Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, KiriKiri napisał:

Albo "na żywo" w trakcie Wydarzenia, palanta z nas robią jak byśmy nie wiedzieli ze nadawają na żywo. 

Akurat tu Polsat dobrze robi, że emituje napis na żywo podczas Wydarzeń. W TVP i TVN nie emitują napisu na żywo podczas Wiadomości czy Faktów, co wygląda dziwnie, bo może sugerować to, że program nie jest na żywo, co wprowadza widzów w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sentence napisał:

Zgadzam się, co do logo TVN, jednak w oprawie powinny zostać usunięte efekty dźwiękowe podczas wyświetlania belek z podpisami. Także lekkie odświeżenie by się przydało. 

Myślę że zaczerpnięcie pomysłu z Siódemki byłoby pożyteczne. Chodzi mi tutaj o format loga i napis. Do kosza przy okazji mogłoby iść logo TVN Fabuła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 11:21, Michał99 napisał:

Akurat tu Polsat dobrze robi, że emituje napis na żywo podczas Wydarzeń. W TVP i TVN nie emitują napisu na żywo podczas Wiadomości czy Faktów, co wygląda dziwnie, bo może sugerować to, że program nie jest na żywo, co wprowadza widzów w błąd

Jeszcze TV Trwam nadaje napis na żywo podczas Informacji dnia. Logo Telewizji Trwam zostało niedawno zmienione (tzn. zmniejszone i usunięto cień z logo) na lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

TVN Turbo miał być właśnie kanałem sportowym/,,dla mężczyzn", takim odpowiednikiem Polsatu Play, ale chyba coś nie wyszło. 

 

A co do loga TVN7 to nie wiem jak inni, ale ja wolałem stare (i to jeszcze z czasów gdzie był napis ,,siedem" obok). To obecne zbytnio trąci mi LGBT, choć jest ładne. 😛

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem obecne logo TVN 7 mogłoby być dobrym punktem wyjściowym do odświeżenia logotypów wszystkich stacji grupy. Swoją drogą najbardziej zastanawia mnie co kombinuje TVP które chyba ma już logo korporacyjne ale logotypów TVP1 i TVP2 dalej w pełni nie zmieniło. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę, że więcej jest nas - tęskniących za starym logotypem siódemki (tym pisanym słownie). A co do pojawiających się coraz częściej głosów, że TVN powinien zmienić swoje logo, ponieważ nigdy tego nie zrobił, to jak twierdzę, że to właśnie świadczy o sile kanału. Znacie opowieści o nowych kierownikach bez pomysłu jak usprawnić firmę? :wink:

 

Ja tak jak @neo_patryk nie jestem zwolennikiem obecnie panującej mody na "zabawy" logotypami, zwłaszcza tylko dlatego "bo tak"; "bo wszyscy". Ja jestem wyznawcą zasady - po co zmieniać coś, co jest dobre.

 

Dla mnie błędem była zmiana logotypów na obecne takich stacji jak (między innymi, ponieważ wszystkich nie jetem wstanie spamiętać):

1. Puls (najlepsze za czasów FOX'a - czerwony napis oraz to pierwsze zielone z pulsującym środkiem, obecne to dno),

2. EuroSport (komu przeszkadzały "euro gwiazdki"),

3. TVN Siedem (celowo tak napisałem, ponieważ ta wersja wydaje mi się najlepsza),

4. TVN Style (pierwsza a'la stary Lifstyle z lat 80. - ten z motylkiem - w dolnym prawym rogu w różowo-filetowej kolorystyce),

5. TVP Sport (pierwotne w pomarańczem było o wiele lepsze, dynamiczne - TVP1 i TVP2 lepiej niech nie ruszają),

6. Epic Drama (wersja fioletowa na ekranie lepsza niż ten biały placek),

7. Paramount Channel (również pierwotna wersja "z górą" o niebo lepsza niż współczesny minimalizm),

8. Discovery Channel (ten niebieski pasek z globem - super),

9. Tele 5 (za czasów Pana A. Murasa - napis "tele" i "5" w kółku oraz "5" z napisem "tele" pod spodem - obydwa w złotym odcieniu),

10. Polonia 1 (lata 80. - leżąca jedynka w prawym dolnym rogu, a nie współczesny koszmarek z wielkim "P")

 

To są logotypy, za którymi tęsknię i nigdy ich nie odżałuję.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z całą dziesiątką! Dodałbym jeszcze:

11. Logo TVN24 (z wycieniowaną "kulką" TVN) powinno być na ekranie. Ono chyba obowiązuje cały czas przez 20 lat, ale na wizji i grafikach pojawia się bardziej spłaszczona, brzydsza jego wersja na jakimś szarym tle.

12. Comedy Central - obecne logo nie ma charakteru, ale w sumie nie jest tragiczne.

13. TVN - zmiany nie musi być, ewentualnie efekt znaku wodnego na wizji mógłby zostać wprowadzony, coś a'la amerykańskie ABC. TYLKO NIECH JUŻ USUNĄ TEN BRZYDKI DOPISEK HD..

 

Edytowane przez CYFROmaniak
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - zapomniałem o TVN24. Pierwotna grafika( przestrzenne logo i jingle były lepsze). A co do "HD", to dopisek ten powinien zniknąć ze wszystkich logotypów. W przypadku zaś kanałów nadających w SD powinien być (tak jak kiedyś i niestety obecnie też :/ ) dopisek "SD" przy logotypie. Ot takie odwrócenie sytuacji. Nie chwalimy się tym, że nadajemy w XXI wieku w HD, tylko niechwalimy się, że nadajemy w SD. :wink:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...