Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam canal+, dekoder ultrabox 4k technicolor. Nie ma takiego pasma. Kiedy to widzisz i na jakim dekoderze? W który dzień i o której godzinie? Ale na chłopski rozum, to jakaś kompletna bzdura żeby na MTV 90s mieliby puszczać lata 2000. Błąd EPG i tyle. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat został poruszony. Ktoś się zastanawiał dlaczego moja ramówka ZAWSZE jest aktualna w Cyfrowym Polsacie czy UPC a bardzo często NIE JEST w Canal+ czy Vectrze? Otóż dwie pierwsze obsługuje AKPA która błyskawicznie reaguje na zmiany a C+ i Vectrę obsługuje inna firma która na zmiany ma kompletnie wywalone. Więc żeby jasne było, zawsze wysyłam zmiany tam gdzie muszę wysłać. A jest jak jest, każdy niech sobie sam zdanie wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już temat się odkopał, to parę sztuk rzadkich z ostatnich dni:

  • Alex Party - Don't Give Me Your Life
  • Aqua - Turn Back Time (niespodzianka, trzecie ich nagranie, a myślałem, że już nic nie odkopią)
  • Backstreep Boys - We've Got It Going On (klimat bad boys lat .90, uuuu)
  • Bizarre Inc. - I'm Gonna Get You
  • DJ Jurgen ft. Alice Deejay - Better Off Alone (na Club MTV z ich obecnością nieco lepiej, tu raczej niespodzianka)
  • East 17 - Deep
  • Enya - Book of Days (o tym chyba wspominałem, były jeszcze przynajmniej dwie emisje)
  • Gina G - Ooh Aah... Just a Little Bit
  • Hole - Celebrity Skin
  • Kylie Minogue - Better The Devil You Know
  • Kylie Minogue - Breathe (o tym też wspominałem)
  • Kylie Minogue - Tears on My Pillow
  • Lisa Stansfield - Never, Never Gonna Give You Up
  • Lisa Stansfield - Time To Make You Mine
  • Moby - Why Does My Heart Feel So Bad (niby oklepaniec, ale jakoś go nie było)
  • Natalie Imbruglia - Big Mistake
  • Queen - Heaven for Everyone (rzadki gość)
  • Sheryl Crow - If This Makes You Happy
  • The Corrs - Dreams (Todd Terry Mix)

Ogólnie żaden szok, ale przynajmniej ktoś tam daje sygnały, że żyje ;) Na Sylwestra grali nieco taneczniej w ramach normalnego bloku, ale to "nieco" to po prostu były taneczne oklepańce. Równo 0:00 Ini Kamoze i dalej standard.

 

5489.jpg

 

5490.jpg

 

PS: Kończy mi się dostęp, więc pewnie rzadziej będę zaglądał.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mr. Orbita napisał:

Jeśli już temat się odkopał, to parę sztuk rzadkich z ostatnich dni:

  • Moby - Why Does My Heart Feel So Bad (niby oklepaniec, ale jakoś go nie było)

Rzadko oglądam ten ten kanał, bo dla mnie za duża częstotliwość powtarzanych numerów, ale na Moby z "Why Does......" chyba już z 5-6 razy się natknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Europe najpierw puszczało "Better of Alone" tylko jako DJ Jurgen, później jako DJ Jurgen Presents Alice Deejay i w końcu tylko Alice Deejay. 

Nie pamiętam jak to było na Vivie, gdzieś krąży klip na YT pewnie.

Z klasykami to już lepsze jest Club MTV. Ostatnio puścili tam ATC "My Heart Beats Like A Drum", a ATC są znani w UK tylko z one hit wonder "Around The World". Jeśli Club MTV też tworzą brytyjczycy to lepiej się starają, bo urozmaicają playlisty (nie tylko z klasykami).

W Girl Power Hour znowu Mary J. Blige "No More Drama" hehe

Edytowane przez Bytesize
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90s Dance Anthems: dziś nawet udało się przez 4 godziny nic nie powtórzyć. I nie było Roxette, ani Smash Mouth - wow. Inkredibul.
tim-and-eric-mind-blown.gif


A nawet wygrzebali jeden rodzynek - zapomniane nagranie duetu Cubic 22 - Night In Motion. I to w niezłej jakości. To ciężki klip z dynamicznymi zmianami barw, na YouTube 480p męczy oczy, a tu dało się obejrzeć.

5492.jpg

 

Dlaczego z takich rzeczy nie składają bloków? Chociaż pewnie mało kto by chciał oglądać aż takie wykopaliska...

