Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022 - turniej finałowy


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Argentyna zagrała dobry mecz i to, że wstawisz emotkę na końcu zdania tego nie zmieni. O tym, że w niektórych sytuacjach był odgwizdany spalony decyduje właśnie szczęście lub jego brak. Zdaje się, że przy drugiej nieuznanej bramce Lautaro Martineza spalony był odgwizdany tylko dlatego, że za linie wystawał kawałek barku. 
Argentyna stworzyła sobie masę sytuacji, o wiele więcej niż Arabia w meczu z nami. Dziwnym trafem w tym drugim przypadku twierdzisz, że mieliśmy szczęście, gdzie to Polska oprócz dwóch bramek miała również sytuacje, gdzie Milik trafił w poprzeczkę a Lewandowski w słupek, sam na sam w samej końcówce również Roberta. 
Problem jest taki, że próbujesz oceniać mecz na podstawie wyłącznie suchego wyniku. Bo to, że Argentyna przegrała to jedno a ocena tych ponad stu minut meczu to drugie. Można zagrać dobry mecz i ostatecznie przegrać, można wygrać mecz po słabej grze. Z resztą w piłce nożnej to nie jest jakaś niesamowita sprawa, zdarza się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że Arabia Saudyjska miała chyba z siedem razy szczęscie bo łapała tyle razy jedna z teoretycznie najlepszą drużynę na świecie. A ta jedna z najlepszych drużyn miała pecha i brała bardzo dobry mecz😂 Ja widzę to inaczej Argentyna zagrała słabo a Arabia bardzo dobrze jak na zawodników jakich posiadają i gdzie oni grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz, taka dyskusja z tobą, doczepisz się jednego słowa i będziesz się silił na sarkazm zamiast spróbować normalnie poprowadzić dyskusje. Ja też mógłbym zrezygnować z dyskusji tylko zacząć cię wyśmiewać za napisanie jakie to Polska miała szczęście z AS ale mimo wszystko próbuje dyskutować. W piłce nożnej tak już czasem jest, że lepsza drużyna przegrywa ze słabszą. W futbolu reprezentacyjnym, gdzie nie ma czasu na trenowanie jest o to łatwiej. 
Belgia rozegrała na tych mistrzostwach dwa słabe mecze, jeden wygrała i jeden przegrała. Tak, tak się da 🤣

I nie, nie twierdze nigdzie że Argentyna jest świetna i ma genialnego trenera. Na tych mistrzostwach zawodzą ale nie zmienia to faktu, że mecz z Arabią był dobry. Nie był wybitny, nie był nawet bardzo dobry. Bo wiesz, jest coś takiego jak skala. Stworzyli sobie sporo sytuacji, Expected Goals 2,26, zdaje się że w pierwszej kolejce większe mialo chyba tylko trzy drużyny 

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja oglądałem cały mecz zarówno Polski z AS jak i Argentyny z Arabią. Dlatego potrafię oddzielić ocenę wyniku od oceny gry. Bo to, że Argentyna osiągnęła fatalny wynik nie zmienia faktu, że z AS grali dobrze i sporo wykreowali. Brakowało wykończenia i trochę szczęścia w stykowych sytuacjach. I to sprawia, że zagrali tylko dobry mecz a nie bardzo dobry albo świetny. W szkolnej skali takie 4/6 właśnie przez wykończenie. 
Nikt nie stwierdził, że Polska miała przewagę w grze. Co więcej, z samej gry AS prezentowała się lepiej ale mieli problem z kreowaniem sytuacji. Nie potrafili dobrej gry w ataku pozycyjnym przełożyć na klarowne sytuacje. To jest problem częsty w dobrze poukładanych ale raczej średnich/słabych reprezentacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek nie zawiódł, ale jest zabawny jak komentuje, ilość błędów co robi, robi spotkanie komedią. Końcówka atak nieudany Niemców, a on że Niemcy mieli szczęście. To jest najlepsze jego komentarze, ale fakt, finał powinni mu dać, a potem zakończyć kariere powinien, choć to już powinien po ms w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem selekcjonera drużyny niemieckiej. Jak mógł od początku meczu wystawić Muellera na szpicy, w obronie beznadziejnie wolnego i mało zwrotnego Suele do tego Rauma bez formy i Gnabriego też bez formy ( którego zmienił w pierwszym meczu bo nic nie grał) oraz Kehrera,który zrobił dużą karierę a ja nie widziałem ani jednego dobrego meczu w jego wydaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawop napisał(a):
22 godziny temu, Piotrek22 napisał(a):
Mateusz gwiazdorzy, niestety w TVP jest Jacek Laskowski, długo potem nic , i Iwański, Borek, Kwiatkowski, i Darek Szpakowski, ale Darkowi powinni dać finał 

