Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz sobie w programie na twoim dekoderze. Na MTV Rocks, o dziwo jest już podana ramówka dla MTV 90s, chociaż mamy dopiero czwartek, a nie poniedziałek. ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MTV 90s w ramach grafiki dla tytułów przygotowano cos przypominającego MTV strap, z dodanymi drobnymi animacjami. Nie dobrano idealnie czcionki, ale idea zachowana, wygląda ciekawie... Niestety nie mam czym zrobić foto...

Klipy jak można było podejrzewać w 14:9, widzę właśnie Shakespears Sister - Stay przycięty.

 

Edit:

 

5423.jpg

 

5424.jpg

 

Można było lepiej dobrać czcionkę - jeśli już chcieli iść w tym kierunku, to solidnie wykonane robiłoby lepsze wrażenie. A tak wyszedł trochę półprodukt... Ale szacunek za w ogóle ideę przywrócenia. Poza tym na oryginale były różne kolory, a tu na razie widzę tylko niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr. Orbita napisał:

 

Można było lepiej dobrać czcionkę - jeśli już chcieli iść w tym kierunku, to solidnie wykonane robiłoby lepsze wrażenie. A tak wyszedł trochę półprodukt...

Oni tu nic nie dobierali... Po prostu przywrócili to samo co było w tamtych latach?

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się przyłożyli trochę do tego kanału - są chociażby osobne intra dla poszczególnych pasm, coś co było w europejskich wersjach tematycznych MTV nie do zrobienia, zmieniały się tylko podpisy obok logotypu. Lecą też oryginalne jingle MTV z dawnych lat. Przed chwilą Spice Girls - Viva Forever, potem Aqua - Barbie girl. No jakbym siedział przy kineskopowym tv i ogladał w latach 90 może nie tyle MTV, co Vivę... :). 

O 20 ma być pasmo hip-hopowe :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mara68 napisał:

Oni tu nic nie dobierali... Po prostu przywrócili to samo co było w tamtych latach?

No właśnie piję do tego, że nie przywrócili precyzyjnie ;) Czcionka się różni w stosunku do tego, co było na oryginalnych strapach (do znalezienia w sieci) i można było się przyłożyć.

 

Nie jakiś straszny zarzut - fajnie, że w ogóle pomyśleli tak (nie musieli), ale już idąc w kierunku przywracania strapa, a następnie go tak jakby nie kończąc, dopieszczając to jak było kiedyś (czcionka i różne kolory), to wyszło OK, ale bez tej kropki nad i.

 

To jest jeszcze drobnica, bardziej mnie boli to 14:9 :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafika jest kiepska, słabo przypomina tą dopracowaną z lat 90-tych. Skoro się na nią zdecydowali to po prostu mogli puszczać klipy z oryginalną grafiką z lat 90tych, która była wgrana automatycznie w klipy. Oni ją zlikwidowali dopiero 1 stycznia 2001 roku, więc mają z lat 90 wszystkie klipy. 

Narazie muzycznie jest ok, będzie dużo "zapomnianych" klipów.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JohnnyBravo97 napisał:

Znalazłem przełączenie się MTV Rocks na MTV 90s, aczkolwiek widać, że na MTV Rocks leciało pasmo "Rocks Rated" a powinno lecieć już "Ultimate 90s Playlist!". 

 

Zakończyli piosenką Bush. Jakie zaskoczenie, bo myślałam, iż jako ostatnią puszczą Oasis jak na MTV Rocks UK.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Widać, że się przyłożyli trochę do tego kanału - są chociażby osobne intra dla poszczególnych pasm, coś co było w europejskich wersjach tematycznych MTV nie do zrobienia, zmieniały się tylko podpisy obok logotypu. Lecą też oryginalne jingle MTV z dawnych lat. Przed chwilą Spice Girls - Viva Forever, potem Aqua - Barbie girl. No jakbym siedział przy kineskopowym tv i ogladał w latach 90 może nie tyle MTV, co Vivę... :). 

O 20 ma być pasmo hip-hopowe :).

