Do, Scatman John, Marky Mark, Prince Ital Joe, Urban Cookie Collective to nie mamy o czym rozmawiać. Fakt, chyba oglądałeś jakieś inne MTV - bo tych wykonawców, których ja wymieniłem znam właśnie tylko i wyłącznie z MTV Europe. A ci, o których piszesz ty lecieli chyba tylko na vivie.

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Ja z kolei tez jednak kojarzę MTV głównie z rockiem, hiphopem, house, uk garage itd. Eurodance to był broszka VIVY, i po przesunięciu anteny na 13E ten kanał był dla mnie przez to "paździerzowy" w pewien sposób, w przeciwieństwie do VIVA Zwei, której bliżej było do MTV (ale jednak znacznie bardziej alternatywnie). Podobnie jak klasyczne MTV z Astry grał też początkowo niemiecki (a właściwie francuski) Onyx.

A tak w ogóle to i tak zawsze od VIVY wolałem MCM... ;).

Fakt, na MTV Europe procentowo było mało Eurodance'u w porównaniu do innych gatunków ale jeśli miał się pojawić w danym paśmie to zawsze się pojawiał.

Edytowane przez lotus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były śladowe ilości takiej muzyki. Nie wiem może MTV puszczało je z powodu jakiegoś układu? Może dlatego aby tylko coś pokazać z tego gatunku? Dlaczego więc nie gościł ten gatunek w większej ilości i w normalnej ramówce? Tak jak pisałem MTV specjalizowało się w muzyce niekomercyjnej o innej wartości. A skoro według tu niektórych grali ją w dużej ilości to dlaczego obecnie nie przypominają jej? Nie mają w archiwach? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bugmenot napisał:

Ja z kolei tez jednak kojarzę MTV głównie z rockiem, hiphopem, house, uk garage itd. Eurodance to był broszka VIVY

To jednak masz krótką pamięć. Mniej więcej w okresie 1993-94 MTV nadawało sporo muzyki Eurodance. Pamiętam, że nawet leciały po 3-4 kawałki pod rząd z tego nurtu. Do dziś mam chyba z 3 kasety video (240) z tą muzyką nagrane z MTV.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, djclassic napisał:

To jednak masz krótką pamięć. Mniej więcej w okresie 1993-94 MTV nadawało sporo muzyki Eurodance. Pamiętam, że nawet leciały po 3-4 kawałki pod rząd z tego nurtu. Do dziś mam chyba z 3 kasety video (240) z tą muzyką nagrane z MTV.

No to zarzuć wykonawcami, porównany co z tego "eurodance" leci teraz...

Bo tak jak już było pisane, że kawałki typu Strike - U sure do, Robin S - Show me love itd lecą.

Natomiast paździerzowych "hitów" ze składanek za 15 zł z bazaru nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTV Base nigdy nie było eurodance. W MTV Dance UK trafiało się w ramach jakiś weekendów specjalnych, ale też daleko było tam od kawałków, które lecą w polskich kanałach jako ten gatunek.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bugmenot napisał:

No to zarzuć wykonawcami, porównany co z tego "eurodance" leci teraz...

Bo tak jak już było pisane, że kawałki typu Strike - U sure do, Robin S - Show me love itd lecą.

 

Co ci mam tu wrzucać. Były grane popularne w tamtym okresie hity eurodance. Haddaway – „What Is Love”, 2 Unlimited – „Tribal Dance”, „No Limit”, Captain Hollywood Project – „More and More”, Culture Beat – „Mr Vain”, Dr. Alban – „One Love” itp. Wystarczy? Czy jeszcze nie wiesz co było popularne w tamtych latach?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to o czym dyskutujemy? Przecież takie pojedyncze kawałki regularnie lecą na kanałach od Viacomu i nijak mają się do "przebojów" typu "Help me mr. dick" albo innej Blumchen rodem z niemieckiej Vivy z tamtych czasów i o to mi chodziło...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dziś takie kawałki Eurodance'u które często leciały na MTV, większość pewnie nawet i po sto razy:

 

2 Unlimited - Let The Beat Control Your Body

2 Unlimited - The Real Thing

2 Unlimited - No One

Ace Of Base - Don't Turn Around

Ace of Base - All that she wants

Ace Of Base - The Sign

B.G. The Prince Of Rap - The Colour Of My Dreams

Baby D. - Let Me Be Your Fantasy

Cappella - Move It Up

Cappella - U & Me

Cappella - U Got 2 Let The Music

Captain Hollywood Project - Flying High

Captain Hollywood Project - More & More

CLOCK - AXEL F

Corona - The Rhythm Of The Night

Corona - Try Me Out

Crystal Waters - 100% Pure Love

Crystal Waters - Gypsy Woman

Culture Beat - Anything

Culture Beat - Got to get it

Culture Beat - Mr. Vain

DJ Bobo - Everybody

Dj Bobo - Love Is All Around

DJ Bobo - There Is A Party

Doop - Doop

Dr. Alban - look who's talking

Dr. Alban - It's my life

East 17 - Let It Rain

East 17 - House Of Love

East 17 - It's Alright

Elton John - Don't Go Breaking My Heart

E-Type - This Is The Way

Frankie Goes to Hollywood - Relax don't do it

Fun Factory -  Close To You

Fun factory - Pain

Fun Factory - Take Your Chance

George Michael - Killer (Papa Was A Rolling Stone)

