Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.04.2024 o 08:18, _Artek_ napisał(a):

Jeśli masz pikselozę na jednym zwykłej konfiguracji to po prostu popraw antenę, mam itca podpiętego pod unicable i jada podpięty pod zwykłe złącze wszystko działa bez problemu. 

To że u ciebie działa to nie znaczy że u wszystkich, zgemma na tej samej instalacji działa bez problemu, sygnał i jakość 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pinok napisał(a):

Chyba nie czytałeś ostatnich kilkudziesięciu stron tego wątku, polecam...

To właśnie wgranie nowego softu może być problemem i powodować niewłaściwe działanie głowicy przez  za małe wzmocnienie lub przesterowanie sygnału. Zwykle korekcja ustawień anteny czy konwertera  pozwala poprawić odbiór na problematycznych transponderach. 

 

Skoro nikomu nie chce się tego robić to jak widać pozostaje tylko narzekać w temacie zamiast działać. 

 

Problem najczęściej  dotyczy głównie tych co nie robili korekcji anteny od ostatnich zmian satelit na orbicie. 

Wszystkie nowe  transpondery nie są dokładnie ustawione tak samo jak stare a największy sygnał odbierany wcale nie świadczy o prawidłowym ustawieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Czyli potwierdzasz że głównym winnym problemów jest zwykle tuner bo ci się nie chciało zrobić korekty anteny. :) 

Jeśli mam poziom 100% a jakość 85 to uważasz że powinienem robić korektę anteny? Chyba żeby pogorszyć.

Po ostatniej aktualizacji jest u mnie jeszcze gorzej, Wczorajszy mecz Sabalenki z Collins to był koszmar , pikseloza na maxa.

Ponadto nie mogę wyszukiwać programów błąd 9000 ani wyczyścić historii wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz sam stwierdzasz problem. 

Transpondery nie są w jednej płaszczyźnie i masz pewnie ustawiony konwerter na jeden/dwa transpondery   i to najsilniejsze zamiast usrednione ustawienie dla wszystkich transponderów. 100% wskazania to zwykle przesterowany sygnał o ile to nie wiadomo bo żaden tuner nie ma wbudowanego miernika tylko wskaźnik poziomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2024 o 10:13, Ktosiu napisał(a):

Jeśli są piksele  to problemem jest głównie  antena lub konwerter źle ustawione. 

 

A jak sobie tłumaczysz fakt, że gdy w czasie oglądania obrazu, który co chwilę się pixelizuje, odkręcisz drugą antenę, to pixelizacja znika? Jak ją znowu dokręcisz, wraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ktosiu napisał(a):

To masz zakłucenia od instalacji jak to pojedyncze programy albo wadliwą głowice tunera jeśli problem jest na wsztrkich kanałach. 

 

Widzę, że w ogóle nie wiesz o co chodzi.

Problem z pikselowaniem obrazu pojawił się u mnie, jak u wszystkich, po aktualizacji ze stycznia 2023.
Są na ten temat dziesiątki postów na tym forum.

 

 

4 godziny temu, inspektor Barnaby napisał(a):

Jeśli mam poziom 100% a jakość 85 to uważasz że powinienem robić korektę anteny? Chyba żeby pogorszyć.

Po ostatniej aktualizacji jest u mnie jeszcze gorzej, Wczorajszy mecz Sabalenki z Collins to był koszmar , pikseloza na maxa.

 

Bardzo ciekawe, bo u mnie na tym meczu nie było żadnej pikselozy, w odróżnieniu od meczu Collins z Danilovic, z piątku na sobotę, którego się praktycznie nie dało oglądać, tak pikselowało.

 

Pojawianie się pikselowania jest u mnie ściśle związane z drugą anteną. Jej odłączenie praktycznie je usuwa.
Wygląda na to, że  to czy obraz pikseluje, czy nie, zależy od tego czym w danym momencie zajmuje się druga antena. 

 

To tak, jakby przy jakiejś operacji task obsługujący zadanie wykonywane przez drugą antenę zapętlał się w taki sposób, że zużywa tak dużo  zasobów procesora, iż ten nie jest w stanie poprawnie dekodować obrazu. Ten problem powinien być dla programisty banalny do rozwiązania.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy głównie na unicable przy  multiroom gdzie problem był na 2-3 tunerach identyczny. Główna przyczyną jednak był zakłucenia z nadajników LTE, zwykle dołożenie filtru na kabel  pomagało.

Dostrojenie anteny robię i tak zawsze zwłaszcza na antenach nie ustawianych od ponad roku i pixelowanie znika. 

 

Nie znam nikogo z tym tunerem kto by miał aktualnie jakiekolwiek problemy z tymi pixelami. 

 

 

Raz tylko mi się zdarzył UltraBox+  na którym pixeloza była wszędzie bez względu na kanał czy instalacje ale to jak było wcześniej opisane był wynik wgrania nowego softu i poszedł do wymiany. 

 

W sumie zastanawiam się czy problemy nie są bardziej zależne od położenia, w UK lub Francji  ich praktycznie nie spotykam ani nie słyszałem od znajomych instalatorów że występują na sprzętach operatorów a w Polsce to jak to widać z informacji są na porządku dziennym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

W sumie zastanawiam się czy problemy nie są bardziej zależne od położenia, w UK lub Francji  ich praktycznie nie spotykam ani nie słyszałem od znajomych instalatorów że występują na sprzętach operatorów a w Polsce to jak to widać z informacji są na porządku dziennym. 

 

To jest zależne nie od położenia, ale od operatora, bo żaden z operatorów w UK ani Francji nie wgrał do Ultraboxów tego oprogramowania, które operator Canal+ Polska wgrał do dekoderów z serii JADA w styczniu 2023. 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o operatorach  polskich i ich sprzęcie za granicą. Po prostu nie zauważyłem by były tam  takie problemy z tym samym sprzętem polsatu czy canal+ jak w Polsce. 

 

Polska nie  znajduje się przecież centralnie w zasiąg wiązki z satelit i najlepszy odbiór jest właśnie w Europie zachodniej. 

 

P.s. Możliwe że problemy zgłaszane z odbiorem  ostatnio wiążą się też pośrednio  z zakłuceniami GPS. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z pixelowaniem nie dotyczy ogólnie sprzętu Polsatu czy Canal+.


Dotyczą tylko jednego modelu Ultraboxa, tego produkcji ADB (seria JADA), i rozpoczęły się od momentu wgrania do tego modelu nowego softu ze stycznia 2023. Ultraboxy produkowane przez Technicolor nie mają tego problemu.

 

Przed styczniem 2023 nigdy nie zdarzało mi się pikselowanie.
Od 9 lat korzystam ze zbiorczej anteny satelitarnej, do której podpiętych jest kilkadziesiąt mieszkań, po 2 kable do każdego. Problemy z pikslowaniem mają tylko te osoby z budynku, które korzystają z  Ultraboxów JADA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sorki pomyłka.

Czy problem pikselozy występuje również przy podłączeniu podstawowym (2 anteny)

11 minut temu, Saturn45 napisał(a):

Tak, sorki pomyłka.

Czy problem pikselozy występuje również przy podłączeniu podstawowym (2 anteny)

Gdybym zmienił unicable na konwerter np. Inverto Twin Black Ultra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...