Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pytam się, czemu niektóre tematy są wałkowane do znudzenia, a niektóre nie są kontynuowane, choć po 2 latach chciałbym posłuchać ciągu dalszego?

 

https://tvn24.pl/swiat/rosja-wybuch-w-centrum-wirusologii-na-syberii-ra970115-2306782

 

Jak obecnie się czuje poszkodowany robotnik? I czy nie było żadnego skażenia z laboratorium wojskowego w Rosji od czasu wybuchu w dniu 17.09.2019?

 

Czemu nikt tym tematem się nie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 11:45, Jantar napisał:
 
 

Tyle, że ta ustawa jest dokładnie po to, żeby polskie firmy te udziały przejęły. Ta ustawa wymusza na Discovery sprzedaż w ciągu 6 miesięcy minimum 51% udziałów, a do tego, o czym jakoś wszyscy zapomnieli, UKKiK ma instrumenty, którymi może zablokować transakcję z dowolnym podmiotem zagranicznym. Nie musi być to zapisane w tym projekcie - od tego są inne instytucje i przepisy. Suski powiedział przecież wprost na spotkaniach Klubu Gazety Polskiej, że to polscy biznesmeni przejmą te udziały po to, żeby kontrolować, co nadają te kanały. Jedyną poprawką, jaką wprowadzili, jest ta od Kukiza, że nie mogą ich kupić bezpośrednio spółki skarbu państwa, ale już pośrednio tak.

To, że mogą kupić polscy inwestorzy, to nie znaczy, że muszą.

W dniu 4.08.2021 o 21:15, Sorek21 napisał:
 
 

Cały ten cyrk jest na rękę samemu TVN.  Lansują się na obrońców demokracji zaatakowanych przez władzę, która ich nie lubi. Może powinni  być po prostu stacją informacyjną jak Polsat News a nie polityczną.Stacji Solorza jakoś nikt nie chce zamykać. 

 

TVN24 powinien od dawna nadawać na zagranicznej koncesji jak np HBO i nie oglądać się , co sobie PiS wymyśli.

Dokładnie tak. Działania PiS są irracjonalne, bo wzmacniają nimi Grupę TVN.

W dniu 5.08.2021 o 07:33, strowger napisał:
 
 

Spokojnie, nikt nie zlikwiduje TVN24. To tylko mokry sen prawaków.

Pisowców, nie prawaków.

W dniu 5.08.2021 o 09:21, dvbtowiec napisał:
 
 

Ja myślę że w tej kwestii Onet czy TVN jest bardziej wiarygodne to raz. 

A dwa nawet przy założeniu że tak faktycznie jest, zawsze można sobie wyobrazić wykupienie udziałow przez spólkę taką jak np. Srebra. Chyba spełniałaby warunek zabezpieczenia prawda? 

Możliwości obejścia zabezpieczenia na pewno jest wiele. 

Zawsze, niezależnie od tematu, najbardziej wiarygodne jest źródło, a nie jakikolwiek przekaz medialny. Ani Onet, ani TVN nie stanowią prawa w Polsce, tylko je relacjonują.

W dniu 5.08.2021 o 12:58, Emilio1985 napisał:
 
 

 

W Niemczech coś podobnego by nie przeszło. I to nie tylko na płaszczyźnie mediów, ale i np w sporcie.

 

No ale... nie pierwszy raz przekonujemy się, że "wszystkie zwierzęta są równe..."

 

Jeśli dla Ciebie ociekająca fekaliami latryna o nazwie TVN24 pachnie perfumami, to masz coś nie tak z węchem. No ale co kto lubi.

W Niemczech w naziemnym MUX-ie są kanały od Discovery. Nie mówiąc o tym, że u nich ważniejsza jest emisja satelitarna, a tam już żaden nadawca nie musi się oglądać na niemieckie prawo, bo w razie czego może wystapić o koncesję gdzie indziej.

W dniu 9.08.2021 o 13:11, Bartosz10 napisał:
 
 

Nie widziałem żeby ktoś wrzucał ten artykuł więc postanowiłem ja to zrobić

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/cmwp-sdp-popiera-lex-tvn

Przypomnę tylko że takie przepisy są w całej Europie i np. w Niemczech kapitał zagraniczny danej spółki medialnej nie może przekroczyć 30% (o ile dobrze pamiętam)

Kto ma pozostałe udziały w naziemnych kanałach od Discovery w Niemczech?

