Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kerpen napisał(a):

Jeżeli nie zależy Ci na 4K to ja bym nie wymieniał. Ja wymieniłem już 2 lata temu i żałuję.  

Niestety nawet gdybym chciał to nie ma szans zamiany turbobox na ultrabox. Ponoć przestał być produkowany i tylko mają na wymianę serwisow. Natomiast zamian na dualbox nie jest mi potrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, floro napisał(a):

Tutaj nie ma co pisać, tylko zadzwoń w takim razie na infolinie i mów że w systemie figurują numery poprzedniego sprzętu i żeby wprowadzili numery nowego. Tak możesz czekać do śmierci. 

Dzwoniłem na infolinię, konsultant nie miał pojęcia co z tym zrobić, stwierdził żeby napisać zgłoszenie. Otrzymałem odpowiedź, że załatwią sprawę do 72h. 

Godzinę temu, sławek72 napisał(a):

@simi mnie też dostarczył kurier bezpośrednio z Krakowa, z tym że konsul z DUK Kraków w dniu dostarczenia od razu wykasował JADA ze strefy i w to miejsce wbił ITCA.

Po dostarczeniu sprzętu, zero kontaktu ze strony konsultanta.  Dzwoniłem również do DUK Kraków, Pan stwierdził, że nie może pomóc i mam czekać do tych 72h. Przełożę kartę do starego dekodera i poczekam aż podmienią w systemie.

Edytowane przez simi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, simi napisał(a):

Ja już czekam prawie 24 godziny i dalej tylko ekran aktywacyjny. W strefie canal+ też w dalszym ciągu mam tylko poprzedni dekoder. Infolinia twierdzi, że aktywacja może potrwać kilka dni🤬

Ewidentna ich wina. Musisz ich nękać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odebrałem od kuriera dwa dekodery ITCA, zestawy z zasilaczami i pilotami. Jak na razie wszystko dobrze działa, w końcu nic nie zacina. Nawet ulubione kanały po podłączeniu do internetu wskoczyły same, na obu dekoderach, czyli wygląda jakby były w "chmurze"😃

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Electrix napisał(a):

Ja również odebrałem od kuriera dwa dekodery ITCA, zestawy z zasilaczami i pilotami. Jak na razie wszystko dobrze działa, w końcu nic nie zacina.

Jak to zrobiłeś mi nie chcą wysłać tego dekodera Ica 

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem reklamację na którą odpowiedzieli, że potwierdzają problem z pracą głowicy na obecnym oprogramowaniu i oprócz rabatu na abonament zaproponowali wymianę na Dualboxy. Na taką wymianę nie zgodziłem się, uzasadniając że Dualbox ma mniejszy dysk co ograniczy przechowywanie nagranych materiałów oraz mniej zaawansowane funkcje nagrywania, które wykorzystuje. Zaproponowałem wymianę dekoderów na serię ITCA, bo na tej serii tego problemu nie ma i poprosiłem o pozytywne rozpatrzenie mojej propozycji i się udało. Dekoder główny jak do Multiroom wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się zorientowałem, że jeśli na danym kanale jeszcze się nie wczytał EPG (a wczytanie z satelity czasami trochę trwa) to nie mogę ani nagrać "z ręki" ani zaprogramować czasu nagrania. Dostaję komunikat błędu "E2305" - czy to normalne? Nie da się nic nagrać bez wczytanego EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 12:33, raffpak napisał(a):

wymieniłem na ITCA. Było ok... przez miesiąc. Teraz odpalanie nagrań, usuwanie nagrań, trwa bardzo długo myslę ze ok. 15 sekund

A ja mam ten problem ale na JADA. Usuwanie nagrań trwa długo i często się na długo zacina przy przełączaniu nagrań. Czy to może być problem dysku, czy oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pomelo18 napisał(a):

czy u was też podczas włączania dekodera dioda miga kilka razy raz na czerwono a raz na biało i dopiero po 3-4 takich mignięciach się włącza dekoder? mam w domu 2 ultraboxy i na obu jest taka przypadłość

Też tak nieraz mam mam 4k ultrabox+ seri Janda zgłisiłwm tmreklamacje żeby wymienili mi na 4k ultrabox+ seri Ica i taki dekoder do salonu mi wysłali pojedziemy tam i wymienimy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajdzie się tutaj jakiś znawca tego dekodera i powie, czy można ustawić/zaprogramować nagranie na kilka godzin/dni naprzód, gdy w EPG jeszcze nie ma wczytanego opisu danego programu? Bo nie znalazłem takiej opcji ale może jestem ślepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wskazówkę!