 

Dla porządku lista (bold - moje wybory?
MTV 90s Dance Anthems 2021-01-02 19:00 - 23:00

  1. DNA ft. Suzanne Vega - Tom's Diner
  2. Rosie Gaines - Closer Than Close
  3. Cher - Believe
  4. Haddaway - Life
  5. Corona - Rhythm Of The Night
  6. K.W.S. - Please Don't Go
  7. Ce Ce Peniston - Suddenly
  8. London Beat - I've Been Thinking About You
  9. Madonna - Ray Of Light
  10. Kym Sims - Too Blind To See It
  11. Jamiroquai - Virtual Insanity (no ileż to można grać?)
  12. The Prodigy - Firestarter (nadal spacja na końcu tytułu)
  13. Deee-Lite - Groove Is In The Heart (mam słabość do Lady Miss Kier z tego klipu, mogę oglądać 1000 razy i zawsze mi się podoba :) )
  14. C+C Music Factory - Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)
  15. Faithless - Insomnia (spacja na końcu tytułu...)
  16. Reel 2 Real - I Like To Move It (błąd w nazwie grupy - Reel 2 Real, a nie Reel 2 Reel)
  17. Urban Cookie Collective - The Key, The Secret
  18. 2 Unlimited - No Limit
  19. Olive - You're Not Alone
  20. Armand Van Helden - You Don't Know Me
  21. New Order - True Faith
  22. Mr. Oizo - Flat Beat
  23. Wamdue Project - King Of My Castle
  24. Culture Beat - Mr. Vain
  25. Phats & Small - Turn Around
  26. Groove Armada - I See You Baby
  27. Robyn - Show Me Love
  28. Artful Dodger ft. Craig David - Re-Rewind (błąd w tytule)
  29. Underworld - Born Slippy
  30. Chad Jackson - Hear The Drummer (Get Wicked)
  31. Madonna - Beautiful Stranger (no ileż to można grać?)
  32. Fatboy Slim - Praise You
  33. Adventures of Stevie V - Dirty Cash
  34. Dario G - Sunchyme
  35. Livin' Joy - Dreamer
  36. Jennifer Lopez - Waiting For Tonight
  37. Daft Punk - Around The World
  38. Bucketheads - The Bomb!
  39. Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee)
  40. DJ Jurgen ft. Alice Deejay - Better Off Alone (oooo, widzę, że jak już wygrzebali, to teraz będzie katowane :) ze skrajności w skrajność, choć faktem jest, że z dyskografii Alice Deejay jeszcze tylko Back In My Life mieści się w latach .90)
  41. Nightcrawlers - Push The Feeling On
  42. Bobby Brown - Two Can Play That Game
  43. Haddaway - What Is Love
  44. Adamski & Seal - Killer
  45. The Shamen - Ebeneezer Goode
  46. Heller and Farley Project - Ultra Flava
  47. Stardust - Music Sounds Better With You
  48. Whigfield - Saturday Night
  49. ATB - 9 PM (Till I Come)
  50. N-Trance - Set You Free
  51. Robin S - Show Me Love
  52. Everything But The Girl - Missing (Todd Terry Mix)
  53. Grace - Not Over Yet
  54. Black Box - Everybody Everybody (miła odmiana od Ride On Time, choć to nie jest zupełna nowość, już to grali)
  55. Run DMC vs. Jason Nevins - It's Like That
  56. The Outhere Brothers - Bom Boom Boom
  57. Shanks & Bigfoot - Sweet Like Chocolate
  58. Fatboy Slim - The Rockafeller Skank
  59. The Prodigy - Out of Space
  60. Apollo Four Forty - Ain't Talkin' 'Bout Dub
  61. Goldie presents Metalheads - Inner City Life
  62. Cubic 22 - Night In Motion

Zaraz po bloku wpadły jeszcze w klimacie - Ultra Naté - Free oraz Aqua - Turn Back Time. A później przyszła Christina Aguilera i wszystko popsuła :P

 

Oglądałem trochę z premedytacją, bo już wczoraj - w bloku piątkowym - zauważyłem np. The Real McCoy, czy Storm (te, co były grane, nic nowego), co wzbudziło nadzieję, że może dziś się postarają.