5 godzin temu, Poland napisał:
 
 

No chyba że KRRiT zrobi jakieś kruczki jak to robiła z ATM Rozrywką. 

Z ATM Rozrywką się udało, bo nadawała naziemne, w zasadzie bez emisji naziemnej jej dzialalność nie miała większego sensu. Może więc się udać wypchnięcie 4 kanałów Discovery z NTC, ale nic więcej.

2 godziny temu, Sebek00 napisał:
 
 

Tylko ja tego bełkotu nie rozumiem w wykonaniu Viva_91-91?

 

TVN24 czeka przede wszystkim na decyzję od KRRiTV tak albo nie w kwestii koncesji. Żadne nerwowe ruchy ( jak ubieganie się o koncesje w innym kraju ) w tej chwili nie są im potrzebane.

Ubieganie się o koncesję w innym kraju, szczególnie w kontekście tego, że już wiele ich stacji taką ma, to nie nerwowy ruch, ale wyraz racjonalności i przezorności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu im tak bardzo zależy na polskiej koncesji na nadawanie. Każdy kraj UE da im zielone światło na nadawanie. ;) Powinno od razu zgłosić się do naszych południowych sąsiadów do Pragi po koncesję. 

 

W dodatku liczę po cichu na uruchomienie na satelicie TVN24 dla zagranicy w Europie w wersji angielskiej kiedyś tam. Jeśli TVP World wkrótce startuje to TVN też powinien o tym pomyśleć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, goldenboy napisał:

Ja nie wiem czemu im tak bardzo zależy na polskiej koncesji na nadawanie. Każdy kraj UE da im zielone światło na nadawanie. ;) Powinno od razu zgłosić się do naszych południowych sąsiadów do Pragi po koncesję.

 

Zabezpieczenie na przyszłość. Koncesja głównego TVNu również niebawem się kończy, a aby nadawać w naziemnej stacja potrzebuje koncesji wydanej w Polsce. Brak polskiej koncesji oznacza konieczność przeniesienia całości nadawania kanału poza DVB-T, a to odbije się na stacji finansowo.

Plus chodzi o samą zasadę, o walkę o wolność, a nie codzienne robienie wałów nawet w tak prozaicznych sprawach. Jeżeli przejdą TVN to przejdą przez każde inne medium jakie tylko będą chcieli. A to z kolei oznacza w zasadzie pełną cenzurę i powrót do czasów słusznie minionych, choć jak widać wciąż popularnych w narodzie.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Vinni napisał:

 

Zabezpieczenie na przyszłość. Koncesja głównego TVNu również niebawem się kończy, a aby nadawać w naziemnej stacja potrzebuje koncesji wydanej w Polsce. Brak polskiej koncesji oznacza konieczność przeniesienia całości nadawania kanału poza DVB-T, a to odbije się na stacji finansowo.

Plus chodzi o samą zasadę, o walkę o wolność, a nie codzienne robienie wałów nawet w tak prozaicznych sprawach. Jeżeli przejdą TVN to przejdą przez każde inne medium jakie tylko będą chcieli. A to z kolei oznacza w zasadzie pełną cenzurę i powrót do czasów słusznie minionych, choć jak widać wciąż popularnych w narodzie.

Główny TVN jest wpisany do art 43 ust. 1 więc nawet po jego utracie koncesji od KRRiT trzeba będzie zapewnić jej taki zasięg jak do tej pory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Poland napisał:

Główny TVN jest wpisany do art 43 ust. 1 więc nawet po jego utracie koncesji od KRRiT trzeba będzie zapewnić jej taki zasięg jak do tej pory. 

 

Od sześciu lat ustawy, czy jakiekolwiek artykuły prawne są nieważne. Jak będą chcieli to całkowicie zlikwidują każdą stację, czy redakcję, nie zaważając na to, czy jest to legalne, czy też nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavl6 napisał:

Ubieganie się o koncesję w innym kraju, szczególnie w kontekście tego, że już wiele ich stacji taką ma, to nie nerwowy ruch, ale wyraz racjonalności i przezorności.

