Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Uważam, że byłoby bardzo dobrze gdyby Edyta Górniak pojechała raz jeszcze na Eurowizję. Już tam wstępowała, więc jest znana, a poza tym jest to jedna z nielicznych osób w Polsce, które umieją śpiewać i posiada własną osobowość.

W sumie to nie wiem co myśleć o decyzji TVP - niby wybór wewnętrzny rodzi pewne podejrzenia, ale z drugiej strony zawsze kiedy było głosowanie widzów, wybierana była najgorsza możliwa opcja (choć prawda jest taka, że zgłaszały się same miernoty). Ludziom się podoba takie "umcia umcia", no to głosują. Inna sprawa, że u nas Eurowizja nie cieszy się dużą popularnością, więc jest jak jest.

Druga możliwość to taka, żeby wybrać kogoś nieznanego, kto wygrał jakieś talent show, jak "The Voice of Poland", napisać mu dobrą piosenkę i wysłać taką osobę do Danii. W końcu Lena też nie była szerzej znana przed 2010r. w Niemczech.

Jak pojedzie ktoś z Jakiej to melodii to oczywiście, że będzie chała, bo tam nikt nie umie śpiewać. A to jest warunek absolutnie podstawowy.

 

Aha. No i dobrze gdyby piosenka była w języku polskim. Coraz częściej na ESC pojawiają się propozycje w językach narodowych, a nasz język jest trochę "egzotyczny" i z pewnością w Europie się spodoba.

 

A wszystkim tym, którzy twierdzą, że Polska się nie liczy, bo jest głosowanie regionami mogę dać jeden żelazny argument: w 1994r. Edyta Górniak podbiła serca Europejczyków - wprawdzie zajęła drugie miejsce, ale zwycięstwo było bardzo blisko. W 2003r., kiedy występowało Ich Troje również zajęliśmy wysoką, siódmą lokatę. Nie jest zatem tak, że nas nikt nie lubi. Trzeba trafić z piosenką i wybrać kogoś, kto umie śpiewać. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs Piosenki Eurowizji skomentowała sławna polska, nowa gwiazdka Margaret:

 

"Jest mi bardzo miło, że Polacy chcieliby, abym reprezentowała nasz kraj w konkursie Eurowizji. Ta impreza to ogromna szansa na promocję w Europie, natomiast uważam, że najważniejsza jest dobra piosenka, bo w tym konkursie liczy się przede wszystkim muzyka!” :)

 

Co najlepsze Margaret kręci teledysk do nowego utworu ;) czy ma szansę na reprezentowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mógłby Weekend wystąpić z niedawno wydaną międzynarodową wersją Ona tańczy dla mnie o nazwie She Dances For Me. Albo niech ktoś napisze coś właśnie takiego bombowego specjalnie na podbicie Eurowizji o czym wspomniał connor. Jak tam Górniak ma wystąpić to szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs Piosenki Eurowizji skomentowała sławna polska, nowa gwiazdka Margaret:

 

"Jest mi bardzo miło, że Polacy chcieliby, abym reprezentowała nasz kraj w konkursie Eurowizji. Ta impreza to ogromna szansa na promocję w Europie, natomiast uważam, że najważniejsza jest dobra piosenka, bo w tym konkursie liczy się przede wszystkim muzyka!” :)

 

Co najlepsze Margaret kręci teledysk do nowego utworu ;) czy ma szansę na reprezentowanie?

 

Margaret jest beznadziejna i nie umie śpiewać. Niech jedzie ktoś, kto ma podstawowe chociaż umiejętności wokalne. Panowie - taka drobna prośba: oceniajmy realnie umiejętności a nie urodę wokalistek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już bardziej postawiłbym na Stashkę czyli Katarzynę Stasiak (znaną między innymi z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu) która na swoim Facebooku piszę tak:

Z zaciekawieniem oglądałam Eurowizję, kiedy występowała Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, czy Kasia Kowalska..płyty, czy kasety tych Artystek gościły u mnie na półce później już nie śledziłam tego konkursu jakoś szczególnie, ale często ciekawiły mnie propozycje innych, bardziej "egzotycznych" muzycznie krajów To Festiwal z historią i powiem szczerze, że jak tak sobie o tym pomyślę, to.. tak, z wielką radością wystąpiłabym tam i zaśpiewałabym swoją piosenkę... a jeśli stałaby się "hymnem" polskich fanów Eurowizji, byłabym przeszczęśliwa. Jak będzie- pokaże los i niedaleka przyszłość. Wkrótce posłuchacie nowej piosenki, ciekawa jestem jak ją ocenicie, tak po prostu. Pozdrowienia!

