Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znam ten kanał, i na 100% obejrzę na nim finał. Jest SD, ale i tak ma według mnie bardzo dobrą jakość obrazu. Czego nie można powiedzieć o innych kanał FTA transmitujących Eurowizję - Ictimai TV i RIK Sat. MKTV Sat miał jeszcze masakryczną jakość, ale już chyba zniknął z Hot Birda.

Tak czy inaczej, Das Erste zawsze transmituje tylko finał i raczej w tym roku to się zmieni. A bardzo zależy mi także na obejrzeniu półfinałów.

BTW BVN TV Europa też ma całkiem niezłą jakość, ale to nie jest zbyt pewny kanał. Pamiętam rok temu jak był 1 półfinał, to przedłużył się jakiś serwis informacyjny, i zaczęli transmisje po 5-10 minutach z delay'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EUROWIZJA SIĘ ZBLIŻA!: D jeszcze miesiąc:D z okazji tego:D stworzyłem specjalny internetowy kanał o Eurowizji... ESC CHANNEL :)

 

STREAM:

http://stationcreator.com/esc-channel/esc-channel-hd

 

FANPAGE NA FB:

https://www.facebook.com/EscChannel

 

Program nadajemy:

PN-PT (15:00-23:00)

SB-ND (10:00-23:00)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jest ciekawe zjawisko, że zwycięscy Eurowizji jakoś nie potrafią zrobić ogromnej kariery mimo tego, że wygranie w eurowizji do najłatwiejszych nie należy :)

Nie mogę się z Tobą zgodzić w 100%. Zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji to ogromny prestiż w Europie, u nas w Polsce raczej nie jest to wydarzenie medialne. Dlatego Polacy traktowali ten konkurs po "macoszemu" i nie potrafili zająć w nim wysokiej lokaty. To, co się u nas mówi o ESC (głosowanie regionami, układy, sympatie itp.) występowało w przeszłości (ostatnimi laty zostało całkowicie wyeliminowane przez wprowadzenie głosowania 50/50), ale nie miało wpływu na to, które państwo zajmie miejsce w TOP5 (zbyt mało państw dawało dwunastki jednemu konkretnemu). W Europie zwycięzcy ESC zdobywają szczyty list przebojów. Oczywiście tylko niektórzy stają się gwiazdami wielkiego formatu, jak ABBA. Jednak karierę robi np. Loreen (popularna również w Polsce, jej "Euphoria" była trzy razy na 1. miejscu POPlisty RMF FM). Generalnie, w całej Europie ESC jest bardzo popularny (również na Bałkanach czy na Białorusi). A my Polacy zawsze z boku...

W Polsce odbywała się swego czasu Interwizja (czyli późniejszy Sopot Festiwal). Interwizja była o tyle specyficzna, że występowali obok siebie artyści zarówno z USA, czy z Europy Zach., jak i z ZSRR (był to jedyny taki festiwal). A teraz wszystko zostało zaprzepaszczone i skomercjalizowane. Wielka szkoda.

Niemniej jednak czekamy na Eurowizję 2013 w Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ciekawi mnie smutny paradoks polskiego społeczeństwa - Polscy wokaliści, którzy zakwalifikowali się do konkursu Eurowizji nie zdobywają dobrych miejsc (przykład: M. Tul), przez co potem są tępieni w kraju właśnie przez tych ludzi, którzy na nich głosowali w eliminacjach. Paradoks. Przypomina mi się wówczas historia naszych Jarzębin i "przeboju na Euro 2012", na który ludzie głosowali, a którego potem się wstydzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest prawda. Polacy generalnie najpierw kogoś bardzo chwalą, mówią, że to dobry wybór, że ta osoba wygra Eurowizję, a jak ta osoba odpada, to wtedy zaczyna się zacięta krytyka ze strony wszystkich (zwykle krytykują też całą Europę, no bo jak można było nie wybrać takiej dobrej piosenki). Niestety, na Eurowizję z Polski jeździło samo badziewie (przez te kilkanaście lat żadna z polskich propozycji mi się nie podobała). Żeby osiągnąć jakiś sukces, TVP powinna iść przykładem Niemiec i wykreować taką gwiazdę, jaką w 2010r. była Lena. Im się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety naszej Telewizji Polskiej nie chce się takiego czegoś zrobić a to dlatego że Konkurs Piosenki Eurowizji znajduje się pod wpływami TVP1 która od lat go niszczyła. Może powstanie TVP Rozrywki to zmieni a to dlatego gdyż sama ESC wg. pierwotnych planów miało trafić właśnie na antenie tej stacji. O takich zamierzeniach poinformował niedawno w audycji "Program Telewizyjny" (nadawanej na antenie radia TOK FM) były szef rozrywki w Dwójce a obecnie dyrektor programowy kanałów Tele 5 i Polonia 1 pan Jarosław Burdek.

