Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mizeria, to będzie w czwartek, przecież dzisiaj większość faworytów się zaprezentowała, faworyt bukmacherów - Armenia, a także głosowania klubów OGAE - Szwecja. Chociaż trzeba przyznać, że muzycznie cała tegoroczna eurowizja jest cienka.

 

A moim faworytem są bezapelacyjnie Węgry. Polska otrze się zapewne o pierwsze miejsce... od końca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6/10 po pierwszym półfinale. Tyle udało mi się przewidzieć ;) Cieszy mnie że weszła Ukraina, ale nie mogę zrozumieć że weszła reprezentantka Azerbejdżanu czy zespół z Islandii (choć to też w sumie można przewidzieć, pewnie głosowali na nich Szwedzi i Duńczycy albo też przyjechało dużo Islandczyków do Kopenhagi). Strasznie nie spodobały mi się gwizdy po występie sióstr z Rosji i później gdy ogłaszano awans Rosji do finału. Gwiżdże tylko hołota. To są artyści, konkurs jest apolityczny. To nie ich wina, że w Rosji jest tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi gwizdami masz rację ale eurowizja to akurat najbardziej polityczny konkurs... wg mnie piosenka ze Szwecji brzmi tak samo jak Miley Cyrus - "Wrecking Ball" - początek to jak kalka... w ucho mi wpadła Armenia i Węgry. a poza tym najbardziej mi się podobają Włochy. z ilości odsłon i polubień na Youtube wszystkich krajów nie wróżę nam niestety większych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedzka piosenka w tym roku mi się nie podoba, a pewnie wygra. Ale gorsza była dla mnie piosenka Azerbejdżanu - ta kobieta się tak męczyła na scenie, wyła, ogólnie była to tragedia.

Żal mi Estonii, Portugalii a najbardziej Albanii - piosenka Hersi naprawdę mnie urzekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma stać i niszczeć? Stadion żeby zarabiać musi pracować.

Do tego ma inne atuty, takie jak pojemność, fajna iluminacja na zewnątrz i dach.

 

A czy wszystko musi odbywać się w Warszawce? A dwa czemu na stadionie? Stadion jest do sportu. Żadko się zdarza że takie imprezy są organizowane na stadionach. Powinna to być arena Np. Kraków Arena jest na wykończeniu.

 

Jakaś bidna ta Eurowizja, jeszcze gorsza niż zeszłoroczna (póki co). I pod względem tekstów (i ogólnie piosenek), atrakcyjności artystek i oprawy. Jeszcze nie pokasowałem zeszłorocznego spamu, ale widzę że przynajmniej nie zanosi się, żebym po tej edycji miał duży przyrost danych na dysku. W zeszłorocznej to przynajmniej zrzut motyla nadawał się na tapetę, a w tym to chyba nic ładnego z oprawy nie złapię.

 

A czy w zeszłym roku była "bidna"? W zeszłym roku to była jedna z najlepszych Eurowizji! Super scena, oprawa graficzna (ten kto wymyślił motyw z motylkami jest mistrzem!), świetna prowadząca, wysoki poziom muzyki, super wizytówki państw i cała reszta.

Fakt w tym roku mi też się nie podoba. Muzycznie niski poziom, prowadzący tacy sobie, scena rewelacji nie robi, realizatorzy za bardzo się na niej skupiają, że nic nie widać publiczności, kiepskie wizytówli państw, oprawa graficzna może być, jedynie ta czcionka kiepska, nudny występ przed ogłoszeniem wyników, ubogie rozpoczęcie koncertu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ładną piosenkę żeśmy wybrali. Co prawda wpisuje się całkiem przyzwoicie w poziom tegorocznego referendum. A w ogóle gdzie był Donatan? Bo z tego co kojarzę to oni się nazywają Donatan i Cleo, a wyszło jak Ivan i Delfin - bez delfina:) Nie rozumiem popularności tej piosenki w Polsce. "Będzie się działo" rozkłada tę piosenkę na łopatki pod każdym względem. Jedynie mogę żałować, że słyszałem tą piosenkę raz, bo to o raz za dużo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Kraków?

Ja tez nie jestem zwolennikiem warszawki ale skoro stadion już tam stoi

 

Hala w Krakowie wg mnie ma za małą pojemność.

Ewentualna Eurowizja by była wielką promocją RP. Jaka była najwieksza widowanie eurowizji na żywo?

Jeszcze nie wyszli z półfinału a juz planujemy organizacje . Ja mam rownież propozycje niech to bedzie

:arrow:http://pl.wikipedia.org/wiki/Hala_Stulecia lub

:arrow:http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_Muzyki_i_Ta%C5%84ca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiajmy się na wygraną, ale jeśli już to wolałbym żeby w Polsce odbyła się impreza której Europa długo nie zapomni. Dlatego zabawa na ponad 50 tys widzów byłaby czymś.

Hala Kraków dużo mniejsza, hala ludowa tym bardziej

 

Nawet jak w tym roku się nie uda to w następnym spróbujmy. Polska zasługuje na wygraną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat i mam nadzieję jeszcze trochę pożyć ;) Pewnie że Donatan i Cleo nie wygrają, ale ważne, że coś "drgnęło". Sukces już jest, bo TVP doceniła Eurowizję i wystawiła nie najgorszą piosenkę. Zawsze mogło jechać disco polo :) Myślę, że mamy duże szanse na awans do finału z kilku powodów. Po pierwsze, drugi półfinał jest słabszy, wszyscy faworyci pojawili się w pierwszym. Po drugie, jest 15 piosenek, czyli mniej. Po trzecie, w naszym półfinale głosują Niemcy, Austria (gdzie "My, Słowianie" znalazło się na szczytach list przebojów) i Wielka Brytania, gdzie wprawdzie nas krytykują ale to i tak jakiś rozgłos zawsze jest. Tak więc nadzieja zawsze jest ;). A oto moja dziesiątka z drugiego półfinału, wraz z eurowizyjną punktacją. Uwzględniłem też Polskę i dałem tyle punktów na ile oceniam nasz występ, czyli obiektywnie, przynajmniej według mnie ;)

 

Izrael - 12

Rumunia - 10

Macedonia - 8

Polska - 7

Słowenia - 6

Irlandia - 5

Szwajcaria - 4

Malta - 3

Litwa - 2

Austria - 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie wygramy, ale gdyby jednak to moim zdaniem powinno się zorganizować Eurowizję na Stadionie Narodowym, albo katowickim Spodku. To są dwa główne obiekty, które przychodzą mi do głowy, bo podobne duże imprezy już się w nich odbywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja uważam podobnie jak pavl6. Jednak nie róbmy sobie złudnych nadziei, realnie patrząc nie mamy szans na zwycięstwo. Ta piosenka nie jest taka zła, ale kwalifikuje się gdzieś na TOP 5-10. Narazie jednak jeszcze przed nami jest półfinał, więc trzeba zejść na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak nieśmiało obstawiałbym Macedonię, Izrael, Finlandię, Białoruś, Austrię, Norwegię, Polskę, Litwę, Irlandię i Gruzję. Przyjmuje ktoś zakłady? :D

 

A tak poważnie, to skoro dziś jest drugi półfinał to co ja wczoraj oglądałem? Jakąś próbę generalną? :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...