Discovery uważa, że powinna zostać im przedłużona koncesja dla TVN24 tu w Polsce przez KRRiTV bo ta instytucja nie ma podstaw jej nie przyznania. A ubieganie się teraz powiedzmy o koncesję Czeską czy tym bardziej pokazywanie że właściwie to możecie sobie tą koncesje "wsadzić" bo mamy milion alternatyw było by poprostu głupotą wizerunkową z ich strony.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF FM czyli największa stacja radiowa w Polsce oficjalnie murem za TVN - przypomina własne doświadczenia z  KRRiT: https://www.rmf24.pl/fakty/news-jest-stanowisko-radia-rmf-fm-w-sprawie-przedluzenia-koncesji,nId,5412081

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wislok napisał:

Mam ten komfort, ze negatywnie oceniam postulat likwidacji TVP info jak i TVN24. Większość oburzona tutaj byla zachwycona pomysłem likwidacji TVP info. 

Polscy politycy nie dorośli do kanału informacyjnego TV Publicznej państwowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jestem krytyczny co do przekazu zarówno TVP, jak i TVN, ale przyznam, że częściej oglądam TVN24 niż TVP Info, głównie z przyzwyczajenia. Nie jestem za likwidacją żadnej z tych stacji, czy to w ramach ustawy na zasadzie projektu niby obywatelskiego, czy poprzez zabawy legislacyjne pisane pod jedną firmę. Na wolnym rynku medialnym o tym, czy dana telewizja ma rację bytu i funkcjonowania, powinien decydować właśnie rynek, to czy kanał ma swoich widzów i czy potrafi na siebie zarabiać, a nie politycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk, też nie jestem za likwidacją TVP Info, pod warunkiem, że faktycznie będzie to stacja informacyjna a nie propagandowa. Tym bardziej, że telewizja publiczna ma swoje obowiązki. Ma tam panować pluralizm, rzetelność oraz równy dostęp do informacji. TVP Info ma transmitować konferencje rządu jak i opozycji, ma relacjonować co dzieje się na ulicach. A jak jest sam?

 

Istnieją TV Republika, wPolsce czy TV Trwam, które sympatyzują z rządem. Mega tam pokazywać co chcą, pod warunkiem, że nie łamią polskiego prawa. Chociaż dziś okazuje się, że propaganda prawicowych mediów to był pikuś z porównaniu z tym co dziś czyni TVP Info. Ale media publiczne nie są od tego. Jeśli ktoś porównuje TVN24 do TVP Info, to już świadczy o tym, że nie ma zielnego pojęcia czym są media. Także za czasów PO, stacja TVP Info wyglądała zupełnie inaczej.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Jesli nie dostrzegasz różnicy w treści i formie przekazu tych dwóch stacji, to chyba dalsza dyskusja jest zbędn

 Zwolennicy likwidacji TVN 24 twierdzą to samo, ze to stacja propagandowa. To już subiektywna opinia. Tylko, że jak uważam dane medium za propagandowe to go nie oglądam. Nie oglądam obecnie ani Tvp Info ani TVN24. A nie chcę ich likwidacji, bo szanuję odmienne zdanie i uważam, ze ci co maja inne odmienne odmienne zdanie powinni mieć możliwość oglądania Tvp info czy TVN24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Ciężko o propagandę w telewizji która punktuje rządzących. 

Można nie lubić, ale nazywanie propagandą nawet wyostrzonych informacji, to gruba przesada :)

Oczywiście też nie jestem za likwidacją żadnej stacji, ale TVP Info przechodzi chyba mistrzów z czasów PRL. A płacimy wszyscy. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wislok napisał:

Skoro przez propagande rozumiesz  sprzyjanie obozowi wladzy to tak. 

Zawsze TV publiczna sprzyjała danej władzy, teraz jest to jawna, bezczelna agitacja.

TVN24 może sobie w logo choćby Tuska wstawić i od rana do wieczora chwalić jaki to On wspaniały nic mi ani Tobie do tego. Ich pieniądze, ich przekonania jeśli nie łamią prawa ogólnie mogą pokazywać co chcą.

TVP niestety takiej wolności nie ma a wynika to z ustawy.