Moim zdaniem lepiej byłoby gdyby wszystkie prawa do corocznych Eurowizji trafiały pod agendę redakcji rozrywki TVP2 i TVP Rozrywki niż żeby były olewane tak jak w tym i poprzednim roku.

 

Tak przy okazji gdzie będziecie oglądać tegoroczną Eurowizję bo ja tradycyjnie wybiorę słoweński odpowiednik naszej telewizji publicznej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji Malmö 2013. Wystąpią artyści z 16 krajów. Oto moja dziesiątka w dzisiejszym półfinale:

 

Austria

Estonia

Słowenia

Dania

Rosja

Ukraina

Białoruś

Serbia

Mołdawia

Litwa

 

Gdybym miał przyznać eurowizyjne punkty, sytuacja wyglądałaby następująco:

 

Serbia - 12pkt.

Estonia - 10pkt.

Dania - 8pkt.

Litwa - 7pkt.

Austria - 6pkt.

Białoruś - 5pkt.

Słowenia - 4pkt.

Mołdawia - 3pkt.

Ukraina - 2pkt.

Rosja - 1pkt.

 

Moja dziesiątka na drugi półfinał, który odbędzie się we czwartek:

 

Łotwa

San Marino

Azerbejdżan

Bułgaria

Grecja

Norwegia

Gruzja

Finlandia

Islandia

Macedonia

 

I punkty:

San Marino - 12pkt.

Azerbejdżan - 10pkt.

Islandia - 8pkt.

Norwegia - 7pkt.

Gruzja - 6pkt.

Macedonia - 5pkt.

Bułgaria - 4pkt.

Łotwa - 3pkt.

Finlandia - 2pkt.

Grecja - 1pkt.

 

W tym roku poziom jest bardzo wysoki. Kilku piosenek będzie żal, jak odpadną, no ale takie są reguły tego konkursu. W tym roku wg mnie nie postarały się jedynie: Czarnogóra, Węgry, Szwajcaria oraz Rumunia (co jest dla mnie absolutnym zaskoczeniem, bo ten kraj zawsze miał dobre piosenki). Te utwory są najgorsze i w ogóle nie powinny się tu znaleźć.

Myślę, że wygra Dania albo San Marino. Chciałbym, aby wygrała Serbia albo San Marino (te dwa utwory są zdecydowanie najlepsze). Jak będzie, zobaczymy już za 4 godziny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na dosyle to było śmiesznych trzech tenorów z Chorwacji, którzy śpiewali o mizerii, ładna Ukrainka i Białorusinka z fajną figurą. I to na tyle jeśli chodzi o moje rozeznanie w Eurowizji.

 

Jakbym miał dziś oglądać to też na dosyle, ale akurat dziś wieczorem jest mecz Arsenal-Wigan.

 

EDIT. Coś mnie otumaniło :jupi: oczywiście tenorów było sześciu :lol:

a tu poglądowo tenorzy:

http://tinypic.com/view.php?pic=2vj63gn&s=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na dosyle to było śmiesznych trzech tenorów z Chorwacji, którzy śpiewali o mizerii, ładna Ukrainka i Białorusinka z fajną figurą. I to na tyle jeśli chodzi o moje rozeznanie w Eurowizji.

Według mnie dobre podsumowanie, bo poziom zdecydowanej większości piosenek jest mizerny w tym roku. :D

 

Ja będę oglądał półfinały na kanale telewizji słoweńskiej lub rumuńskiej.

 

Dzisiejszy półfinał powinna wygrać Dania. Sam liczę na awans Austrii i Litwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...