Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za to właśnie lubię futbol reprezentacyjny tuż przed wielkimi imprezami. Wszystko zmienia się z dnia na dzień. Jeszcze niedawno za głównego faworyta uważałem Francję dziś coraz bardziej odrzucam tę wizję. Mnóstwo kontuzji, zwłaszcza w defensywie, kilka dziwnych powołań Deschampsa, brak Benzemy i z Francji, wielkiego faworyta zrobił się tylko faworyt - ale już nie wielki. Chyba jeszcze raz rozrysuje sobie układ sił poszczególnych reprezentacji, ale nie teraz tylko tuż przed turniejem. 

 

Polska natomiast imponuje, zwłaszcza na papierze, chciałoby się napisać coś więcej, ale wolę jednak ugryźć się w język żeby nie zapeszać. Tym bardziej, że i o naszych kontuzje zaczynają się upominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się coś wydawało, że teraz po sezonie będzie mnóstwo lekkich kontuzji, które wyleczą do połowy lipca. Czasami mam takie wrażenie, że piłkarzom nie chcę się grać w reprezentacji w czerwcu i wolą mieć trochę urlopu od piłki, gdyż zaraz po Euro przygotowania w klubach do nowego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, w większości przypadków to jest po prostu przemęczenie i z tego wynikające kontuzje. Piłkarze to nie roboty, oni też muszą kiedyś zregenerować siły. Polska i tak na razie wypada lepiej niż inne drużyny z Euro np. Francja, gdzie brak kilku bardzo ważnych piłkarzy. A Rybusa spokojnie zastąpi Jędrzejczyk, może nieco słabszy w ofensywie, ale za to dużo lepszy w obronie i grze głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni robią na tym zgrupowaniu, że doznają tak dziwnych, wydawałoby się niepiłkarskich kontuzji (urazy ramienia, złamanie ręki, kontuzja barku).

 

Rzadko zdarza się żeby dwóch piłkarzy jednej drużyny w przeciągu 9-10 dni doznało dwóch poważnych kontuzji kończyn górnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontuzje często dopadały największe drużyny, dopadły i Polskę. Może to znak, że Polska też już do najlepszych należy :smile:

Wygląda na to, ze taki np. Dawidowicz może pojechać na Euro. Miało odpaść czterech. A odpadnie bramkarz, Wszołek i Rybus. Jeszcze jedna kontuzja i Nawałka może wcale nie ogłaszać powołań na Euro.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chyba skrótowo mówiono że odpadną czterej, bo nie wliczano bramkarza, stąd mi to się wbiło w pamięć. A powołano 28, pojedzie 23, wiec odpadnie razem 5. 4+ bramkarz

Borek obstawia, że właśnie Dawidowicz pojedzie. I mówił to jeszcze przed kontuzjami.

 

Odpadnie tam ktoś ze środka pola. Były też rozważania, że na Euro z napastników pojadą tylko Lewandowski i Milik, bo są pewniakami i nikt nie ma szans ich zastąpić. Dla mnie byłoby to samobójstwo. Nawałka nie jest taki głupi, żeby jedna formacja nie miała żadnej rezerwy. Bo kontuzja, słabszy dzień napastnika i nie byłoby żadnej alternatywy. Jakiś absurd z takimi rozważaniami.

 

Ale obstawiać czy tym trzecim jest Sobiech, który miał niezłą końcówkę sezonu, czy Stępiński, który akurat na koniec nie imponował skutecznością jest trudno. Nawałka chyba jednak nie ma przekonania do Stępińskiego. Powołał go na mecze z Islandią i Czechami, a wpuścil w 85 minucie w pierwszym i wcale w drugim. No chyba że odwrotnie, jest tak przekonany, że wystarczył mu 5 minutowy występ Stępińskiego w jednym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TT dzisiaj chodziło info wśród dziennikarzy, że nie pojedzie Rybus, Wszolek, Tytoń i ciekawostka... Podobno 2 pomocników. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja obstawiam, że w zwiaku z kontuzją Rybki, to Dawidowcz pojedzie. Tylko po co nam 5 środkowych? Ja bym nie zabrał Dawidowcza, Sobiecha, Tytonia i z racji kontuzji Rybki i Wszolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Sobiech jest kontuzjogenny i w trakcie Euro w jakimś meczu coś może sobie zrobić - wtedy zostaną nam z napastników tylko Lewy i Milik... :roll: dlatego ja cały czas liczę że Nawałka postawi na Stępińskiego, a Sobiecha odeśle do domu :)

Inaczej. Rola 3 napastnika będzie marginalna bo sytuacje na boisku takie jak zmiany zarówno Lewandowskiego i Milka będą rzadkością jeśli do niej dojdzie. Więc nawet jeśli jeden zejdzie z tej 2 to za niego wejdzie raczej zawsze pomocnik a drugi będzie grał w napadzie. A patrząc na to to lepiej wziąć młodszego żeby posiedział sobie na ławce i skorzystał coś na przyszłość niż tego starszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że użytkownik @eLBeG trafił całą trójkę, która wraca do domu, gratulacje. :)

 

