Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie zgodzę się z tym gdyż uważam że już przyszła pora na zmianę logo a co za tym idzie na uporządkowanie identyfikacji wizualnej Telewizji Polskiej. Brak kratek w nowych logotypach ma znaczenie bo zgodnie z koncepcją przedstawioną w pierwszej prezentacji nowych logotypów (przypominam ją powyżej) ich obecność oznacza swego rodzaju ograniczenia i brak przestrzeni. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy będzie tłumaczył to "na swoją modłę". Znam te wszystkie ideologie dopisywane do "szaleństwa autora". Fala oznacza ...., okrągły kształt czcionki to ..., kolor czerwony mówi, iż ... bla, bla, bla. Nic niczego nie oznacza. Po prostu autor (projektant, grafik) coś wymyślił. Podoba mu się, więc próbuje uzasadnić dlaczego tak, a nie inaczej. Prawda zaś jest bardzo prozaiczna, pozbawiona drugiego dna. Po prostu autor tak to widzi, tak sobie wyobraża i jemu samemu się podoba. Mam produkt, więc go wystawiam do sprzedaży, może komuś też się spodoba i go kupi. Ot, tylko tyle.

 

Podoba się Tobie nowa propozycja logotypów? Dobrze. Cieszę się. Mnie się natomiast nie podoba. Jestem konserwatywny jeżeli chodzi o stronę plastyczną logotypów. Wolę poprzednią "klasyczną" wersję logotypów. Nie pasują mi już "wyciągnięte" poza kratki "1" i "2". No, ale cóż, to jeszcze jakoś mogę zaakceptować, choć te cyfry "gryzą" się z resztą jako całością.

 

Dla mnie ideałem był logotyp TVP 1 z lat 90.:

https://i.imgur.com/8JLmQt8.jpg

 

I ja nie uzasadniam (podpieram się) mojego zdania wyimaginowanymi argumentami, że kwadraciki oznaczają, że ... i wpisana w całość "1" mówi nam, iż ... . Po prostu twierdzę, iż podoba mi się ta wersja, ponieważ według mnie jest najbardziej spójna i chciałbym ją widzieć na ekranie, wraz z utrzymaną w tym samym stylu wersją dla kanału drugiego TVP.

 

A i jeszcze jedno. bardzo nie lubię podpierania się stwierdzeniem: " już najwyższy czas zmienić logotyp". A kto powiedział, iż trzeba zmieniać logotyp co jakiś czas? Popatrzmy na TVN i RTL - ten z małymi, tylko kosmetycznymi zmianami. Nikt tam nie myśli o "uwolnieniu" "R", "T" oraz "L" z "więzów ograniczeń, które narzucają im prostokąty, w które są wpisane od lat".

 

Jak coś jest dobre, to po co to zmieniać? Odnosząc do sportu - zwycięskiego składu się nie zmienia. :wink:

 

Takie jest moje zdanie, co tak, jak już napisałem wcześniej, nie przeszkadza mi szanować Twojego. Po prostu Tobie podoba się coś innego, a mnie coś innego. Mamy inna wrażliwość artystyczną.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuprocentowym potwierdzeniem byłby powrót do poprzedniego logotypu na kanale TVP Sport. Tak po cichu z dnia na dzień. Przecież nie pierwszy raz "majstrowanie" przy logotypach odbyłoby się ot tak, bez uprzedzenia (vide wielkość logotypu na TVP Seriale było OK, pod HD i ni stąd ni zowąd powróciło do tego wielkiego koszmarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, neo_patryk napisał:

Gdyby TVP planowała zmiany logotypów w najbliższym czasie, to logo TVP Nauka od dnia startu byłoby już raczej w nowym stylu, a tak nie jest.Dlatego moim zdaniem TVP definitywnie zrezygnowała ze zmian logotypów.

Może być tak że TVP Nauka wystartowała przed zmianą logotypu a Telewizja Polska ma też drugą wersje logotypu (jak kiedyś z TVP World) i użyje ją w czasie zmian. Podobnie rzecz ma się z TVP3 i TVP Polonia które to mogą być na oprawach przejściowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej, jeszcze mogliśmy mówić, że TVP nowe logotypy wprowadziła tylko w oprawach jedynki i dwójki, aby powoli przyzwyczaić widza do zmian. Jednak wprowadzenie nowej oprawy TVP Polonia, TVP 3 z obecnym logotypem, a nie planowanym, oraz uruchomienie TVP Nauka w już dłużej obecnym z nami stylu, coraz bardziej przekonuje mnie, że do zmiany logotypów może nie dojść! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beks

Stacje telewizyjne często wprowadzają zmiany w oprawach graficznych, które mało kiedy obejmują logo.

