Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan MarSag

Moim ulubionym logotypem jest logotyp Polsatu z lat 2006-2021, gdyż bardzo mi się kojarzy z dzieciństwem, spędzonym przy oglądaniu Polsatu i różnych na nim filmów animowanych w stylu Strasznego domu, Czerwonego Kapturka: Prawdziwej Historii, itd. Wg mnie to logo Polsatu było najlepsze, choć nie każdy się z tym zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mój błąd. Oczywiście chodziło mi o początek 90. Jak już - to drugie logo, to z "1" wpisaną w romb i napisem "polonia" pod nim też było OK.

 

A co do PolSatu, to najbardziej podobało mi się to pierwsze, z czasów kaset przesyłanych do Holandii, czyli z tą animowaną niebieską literą "S".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.01.2022 o 12:24, A&G napisał:

Widzę, że więcej jest nas - tęskniących za starym logotypem siódemki (tym pisanym słownie). A co do pojawiających się coraz częściej głosów, że TVN powinien zmienić swoje logo, ponieważ nigdy tego nie zrobił, to jak twierdzę, że to właśnie świadczy o sile kanału. Znacie opowieści o nowych kierownikach bez pomysłu jak usprawnić firmę? :wink:

 

Ja tak jak @neo_patryk nie jestem zwolennikiem obecnie panującej mody na "zabawy" logotypami, zwłaszcza tylko dlatego "bo tak"; "bo wszyscy". Ja jestem wyznawcą zasady - po co zmieniać coś, co jest dobre.

 

Dla mnie błędem była zmiana logotypów na obecne takich stacji jak (między innymi, ponieważ wszystkich nie jetem wstanie spamiętać):

1. Puls (najlepsze za czasów FOX'a - czerwony napis oraz to pierwsze zielone z pulsującym środkiem, obecne to dno),

2. EuroSport (komu przeszkadzały "euro gwiazdki"),

3. TVN Siedem (celowo tak napisałem, ponieważ ta wersja wydaje mi się najlepsza),

4. TVN Style (pierwsza a'la stary Lifstyle z lat 80. - ten z motylkiem - w dolnym prawym rogu w różowo-filetowej kolorystyce),

5. TVP Sport (pierwotne w pomarańczem było o wiele lepsze, dynamiczne - TVP1 i TVP2 lepiej niech nie ruszają),

6. Epic Drama (wersja fioletowa na ekranie lepsza niż ten biały placek),

7. Paramount Channel (również pierwotna wersja "z górą" o niebo lepsza niż współczesny minimalizm),

8. Discovery Channel (ten niebieski pasek z globem - super),

9. Tele 5 (za czasów Pana A. Murasa - napis "tele" i "5" w kółku oraz "5" z napisem "tele" pod spodem - obydwa w złotym odcieniu),

10. Polonia 1 (lata 80. - leżąca jedynka w prawym dolnym rogu, a nie współczesny koszmarek z wielkim "P")

 

To są logotypy, za którymi tęsknię i nigdy ich nie odżałuję.

TVP1 i TVP2 już niech zmienią bo na te kratki już się patrzeć nie da a poza tym ich utrzymanie to klęska AKRiO które w Telewizji Polskiej odpowiada za grafikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że już przy ogłaszaniu wiosennej ramówki (koło końca lutego) zmienią logo ekranowe - wtedy pierwsze regiony będą przechodzić na DVB-T2

Edytowane przez Sentence
Zdanie rozpoczynamy wielką literą! (Art. II, pkt 6, ust. i)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.03.2022 o 15:55, krzychu00012 napisał:

Widzieliście w jakiej wielkości są logotypy ekranowe National Geographic i National Geographic Wild udostępniane dla Ukrainy? Ja się zastanawiam dlaczego w Polskich odpowiednikach dali takie giganty. 

Ty chyba nie widziałeś giganta logotypowego jaki pojawił tam się póżniej. 