Tytoń był pewniakiem od początku do odpadnięcia - jest w tej reprezentacji numerem cztery na bramce od jakiegoś czasu. Dawidowicz trochę niespodziewanie dla mnie odpadł - po kontuzji Rybusa, jeszcze na dodatek drobny uraz ma Wawrzyniak, więc przy złych prognozach zostanie nam jeden zawodnik, który potrafi grać na lewej obronie - Jędrzejczyk. Może się tak zdarzyć, że któregoś stopera Nawałka będzie musiał przestawić. Rola trzeciego napastnika jak dla mnie bez znaczenia. Zarówno Sobiech jak i Stępiński, to piłkarze o wiele gorsi od Milika i Lewandowskiego. :)

 

Oto cała kadra na EURO wraz z numerami na koszulkach, z którymi będą biegać po francuskich murawach:

Bramkarze:

1. Wojciech Szczęsny (AS Roma)

12. Artur Boruc (A.F.C. Bournemouth)

22. Łukasz Fabiański (Swansea)

 

Obrońcy:

2. Michał Pazdan (Legia Warszawa)

3. Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa)

4. Thiago Cionek (Palermo)

14. Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk)

15. Kamil Glik (Torino)

18. Bartosz Salamon (Cagliari Calcio)

20. Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)

 

Pomocnicy:

5. Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków)

6. Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)

8. Karol Linetty (Lech Poznań)

10. Grzegorz Krychowiak (Sevilla)

11. Kamil Grosicki (Stade Rennais)

16. Jakub Błaszczykowski (Fiorentina)

17. Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk)

19. Piotr Zieliński (Empoli)

21. Bartosz Kapustka (Cracovia)

23. Filip Starzyński (Zagłębie Lubin)

 

Napastnicy:

7. Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

13. Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów).

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trudno nie było... :-)

Poza standardowymi numerami w kadrze z 13 zagra Stempel, z 23 Figo, z 10 Krycha (juz grał ostatnio), z 21 Kapi, z 18 koszmar Szpakowskiego... Salamon. Reszta w takich jak zawsze smigali. Po Krychowiaku 4 dostał Cionek, a 13 Stempla, to po Rybce.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytoń, Dawidowicz i co najważniejsze Sobiech nie jadą na Euro :)

Mam nadzieję, że się nie poróżnimy, ale wolałem Sobiecha  :oops:   :>

 

 

Tytoń był pewniakiem do odstrzału. 

Dawidowicz nieporozumieniem. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek przekonuje na twitterze, że Dawidowicz będzie kiedyś naszym nowym Hummelsem. Może i tak, ale dla Matiego to nawet Boenisch, Obraniak, Polanski, Matuszczyk i Perquis mieli być zbawieniem kadry. Niezrażony niepowodzeniami Borek namawiał nawet na branie Ostrzolka  :lol2:  :lol2:  :lol2:

 

Dobrze, że ktoś mądry tam u góry ukrócił te kosmopolityczne powołania selekcjonerów z Cafe Futbol. Dać takiemu Borkowi, Kołtoniowi oraz innym "fachowcom" z Polsatu władzę i dziś mielibyśmy reprezentację Polski rodem z Antoniego Ptaka.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nie poróżnimy, ale wolałem Sobiecha :oops:

No ja też bym wolał Sobiecha, bo:

a) gra w mojej ukochanej Bundeslidze (nie ważne, że już drugiej) :)

b ) jest moim imiennikiem :P

 

ale jak widzę te jego ciągłe urazy, to mam nieodparte wrażenie, że w czasie któregoś z meczów na Euro przydażył by mu się kolejny... :roll: dlatego moim zdaniem lepiej nie ryzykować i postawić na kogoś, kto raczej się "nie rozkraczy" w czasie tak ważnego dla nas turnieju :)

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu bardziej ufam Arturowi. Na jego formę narzekać nie można. Odkąd zmienił się trener w Hannoverze miewał właściwie same dobre mecze. Strzelił bramkę Bayernowi.

 

Samym doświadczeniem przewyższa Stępińskiego o wiele. 

 

Może do Stępińskiego jestem uprzedzony. Może za bardzo do serca wziąłem sobie te jego wywiady potwierdzające jego małe ambicje sportowe. Może wciąż pamiętam te raporty osób śledzących jego epizod w Norymberdze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niemile zaskoczony, że nie będzie Sobiecha na Euro, powinniśmy mieć ogranego w Europie trzeciego napastnika jakby coś (oby nie) się stało. A pewnie będzie tak, że za Milika lub Lewandowskiego będzie wchodził pomocnik, a wtedy gra wygląda gorzej niż w momencie gdy gramy na klasycznych dwóch napstników.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem niemile zaskoczony, że nie będzie Sobiecha na Euro, powinniśmy mieć ogranego w Europie trzeciego napastnika jakby coś (oby nie) się stało. A pewnie będzie tak, że za Milika lub Lewandowskiego będzie wchodził pomocnik, a wtedy gra wygląda gorzej niż w momencie gdy gramy na klasycznych dwóch napstników.

Ale my nie gramy na 2 klasycznych napastników.  Milik nie gra w kadrze jako napastnik, ma zupełnie inne zadania na boisku. 

 

Rola 3 napastnika będzie marginalna w kadrze, to jest zapewne na dziś 22 zawodnik do gry dalej w hierarchii jest tylko 3 bramkarz zapewne Boruc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...