Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 - turniej finałowy


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczęsny,gdyby nie obronił rzutu karnego,to powiedziałbym,że mecz został po prostu sprzedany.! Argentyńczycy wchodzili nam do bramki,a nasi nawet nie kwapili się,aby im strzelić gola.Myślę,że po mistrzostwach znajdzie się ktoś,kto oceni naszego trenera. Można przegrać mecz,ale nigdy w takim stylu.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czego się spodziewaliście? Chyba nie tego, że będziemy dominować z Argentyną i stwarzać klarowne akcje. To była obrona Częstochowy i tego się należało spodziewać. Jedyna akcja z naszej strony to główka Glika. Ja się meczem emocjonowałem i cieszę się z awansu. Dania wyleciała już z mistrzostw. Nie wiadomo co z Belgią czy Niemcami, a my jak zawsze musimy marudzić zamiast cieszyć się z awansu to fazy pucharowej mistrzostw świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kiler napisał(a):

Tylko czego się spodziewaliście? Chyba nie tego, że będziemy dominować z Argentyną i stwarzać klarowne akcje. 

Nikt nie oczekiwał dominacji ale dlaczego nie mielibyśmy liczyć na to, że stworzymy sobie jakieś okazje? Tylko na tych mistrzostwach Ekwador zdołał strzelić gola i zremisować z Holandią, Japonia wygrała z Niemcami, Maroko z Belgią. Te reprezentacje personalnie są od nas słabsze. My byśmy nie dali sobie szansy bo byśmy przyjęli porażkę na początku meczu jako coś oczywistego. Przegrywaliśmy 0-2 i nawet nie udawaliśmy, że chcemy zaatakować, siedzieliśmy całą drużyną  na swojej połowie. Najgorsze chyba było to, że mimo bronienia całym zespołem bardzo głęboko Argentyna z łatwością w nas wjeżdżała i stworzyła sobie masę okazji i tylko ich nieskuteczność nas ratowała. Niewiele brakowało a o awansie moglibyśmy zapomnieć bo Meksyk też stwarzał okazje i mógł strzelić z Arabią więcej goli.  
Ja wiem, że awans z grupy po raz pierwszy od tylu lat można nazwać sukcesem ale nikt nie powinien być zdziwiony nastawieniem większości społeczeństwa. 
Osobiście nie nastawiam się na nic w starciu z Francją, to jest drużyna mocniejsza niż Argentyna ale pragnę zobaczyć chociaż chęci zrobienia niespodzianki, nie chce kolejnego meczu jak te z Argentyną czy Meksykiem. Na tych mistrzostwach drużyny z mniejszym potencjałem pokazały, że można przegrać z honorem podejmując rękawice i próbując cokolwiek. 

Edytowane przez mrozio11
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kiler napisał(a):

Tylko czego się spodziewaliście? Chyba nie tego, że będziemy dominować z Argentyną i stwarzać klarowne akcje.

A to w piłce można tylko dominować w grze piłką albo grać taką padakę jak my? Kurcze,sam cieszę się z awansu i irytują mnie ci, co mówią, że taki awans to nie awans ale jak widzę narrację, że my niczego lepszego nie potrafimy zagrać to nóż się w kieszeni otwiera. Naprawdę nie stać nas na stworzenie 2-3 sytuacji bramkowych w meczu z gry? Nawet nie mówię o dziś tylko o pierwszym meczu z Meksykiem. Zresztą z Arabią też gry nie prowadziliśmy, oddaliśmy im piłkę a oni z Meksykiem i Argentyną mieli po 30-35% posiadania. 

Piłkarzy mamy jakich mamy ale drużyny słabsze personalnie od nas potrafiły tutaj pokazać choć trochę lepszej piłki. My nie pokazaliśmy absolutnie nic. 

Edytowane przez mingo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze graliśmy padakę może za wyjątkiem Mistrzostw Europy za Nawałki, więc mnie to wszystko nie dziwi. Ostatnie lata to jest oczywiście tragedia w naszym wykonaniu, ale ja z awansu się po prostu cieszę i nie spodziewałem się wielkiego meczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest tu wynik, mamy historyczny wręcz awans, po raz pierwszy od 36 lat. Wiadomo, że teraz z Francją będzie trudno, ale jest szansa, warto spróbować, to jest Mundial, a takie turnieje lubią niespodzianki.