Dla mnie, Borek, Pełka, Laskowski i długo, długo nic.

Ale Pełka tylko na MS w tvp, Borek ma staż, bo ma też umowe z Viaplay. Do tego kanał sportowy. Więc etatowych komentatorów TVP na MS pojechało 4, reszta to tylko ze stażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie wypowiedzi, obawiam się że reprezentacji polskiej brakuje mentalności zwycięzcy.

Powinni stanąć na głowie żeby z Argentyną spróbować wygrać, po to żeby awansować z I miejsca i nie trafić na Francję w 1/8F.

Jeden z piłkarzy, prawdopodobnie Wojciech Szczęsny wspomniał coś że on już na starcie dopisał 0 pkt. za ten mecz - aczkolwiek to było jeszcze przed mundialem, kiedy nie wiedział, jaka jest sytuacja.

Lepiej grać nawet z Argentyną na 100%, mając z tyłu głowy że w razie czego jest kilka wyjść awaryjnych, niż potem grać z Francją kiedy już nie będzie żadnej opcji "w razie czego".

Przypomnę:

- w grupie D niemal na pewno Francja zajmie pierwsze miejsce; druga może być Australia lub Dania; wyniki grupy będziemy znali przed naszym meczem, bo oni grają o 16.00

- w przypadku zwycięstwa Polski nad Argentyną wychodzimy z pierwszego miejsca bez względu na wynik drugiego meczu

- w przypadku remisu POL-ARG jeśli Meksyk wygra z Arabią lub będzie remis - też wychodzimy z pierwszego miejsca

- w przypadku remisu POL-ARG i wygranej Arabii wychodzimy z drugiego miejsca

- w przypadku przegranej z Argentyną i wygranej Meksyku lub remisu wychodzimy z drugiego miejsca lub odpadamy - decyduje bilans bramkowy (obecnie mamy 3 br. przewagi nad bilansem Arabii i aż 4 nad bilansem Meksyku)

- odpadamy dopiero w razie wygranej Arabii i własnej przegranej, ewentualnie po przegranym meczu z Argentyną w razie wysokiej wygranej Meksyku albo naszej wysokiej przegranej (po zniwelowaniu obecnej przewagi w bilansie bramkowym)

Moim zdaniem trafienie na Francję w 1/8 to praktycznie pewne odpadnięcie.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michael112 napisał(a):

Jeden z piłkarzy, prawdopodobnie Wojciech Szczęsny wspomniał coś że on już na starcie dopisał 0 pkt. za ten mecz - aczkolwiek to było jeszcze przed mundialem, kiedy nie wiedział, jaka jest sytuacja.

Przecież sam Wojtek się tłumaczył z tego w sobotę podczas rozmowy z chłopakami z Foot Trucka, że miał co innego na myśli a źle dobrał słowa. Ja wiem, że chłopaki nie zarażają optymizmem ale piłka ze wszystkich sportów chyba najbardziej pokazuje, że ten teoretycznie słabszy zawsze ma szanse z mocnym i co jak co, ale sami piłkarze najlepiej to wiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...