Swoją drogą ciekawe czy w tym roku będą jakieś zmiany logotypów u TVP. W przypadku TVP1 i TVP2 mogliby to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo że przyhamowanie TVP ze zmianą logotypu jaki i całkiem inne logo TVP GO spowodowane są tym że Telewizja Polska konsultuje i rozpatruje trzy warianty logotypu:

cc2abd697d9e.png

Co najlepsze według informacji jakie uzyskał @Kostka te prace trwały już od... 2017 roku:

image.png

Jednym słowem cyrk na kółkach z tymi zmianami :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TVP chce koniecznie zmieniać logotypy, to moim zdaniem najlepiej sprawdzą się te z lewej strony, ponieważ utrzymują styl obecnych. Te w środku mimo, że niewiele różnią się o tych z lewej, to jednak rzeczywiście przypominają styl kanałów BBC. Od początku byłem przeciwny tym z prawej strony, a skoro TVP wciąż ich nie wprowadziła, a co więcej szuka dla nich alternatywy, to znaczy, że innym widzom też nie przypadły do gustu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.05.2022 o 19:43, Nolan napisał:

logo powinno być tej wielkości jak w czasie multiligi na canal+ sport / 3

idealnie małe i idealnie w rogu ekranu z malutkim marginesem

Jeżeli chodzi o kanały CANAL+ to tak. A te słowa pojawiają się za każdym razem co roku kiedy Multiliga jest prowadzona.

 

Pamiętam rebranding z jesieni 2011 roku (wtedy też tematyczne dostały swoje wersje HD). Wtedy przez kilka godzin pierwszego dnia kanały CANAL+ miały ledwo widoczne logotypy tworzone przez sam napis. Na kanałach tematycznych bodajże było podobnie. Niestety musieli to popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do stacji których loga mnie się podobały (wiadomo, że nie wymienię wszystkich, bo nie jestem w stanie tego spamiętać):

 

1. Polsat - Jak już było przeze mnie wiele razy wspomniane, najlepsze logo było w latach 1995-2002 ze słoneczkiem i napisem ,,POLSAT" obok. Tak samo najbardziej podobały mi się oprawy i dżingle z tamtego okresu, gdzie co roku było coś świeżego.  Nowe logo też jest super, choć łudząco przypomina te z lat 2005-2006. W nowej oprawie podoba mi się jednolitość dla wszystkich stacji i ograniczona ilość dżingli live-action. 

 

2. TV4 - Tutaj powiem, że najbardziej podobają mi się dwie wersje. Ta z 2005 roku z samym napisem ,,4" oraz ta dzisiejsza, choć znacznie mniej. Niezbyt przekonały mnie kwadraciki z napisem ,,[ t ] [ v ] [   ] [ 4 ]", choć i do tej wersji mam sentyment. 

 

3. TVN/TVP - Tych to nie powinni zmieniać. Rozumiem że kogoś mogą drażnić kratki, ale te dwie stacje to klasyka. Najlepiej niech zostawią jak jest. 

 

4. Dawne logo Fox Kids/Jetix. Pamięta ktoś jeszcze? Mogłaby ta stacja wrócić. Disney XD i tak już się skończył, i od samego początku im nie dorównywał. 

 

5. TVN7, a właściwie to ta najnowsza, tęczowa wersja ,,7". Moim zdaniem bardziej kolorowa od swej ciemnej poprzedniczki. Mam duży szacunek dla pierwszego loga gdzie był napis ,,tvn" w kółku oraz ,,Siedem" obok, i jest to drugie moje ulubione logo, ale jednak wolę tu minimalizm. Jedyne co mi nie pasuje to to, że boki tej siódemki są zbyt zaokrąglone, a nie kanciaste jak przy starej ,,4" czy nawet ,,RTL7".

 

6. Ktoś tu wspomniał o dawnym logo Eurosport z gwiazdkami. Ta wersja rzeczywiście była bardzo dobra, choć jak dla mnie chyba jednak ciut zbyt ,,sportowa". Również ją lubię. 

 

7. TVN Style - Wolę to obecne, choć ten kwadrat jest zbędny. Poprzednia fioletowo-różowa kolorystyka sugeruje seksistowskie skojarzenie z kanałem wyłącznie dla kobiet, a przecież nie tylko one to oglądają. Tak samo nie podoba mi się takie kategoryzowanie innych kanałów. 