Haddaway - What Is Love

Haddaway - Life

Herbie - Right Type Of Mood

Ice Mc - Think About The Way

Jam & Spoon - Right in the night

Jam & Spoon feat. Plavka - Angel

Jam & Spoon feat. Plavka - Find Me

JX - You Belong To Me

K7 - Come Baby Come

Kriss Kross - Jump

The KLF - Last Train to Trancentral

La Bouche - Be My Lover

La Bouche - Sweet Dreams

Livin' Joy - Dreamer

M.C. Sar & The Real Mc Coy - Another Night

M.C. Sar & The Real Mc.Coy - Automatic Lover

M.C. Sar & The Real Mc.Coy - Love & Devotion

M.C. Sar & The Real Mc.Coy - Run Away

Magic Affair - Omen III

Maxx - Get-A-Way

Maxx - No More

Maxx - You can't get it

MOBY - EVERYTIME YOU TOUCH ME

Moby - Feeling So Real

Mo-Do - Eins Zwei Polizei

Mo-Do - Super Gut

Pharao - There Is A Star

Prince Ital Joe & Marky Mark - Life In The Streets

Prince Ital Joe feat Marky Mark - United

Reel 2 Real - I Like To Move It

Reel 2 Real - Go on move

Scatman John - I'm Scatman

Shamen - Ebeneezer Goode

Sin With Sebastian - Shut Up (And Sleep With Me)

Snap - Rhythm is a dancer

Snap - Welcome To Tomorrow

Snow - Informer

Stakka Bo - Here we go

Star Wash - Strong Like A Lion

Strike - U Sure Do

T. O. F - Funk It Up

Tag Team - Whoomp! (There It Is)

U96 - I wanna be a Kennedy

U96 - Love Religion

U96 - Das Boot

U96 - Club Bizarre

Urban Cookie Collective - The Key, The Secret

Urban Cookie Collective - Feels Like Heaven

Urban Cookie Collective - High On a Happy Vibe

Urban Cookie Collective - Sail Away

U.S.U.R.A. - Open Your Mind

Whigfield - Saturday Night

Zig & Zag - Them Girls Them Girls

 

Nie wszystkie z nich to typowy Eurodance, z tego co tu umieściłem aktualnie widziałem może z 5 teledysków.

Dajcie znać co wy widzieliście.

 

@bugmenotty też dawaj, skoro uważasz, że to jest nic. A połowę zapewne pominąłem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale zawartość playlisty zależy też od lokalizacji, w której jest układana. Jeśli robią ją Brytyjczycy - to nie można liczyć na konkretne brzmienia tylko na marny pop i w kółko te same piosenki. Jeśli robią ją Holendrzy, albo Polacy to są dużo większe szanse na to, że się przyłożą do playlist i posłuchamy czegoś konkretnego, a nie tylko Boyzone i Spice Girls.

Dlatego najlepiej, aby ViacomCBS przeniósł produkcję MTV 80s i MTV 90s do nas lub do Holendrów - byłby przede wszystkim inny dobór teledysków.

Edytowane przez mastano
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lotus Połowa z tego co umieściłeś to nie jest "typowy eurodance", więc dyskusja jest o niczym.

A większość z tych teledysków regularnie leciało w różnych pasmach na VH1, VH1 Classic, MTV Dance, Hits itd.

Z którymś odpaleniem selectora załapią sie też do 90s. Chociażby Snap, Kriss Kros, Livin Joy', Ace of Base, Strike czy Reel 2 Real już sam widziałem, a nie ogladam tego kanału jakoś szczególnie długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot no właśnie - tylko z 5 teledysków z tej listy widziałem na MTV 90s. Jak na 2 czterogodzinne pasma w piątki i w soboty to trochę mało, a w zasadzie oglądałem je w całości lub nagrałem. Innych kanałów o których wspomniałeś nie oglądałem, skupiłem się tylko na tym z uwagi na belki/strapy i "powrót do przeszłości". Myślę, że taka lista odpowiadałaby o wiele bardziej tytułom tych weekendowych pasm zamiast jakiegoś miernego popu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, te kawałki, które napisałeś odpowiadają w dużej częsci temu co grało MTV dawno temu, ale to nie jest ta sama muzyka taneczna, która jest znana z niemieckiej VIVY.