 

Z wykopalisk w innych blokach - znalazł się Jamiroquai - Alright (zwiększając nadmierną obecność Jamiroquai, chociaż słyszałem, że ma fanów w Warszawie :lol2: ), Darude - Sandstorm (był, później go nie widziałem, teraz znowu się objawił) oraz Tom Jones z Mousse T. - Sexbomb (ryzykowne, singiel był wydany już raczej w 2000).


Z Moby jestem zaskoczony, może to był aż taki oklepaniec, że go podświadomie ignorowałem, aż raz go nie zignorowałem? :D

 

Mary J. Blige w Girl Power Hour przynajmniej pasuje :D Faithless ciężej podpiąć, a i ja na niego raz wpadłem :D Chociaż teraz takie czasy, że może Maxi Jazz coś przed nami ukrywa? :D Nie no, żartuję, pewnie chodzi o Sister Bliss, ale sens takiego nagrania z męskim wokalem w bloku z założenia kobiecym jest mocno naginany.

 

Co do Club MTV to boli mnie tam straszny rozrzut tematyczny, ale rzeczywiście - widzę po Waszych wrzutkach z wykazami klipów, że zdarzają się lepsze wykopaliska. Jeśli to produkują też w UK, to cóż... może uznali że MTV 80s/90s mają grać tylko naprawdę mocne hity (z perspektywy UK). Bo gdy ewidentnie mają więcej klipów, ale nie wpadają na 90s no to trudno zrozumieć inaczej niż albo celowo, albo produkują gdzie indziej.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że włączę sobie ten kanał w sobotę wieczorem za parę miesięcy i może z 10 "nowych" teledysków mnie zaskoczy, reszta będzie taka sama.. A jak jeszcze poleci set tych 2-3 kawałków "nowych" to już w ogóle padnę :)

Zawiodłem się, że na Sylwestra nie było żadnego specjalnego pasma. Ale spodziewałem się, nudy.

Coraz rzadziej włączam już ten kanał, nawet żona zauważyła, że jak lubi fajne kawałki z lat 90 tak teraz to już do ze-rzy-ga-nia leci w kółko to samo. Ile można.

Jak na 4 godziny męczarni to tylko kilka moich typów zaczynając od tych co najbardziej lubiłem i w sumie wciąż lubię:

 

1. Corona - Rhythm Of The Night

2. Urban Cookie Collective - The Key, The Secret

3. The Outhere Brothers - Bom Boom Boom

4. Reel 2 Real - I Like To Move It

5. Culture Beat - Mr. Vain

6. Livin' Joy - Dreamer

7. The Prodigy - Out of Space

8. Haddaway - What Is Love

9. Whigfield - Saturday Night

10. Stardust - Music Sounds Better With You

11. Nightcrawlers - Push The Feeling On

12. Bucketheads - The Bomb!

13. Adamski & Seal - Killer

14. London Beat - I've Been Thinking About You

15. C+C Music Factory - Gonna Make You Sweat

16. Robin S. - Show Me Love

17. Bobby Brown - Two Can Play That Game (tego to nawet nie kojarzę na MTV Europe ale po czasie strasznie mi się spodobał ten kawałek)

18. Apollo Four Forty - Ain't Talkin' 'Bout Dub (ten kawałek to już chyba na Vivie oglądałem)

 

W sumie jak teraz patrzę to wyszło trochę więcej niż kilka. Wtedy jako dzieciak z rumieńcami oglądałem te klipy na MTV Europe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez lotus
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, pierwszy raz to się zdarza - przed chwilą na MTV 90s poszedł klip Electronic - Getting Away With It. Co w tym zaskakującego? Że to samo nagranie jest na MTV 80s, ale grają inny teledysk :)

 

Na MTV 80s:

 

Na MTV 90s:

 

I nawet zgadza się to historycznie - pierwszy klip nakręcono w 1989 roku i był używany do promocji nagrania w Europie, a drugi - w 1990 roku dla promocji w USA.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to MTV - na pewno nie było w tym żadnego głębszego namysłu i pewnie nawet nie mają zbytnio świadomości, że idą obydwa na różnych kanałach. Niespecjalnie bym się zdziwił, gdyby się im pozamieniały z czasem :) 

Oni się zbytnio nie przejmują, np. zagrali Sex Bomb, a w myśl pilnowania dat to dość ryzykowny wybór. Niby są ślady, że singiel wyszedł w 1999, ale zasadniczo klip i obecność na listach przebojów to był Q1/2000, z premierami i na top 100 w Niemczech i na LP3 w Polsce w drugiej połowie stycznia 2000. W UK pojawił się nawet później - był notowany na ich liście singli od maja 2000.