Jak puścili AQUA, to normalnie wróciłem do 1998 roku, gdzie na VIVIE DE często to tam lecialo. ? W sumie ta zmiana MTV ROCKS na MTV Najntins (celowe spolszczenie :D ) to nie taki zły pomysł, bo wreszcie ktoś gra 24h muzykę z mojej młodości. ?

Edytowane przez SatExpert
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nagranie z 2016 roku, kiedy MTV 90s wskoczył w miejsce MTV Classic UK na jakiś czas ;) Czyli mamy te same jingle i promosa (z aktualnym przekazem lektora). Troszkę zmodyfikowali logo oraz belki względem tamtej wersji i mamy MTV 90s International :) 
Nie zdziwiłbym się, gdyby bazę muzyczną też skopiowali, bo miałem okazję już zobaczyć Boyzone, których klipy kojarzą mi się z przejęciem kierowania VH1 Classic przez Brytyjczyków. Ale to musi się wypowiedzieć ktoś, kto 4 lata temu miał dostęp do tamtego wcielenia :P

 

Osobiście będę tęsknił za MTV Rocks i wolałbym jeden solidny kanał z klasycznymi teledyskami. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bytesize napisał:

grafika jest kiepska, słabo przypomina tą dopracowaną z lat 90-tych. Skoro się na nią zdecydowali to po prostu mogli puszczać klipy z oryginalną grafiką z lat 90tych, która była wgrana automatycznie w klipy. Oni ją zlikwidowali dopiero 1 stycznia 2001 roku, więc mają z lat 90 wszystkie klipy. 

Zapominasz o Blue Bubble strap. Druga połowa lat 90-tych. Dodawana już przez komputer. Nie była wgrana w klipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One ładne były, ale często się coś im sypało i całymi dniami ich nie było. Do dziś pamiętam te spoty, które leciały kilkadziesiąt razy dziennie w ramach przerwach reklamowych w wersji MTV, która była w Wizji TV (chyba to była jakaś dedykowana na Europę Wschodnią i Bliski Wschód) - jeden ze słonecznikami i Apex Twin w tle promujący festiwale, drugi w "kosmicznym klimacie" z kilkoma piosenkami, które były aktualnymi hitami MTV - tam między innymi się przewijało Manic Street Preachers - If you tolerate this.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie MTV 90s lekko rozczarowuje. Po kilku godzinach miałem wrażenie że oglądam Smells Like The 90s na VH1 Classic. Muzyka mało zróżnicowana, większość to utarte oklepańce grane w kółko na VH1 Classic przez ostatnie lata. 

 

Grafika nawiązująca to starych strapów ale bardzo kiepsko odwzorcowana. Dziwne, że nie ma belki z nazwą programu ale mamy czołówki programów! Wow! 

 

mtv90s-05102020-14.jpg

 

Razi mnie bardzo format 14/9. Ten kanał też powinien nadawać w 4/3 jak MTV 80s. 

 

Ciekawi mnie jak kanał się rozkręci dalej. Szkoda MTV Rocks bo to był kanał z historią.

 

Dam szansę bo i tak lepiej włączyć takie MTV 90s zamiast tego z najnowszymi hitami czy stękającymi ludźmi udających śpiew. 

Edytowane przez IDTH
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjork - It's Oh So Quiet to kolejny kawalek, którego nie widziałem w tv bardzo dawno. Szkoda MTV Rocks, ale jest na razie naprawdę nieźle z tym MTV 90s :).

Teraz Livin' Joy - Don't stop movin', chwilę później A Tribe Called Quest - Can I kick it ?.

@Mr. OrbitaSą różne kolory strapów :).