Oni mieli Brooklyn Bounce, Dune, N-Trance, Rollergirl, T-Spoon, Squeezer, French Affair, DJ Quciksilver i inne tego typu rzeczy, z których część już miała "renesans" u nas parę lat temu dzięki VOX FM, Stars TV itd.

To są utwory z których dla mnie 95% jest niestrawna, w przeciwieństwie do tych z MTV 90s. Już tutaj pisał @Mr. Orbita, że MTV zawsze miało inny klimat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot dlatego podtrzymuję zdanie, że brakuje mi Eurodance'u i pochodnych znanych właśnie z MTV, nie z Vivy. Nie pisałem nic o Vivie i o utworach, które tam leciały. Klimat na MTV odpowiadał mi najbardziej bo miał to coś. Byłem szczeniakiem, polubiłem muzykę taneczną dzięki MTV.

 

Ale jak na razie brakuje też innych kawałków z innych ciekawszych gatunków niż mdły pop, np. grunge'u - więcej teledysków Nirvany, Sound Garden.

albo H-Blockx. Meat Loaf, Aerosmith, The Cranberries, The Offspring, Beck, Beastie Boys. Kurczę, trochę tego było.

Edytowane przez lotus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale dużo tutaj głosów było, ze brakuje takich kawałków jak grała VIVA. A większości z nich po prostu nigdy w MTV nie było, więc teraz też nie będzie.

Gust muzyczny paru osób, które się tutaj wypowiadają i mi wystawiają emotki też znam z innych postów na forum - nie rozumiem dlaczego nie dopuszczają, że ktoś może mieć inny :).

 

Cranberries widziałem ze dwa utwory na MTV 90s, Beastie Boys niestety tylko Intergalactic z 3 razy. Offspring, Becka, Aerosmith było sporo na MTV Rocks i tutaj pewnie też dorzucą z czasem. Wymiana utworów na pewno będzie, bo o to od jakiegoś czasu Viacom dba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wnikam kto co tam widział na vivie a czego nie było na MTV. Generalnie nie spodobały mi się stwierdzenia m.in. też użytkownika @emarti, że oglądałem jakąś prywatną wersję MTV gdzie nie było wcale Eurodance'u lub był w śladowych ilościach bo to nie ten poziom muzyki na MTV. Generalnie Eurodance'u na MTV było bardzo dużo w latach 93-94 tak jak ktoś tu już napisał a i w 95 też było sporo. A ta moja lista to tylko taka lista w pigułce i liczyłem, że coś takiego MTV będzie puszczać ale teraz już widzę, że nic takiego nie będzie na tym kanale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MTV Europe od wczesnych lat 90 na tunerze analogowym i dobrze pamiętam np. informację o śmierci Freddiego Mercury'ego podawaną w MTV News... Kanał był dwa razy - z Astry 1A na kanale/transponderze 15, i drugi raz na 22, snieżący z Astry 1B.

Potem, po zakodowaniu i kilkuletniej przerwie w ogladaniu to MTV z Wizji TV wydawało się już niestety cieniem dawnego kanału, bez duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wychowałem się na mtv europe odnośnie wpisów wyżej muzyka eurodance czyli 2 unlimited, culture beat, Dr alban były prezentowane w danych programach np. Euro top20, party zone, dial mtv czyli teledyski na życzenie - 5 hitów dnia czy 3 from 1, natomiast od rana do popołudnia grane było pop, trochę rocka. Oczywiście zdarzały się też hity eurodance grane w ciągu dnia ale to chyba zależało od prezentera który miał dyżur w ciągu dnia. 

Co do MTV 90s - za dużo powtórek np. Spice girls, lenny krawitz, take that, boyzone a przecież archiwum mtv jest gigantyczne. Ale może coś zmieniają w tym temacie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bugmenot napisał:

No ale to o czym dyskutujemy? Przecież takie pojedyncze kawałki regularnie lecą na kanałach od Viacomu i nijak mają się do "przebojów" typu "Help me mr. dick" albo innej Blumchen rodem z niemieckiej Vivy z tamtych czasów i o to mi chodziło...

Dokładnie też to mam na myśli. Jak już było Eurodance to starannie wyselekcjonowane grupy gdzie w porównaniu z tym co działo się na Vivie to śladowa ilość i o tym pisałem wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, emarti napisał:

Jak już było Eurodance to starannie wyselekcjonowane grupy gdzie w porównaniu z tym co działo się na Vivie to śladowa ilość i o tym pisałem wcześniej. 

Ale pojawiały się na MTV, a nie jak tu pewien osobnik napisał, że to broszka Vivy. Wiadomo, że nie było tego tyle co na Vivie. Może i dobrze, bo tam niektórych numerów nie zaliczyłbym do przebojów światowych czy nawet europejskich:grin:

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...