Ale zanim i tu rozgorzeje dyskusja co powinno być gdzie grane - apeluję, aby bardziej skupić się na radości z samej obecności starszych klipów w TV na różnych antenach ;) 20 lat temu Internet w dzisiejszej postaci był nie do wyobrażenia sobie, starsze, mniej znane nagrania - albo się miało na VHS, albo znikały bezpowrotnie. Fajnie, że są miejsca, gdzie można znów je zobaczyć, czasami gdy na YouTube są niedostępne lub obecne, ale w mizernej jakości. Czy to poleci na 80s, czy na 90s, czy w jakimś jednym, czy innym bloku na innym kanale - to naprawdę nie tak ważne ;)

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby przyczepić się do dat i zastanawiać się kiedy miały obecność na listach a nie kiedy wyszedł singiel to np. taki Darude "Sandstorm" to właściwie hit wakacji 2000 w całej Europie. Tym bardziej jeśli to w UK to np. ATB "Killer" nie zobaczymy, cud, że "Don't Stop" i Wamdue Project jeszcze w 1999 roku się załapało w UK. Ale to jest MTV, więc jest to możliwe.

Skoro puszczają kawałek Mary J. Blige z 2001 roku to poproszę inne jej kawałki z lat 00. W 90s też miała świetne kawałki, mój ulubiony "Love Is All We Need" katowany przez MTV.

Co do Re Rewind brakuje (The Crowd...) ? Bo nie pamiętam i akurat na tym się nie skupiłem, natomiast zwróciłem uwagę, że płyta jest. W 99 nie było.

20 lat temu było MTV Polska, które puszczało bardzo dobre klasyki w Greatest Hits, do tego był program Budzik MTV, gdzie wystarczyło napisać maila i 5 klipów jakie sobie wybrałeś to puszczali. Sam skorzystałem i mnie nie zawiedli. Ponadto bardzo dobre klasyki puszczali w Partyzone (zwłaszcza w 2003 roku). No i była Viva Polska i ostatnie lata Viva Plus i m.in. program Retro czy 12 to było mistrzostwo. Więc na brak różnorodności w latach 00 nie było co narzekać - teraz milion500sto900 stacji i wszędzie to samo do tego jakość tragiczna.

Bobby Brown - Two Can Play That Game MTV Europe puszczało "namiętnie" :) 

https://www.youtube.com/watch?v=5dPjvkyoysQ&list=PL8mxQvDWxAKnckFLB31iB2KLW4YFtby5a&index=48

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Re-Rewind, to brakuje im aż "Re-" ;) Czyli drastycznie ;) Choć podtytułu też nie ma. Ale żeby nie wyszło, że się tam doczepiłem za te spacje na końcach itp. - nie to, że mnie to jakoś boli. Po prostu zauważam przypadkiem i pewnie nie do wszystkiego, bo też nie każdy tytuł kojarzę z pamięci. Może nawet sam przepisałem coś po nich z błędem ;) Ale nie razi mnie to, skupiam się jednak na oglądaniu klipów (jeśli mam czas patrzeć na ekran).

 

Bardziej to chodzi o pokazanie, że niestety z ich strony zaangażowania spodziewać się nie można. Dla chcącego ogarnięcie tych wpadek nie byłoby problemem. Podobnie jak klipów otoczonych czernią na MTV 80s. STARS-owi potknięcia w tytułach niemal się nie zdarzają, a jeśli nawet coś (absolutna rzadkość), to koryguje na bieżąco. A ci będą grać Reel 2 Reel zamiast Reel 2 Real, może nawet na zawsze tak zostanie ;) Szkoda tego braku zaangażowania, bo spokojnie mogliby dać z siebie więcej.

 

Z klasykami to miałem na myśli takie rzadsze rzeczy, jak ten wystrzelony nagle Cubic 22 (teraz gdy już go wydłubali, to będzie wracał). Widzę po swoich VHS-ach, że w codziennej playliście zdarzały się w latach .90 nagrania, które z różnych powodów nie przeszły do historii. Np. The Land - Let It Rain, Mayomi - Whatever I albo Angel X - I Would Never Fall In Love With You Again. Jeśli się nie nagrało na VHS-a, to później już zapomniano o tych klipach. Dziś nie ma ich na YouTube, a The Land to nawet nie ma w formie audio jak widzę, ani też na iTunes, ani na Chomiku (nawet nikomu nie chciało się spiratować? :D ) Na Allegro można kupić płytę Ixelles z tym nagraniem i to chyba jedyny sposób obecnie, żeby chociaż usłyszeć (i tak oto z ciekawości zaraz wszystkie sztuki poznikają xD ). A ja mam klip :P Szkoda, bo nagranie wcale nie jest takie złe, zdecydowanie brakło promocji. Ale przez to właśnie przeleciało przez anteny, gdy było premierą i później już tego nikt nie grał. I pewnie ja bym nie miał, gdyby nie zupełny przypadek, że akurat to nagrałem.

