Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pamiętacie jak wczoraj mówili w księgach rekordów o najdłuższym nieprzerwanym dźwięku? Przeglądam nagranie z wczorajszego półfinału i Rumunka chyba nawet ten rekord przebiła. Nie zabrakło też i fajnych tekstów Artura Orzecha, jak np. po występie Mecedonii: "łup, łup, łup łup, łup, tak, to chyba tę piosenkę też mamy z głowy w finale". :D Ale i tak największa beka jest z tego/tej Conchity Kiełbasy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że nasi reprezentanci znajdą się w finale! :)

Szczerze mówiąc, nie znając w większości półfinałowych piosenek Polskę umiejscowiłem w TOP5 konkursu (podobne zdanie ma pan Roman Rogowiecki, moim zdaniem jeden z najlepszych dziennikarzy muzycznych w Polsce), ale myślę, że jakbyśmy się znaleźli w 10-tce to byłby to ogromny sukces.

Zresztą... Konkurs Piosenki Eurowizji jest po części nieprzewidywalny, więc może być różnie... ;)

 

Co do naszego półfinału to mnie osobiście podobał się występ Norwegii (chociaż nie lubię "pościelówek" muzycznych), ale też coś na skoczniejszą nutę - Grecja i Rumunia - z przewagą na tych ostatnich.

 

No i mam nadzieję, że Pan Orzech podczas sobotniego finału nie będzie się wcinał ze swoimi czasami zgryźliwymi, ale też i niepotrzebnymi komentarzami. Wolę się nacieszyć muzyką niż słuchać refleksji komentatora. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ pierścień: Jak usłyszałem o tej księdze rekordów, to sobie myślę: "Gdzie mogę to kupić, i ile kosztuje"? :lol2: Fajnie by było mieć taką książkę z rekordami Eurowizyjnymi w domu :)

Co do drugiego półfinału, to obstawiłem 8/10. Uważam, że największym [beep]izmem był awans Szwajcarii, czy Malty, a brak awansu Izraela. Finom się upiekło (mimo takiej sobie piosenki rockowej, której już nigdy nie odsłucham - z wyjątkiem jutrzejszego finału), upiekło się także Austriakom. Bardzo się cieszę z awansu naszych do finału :) Ciekawe, czy uda się komuś pobić wynik Lordi (chyba nadal są na trzecim miejscu w klasyfikacji najwyższych wyników), który wynosi 292 punkty :) Mam nadzieję, że nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam nadzieję, że Pan Orzech podczas sobotniego finału nie będzie się wcinał ze swoimi czasami zgryźliwymi, ale też i niepotrzebnymi komentarzami. Wolę się nacieszyć muzyką niż słuchać refleksji komentatora. :D

Ustawiasz ścieżkę DD+ (E-AC3) 5.1 w DVB-T i wyciszasz kanał centralny (programowo lub fizycznie - kabel) i masz transmisję bez komentarza. :)

(Testowane z powodzeniem na półfinale :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy występ z dwóch półfinałów Eurowizji, no ale to takie typowe, że lepiej się czepiać seksualności człowieka.

 

No bez wątpienia występ był spektakularny. Nic nie zapamiętałem poza brodą tego czegoś. Nawet piosenki już nie potrafię w głowie odtworzyć. Sorry, ale silny głos to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pierścień: Jak usłyszałem o tej księdze rekordów, to sobie myślę: "Gdzie mogę to kupić, i ile kosztuje"? :lol2: Fajnie by było mieć taką książkę z rekordami Eurowizyjnymi w domu :)

Co do drugiego półfinału, to obstawiłem 8/10. Uważam, że największym [beep]izmem był awans Szwajcarii, czy Malty, a brak awansu Izraela. Finom się upiekło (mimo takiej sobie piosenki rockowej, której już nigdy nie odsłucham - z wyjątkiem jutrzejszego finału), upiekło się także Austriakom. Bardzo się cieszę z awansu naszych do finału :) Ciekawe, czy uda się komuś pobić wynik Lordi (chyba nadal są na trzecim miejscu w klasyfikacji najwyższych wyników), który wynosi 292 punkty :) Mam nadzieję, że nie :)

Austrii sie nie upiekło, to było specjalnie ustawione żeby jako ostatnie to podać, i dla mnie jest to żałosne że takie coś tam występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecja, Gruzja, Finlandia, Norwegia i Białoruś to moim zdaniem w tym roku najgorsze występy. Finlandii i Norwegii się udało, Grecja wchodzi do finału zawsze, Białoruś to spore zaskoczenie jak dla mnie.

