Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nie na czasie więc zapytam: zasady głosowania w konkursie głównym się nie zmieniły? >>>Ja zagłosuję na Ciebie, a Ty na mnie<<< wciąż obowiązuje?

Międzynarodowe przyjaźnie-sympatie wciąż aktualne? Jeśli tak to ja rezygnuję...

 

Polska pewnie znowu będzie na szarym końcu. Eh, czemu nikt nas nie lubi? A my kochamy (prawie) wszystkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zlikwidować głosowań politycznych, ale mamy jury, które powinno być teoretycznie obiektywne, na dodatek niektóre państwa odchodzą, inne wracają, państwa bałkańskie powinny stracić po rezygnacji kilku z nich.

 

Natomiast w naszym półfinale głosują też na przykład Brytyjczycy i u nich powinniśmy być wysoko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko UK ale też Irlandia może głosować w semi 2 ( w naszym półfinale ) co jeszcze?

 

z naszego półfinału 10 państw przejdzie do finału, a 5 odpadnie (w semi 1 sześć państw polegnie) w dodatku w nie naszym półfinale aż 6/10 państw to kraje byłego ZSRR) szansa jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że jest szansa. Chociaż jakimś cudem byśmy się dostali do finału, to i tak będziemy szorować tyły z takim numerem. Ech, ja już nie wierzę, że kiedykolwiek będziemy w czołówce Eurowizji. Nie z takimi „gwiazdami” jaki dziś oferuje nam rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego całego składu - nie mogę sobie przypomnieć i rozszyfrować pana po lewej stronie.

A cała Komisja debatowała w składzie - od drugiej osoby po lewej stronie: Krzysztof Szewczyk, Paweł Sztompke, Maria Szabłowska, reprezentacji Polski na duńską Eurowizję, Artur Orzech oraz Marek Sierocki.

 

Ktoś powie, że Komisja zła, jednak wydaje mi się, że na ten moment to dobre grono osób, które wybrało chyba najlepiej jak tylko mogło.

Wybrało tak jak wybrało. Zobaczymy jaki to przeniesie rezultat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie same plusy:

1. pierwszy raz ktoś sławny od 2007 roku

2. pierwszy raz od wprowadzenia dwóch półfinałów wszystkie półfinały w TVP

3. po raz pierwszy transmisja w TVP Rozrywka

4. w kwietniu na TVP1/HD będzie puszczany cykl "Gwiazdy Eurowizji"

5. już na starcie 39 mln wyswietlen teledysku na YT

6. Europa (LOVE IT or HATE IT) to dobry znak

7. Mamy nowe HoD (Head Of Delegation)

8. Jesteśmy w półfinale 2 (15 państw), mamy łatwiejszy półfinał (większe szanse by wejść do finału niż półfinał 1)

9. Głosować na nas może UK i Irlandia oraz w semi 2 mamy państwa, które dawały nam trochę punktów w tym: Norwegia, Litwa, Austria, Gruzja, Grecja, Szwajcaria. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem z tego co czytam na eurowizji.org (czyli portalu stowarzyszenia fanów Konkursu Piosenki Eurowizji - OGAE Poland) wychodzi że wreszcie doczekaliśmy się cyklicznej audycji o Eurowizji ! Dzisiaj o 18:00 startuje w Radiu Praga audycja "Dobry Wieczór Europo" poświęcona tylko i wyłącznie naszemu ulubionemu konkursowi. Audycja będzie trwała co niedziele od 18 do 20.

Link do streamu samego radia znajduje się tutaj: http://4stream.pl:18060/ a do strony internetowej stacji tutaj: http://www.radiopraga.pl/ zaś profil wspomnianej rozgłośni Facebooku można zobaczyć w tym miejscu http://facebook.com/praskieradio

Informacja ta znaleziona została jak już na stronie internetowej eurowizja.org tworzoną przez OGAE Poland która to także będzie tworzyć wspomniany program.

Poza tym programem polecam wam nadawaną co środę o 20:00 w RTV Katwijk (radiu z Holandii) anglojęzyczną audycje "Radio International" o której to możecie poczytać (a nawet posłuchać podcastów i wziąć udział w czacie w trakcie audycji) na stronie: www.radiointernational.tv . Na tej stronie znajdziecie też informacje na temat tego kto tworzy wspomnianą audycje oraz jak jej można posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz się możesz cieszyć drogi przedmówco gdyż:

1. TVP po 2 latach przerwy wraca na Eurowizję?

2. TVP zmienia strategię co do wyboru piosenek - zamiast wystawiać piosenki z kapelusza (poprzez preselekcje) stawia na to co już znane. Stąd wybór piosenki "My Słowianie" Donatana i Cleo

