Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji: czy nie uważacie, że Konkurs w 2008 roku był ustawiany, tak, aby wygrał reprezentant Rosji? Potwierdzają to choćby wyniki z półfinałów: Rosja zajęła w nim dopiero trzecie miejsce, zaś wygrała go Grecja (przed Armenią). Drugi półfinał wygrała Ukraina. W finale natomiast Rosja była pierwsza, Ukraina druga, a Grecja trzecia. To jest logiczny argument za tym, że słaba piosenka rosyjska nie miała szans na wygraną, a jednak wygrała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukuję się przekrętów, po prostu podałem swoją opinię. Do dziś nie mogę przeboleć, że wtedy wygrała Rosja, a nie Grecja czy Ukraina. ESC 2008 odbywało się w Belgradzie, a Serbia miała wystarczająco dużo powodów, żeby ustawić ten konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś jeszcze daje powtórki Eurowizji. W niedzielę od 7.00 leciała na DR1, a od 12.00 na svt1, tyle że są to kanały szyfrowane. Zmieniam temat. Jak Waszym zdaniem powinny wyglądać polskie preselekcje do Konkursu, gdyby Polska jednak zdecydowała się wziąć udział za rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate Ryan nie była w ogóle popularna (może w Polsce). Sama nie umie śpiewać, więc na Eurowizji nie miała szans. ESC wybiera zwykle artystów, których świeżość wnosi coś nowego do muzyki rozrywkowej. Cascada czy Bonnie Tyler już nic nowego nie wniosą - są przewidywalne pomimo swojej popularności i imponującego dorobku kulturalnego. Nazwisko Bonnie Tyler owszem wszyscy kojarzymy, ale ono coś znaczyło trzydzieści lat temu. Teraz jest czas na nową energię.

Odnośnie tego, o co zapytałem wcześniej: moja wizja krajowych preselekcji do ESC jest następująca: TVP powinna zaprosić wszystkich zwycięzców ostatnich dziesięciu Eurowizji i to oni wskazaliby artystę/artystkę z naszego kraju, która/y ma szansę wygrać ten Konkurs. W końcu ci ludzie wygrywali i znają się na rzeczy. To oczywiście by kosztowało, no ale wszystko kosztuje w dzisiejszych czasach, a Telewizja Polska wypełniłaby misję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może dziesięciu to nie, ale moim zdaniem mogliby zrobić program typu talent show i jego zwyciężca by pojechał na Eurowizję, a jurorami (byłoby ich 3-4) byliby wybrani zwyciężcy Eurowizji. Choć myślę, że TVP nigdy tego pomysłu nie zrealizuje. Musiałbym sam zostać prezesem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak zrobił, to masz moje poparcie :brawo:

TVP2 produkuje różne talent show, jak Voice of Poland czy jeszcze coś innego, ale tych ludzi się później nigdzie nie widzi. Zwycięzca mógłby pojechać na Eurowizję. Poza tym druga sprawa - to dobra promocja kraju i piosenki. Kilka dni przed pierwszym półfinałem widziałem na euronews reklamę Zlaty Ognevich i jej przeboju "Gravity" - widać, że Ukraina się nieźle promowała. Pamiętam, jak w 2003r. jechał na ESC Michał Wiśniewski - w TVN leciał wtedy jego program "Jestem, jaki jestem" (czy jakoś tak). I on jeździł po całej Europie, był na Cyprze itp. To był duży sukces medialny dla TVP robiony za pieniądze TVNu :lol2: Ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularni w Europie artyści jakoś sukcesów nie osiągają w tym konkursie ostatnimi czasy, Kate Ryan w barwach Belgii odpadła w półfinałach kilka lat temu. ;d

Wszystko poprzez głosowanie polityczne! w 2006 wygrała FINLANDIA za oryginalność! No, ale w tym roku np. BELGIA pokonała złą passę, 5te miejsce w półfinale i12ste w finale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem nawet, że tegoroczna Eurowizja trafi do Polityki. Tygodnik opisuje aferę międzynarodową, jaka wybuchła po głosowaniu w Malmoe. Reprezentująca Rosję Dina Garipova miała rzekomo dostać od Azerbejdżanu 10 pkt. a nie dostała nic. Azerowie i Rosjanie są oburzeni, wszczęto nawet dochodzenie w sprawie 10 punktów, które po prostu zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli naciągana afera taka. Choć wyjaśnić oczywiście trzeba, ale ja bym to traktował jako ciekawostkę (tak jak to, że Lena początkowo powiedziała, że Niemcy dają bodajże 10 pkt Norwegii, a chodziło o Danię), a nie jako aferę(co nie zmienia tego, że afera jest :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tymczasem mam ważną i co najważniejsze dobrą wiadomość - Polska wraca powolutku na Eurowizję - przeczytajcie zresztą o tym sami pod tym linkiem: http://www.eurowizja.org/v10_news.php?id=8096

Tym samym chyba pojawia się szansa na to że nasz kraj wyśle w maju swojego przedstawiciela do jednego z duńskich miast bo decyzja na temat lokalizacji w której odbędzie się Eurowizja jeszcze nie zapadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam że odkopuje temat ale wiemy już że TVP tradycyjnie podejmie w sprawie Eurowizji decyzje ostatniej chwili a więc w przypadku edycji na 2014 rok do 22 listopada. Mam nadzieje że tym razem będzie ona pozytywna bo nie wystawienie reprezentanta na 20 lecie Polski w wspomnianym konkursie oraz jego organizatorze czyli Europejskiej Unii Nadawców będzie tam jakimś wstydem dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland... mimo że ja również bardzo ucieszyłbym się z powrotu TVP do Eurowizji to nie uważam, aby brak udziału (ze względu na jakiekolwiek rocznice etc.) był wstydem - to na prawdę nie ma żadnego znaczenia. Nasza kochana telewizja powinna najpierw mieć odpowiednią ideę fix na udział w ESC, a do tego odpowiedni zespół ludzi który by ją urzeczywistnił - bez tego nasi nawet najbardziej zaangażowani i utalentowani reprezentanci nic wielkiego nie osiągną i skończy się to wszystko na naszych głębokich nadziejach (jak chociażby w 2011).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...