Skocz do zawartości

Logotypy kanałów TV - dyskusja ogólna


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy systemowo mogli by zrobić tak że chcesz pana/panią migacza to włącz numer xxxx jak w txt, czy to możliwe? he, pozbylibyśmy się kolejnego śmiecia na ekranie, tam gdzie machają rękoma w roku ekranu ja spasuje z oglądaniem bo nie można się skoncentrować bo widzisz katem oka ze coś ktoś ci tam macha. Też sądzę jak są napisy to po co migacz? Ale nie ma chyba przepisów na to i Polsat Box - moja ulubiona platforma! wali na pół ekranu jak i inni też. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ciekawe czy systemowo mogli by zrobić tak że chcesz pana/panią migacza to włącz numer xxxx jak w txt, czy to możliwe?  


Możliwe? Tak. Opłacalne? Zdecydowanie nie. Żeby to jakkolwiek sensownie wyglądało to musiałoby być bardzo dużo danych (tysiące razy więcej niż do klasycznego teletekstu) jednocześnie przesyłanych poza normalną audycją, a miejsce na satelicie jest ograniczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej możliwości przy pomocy teletekstu raczej nie ma, bo informacje są w formie tekstowej, a nie obrazu więc jedyne co mi przychodzi do głowy to odrębna ścieszka wideo z tłumaczem migowym co sprawiło by, że kanał zajmował by 1.5 raza tego (na mux czy transponderze) co obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości  najważniejszych kanałów  TVP czyli  TVP 1HD,TVP 2HD, TVP NAUKA,TVP KULTURA,TVP KOBIETA,TVP DOKUMENT,TVP HISTORIA,TVP  ROZRYWKA logo  prezentuje się  bardzo dobrze.Logo  jest półprzezroczyste , w bardzo dobrym kolorze  ale może być jeszcze lepiej .Na kanałach ALFA TVP,TVP ABC   brak  przezroczystości.Logo nie jest półprzezroczyste.

Dobrym przykładem   jest film     kolegi z forum. Na  filmie  kanał telewizyjny z Australii.Bardzo ładne male  logo.To  wzór do naśladowania.Warto  przypomnieć że w Australii kanały telewizyjne muszą nadawać program z półprzezroczystym logo.

 

 

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Bunio Bunio napisał(a):

Skąd takie info że zmieni się logo czwórki? A co z szóstką, Polsat music, disco polo music?

Informacja jest w wątku o tej stacji, przypadkiem wrzucili na Facebooka promo w nowej oprawie i z nowym logo. Nie wydaje mi się, żeby Szóstkę mieli aż tak w wiadomo gdzie, żeby jej logo i oprawy nadal nie zmieniać, ale inne kanały raczej będą musiały jeszcze poczekać. Ja czekam głównie na te z zagranicznych współprac Polsatu (CI Polsat, PCCE, Viasaty).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Polsat sprzedał swoje udziały (50%) w spółce, która nadaje Polsat JimJam. Szczegóły tej umowy nie zostały ujawnione. Także nic nie wiemy w tym temacie.

 

Tak samo zastanawia mnie, co z Eleven Sports w Polsce. Przecież już od kilku lat ich właścicielem jest Polsat. Czy Eleveny zmienia się w kanały z Polsatem w nazwie? 

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków umowy jaką Polsat ma z AMC. Polsat i Viasat mają umowę tylko na udzielenie nazwy. Polsat i Paramount chyba również. Z kolei w spółce, która nadawała Polsat Jim Jam, Polsat miał 50% udziałów, także nie jest do końca powiedziane, czy Polsat Jim Jam, nie usunie w przyszłości słonecznej marki z nazwy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Te zza granicy raczej nie mają szans się zmienić.


Dlaczego? Skoro w teorii Polsat ma połowę udziałów to nie widzę problemu żeby dogadali się z drugim właścicielem tym bardziej w tak mało istotnej kwestii jaką jest logo w jednym kraju, kiedy ci zagraniczni właściciele mają takich krajów w których te kanały nadają po kilka, a nawet kilkanaście.


@matjot kurcze nie znalazłem tego na facebooku nie mogę zlokalizować no i nie widziałem tego nowego loga


Z Facebooka została już ta zapowiedź usunięta, ale znajdziesz ją bez problemu na YouTube, bo parę osób wrzuciło reuploady, na przykład tutaj jest jeden z nich:



Samo nowe logo prezentuje się tak (niestety mamy tylko w tak słabej jakości jak na razie)a2d2beb8ecdb8561475b5e6e957455ff.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Poland napisał(a):

Loga TV4 i TV6 już zmienione. Zastanawiam się co będzie bo następne bo jeżeli wierzyć kolejności ze strony Polsatu następne do odstrzału mogą być byłe kanały ZPRu (Nowa TV i Fokus TV) i dopiero potem Polsat Music i pozostałe kanały muzyczne. 

Dokładna kolejność w tym przypadku wygląda tak:

Screenshot-20230803-175501-Opera.jpgScreenshot-20230803-175457-Opera.jpg

Oczywiście na końcu byłby kanały partnerskie (o ike nie zmieniłyby się razem z CI Polsat) a następnie 4Funy i dwie stacje widmo. Eska TV Extra i Eska Rock TV byłby razem z główną Eską TV. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vigoo napisał(a):

Jak to jest, że na ekranie widnieje tylko 4, 6? Pełne nazwy kanałów to TV4, TV6 a forumowi specjaliści przekonywali, że na ekranie musi widnieć pełna nazwa kanału, bo takie są polskie przepisy... 🤔

Tylko że nadawca ma prawo identyfikować swój kanał jako Czwórka i ta sama cyferka na ekranie już spełnia ten wymóg 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus

Nie masz racji.

Wyciąg z koncesji:

Cytat

K O N C E S J A

Nr 221/K/2013-T

 

[...]

 

postanawia się

I.   Udzielić spółce Polskie Media S.A. z siedzibą w Warszawie, koncesji na kolejny okres, po wygaśnięciu koncesji Nr 024/K/2009-T z dnia 26 stycznia
2009 r., udzielonej na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „TV 4”, zwanego dalej „programem”. Program będzie:

[...]

2.    oznaczany na ekranie przez jego nazwę zapisaną w koncesji;

Dokumenty związane z przejście uprawnień z Polskich Mediów na Polsat również zawierają określnie "TV 4" a nie "Czwórka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale kolor logotypu TV 4, ma kolory kanałów ogólnych Telewizji Polsat, z kolei kolor logotypu TV 6 jest według mnie identyczny jak kolor logo kanału Polsat Seriale. :)

Czyżby kolory te nie były dobrane przypadkowo, i mają one za zadnie pokazywać, że TV 4 jest kanałem bardziej ogólnym, a TV 6 serialowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...