3. TVP pokaże po raz pierwszy od 2007 roku (nie licząc 2004 roku gdy nie było półfinału na antenie Jedynki) wszystkie części Eurowizji:

1 półfinał: TVP Rozrywka, TVP Polonia (transmisja na żywo) + TVP1 / TVP1 HD (skrót)

2 "polski" półfinał: TVP1/TVP1 HD TVP Rozrywka, TVP Polonia (transmisja na żywo)

Finał: TVP1/TVP1 HD TVP Rozrywka, TVP Polonia (transmisja na żywo)

Jedyne co mi tutaj nie pasuje to brak transmisji pierwszego półfinału w HD - ten mógłby przeprowadzić kanał TVP HD w którym to także były do 2011 roku transmisje z Eurowizji. Poza tym w Jedynce i TVP Rozrywce będzie cykl "Gwiazdy Eurowizji" który to będzie blokiem teledyskowym (jak "Przed Eurowizją" do 2011 roku) nowych propozycji tegorocznej stawki konkursowej splecionej z podsumowaniem 20 letniej historii Polski którą to świętować będziemy w szczególności 30 kwietnia - w okrągłą rocznice spektakualrnego debiutu naszego kraju za sprawą piosenki "To nie ja" Edyty Górniak na Eurowizji w 1994 roku. Podsmowując "nowe" nastawienie Telewizji Polskiej do Eurowizji w tym roku jest w miarę zadowalające i oby tak było dalej (a nawet jeszcze lepiej) było w kolejnych latach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w 2011 roku też była transmisja na trzech kanałach (HD i SD liczę łącznie) a różnica była tylko w tym że w tym roku doszedł półfinał bez nas (pierwszy) oraz TVP Rozrywka debiutująca w roli stacji transmitującej konkurs - wcześniej zamiast niej konkurs pokazywało TVP HD które to moim zdaniem w ramach uzupełnienia Jedynki powinno pokazać przynajmniej pierwszy półfinał w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dało się tego dziadostwa dać na większej ilości kanałów??

Kolego przepraszam bardzo, ale taka dyskusja jest chyba nie na miejscu? Są tacy, którzy lubią to "dziadostwo" jak to nazywasz, zresztą w wielu krajach konkurs jest transmitowany na kilku kanałach. Ja np. nie jestem fanem sportu, a transmisje sportowe są na wielu kanałach TVP i też bym mógł stwierdzić, że "tego dziadostwa" jest zbyt wiele. Także zachowaj takie komentarze dla siebie, bo są gusta i guściki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - od tego jest forum by wyrażać swoje opinie. Nie mam z tym problemu byś określał sport jako "dziadostwo" na przykład,ale racja zostawmy to.Meritum mojej wypowiedzi to ,że nie widzę sensu emisji tego samego na trzech kanałach dostępnych w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ja też nie widzę takiej potrzeby - moim zdaniem to powinno wyglądać następująco:

Premiery:

1 półfinał: TVP Rozrywka, TVP HD, (TVP Polonia w ewentualności)

2 "polski" półfinał: TVP1, TVP1 HD, TVP Polonia (TVP HD w ewentualności)

Finał: TVP1, TVP1 HD, TVP Polonia (TVP HD w ewentualności)

Powtórki (wzorem RTV SLO która powtarza konkurs choć nasza TVP twierdzi że EBU tego zakazuje) :

1 półfinał: TVP Rozrywka (po konkursie z wtorku na środę i w środę za dnia), TVP HD (w środę)

2 "polski" półfinał: TVP Rozrywka (po konkursie z czwartku na piątek i w piątek za dnia), TVP HD (w piątek)

Finał: TVP Rozrywka, TVP HD (po konkursie w niedziele oraz w ten sam dzień za dnia)

Dzięki temu wszystko byłoby w jak najlepszym porządku.

TVP Polonia jakby co jest usprawiedliwiona swoją obecnością w DVB-T oraz tym że jest stacją także dla zagranicy. TVP Rozrywka pokazuje pierwszy półfinał dlatego że TVP1 pokazuje skróty ale pokazywanie przez nią 2 półfinału i finału jest niezrozumiałe choć rozumiem to że ten kanał robi to dla szpanu przed fanami Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mamy 23 piosenki gdyż w Szwecji wygrała z piosenką "Undo"... weteranka tamtejszych preselekcji czyli Sanna Nielsen.

Druga weteranka preselekcji Tinkara Kovač wygrała z piosenką "Spet (Round and Round)" w Słowenii. Gospodarzy z kolei będzie reprezentował Basim z piosenką "Cliché Love Song". Z tej trójki lepsze są tylko dwie pierwsze piosenki - wybór państwa organizującego w tym roku Eurowizję czyli Danii niestety nie należy do udanych gdyż w stawce już po skrótach piosenek znalazłem 5 lepszych utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...