 

8. TVN Zdrowie i Uroda - Pamięta ktoś? Bardzo ładne logo, z bardzo fajną oprawą. Szkoda, że tego kanału już nie ma. 

 

9. TVN Gra - To samo co wyżej. Chociaż teraz widzę, że prowadzący tych teleturniejów to był niezły rak. :P Cóż, za dzieciaka się nie zwracało na to uwagi. 

 

10. Fashion TV z diamencikiem. Najbardziej charakterystyczne logo tej stacji. Pamięta ktoś?

 

11. Cartoon Network - I tutaj najbardziej podoba mi się logo użyte w latynoamerykańskiej wersji na dole ekranu z dwoma, nakładającymi się na siebie kwadratami z napisem ,,[ C ][ N ]".

Nie przekonuje mnie zbytnio pierwszego logo z napisami, oraz dwa kanciaste kwadraty obok siebie, jak to ma miejsce dzisiaj. 

 

12. Nickelodeon - Najbardziej utkwiło mi w pamięci logo z ,,kleksem". Napis ,,nick" jak dla mnie jest zbyt nijaki. 

 

13. RTL II - Szkoda, że zmienili. Niepotrzebnie przekombinowali. Ajajajajaj.  Najbardziej podobało mi się stare logo z ,,II" w kółku i napisem ,,RTL" pod spodem. Tak samo tęsknię za ich blokiem Pokito. 

 

14. TVP Polonia - Nie mam nic do obecnej wersji, choć tamta z paskiem nad napisem była bardziej charakterystyczna. 

 

15. Reality TV - Od zawsze ten żółty romb mi się podobał. ;)

 

16. ITV - Pamięta ktoś? Taki niebieski kwadrat z napisem w środku. 

 

17. MiniMax. Tutaj to chyba nie trzeba za wiele pisać? :)

 

18. National Geographic. Tutaj odwrotna sytuacja niż z Cartoon Network/TVN7, bo wolę starszą wersję z pełnym, drukowanym napisem. 

 

19. Animal Planet z wizerunkiem Ziemii/globu obok. Najlepsze. :)

 

20. Niebiesko-żółta Viva. Najbardziej charakterystyczna wersja. Szkoda, że zmienili. :(

 

21. Polsat 2. Najbardziej podobało mi się logo z napisem ,,POLSAT2" z owalnym zaokrągleniem obok. Pierwsze logo też było ciekawe, choć za bardzo kojarzyło mi się ze starą TVP2. 

 

 

Więcej grzechów na tę chwilę nie pamiętam. :)

 

 

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 07:13, Lannan napisał:

Co do stacji których loga mnie się podobały (wiadomo, że nie wymienię wszystkich, bo nie jestem w stanie tego spamiętać):

 

1. Polsat - Jak już było przeze mnie wiele razy wspomniane, najlepsze logo było w latach 1995-2002 ze słoneczkiem i napisem ,,POLSAT" obok. Tak samo najbardziej podobały mi się oprawy i dżingle z tamtego okresu, gdzie co roku było coś świeżego.  Nowe logo też jest super, choć łudząco przypomina te z lat 2005-2006. W nowej oprawie podoba mi się jednolitość dla wszystkich stacji i ograniczona ilość dżingli live-action. 

 

2. TV4 - Tutaj powiem, że najbardziej podobają mi się dwie wersje. Ta z 2005 roku z samym napisem ,,4" oraz ta dzisiejsza, choć znacznie mniej. Niezbyt przekonały mnie kwadraciki z napisem ,,[ t ] [ v ] [   ] [ 4 ]", choć i do tej wersji mam sentyment. 

 

3. TVN/TVP - Tych to nie powinni zmieniać. Rozumiem że kogoś mogą drażnić kratki, ale te dwie stacje to klasyka. Najlepiej niech zostawią jak jest. 

 

4. Dawne logo Fox Kids/Jetix. Pamięta ktoś jeszcze? Mogłaby ta stacja wrócić. Disney XD i tak już się skończył, i od samego początku im nie dorównywał. 

