Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 - turniej finałowy


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Beks napisał(a):

Takiej padaki to już dawno nie graliśmy. A ludzie narzekali na Brzęczka :) 

Styl stylem,ale porozmawiajmy o faktach i dokonaniach trenera Michniewicza:

1. Awansowaliśmy na mundial, co się nie udało Włochom.

2.Utrzymaliśmy się w dywizji A ligi narodów co się nie udało Anglikom.

3.Wyszliśmy z grupy co się nie udało typowanym na czarnego konia Duńczykom.

4.Strzeliliśmy więcej bramek niż mający o wiele większy potencjał Belgowie.

 

Może wiec nie jest z nami tak tragicznie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inny zespół z tych przez Ciebie wymienionych nie martwiłby się o wyjście z naszej grupy.Spokojnie zająłby pierwsze miejsce. Z nami jest bardzo żle,skoro argentyńczycy wymieniają 30-40 podań wchodząc na nasze pole karne,a nasz zespół dwa podania i zonk.! o strzałach na bramkę przeciwnika nie wspomnę. Nasi zawodnicy na boisku są ospali,wolni,bez wiary w zwycięstwo.Obraz nędzy i rozpaczy.!

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja nie neguje słabości Polski,ale Anglia w lidze narodów też miała np Węgrów, a Belgia na Mś nie potrafiła być wyżej od Maroka. Może Polska potrafiłaby wyjść też z Belgijskiej grupy ? Dania też nie miała jakiejś grupy śmierci i powinna sobie poradzić w swojej grupie z Tunezją czy Australią. Zmierzam tylko do tego,żeby nie deprecjonować naszego "osiągnięcia" bo drużyny o wyższej kulturze piłkarskiej miały też szansę,a jednak im się nie powiodło.Widzisz jakieś racjonalne przesłanki dlaczego Dania była gorsza od Australii czy Tunezji? Albo dlaczego Anglia nie poradziła sobie z Węgrami w lidze narodów? Taka jest piłka. Jak do tej pory wyniki bronią trenera. Przy okazji ma furę szczęścia.Obyśmy nq kolejne wyjście z grupy nie czekali następnych 36 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek79 napisał(a):

Anglicy potraktowali Ligę Europejską mocno ulgowo i tyle w temacie.

Duńczycy mieli co innego na głowie niż piłka.

Wiadome, potraktowali ulgowo żeby spaść do dywizji B i w następnych eliminacjach mundialu być losowanym z drugiego koszyka i mieć w grupie eliminacyjnej np. Niemców czy Hiszpanów(kiedy awans uzyskuje jedna, druga gra w barażach. Dobry plan.

 

Tak z ciekawości, co w głowie mieli Duńczycy? Bo nic nie słyszałem o jakichś wewnętrznych problemach ich kadry. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, viva-91_91 napisał(a):

Francja to inna liga a nasze to obecne ochłapy lub nie chcą grać,ponieważ wolą reklamach zarabiać niż na meczu.Mecze jak widać na wyniki są przekupione,a po siędziach widać że są przekupione i szukające sensacji tak mistrzostwa ogółem rozegrane w Katarze.

Na to, żeby mówić, że mecze były kupione, trzeba mieć dowody. Zaś co do gry w reklamach - akurat przed tym Mundialem jakoś nie widziałem, żeby nasi kadrowicze się masowo pojawiali w reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka cytatów z pomeczowych wywiadów z zawodnikami: 

Jakub Kamiński: W ostatnich meczach nie graliśmy w piłkę. 

Piotr Zieliński: Powinnismy wykorzystywać umiejętności takich pilkarzy jak ja, Lewy, Milik. Mamy gości, mamy gaz. Dla mnie ta reprezentacja powinna grać jak dziś. Nie mamy się czego bać.

Robert Lewandowski : To jeszcze daleka droga. Wiele czynników na to wpływa. Radość z gry jest potrzebna. To będzie ważny element, nawet w niedalekiej przyszłości. Oczywiście, jest inaczej jak próbujemy atakować. Gdy gramy bardziej defensywnie, tej radości nie ma.


Jak widać nie tylko kibice mają problem z taktyką na tym mundialu. Dzisiejszy mecz pokazał, że można podjąć rękawice w starciu z mocniejszym przeciwnikiem. Szkoda, bo trochę odważniejsza gra wcześniej i mogliśmy w 1/8 grać z Australią. 
Generalnie mam problem z oceną tych MŚ w wykonaniu Polaków. Bo z jednej strony awans, czyli cel nadrzędny został spełniony, z drugiej strony gra która odrzucała od meczów i tez sprawiała, że być może nie wykorzystaliśmy szansy w stu procentach. Szczególnie, że Argentyna przegrała pierwszy mecz i trochę odważniejsza gra z Meksykiem mogła dać pierwsze miejsce. 

Najlepszym przykładem tego, jak marnowaliśmy potencjał zawodników był chyba Zieliński, dzisiaj pokazał za co jest tak ceniony w Napoli. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...