Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już na kilka godzin przed meczem z Holandią dziennikarze podają wyjściowy skład Polaków:
http://www.przegladsportowy.pl/polska-holandia-sklad-reprezentacji-polski-na-mecz-z-holandia,artykul,681049,1,13297.html

Czyżby Nawałka zadecydował, że pierwszym bramkarzem na EURO będzie jednak nie Fabiański, tylko Szczęsny? :) 

Całkiem ofensywne ustawienie drużyny swoją drogą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranego w europie... Nie rób jaj. ;-):lol2:

Jednak poznał smak Bundesligi i ostatnio nawet trochę postrzelał. Bundesliga to wyższy zdecydowanie poziom niż Ekstraklasa.

Ale my nie gramy na 2 klasycznych napastników. Milik nie gra w kadrze jako napastnik, ma zupełnie inne zadania na boisku.

 

Rola 3 napastnika będzie marginalna w kadrze, to jest zapewne na dziś 22 zawodnik do gry dalej w hierarchii jest tylko 3 bramkarz zapewne Boruc.

No idealnie w linii to nie, ale mi chodziło, że Lewy i Milik to typowi napastnicy, ale że przy zmianie za któregoś z nich to pewnie wejdzie któryś z pomocników teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że jak Szpaku komentuje, to Nasi prawie zawsze tak grali. Mowa o ostatnich kilku latach i dwóch poprzednich euro, poza małymi wyjątkowymi meczami. Szpakowi niech ktoś zaszyje "ryjek", a najlepiej jak go choroba rozłoży na czas mistrzostw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy chciał pogłaskać murzyna, a ten pokazał mu imigrancko-uchodźcze oblicze, Lewy nie cackaj sie tak z tymi ciapatymi !  :evil:


Edit: No i zespół imigrantów zasilających kadrę Hollandii, nam wtukł. Nie dla imigrantów w Polsce :)

Edytowane przez moqu'ai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balonik pompowany, ale mecz w pełni potwierdził, że na Euro raczej jak zwykle będzie niewesoło. Będzie dramatyczna walka z Irlandią Płn. o 3 miejsce. Rezerwy holenderskie pokazały większe umiejętności. Wszystkie przyjęcia, dryblingi czy jakieś rykoszety wygrywali praktycznie Holendrzy. Widać było ich większą ogładę, spryt i umiejętności techniczne. Szpakowski uspokajał, że to tylko sparing, że nie można brać tego na poważnie. Niestety, w każdych towarzyskich meczach przed ME i MŚ tak mówił, a potem nie było wcale lepiej. Przecież tu nie grali na 30 procent. Przy 0-1 grali według mnie na 90 procent możliwości, bo nie chcieli przegrać. Ale nie umieli już po prostu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni tak grają mecze towarzyskie już od dłuższego czasu. Brakuje motywacji, grają na jakieś 50 % zaangażowania, zdekoncentrowani. IMHO ciągle wiemy, że nic nie wiemy, ta drużyna może osiągnąć sporo na ME, jak i nie wyjść z grupy.

 

Jedyny pozytyw tej porażki jest taki, że od jutro liczba "najwierniejszych" kibiców kadry spadnie o połowę. I całe szczęście, bo już nie dało się słuchać tych wszystkowiedzących Januszy rozprawiających o naszej drodze do złota we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przydałoby się mniej tego niepotrzebnego medialnego szumu wokół zdarzenia jakim jest zgrupowanie. W ciągu ostatnich dni, od tych "newsów" o naszych kopaczach na wszystkich kanałach to już się mdło zaczynało robć. :crazy: No i z balonika zaczęło schodzić powietrze. Jakby co, to zawsze można zaśpiewać... Polacy, nic się nie stało! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni tak grają mecze towarzyskie już od dłuższego czasu. Brakuje motywacji, grają na jakieś 50 % zaangażowania, zdekoncentrowani. IMHO ciągle wiemy, że nic nie wiemy, ta drużyna może osiągnąć sporo na ME, jak i nie wyjść z grupy.

 

Ale to nie o to chodzi. Zaangażowani to oni byli na pewno na 100% ale nie da się grać na 100% po obozie regeneracyjnym a potem przygotowawczym. Świeżość ma przyjść za 10 dni  a nie miała być dziś. Organizmu nie da się oszukać.

 

Fajne jest to, że Nawałka testuje różne rozwiązania, szuka alternatyw a dziś było parę fajnych fragmentów gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balonik pompowany, ale mecz w pełni potwierdził, że na Euro raczej jak zwykle będzie niewesoło. Będzie dramatyczna walka z Irlandią Płn. o 3 miejsce.