Źródło: http://m.facebook.com/comment/replies/? ... 3e74U&_rdr

Co więcej Stashka poszła o krok od Margaret i zgodnie z tym co napisała w powyższym cytacie zarekomendowała ona swoją najnowszą piosenkę "Chcę kochać" która to wydana została całkiem niedawno a posłuchać jej możecie w wersji demonstracyjnej (1:30 z 3:12) pod tym linkiem iTunes'a: https://itunes.apple.com/pl/album/chce- ... d791569020

Niestety publikacja tej piosenki w swojej pełnej, darmowej w wersji pojawi się dopiero w swoim czasie ale na podstawie wersji demo już mogę stwierdzić że kompozycja "Chcę kochać" jest niezła :)

 

PS: Odnośnie "hymnu polskich fanów Eurowizji" to zaproponowałem piosenkarce stworzenie piosenki o tym dlaczego warto polubić Eurowizję i za co my ją lubimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta Górniak poinformowała, że nie wystąpi ani w programie "The Voice of Poland" ani w "Must Be The Music", okazało się również, że Edyta Górniak może zostać wybrana na reprezentantkę Polski na Eurowizji 2014! Podczas występu Sylwestrowego wspomniała o jubileuszu 20 lat od debiutu na Eurowizji i jej 2go miejsca ;) oraz zmieniła swoje zdjęcie profilowe na fb z występu z 1994 z Eurowizji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Eurowizja coraz bliżej! W tym roku trochę wcześniej niż zwykle, finał już 10. maja. Za jakiś miesiąc pewnie się dowiemy, czy będzie nas reprezentować Edyta Górniak. Nawet gdyby to była ona, to pozostaje jeszcze pewien problem z piosenką - jaka kompozycja byłaby najciekawsza dla tej wokalistki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po tylu staraniach czekałem na to co będzie i co się okazało Polska po raz kolejny zawalczy o eurowizję, coś czuję że my mamy sentyment do Polskich Wykonawców ale jeśli ktoś wygra polską preselekcję do eurowizji to na pewno zespół Enej albo Dawid Kwiatkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Kwiatkowski się na Eurowizję zupełnie nie nadaje. Żaden talent z niego. Co do zespołu Enej to jest to na pewno warte rozważenia - ich piosenki mają dobry rytm, niektóre nawet są trochę podobne do rytmów bałkańskich. Jednak jest też taki problem, że gusta Europejczyków są bardzo różne i ciężko w nie trafić - myślę, że powinniśmy celować raczej w spokojną, liryczną balladę - tak jak np. artystka holenderska w 2013r. (kompozycja pt. "Birds").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć, że tylko 36 państw (być może Słowenia ostatecznie będzie na tak: decyzja 17 stycznia) weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji :(

 

powracają: POLSKA, PORTUGALIA

odchodzą: CYPR, SERBIA, BUŁGARIA, CHORWACJA

niepewna: SŁOWENIA

nie wezmą udziału: CZECHY, SŁOWACJA, ANDORA, TURCJA, MONAKO, LUKSEMBURG, MAROKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cyprze krucho z kasą, to wiadomo. Serbia i Chorwacja się obraziły za poprzednią Eurowizję, bo odpadły w półfinale. Nie wraca jeszcze Bośnia i Hercegowina, niestety, to strata, bo BiH zawsze prezentowała wysoki poziom. A Turcja woli religię od dobrej muzyki, no to cóż poradzić?

W tym roku trochę mniej państw, miejmy nadzieję, że Polska nie skończy znowu na jednym z ostatnich miejsc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...