Okazało się, że nawet gdy na danym kanale w EPG nic jeszcze nie ma (a tak mam często po restarcie, bo mam ustawiony tryb czuwania = maksymalny) to mogę wejść w jakikolwiek opis programu nawet na innym kanale i tam ustawić i kanał który mnie interesuje i czas nagrania.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się popsuło w wyszukiwarce programów. 

Przykładowo kiedyś wpisywałem słowo kluczowe "NBA" i listowało mi najbliższe mecze dostępne na Canal+.
Teraz wypisuje ledwie 3 pozycje z jakimś skrótem meczu, NBA action i coś jeszcze.
(a na stronie głównej reklamują się nową wyszukiwarką...)

 

Trochę więcej treści (NBA) widać kiedy wejdę w kategorię "sport" i tam mogę obejrzeć stare mecze, ale przyszłych nie widać.

Radzicie sobie jakoś z tym nowym wyszukiwaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam problem ze współpracą ultraboxa z moim soundbarem jbl deep bass 2.1 mk2.

 

Telewizor widzi obydwa urządzenia, ale nie przesyła dźwięku. Jeśli tuner jest odłączony od tv, lub wyłączony z prądu, to wszystko działa, jeśli tv jest włączony i dźwięk z soundbaru działa i wtedy podepnę ultraboxa to też dźwięk działa. Jeśli w tym momencie wyłączę i włączę ponownie tv to znowu przestaje działać. Nie mogę więc mieć na stałe podłączonych obydwu sprzętów, bo jeśli włączę tv, to wszystko idzie prócz dźwięku.

 

Podsumowując, chcąc oglądać telewizję z tunera z dźwiękiem z soundbara muszę zrobić tak:

 

Odpiąć ultraboxa od tv lub wyłączyć go z prądu, następnie włączyć tv i wtedy podpiąć ultraboxa do tv.  I tak jest za każdym razem, kiedy wyłączę tv.

 

Wszystko połączone kablami HDMI dołączonymi do zestawów. Soundbar do wejścia eARC/ARC

 

TUNER n9 4k ultrabox+ z dyskiem

Soundbar JBL deep bass 2.1 mk2

TV LG 65NANO753PR 

Edytowane przez Guli
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Guli napisał(a):

Witam, 

mam problem ze współpracą ultraboxa z moim soundbarem jbl deep bass 2.1 mk2.

 

Telewizor widzi obydwa urządzenia, ale nie przesyła dźwięku. Jeśli tuner jest odłączony od tv, lub wyłączony z prądu, to wszystko działa, jeśli tv jest włączony i dźwięk z soundbaru działa i wtedy podepnę ultraboxa to też dźwięk działa. Jeśli w tym momencie wyłączę i włączę ponownie tv to znowu przestaje działać. Nie mogę więc mieć na stałe podłączonych obydwu sprzętów, bo jeśli włączę tv, to wszystko idzie prócz dźwięku.

 

Podsumowując, chcąc oglądać telewizję z tunera z dźwiękiem z soundbara muszę zrobić tak:

 

Odpiąć ultraboxa od tv lub wyłączyć go z prądu, następnie włączyć tv i wtedy podpiąć ultraboxa do tv.  I tak jest za każdym razem, kiedy wyłączę tv.

 

Wszystko połączone kablami HDMI dołączonymi do zestawów. Soundbar do wejścia eARC/ARC

 

TUNER n9 4k ultrabox+ z dyskiem

Soundbar JBL deep bass 2.1 mk2

TV LG 65NANO753PR 

Sterowanie tv (CEC) w opcjach dekodera ustawiłeś na TAK? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...