@Poland

Ale po co czekać, skoro już chociażby TVP Sport ma logo w nowym stylu? Dla mnie to bez sensu.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartosz10 napisał:

Zgadzam się z @Poland że TVP może mieć 2 wersje oprawy dla TVP3, TVP Nauka itd.

TVP mogło by umieścić obecne loga, żeby nie mieszać bardziej i jak zmieniać to wszystko na raz a nie na raty

Co więcej w przeszłości się już sytuacje zdarzały gdy były oprawy graficzne pod dwa logotypy. Przykładowo w 2000 roku po zmianie logotypu TVP2 była zaktualizowana oprawa reklamy. 

 

8 godzin temu, neo_patryk napisał:

@Beks

Stacje telewizyjne często wprowadzają zmiany w oprawach graficznych, które mało kiedy obejmują logo.

@Poland

Ale po co czekać, skoro już chociażby TVP Sport ma logo w nowym stylu? Dla mnie to bez sensu.

Z tego co słyszałem Telewizja Polska chce wprowadzić oprawy przy okazji czegoś. Skoro zatem oprawa TVP Sport weszła przy okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej to reszta może wejść tak jak w 2003 roku przy okazji jubileuszu nadawcy.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 18:22, A&G napisał:

Podoba się Tobie nowa propozycja logotypów? Dobrze. Cieszę się. Mnie się natomiast nie podoba. Jestem konserwatywny jeżeli chodzi o stronę plastyczną logotypów. Wolę poprzednią "klasyczną" wersję logotypów. Nie pasują mi już "wyciągnięte" poza kratki "1" i "2". No, ale cóż, to jeszcze jakoś mogę zaakceptować, choć te cyfry "gryzą" się z resztą jako całością.

Na dobra, ale to nowe logo jest bardziej spójne niż to obecne więc to powinno być dla Ciebie na "+"

Dodatkowo nowe logo można lepiej dopasować do kanałów tematycznych niż te z lat '90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwi mnie to Wasze narzekanie na ujednolicone loga Polsatu, i jednoczesne oczekiwanie by loga TVP upodobniły się do loga TVP Sport. 

 

Zgadzam się ze zdaniem @A&G odnośnie nadinterpretacji (skąd Wy to ludzie bierzecie?!), oraz faktu, że jak coś jest dobre, to zwyczajnie się tego nie zmienia, a jeśli już, to stopniowo. Nie ma potrzeby zmiany. Kto powiedział że logo trzeba koniecznie zmienić? Tym bardziej, że nawet jakby zmienili, to zaraz byłyby narzekania, że to nie to, że brzydkie, bez wyrazu itp., itd. Zaraz by się zaczęło dorabianie ideologii, szukanie drugiego dna na siłę z niewiadomo jakiego powodu.  Tak jak to ma miejsce choćby w przypadku logo Polsatu czy Eurosportu, które te są wciąż krytykowane na forum. 

 

Natomiast co do wspomnianego logo przez Ciebie, to mnie na przykład średnio przemawia do gustu. Ta jedynka jest zbyt kanciasta jak dla mnie, dlatego uważam, że obecne loga są najlepsze. 

 

Edytowane przez Lannan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia lubi się powtarzać bo ile dobrze mi wiadomo to gala z okazji 50 lecia TVP było jeszcze ze starym logo jedynki te obecne logo co mamy teraz obecnie wtedy zadebiutowało 7 marca 2003 roku więc tu może być podobnie. W marcu 2023 roku mogą zmienić logo i tu bym obstawiał te datę jako najpóźniejszą lub oficjalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, September77 napisał(a):

Dzisiaj jubileuszowa gala TVP! Ciekawe czy zmienią logotypy np. podczas jej trwania albo wiadomości? Według mnie jeżeli nie dzisiaj to już tego nie zrobią.

Mają jeszcze w zapasie kilka terminów a najbliższym z nich jest Mundial w Katarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby się przed mundialem wyrobili - powinna być jakaś konferencja albo jakieś oficjalne ogłoszenie o zmianie, a tu jak na razie cisza

Podejrzewam że mogą zmienić podczas ogłaszania zimowej ramówki (o ile będzie) lub w nowy rok (może podczas Sylwestra marzęń?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana podczas Sylwestra Marzeń byłaby ciekawa. Przypominałoby to zmianę loga Pepsi na podobnej imprezie tyle że od Polsatu. Po drodze jeszcze mamy nie tylko zimową ramówkę ale i Eurowizję Junior jeżeli by mieli czekać jednak do sezonu wiosennego jak w 2003 roku to idealnym momentem byłaby wtedy jak nie ramówka to preselekcje które to będą 26 lutego 2023 roku. 

Co do Mundialu to wystarczyła by wtedy tylko „naprawa" TVP1, TVP2 i TVP ABC czyli stacji z już gotowymi logotypami. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...