 

Występ Austriaka był moim zdaniem świetny, na żywo nawet jeszcze lepszy niż w teledysku. Jeden z lepszych występów II półfinału. A poza tym...fajna z niego kobieta! Miał ładne rzęsy ;) Austria w tym roku na pewno w TOP 5 a szanse na wygraną też ma duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białoruś to w pewnym sensie zaskoczenie, lecz Teo i pozostali w czasie utworu stawiają na ruch sceniczny i żywiołową akcję, co spodobało się głosującym.

 

W finale liczę po cichu na niemiecką Elaizę - Is It Right, spore szanse daję także Szwecji. Jako mały cel dla Polaków - wyznaczam miejsce przed San Marino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał lepszy upload to bym nagrał dziś próbę finału (bo sobie zakładam że pewnie będzie) i bym wrzucił na YT'a, ale by się zdziwili ludzie, którzy są niekumaci satelitarnie:)

 

Ja muszę szczerze powiedzieć, że a niechby ta piosenka od nas była jak najwyżej, ale ja się od niej odcinam całkowicie.

Dla mnie to ona jest zupełnie nie rytmiczna i od strony muzycznej zupełnie nieatrakcyjna. Tekst moim zdaniem jest strasznie prymitywny, wręcz prostacki w swojej bezpośredniości. Gdyby to była piosenka z innego państwa, to pewnie zwracał bym uwagę głównie na tancerki i by było przyzwoicie (bo ta cała Cleo to jakaś piękna nie jest jak na mój gust), a jednak jako, że reprezentują mój kraj to trochę mi wstyd.

 

EDIT.

Kolego bjmuri chyba przeoczyłeś ten fragment:

 

Ja muszę szczerze powiedzieć, że a niechby ta piosenka od nas była jak najwyżej, ale ja się od niej odcinam całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem pozytywnie zaskoczony występem Cleo. Podobno komentator w BBC powiedział, że w Polsce nie maja pralek i w ten sposób piorą, ale on jest legenda i wlasnie takiej zgryzliwosci brakuje mi u Orzecha:D

 

A co do Conchity to nie wiem o co chodzi z tymi kontrowersjami, przeciez Dana International transseksualista z Izraela wygrałą ten konkurs w 1998 (więc czy tu chodzi o ta brodę?), poziom cebuli jak widać w Polsce(jak i tu na forum) jest dalej dość wysoki...

 

PS.

CNN w artykule o eurowizji jako o festiwalu kiczu wymienia Polską propozycję

 

Their song is a brilliant parody of Polish stereotypes, and a rebuke to all those who view Poland as backwards and behind-the-times

 

http://edition.cnn.com/2014/05/09/showb ... the-music/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reprezentanta Austrii to każdy człowiek bez wyjątku ma jednolitą godność osoby ludzkiej. Temu mężczyźnie powinno się pomóc z jego problemami, powinni to zrobić psychologowie, psychiatrzy, ale dobrzy, a nie uwikłani w rozmaite starożytne i troche późniejsze ideologie, które mówią o tym, że pomocą dla takiego człowieka jest nie robienie mu przykrości z jego problemu i uznanie niewłaściwy stan za właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są na świecie jeszcze dobrzy psychologowie, może psychiatrzy, którzy wytłumaczyliby temu biednemu mężczyźnie, co ma zrobić, żeby znów poczuć się dobrze w swojej naturalnej, genetycznej płci?

Istnieje coś takiego jak ''wolna wola''. Ten człowiek sam decyduje o sobie i raczej ważne jest to kim on się czuje i czy mu jest z tym dobrze a nie to czy ktoś inny się z tym dobrze czuje. Po co na siłę ingerować w drugą osobę? Chciałbyś aby psychologowie i psychiatrzy na siłę Ci pomagali, abyś nie węszył wszędzie spisków i nie tworzył bzdurnych insynuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

CNN w artykule o eurowizji jako o festiwalu kiczu wymienia Polską propozycję

 

Their song is a brilliant parody of Polish stereotypes, and a rebuke to all those who view Poland as backwards and behind-the-times

 

Nie chciałem być taki okrutny, ale też miałem napisać, że tylko postawić tę piosenkę przy Polaku złodzieju, hydrauliku i pijaku. I to samiśmy sobie tak wybrali i umacniamy stereotypy o sobie w świecie.

 

Co do Austriaka to ja na to patrzę jako na sposób zarabiania pieniędzy, taki jest showbiznes, trzeba być wyrazistym i wyróżniać się. Inna sprawa, że dziś oburzenie wywołują skąpo ubrane dziewczyny, a najlepiej jakby jako pary pokazywać tylko osoby tej samej płci :D Moim zdaniem ta moda też przejdzie, tak jak ta na bezstresowe wychowanie, którego efekty widać dzień w dzień w serwisach informacyjnych (choćby z dziś pobicie niewidomego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...