 

Ale wracając do MTV, czy ogólnie do kanałów muzycznych - pomijając krytyczny problem, że tych klipów pewnie nie da się pozyskać (może są w archiwach ex Vivy, jeśli ich nie zaorano, więc potencjalnie mógłby je mieć MTV) to i tak nie ma zapotrzebowania. Ja jestem taki niewyżyty, że bym poszukiwał jakichś wynalazków, z zakamarków pamięci, ale dla przeciętnego widza to strzał w próżnię. Ludzie lubią oglądać to, co znają. Mimo tego coś kapnie - tu, czy na innej antenie. I to szanuję ;)

 

Czasami nawet nie wiem czego szukam, znajduję przypadkowo coś, co się słyszało. Np. Lucilectric - Fernsehen, mega głupie nagranie, ale grali to na Vivie, przypadkowo odkopałem i nagle przetarły się stare ścieżki gdzieś w pamięci - że no tak, ja to kiedyś słyszałem. Kiedyś mnie irytowało potwornie, a gdy odnalazłem po latach, to się nawet trochę wzruszyłem ;)

 

Aaaaa, macie tam, ale ostrzegam, że głupie (a takie są najgorsze, bo wchodzą w głowę - tak było z Barbie Girl :P ). Tego na pewno nie będzie na niczym, bo 90s to perspektywa UK, w Niemczech nie ma takiego kanału, który by to zagrał, reszta świata na pewno tego klipu nie ma. Cud, że ktoś wpakował na YT. Gdyby nie to, zniknąłby jak wspomniany The Land itp.

 

Jeśli MTV zachowała jakieś archiwa z Vivy i by mnie tam wpuścili, to dopiero byście mieli kanał muzyczny ;) Z zerową oglądalnością :)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbitanieprawda, oglądalność mogłaby zaskoczyć nawet gdybyś przemycił takie niszowe rodzynki. Wiadomo, nie non stop tylko max jeden rodzynek na godzinę. Wtedy kanał by miał potencjał i zainteresowanie bo nawet "stare kozaki" byłyby zdziwione ;) gdyby dopieścić taki projekt to byłaby mega oglądalność. Myślę, że nawet mogliby na tym nieźle zarobić gdyby dorzucili reklamy. Nie myślałem, że to powiem ale wolałbym taki kanał już z reklamami niż to błędne koło co jest teraz. Niby stare teledyski ale można by było z tego zrobić jakiś potencjał. Dla mnie hitem by było odtwarzanie co tydzień European Top 20. Nawet taki prosty zabieg zrobiłby mega robotę. Plus jakieś 3 from 1 i coś jeszcze. Tak czy siak jest to nierealne z tym MTV. Prędzej Niemcy zrobią retro wersję VIVY 90s i to będzie hit bo podejście będzie inne. Będzie i jakość i zawartość. Tylko kiedy oni na to wpadną...? 

 

@Bytesize nawet niezła kolekcja teledysków z MTV Europe i Vivy ? masz jeszcze coś więcej z MTV Europe, szczególnie eurodance? Ogólnie sporo klipów poblokowanych widzę. 

Edytowane przez lotus
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cyfrowy Polsacie - dodajcie do nowej pakietyzacji osobny pakiet muzyka, którego mi osobiście bardzo brakuje. Potrafiliście zrobić pakiet dla dzieci za 10 zł to zróbcie i pakiet muzyczny. Postarać się i dodać oba nowe kanały MTV 80s i MTV 90s i dyszki od abonentów polecą. Zarobicie dużo więcej, nie tylko od abonentów pakietu L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uzupełnienia o Electronic - jestem cierpliwy i udało się zrobić ZAP-y na dowód :]

Jeśli wydaje się Wam, że na MTV 90s teledysk jest za bardzo na prawo, to dobrze się Wam wydaje - przykład nieudanego kadrowania.

 

5494.jpg

 

5495.jpg

 

PS: Vivy zrobić się nie da, bo prawa do marki ma MTV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...