Kto jak kto, ale Ty powinieneś to wiedzieć i pojąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie takie gadki w stosunku do mnie. Każdego dziennikarza powinny obowiązywać pewne standardy, etyka, rzetelność. Jesli tobie nie przeszkadzaja media partyjne o ile są prywatne to twoja sprawa. Inaczej pojmuję role mediów, chcialbym wlaczajac stację dowiedziec sie o aferach wladzy, opozycji, miec pewnosc, ze dostane uczciwy obraz rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartosz10 napisał:

 

@muza_tvto w takim razie powiedz mi gdzie w tym materiale są jakieś "manipulacje i nieprawdy" ze strony TVP? (chodzi mi głównie o porównania obecnych wypowiedzi z dawnymi wypowiedziami)

W tym że rząd nie ma pieniędzy a jak już chcesz wiedzieć to kasa było z częstotliwości LTE do tego jakbyś myslał samodzielnie wiedziałbyś że PO-PSL pieniądze wydawało na budwe dróg co dało wzrost gospodarczy i jest On aż do dziś PIS budował mało stąd pieniądze na socjal. Do tego PIS podniósł lub wporwadził już 2 razy tyle podatków, opłat i składek co PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kirk napisał:

Powiem tak: jestem krytyczny co do przekazu zarówno TVP, jak i TVN, ale przyznam, że częściej oglądam TVN24 niż TVP Info, głównie z przyzwyczajenia. Nie jestem za likwidacją żadnej z tych stacji, czy to w ramach ustawy na zasadzie projektu niby obywatelskiego, czy poprzez zabawy legislacyjne pisane pod jedną firmę. Na wolnym rynku medialnym o tym, czy dana telewizja ma rację bytu i funkcjonowania, powinien decydować właśnie rynek, to czy kanał ma swoich widzów i czy potrafi na siebie zarabiać, a nie politycy.

Zgadzam się w 100% ze wszystkim co zostało tu napisane. 

 

Również częściej zdarza mi się oglądać TVN niż TVP. Procentowo to tak mniej więcej 80 do 20 na korzyść tych pierwszych. Począwszy od wystroju wnętrza kończąc na materiałach bardziej ciągnie mnie do TVN. Dlatego też częściej ich krytykuję, bo siłą rzeczy oglądam ich częściej. 

 

Wiadomości i Fakty to jednak takie tuby propagandowe, że tu proporcje oceniam 50/50. Nie potrafię ocenić kto jest większym kłamcą i manipulantem. Różnica między tymi programami jest taka, że Wiadomości próbują wbić Polakom swoje rację do głowy młotkiem, a Fakty za pomocą białych rękawiczek. Bardziej subtelnie, ale koniec końców wychodzi na to samo. Bo jakie to ma znaczenie, że ktoś cię oszuka jawnie czy niejawnie? Jeden powie, że szanuje TVP bo nawet się z tym nie kryją, drudzy, że TVN przynajmniej stara się udawać. 

 

No więc oglądałem dziś Fakty i mnie te demonstracje nie porwały. Ludzi nie było tak dużo jak próbowały mi wmówić Fakty. Pokazali dwa duże miasta i resztę sami sobie dopowiedzieli za pomocą punkcików na mapie. Pokazali jeden tytuł prasowy zaprzyjaźnionej Gazety Wyborczej, podpisy dziennikarzy w większości takich, których albo nie znam, albo nie szanuję i tak naprawdę to odniosłem wrażenie, że los TVN-u Polaków średnio obchodzi.

 

TVN po części sam naważył sobie tego piwa. Wielu ludzi nie posiada TVN24. Ci, którzy posiadają kojarzą tę stację jako tubę propagandową drugiej strony. Nie opozycji, bo opozycja jest zmienna. Mówimy o drugiej stronie, ideologicznie innej od aktualnej partii rządzącej. Dla takich osób jak ja, czyli zainteresowanych treściami tej stacji TVN zapewnił opcję płatną z której nie skorzystam. Normalny zjadacz chleba kojarzy TVN z jej głównym kanałem, gdzie od rana do wieczora emitują same paradokumenty i powtórki powtórek, a gdy już wybija magiczna godzina 19:00 mają do czynienia ze stacją, która przekrzykuje się z tą "drugą stroną" w wojnie ideologicznej. Gdy Fakty się kończą mamy blok, ale no właśnie czego? Reklam czy programów informacyjnych typu (Koronawirus Raport, Sport, Pogoda, Uwaga). Czasami to nie wiem czy blok informacyjny przedzielają reklamy czy na odwrót. Dopiero o godz. 20:00 coś tam od czasu do czasu można obejrzeć. Czy za taką telewizję ludzie wyjdą na ulice z widłami i pochodniami? Wątpię.  

