Jump to content

arzak

Users
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About arzak

 • Rank
  Amator
 1. Wymieniłem wczoraj w punkcie kartę z cameleona na caymana w Pejsie. Chyba pomogło, w czasie nagrywania odtwarzałem inny zapis i nie było przerw. Wcześniej przy nagrywaniu, systematycznie , co kilka minut czarny ekran na 2-3 sekundy. (karta zgłasza brak sparowania przez jakiś czas, trzeba zstawić na tvn i się sparuje)
 2. Może ktoś wie jak jest z nową ofertą dla starych abonentów na CANAL+ 4K za darmo na 12 mcy, + dekoder 4k na 12mcy za 10zł? Takie promo przyszło emailem dziś do mnie. Będę mógł się z tego wypisać po 12 miesiącach i wyłączyć CANAL+4K ze zwrotem dekodera i powrotem do obecnego pejsa? https://ncplus.pl/canal-plus-4k-ultra-hd
 3. Nie wiem czy ma, ale u mnie nie działa - po włączeniu dekodera, telewizor (panasonic w miarę nowy) nie zmienia źródła sygnału na wejście HDMI z PACE-a. Przy okazji, piszę dla tych, którzy natknęli się na problem powielania działania klawiszy nawigacyjnych góra/dół, lewo/prawo. U mnie problem zniknął nagle, tak jak się pojawił. Co prawda robiłem resety do ustawień fabrycznych, ale to nie pomagało. Po prostu, jednego dnia po włączeniu objaw powielania przestał występować (problem występował przez ok. 2 tygodnie).
 4. Frontowe klawisze do zmiany kanałów działają tak, że zmiana kanału P+/- następuje raz na kilka/kilkanaście naciśnięć. Klawisze do zmiany głośności wcale nie działają (dodam, że użyłem ich po raz pierwszy, a dekoder ma ok. 8 lat, więc może z tego powodu szwankują). Jednak powielenie działania klawiszy z panelu frontowego nie występuje tak, jak przy klawiszach z pilota. Pilot dostałem nowy, we wtorek, poza tym przy zmianie głośności TV jest OK.
 5. Czyli kiszka, pomęczę się jeszcze trochę z tym powielaniem działania klawiszy nawigacyjnych, obejrzę przez święta co lepsze z tych 65 pozycji i oddam dekoder do wymiany. Dzięki za informacje.
 6. Można skopiować dysk 1 do 1 nie przez przenoszenie plików, tylko kopiując sektor po sektorze. Nikt tu nie chce łamać zabezpieczeń cyfrowych, tylko przenieść archiwum filmów z jednego dekodera na drugi.
 7. Nie muszę tego robić ja, mogą w serwisie nc+ przełożyć, lub naprawić to zapętlenie. Inna opcja, to czy można skopiować zawartość dysku i później przenieść na dysk w sprawnym dekoderze?
 8. Zresetowałem do ustawień fabrycznych, nie pomogło. Po restarcie skanowanie kanałów i info o nowej wersji oprogramowania 162. Przyciski strzałek nadal jednak nie działają poprawnie. Chyba wymiana dekodera będzie konieczna. Szkoda mi tych nagranych filmów. Jest szansa na przełożenie dysku do nowego dekodera? Zaglądałem do środka, wydmuchałem 8-letni kurz i wymiana dysku wygląda na prostą, na kolanie z jednym wkrętakiem dałoby się zrobić.
 9. Też mam problem z Pacem. Po przyciśnięciu przycisków pilota góra/dół, lewo/prawo dekoder powiela działanie przycisku. Czyli jak wcisnę raz w prawo - to pogłośni do wart. maksymalnej, jak wcisnę strzałkę góra dół to leci bez przerwy po kanałach w górę lub dół. Przyciski na dekoderze działają też źle, tzn pomimo wielokrotnego wciskania P+ mogę zmienić kanał tylko o 1. Te od głośności wcale nie działają. Może na to pomóc ten reset dekodera z odłaczeniem zasilania i [P+P-]? Czy jest jeszcze jakiś reset ustawień pilota? Dekodera nie chcę wymieniać, bo na dysku 65 pozycji, które od kilku lat mam nadzieję kiedyś obejrzeć. (nawigacja telewizora działa dobrze, więc raczej coś z dekoderem)
×
×
 • Create New...