Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wątpliwości mam, jeżeli będą mieli mocniejsze zespoły to raczej nie będzie to proste.

Szkoda tylko że sędzia dał żółty kartonik Grosickiemu po pokazaniu koszulki, to tylko mecz towarzyski.

Edytowane przez Dariusz1980
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kuba, Zieliński i Szczęsny na plus z meczu z Serbami.

Mam nadzieje, że Zielińskiego u boku Krychowiaka na Euro zobaczymy. On w Empoli zyskał pewność siebie i to widać w jego grze.

 

Mecz może i nie był porywający, ale 1 połowa była ciekawa. U Serbów Ljajić najgroźniejszy ale tylko dzięki naszym bramkarzom nic nie wpadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz ten pokazał przede wszystkim, że Nawałka ma duży problem z wyborem kogo postawić z Glikiem na środku obrony. Moim zdaniem nikt się nie nadaje. :) Salamon zagrał przyzwoicie, ale trzeba powiedzieć, że wiele do roboty nie miał. Pazdan natomiast, to piłkarz, któremu zdarza się czasem zawalić mecz jakimś fatalnym błędem - jak chociażby karny z Irlandią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem oczywiście w końcu dobry mecz Błaszczykowskiego. Jak myślałem, że na Euro raczej nie pojedzie, tak teraz jestem pewien że jednak pojedzie. Drugim jest postawa Szczęsnego. Mam wrażenie ze gdyby w drugiej połowie grał Fabiański to by tej pierwszej akcji nie wybronił jak Szczęsny, bo wzrost nie ten i by nie dosięgnął. Gdyby z kolei grał Boruc to Polska by prawdopodobnie przegrała, bo by raczej puścił oba strzały, nie ma już tego refleksu, skoczności, często wypluwa piłkę itp. Dla mnie dziś kolejność bramkarzy na Euro to: Szczęsny, Fabiański, Boruc i Tytoń, który od początku wie, że jest czwarty.

 

Mecz zwłaszcza w drugiej połowie słaby. Obrona momentami w ostatnich 15-20 minutach dramatyczna. Przypomniała się druga połowa meczu z Irlandią rok temu. Widać że te wiosenne terminy Polsce od lat nie pasują. Co innego jesienne. Szkoda że Euro nie jest na jesień, bo by pewnie wyniki były lepsze, a że największe imprezy są w czerwcu, dlatego też Polska wypada na nich podobnie do wczorajszego meczu.

 

Natomiast co do Pazdana, to prawda. Nie można być pewnym jego obliczalnej gry na Euro. Bo on jest niby taki waleczny "pirania" ale tak się w tym zapomina, że równocześnie może trzy razy uratować i wybić z pustej bramki, ale też sprokurować dwa karne w meczu. Nigdy nie wiesz co w danym dniu wywinie. Salomon bez rewelacji, ale już wolę jego, niż Szukałę.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym Salamonem... Chłopak miał 1 trening z obecną kadrą, wiadomo, że nie da się poznać grania schematów tylko w teorii. Mam nadzieje, że w sobotę też wyjdzie z Glikem. Po nerwowym początku, ja na debiut u Nawalki dla mnie na mały plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza murawa i jeszcze lepsza gra "Biało-czerwonych". Nie rozumiem jak kraj, który niecałe cztery lata temu organizował Mistrzostwa Europy może na mecz międzypaństwowy przygotować tak fatalną murawę jak ta w Poznaniu. A gdyby (odpukać), któryś z naszych najlepszych piłkarzy zerwał przez nią więzadła? Oglądając środowy mecz najbardziej drżałem nie o wynik tylko o zdrowie Lewandowskiego, Krychowiaka, Glika... 

 

Poza tym kadrze Nawałki takie doświadczenia z nienależycie przygotowaną płytą boiska są zupełnie niepotrzebne, bo we Francji, w Paryżu, Nicei i Marsylii napotka ona tylko i wyłącznie na zielony dywan.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję stadion w Poznaniu, gdzie murawa wyglądała źle do stadionu we Wrocławiu gdzie prezentowała się w miarę przyzwoicie.

 

I przynajmniej tej przyzwoitości wymagałbym na każdym stadionie na którym gości reprezentacja Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz całkiem inny. Dobra postawa Polski i szokująco słaba Finów. A pamiętamy jeszcze debiut w eliminacjach Beenhakkera i fatalny występ Błaszczykowskiego. 1-3 w Bydgoszczy i wymęczone 0-0 w Helsinkach w obecności Lecha Kaczyńskiego na trybunach, kiedy Polacy też wybijali z pustej bramki. Polska poszła w górę od tego czasu, a Finowie coś się nie rozwinęli. Hamalainen i Arajuuri pewnie myśleli sobie, że mecz niełatwy, ale jakoś będzie. A tu trafili na walec.

 

Wczoraj i murawa dużo lepsza i chęci większe. W ogóle podoba mi się organizacja meczów przez PZPN. Ta oprawa stadionu, branding, oklejone szare mury na czerwono z hasłem Łączy nas piłka. Wygląda to dużo estetyczniej, nie ma tej siermięgi, szarości, która była przez lata. Widać że Boniek nawet o to dba, bo za Laty byłoby po staremu. Kluby powinny się uczyć, bo same tak nie potrafią, a nowe stadiony też mogą wyglądać lepiej lub gorzej. Jakość muraw to już inny problem. Ogólnie w Polsce nie jesteśmy specjalistami od tego. Nieobecność kiboli mi zupełnie nie przeszkadzała. Kolejny raz mogłem obejrzeć mecz reprezentacji w komforcie, bez zadymionego boiska przez wiele minut.

 

Wszołek i Starzyński dali Nawałce kolejne powody do rozmyślań. Bez Lewandowskiego przez 3/4 i też jak widać można gromić. Grosicki nadzwyczaj skuteczny jak na niego. Bo z Serbią za bardzo strzelał, za mało podawał. Boruc ładnie wyszedł, ale popełnił błąd przy powrocie, nie widział pola bramkowego, więc nie wyczuł do końca gdzie jest za nim bramka. Pazdan potwierdził, co pisałem wcześniej. Może sprokurować głupie karne, ale może też wybijać z pustej bramki. Dobrze że tak poszło, bo po meczu z Serbią każdy by drżał, czy to jeszcze zaskoczy, czy będzie lepiej. Widać że może być lepiej. Choć wiadomo że to też zależy od rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia sposobu gry i konkretnego przeciwnika. Michał jest szybszy, agresywniejszy, dobrze asekuruje i dobrze czyta grę za to Salamon to długie piłki, dobre wyprowadzenia z obrony do ataku. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...