Oo już jeden mecz słaby to od razu na Euro będzie słabo. Przecież wcale tak nie musi być.Jak reprezentacja wygrywa to reakcja powinniśmy wyjść z grupy, jak jeden mecz przegramy to już, że na Euro będzie klapa. Dzisiaj zagraliśmy bardzo słabo, ale to było na " ciężkich nogach" i niestety bez dużego zaangażowania.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie daleko idących wniosków po jednym meczu, jest pozbawione sensu. Jedyne co niepokoi, to fakt, że bez Krychowiaka nasza druga linia nie istnieje. Mączyński to nie ten rozmiar kapelusza, a Zieliński w kadrze w ogóle nie przekonuje. Cały czas nie rozumiem skąd zainteresowanie tym graczem ze strony Liverpoolu czy Dortmundu i kilkunastomilionowe oferty. Chyba, że są to tylko plotki dziennikarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd, że w klubie gra lepiej. Widziałem kilka meczów. W kadrze to inny człowiek. Mecz zawalił i być może stracił nawet szansę na pierwszą 11. Inna sprawa, że z tak grającym Pazdanem to my polegniemy. Jak będzie tak ciągnął za koszulki, to się skończy czerwoną i nawet karnym. Jędrzejczyk mnie nie przekonał. Chyba wole Wawrzyniaka. Ogólnie cała obrona fatalna. Dobrze, że przegrali. Oby już za 2 tygodnie zagrali na miarę swoich możliwości. Nie ma co przesadnie krzyczeć po sparingu i Arłamowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co niepokoi, to fakt, że bez Krychowiaka nasza druga linia nie istnieje. Mączyński to nie ten rozmiar kapelusza, a Zieliński w kadrze w ogóle nie przekonuje. Cały czas nie rozumiem skąd zainteresowanie tym graczem ze strony Liverpoolu czy Dortmundu i kilkunastomilionowe oferty. Chyba, że są to tylko plotki dziennikarskie.

Zapomniałeś o jednym. Ani Mączyński ani Zieliński to nie jest zawodnicy do destrukcji i generalnie mecz był grany trochę eksperymentalnym ustawieniem z dwoma 8 na środku. Zarówno jeden i 2 grając w klubie zawsze ma takiego defensywnego pomocnika do destrukcji  obok siebie co było widać, po tym jak Holendrzy opanowali środek.  Gdyby zamiast Krychowiaka zagrał Jodłowiec, Pazdan czy Salamon to gra też wyglądałaby zupełnie inaczej. 

 

Krychowiak to nie jest gracz który rozgrywa piłkę a walczy,przejmuje piłki,wchodzi w linię obrońcy, asekuruję obrońców którzy włączają się do akcji ofensywnych a tego nie bardzo można było się spodziewać od w/w 2. I dlatego Holendrzy nie mieli problemu aby opanować środek pola.

 

Mączyński zrobił ogromy postęp w tej kadrze gdzie na początku nie widziałem jego sensu ale za to cały 2015 rok był rokiem w którym udowodnił to, że miejsce mu się należy.

 

Słaba gra obrony albo inaczej chaos bo  1 bramka to był totalny chaos nie wiadomo kto gdzie miał być brała się z tego, że nie było Krychowiaka który pomaga obrońcą. Co do Jędzy to nie jest to zawodnik na lewą stronę, Jędza przyjmuje piłkę na prawą nogę i to jest problem. Wyszły mu 2 mecze przypadkowe na tej pozycji 2 lata temu i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja o tym nie zapomniałem, ja tylko wyraziłem zdziwienie, że na pomocy zagrali razem Mączyński i Zieliński, czyli gracze nie grający najlepiej w obronie. Szkoda, że Nawałka tak nisko ceni Jodłowca, bo to dla mnie idealny zastępca za Krychowiaka, a nawet widziałbym ich razem w pomocy. Może i Zieliński dobrze poczynał sobie w jakimś prowincjonalnym Empoli, ale jak się okazuje reprezentacja to inna półka. Ja do tej pory nie widziałem jego dobrego występu w kadrze. Dla mnie Pazdan to też bardziej 6 niż środkowy obrońca. Przecież nawet w Legii lepiej od niego grał Lewczuk, a w pomocy radził sobie świetnie. Na środek obrony jest po pierwsze za niski, a po drugie zbyt "elektryczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jak zobaczyłem skład bez "6", to wiedziałem, że będzie ciekawie... poza tym, ogrom indywidualnych błędów i strat wymuszonych przez Holendrów w środkowej strefie. Pazdkowi to piłka odbijała się od nóg jak od kręgli. :D

Dla mnie ta porażka jest jest na plus. Dobry prysznic, bo już niektórym Januszom sie w głowach poj... :P "Już nie ma balonika, już nie jedziemy po złoto..."

Dla mnie na "+" wejście Kapiego... najmłodszy w ekipie, a pociągnął kilka akcji, miał też z 2,3 straty, a Hajto mnie wku... że go nie lubi, to nie znaczy, że ma pier... jakieś swoje teorie głupawe. Gościu dostaje z tyłu po rajtach a alkus gada... "to jest piłka seniorska, nie można klękać tak szybko".

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...