 

mtvv.jpg

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem sobie parę razy tą stacje i muszę powiedzieć że, ja jako "sierota" po MTV Rocks o ile lubi muzykę z tej dekady (jako alternatywa, dla dzisiejszej współczesnej muzyki mainstreamu), to ja na chwilę obecną oceniam ten kanał chłodno (bo przecież, pierwsze wrażenia to za mało), po paru dniach słuchaniach tej nowej teleszafy ocenię, czy to był dobry pomysł zmieniana muzyki rockowej i alternatywy na pop, rock, alt i urban z lat 90's

 

PS: Jako bonusy dorzucam, trzecią wersje belki z podpisem piosenki. Tym razem fioletowyZrzut-ekranu-331.png

 

Oraz playlistę pierwszej godziny MTV 90s, @Mr. Orbita zrobił to w przypadku MTV 80s, więc dla odmiany robię to w przypadku tego kanału.

Ultimate 90s Playlist! 5:00am CEST

Whitney Houston - I Will Always Love You
New Order - True Faith
Mariah Carey - Dreamlover
UB40 - Here I Am (Come and Take Me)
U2 - Sweetest Thing
Arrested Development - Mr. Wendal
Gloria Estefan - Cuts Both Ways
Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing
Daft Punk - Da Funk
Madonna - Beautiful Strange
The Beautiful South - A Little Time
Suzanne Vega - Tom's Diner
Paul Weller - The Changingman
Wilson Phillips - Hold On
Edytowane przez Adam d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, strowger napisał:

Zapominasz o Blue Bubble strap. Druga połowa lat 90-tych. Dodawana już przez komputer. Nie była wgrana w klipy.

o tym to wie każdy skoro przez tydzień potrafiły się nie pojawiać bo im komputer nie działał. I blue były dopiero od wiosny '98.

A ja pisałem o kolorowych pierwszych, które stosowali cały czas, ponieważ od czasu do czasu na MTV Europe mieszały się z blue bubble, tak samo na MTV Central (Germany) zdarzało im się to jeszcze częściej. A jedynym MTV które je wciąż miało było MTV Italy, stąd mój pomysł na stosowanie "wgranych" klipów a nie tych pseudopodobnych, bo mają je we wszystkich klipach z lat 90-tych. Poza tym na końcu klipu były już tylko litery dzięki czemu wiadomo było, że to już koniec teledysku.

Edytowane przez Bytesize
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha to mi się podoba - takie wpadki! Poniżej lista klipów, które mogą pojawić się z klasycznym wgranym strapem:

AIR "Sexy Boy"

APOLLO FOUR FORTY - Ain't Talkin' bout Dub

SEAL - Kiss From A Rose

DIMITRI FROM PARIS - Sacre Francais

MASSIVE ATTACK - Risingson

BOYZONE - Baby Can I Hold You Tonight

BACKSTREET BOYS - As Long As You Love Me

2PAC feat. KC & JOJO - How Do You Want It?

RAGE AGAINST THE MACHINE - People Of The Sun

2PAC feat. SNOOP DOGGY DOG - Americaz Most Wanted

WARREN G feat. ADINA HOWARD - What's Love Got To Do With It

RONI SIZE / REPRAZENT - Brown Paper Bag

BJÖRK - Big Time Sensuality

MASSIVE ATTACK - Sly

RADIOHEAD - Karma Police

THE BREEDERS - Cannonball

HADDAWAY - What Is Love?

AIR - Playground Love

CULTURE BEAT - Mr. Vain

EAST17 - Stay Another Day

STARDUST - Music Sounds Better With You

JAY-Z - Anything

RED HOT CHILI PEPPERS - Californication

MICHAEL JACKSON - Give In To Me, Stranger in Moscow

SHAGGY - Oh Carolina, Boombastic

ACE OF BASE - Cruel Summer

PULP - Common People

DAFT PUNK - Around The World


 

 

Edytowane przez Bytesize
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr G. naprawdę puścili z oryginalnym strapem? Jestem pod wrażeniem, właśnie włączyłem ten kanał. Dla mnie bomba. Chyba wysłuchali naszych próśb i komentarzy pod klipami MTV z oryginalnymi belkami z lat 90 na Youtube :)

Mogliby zrobić belki na wzór oryginalnych 1:1 i byłby test na spostrzegawczość, które były fabrycznie wklejone w teledysk a które to nowa grafika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...