 

Nie zrozumcie mnie źle... lubię, a czasami wręcz uwielbiam oglądać kanały TVN. Filmy w TVN, TVN7 i TVN Fabuła (pomimo reklam) i programy informacyjne w TVN24. Czego nie lubię? Politykowania informacji. TVN nie potrafi już tylko informować. Większość informacji musi być doprawiona zabarwieniem politycznym. Oczywiście jednostronnym według pewnego klucza i gdyby jeszcze ten klucz się obracał i zmieniał strony, pokazywał inne punkty widzenia... niestety nic takiego nigdy się nie zdarza. Dlatego ktoś taki jak ja ani myśli o wyjściu na ulicę "w imię wolnych mediów", bo jakie to wolne media, które cały czas grają pod tę samą melodię? 

 

Zamknięcie TVP Info też mnie nie rusza. Kiedyś były trzy-cztery programy informacyjne na krzyż. Wiadomości, Teleexpres, Panorama i coś tam jeszcze. Tyle wystarczało. Jak się coś wydarzyło to był program specjalny i tyle. Jakoś nie przypominam sobie bym wtedy marzył o 24-godzinnym programie informacyjnym. Żyło się spokojnie. Kto wtedy myślał o ideologicznych wojenkach? Dziennikarzach, którzy najchętniej wydrapaliby sobie oczy. TVN24 i TVP Info nie życzę źle, bardziej chciałbym zobaczyć tutaj czwartego dużego gracza, który rozgoniłby to plujące na siebie towarzystwo na cztery wiatry. Kogoś kto wprowadzi nowe standardy, by po latach TVN24 i TVP Info było tylko marną ciekawostką jak nie powinno się prowadzić telewizji informacyjnej. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wislok napisał:

Daruj sobie takie gadki w stosunku do mnie. Każdego dziennikarza powinny obowiązywać pewne standardy, etyka, rzetelność. Jesli tobie nie przeszkadzaja media partyjne o ile są prywatne to twoja sprawa. Inaczej pojmuję role mediów, chcialbym wlaczajac stację dowiedziec sie o aferach wladzy, opozycji, miec pewnosc, ze dostane uczciwy obraz rzeczywistości. 

Jakie gadki sobie daruję to pozwól, że ja będę decydował. 

TVN24 to nie media danej partii tylko przeciwne obecnie rządzącej a to zasadnicza różnica choćby do TVPINFO. 

Jeśli ktoś wydaje swoje pieniądze to może pokazywać co chce ( w ramach koncesji i nie łamiąc prawa ). 

W Twoim stylu wrzutka o nieuczciwych, nieetycznych dziennikarzach w domyśle pracujący w TVN24. 

Jeśli ta dezinformacja ma być taka jak niedawno próbowałeś udowodnić to tylko mieć nadzieję że tak nierzetelni w TVN24 będą już zawsze🙂

Oczywiście trzeba dodać że zmanipulowana przez autora. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, goldenboy napisał:

Ja nie wiem czemu im tak bardzo zależy na polskiej koncesji na nadawanie

Masz rację- z tym nie byłoby żadnego problemu, ale jest też kwestia ustrojowa, chodzi o to by polskie niezależne media nie skończyły jak te węgierskie, reżim wie dobrze że jak przerobi TVN na własną modłę to cała reszta (niezależne radia, portale internetowe) będzie już mały Pikuś- a wtedy ze wszystkich stron będzie tylko podziw i uwielbienie dla dojnej zmiany... a nam przyjdzie znów słuchać "Wolnej Europy"

Koncesja dla TVN24 nie jest sama w sobie najważniejsza, ale staje się symbolem wolnych mediów i to jest istotą rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...