 

Zaś co do stylu gry... no, ok, to nie jest najpiękniejszy dla oka sposób, ale punktów za styl w tym sporcie się nie przyznaje. To już lepiej grać mniej stylowo, ale z awansem, niż finezyjnie robić cuda na boisku i kończyć przygodę po fazie grupowej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawop napisał(a):

Nie awansujemy - źle, awansujemy - źle.
Wychodzi polaczkowatość...

Czyli sprawa jest zerojedynkowa i jak już jest awans to nie można złego słowa napisać? 

Kurczę, sam się cieszę, że jesteśmy w 1/8, ba, ja nawet uważam, że Francja nie może być pewna wygranej bo to jest piłka. Sport, który nie raz pokazał, że ten słabszy może pokonać wielkiego i w sobotę jakimś cudem możemy zakręcić się w okolicach awansu.

Zauważam tylko, że to, jak się zachowujemy mając piłkę przy nodze to jest masakra. Przecież ci piłkarze nie są aż tak słabi żeby nie potrafić wymienić 3 podań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksykanie muszą czuć  dopiero ogromny zawód...

Nie udało im się strzelić decydującej bramki Arabii-a tam też była obrona Częstochowy, bramka w doliczonym czasie strzelona przez Arabów, spalone a na domiar złego Argetyńczycy nie dobili polskiej drużyny..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać awans nie zależy od liczby celnych strzałów na bramkę.

Na to pracuje cały zespół.. Trzeba mieć też sporo szczęścia.

Ile statystycznie miały drużyny piłkarskie  strzały w światło bramki, które już się spakowały? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michniewicz powinien dostać zakaz uprawiana tego zawodu. To niewiarygodne, jak w krótkim czasie potrafił obrzydzić ten sport. A to podobno Brzęczek został wywalony za brak stylu...

 

Trafny komentarz z WP:

"Trochę mnie dziwi, że Robert Lewandowski nie wstydzi się takiej gry reprezentacji Polski. Bo przecież mecz z Argentyną oglądał cały świat. Oglądał też jego - Roberta, jak biega w środku pola z nogami spętanymi chorą taktyką.

Jak się czuje "Lewy", gdy na koniec meczu podchodzi do Messiego? Rozmawia z nim jak równy z równym? Czy może mówi mu na ucho: "No, wiesz… ten nasz trener… taktyka… ten, tego… ten…". A Messi patrzy na niego jak na kosmitę i pyta: "Powiedz mi Robert… Ty w ten sposób zamierzasz zdobyć upragnioną Złotą Piłkę?". Zapada krępujące milczenie."

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1033626/mentalnosc-przezarta-pilkarska-wynikoza-co-przyniesie-los-opinia

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Polska-Francja pokaże faktyczny stan polskiej piłki nożnej.Skończą się spekulacje,czy polacy dali awans argentynie ?,czy póżniej oni, nam.Czy mamy jeszcze  zespół ?,czy tylko zagubionych na boisku piłkarzy.Niezależnie od wyniku uważam,że Michniewicz nie powinien prowadzić już żadnej drużyny.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Polska-Francja pokaże faktyczny stan polskiej piłki nożnej.Skończą się spekulacje,czy polacy dali awans argentynie ?,czy póżniej oni, nam.Czy mamy jeszcze  zespół ?,czy tylko zagubionych na boisku piłkarzy.Niezależnie od wyniku uważam,że Michniewicz nie powinien prowadzić już żadnej drużyny.!
A ja uważam, że powinien zostać do Euro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka była umowa(awans do 1/8 przedłuża jego kontrakt) między nim a Kuleszą to nie fair byłoby go teraz zwalniać. Jakiś cień nadziei jest, że chociaż spróbujemy grać trochę inaczej. Michniewicz głupi nie jest, powiedziałbym nawet, że w gronie trenerów jest chyba jednym z bardziej inteligentnych i sam widzi jak to wszystko wygląda. Na mundial był zatrudniony w trybie alarmowym (ba, w momencie zatrudnienia miał jeszcze przed sobą baraż), robił wszystko aby wynik był tu i teraz. 

Eliminacje do Euro będą łatwe, mamy rywali na dość niskim poziomie więc może tam będzie miał trochę odwagi i spróbuje sklecić coś, co jakoś będzie wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...