 

5. TVN7, a właściwie to ta najnowsza, tęczowa wersja ,,7". Moim zdaniem bardziej kolorowa od swej ciemnej poprzedniczki. Mam duży szacunek dla pierwszego loga gdzie był napis ,,tvn" w kółku oraz ,,Siedem" obok, i jest to drugie moje ulubione logo, ale jednak wolę tu minimalizm. Jedyne co mi nie pasuje to to, że boki tej siódemki są zbyt zaokrąglone, a nie kanciaste jak przy starej ,,4" czy nawet ,,RTL7".

 

6. Ktoś tu wspomniał o dawnym logo Eurosport z gwiazdkami. Ta wersja rzeczywiście była bardzo dobra, choć jak dla mnie chyba jednak ciut zbyt ,,sportowa". Również ją lubię. 

 

7. TVN Style - Wolę to obecne, choć ten kwadrat jest zbędny. Poprzednia fioletowo-różowa kolorystyka sugeruje seksistowskie skojarzenie z kanałem wyłącznie dla kobiet, a przecież nie tylko one to oglądają. Tak samo nie podoba mi się takie kategoryzowanie innych kanałów. 

 

8. TVN Zdrowie i Uroda - Pamięta ktoś? Bardzo ładne logo, z bardzo fajną oprawą. Szkoda, że tego kanału już nie ma. 

 

9. TVN Gra - To samo co wyżej. Chociaż teraz widzę, że prowadzący tych teleturniejów to był niezły rak. :P Cóż, za dzieciaka się nie zwracało na to uwagi. 

 

10. Fashion TV z diamencikiem. Najbardziej charakterystyczne logo tej stacji. Pamięta ktoś?

 

11. Cartoon Network - I tutaj najbardziej podoba mi się logo użyte w latynoamerykańskiej wersji na dole ekranu z dwoma, nakładającymi się na siebie kwadratami z napisem ,,[ C ][ N ]".

Nie przekonuje mnie zbytnio pierwszego logo z napisami, oraz dwa kanciaste kwadraty obok siebie, jak to ma miejsce dzisiaj. 

 

12. Nickelodeon - Najbardziej utkwiło mi w pamięci logo z ,,kleksem". Napis ,,nick" jak dla mnie jest zbyt nijaki. 

 

13. RTL II - Szkoda, że zmienili. Niepotrzebnie przekombinowali. Ajajajajaj.  Najbardziej podobało mi się stare logo z ,,II" w kółku i napisem ,,RTL" pod spodem. Tak samo tęsknię za ich blokiem Pokito. 

 

14. TVP Polonia - Nie mam nic do obecnej wersji, choć tamta z paskiem nad napisem była bardziej charakterystyczna. 

 

15. Reality TV - Od zawsze ten żółty romb mi się podobał. ;)

 

16. ITV - Pamięta ktoś? Taki niebieski kwadrat z napisem w środku. 

 

17. MiniMax. Tutaj to chyba nie trzeba za wiele pisać? :)

 

18. National Geographic. Tutaj odwrotna sytuacja niż z Cartoon Network/TVN7, bo wolę starszą wersję z pełnym, drukowanym napisem. 

 

19. Animal Planet z wizerunkiem Ziemii/globu obok. Najlepsze. :)

 

20. Niebiesko-żółta Viva. Najbardziej charakterystyczna wersja. Szkoda, że zmienili. :(

 

21. Polsat 2. Najbardziej podobało mi się logo z napisem ,,POLSAT2" z owalnym zaokrągleniem obok. Pierwsze logo też było ciekawe, choć za bardzo kojarzyło mi się ze starą TVP2. 

 

 

Więcej grzechów na tę chwilę nie pamiętam. :)

 

 

Drobna korekta: Polsat Zdrowie i Uroda. TVN miał kanał TVN MED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie myślę że jeżeli Telewizja Polska nie zmieni logotypów między 25 października (70 urodzinami TVP1 i całej TVP) a 13 listopada (galą jubileuszową) to będzie można uznać że cały pomysł upadł :( 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...