Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapewniecie wiecie już dzisiaj o godzinie 21:00 mamy 1 półfinał stąd też chciałbym podzielić się z wami swoimi typami na temat przejść do finału a wyglądają one tak:

Półfinał 1:

1. Austria Track[beep]taz - Woki mit deim Popo

2. Czarnogóra Rambo Amadeus - Euro Neuro

3. Cypr Ivi Adamou - La La Love

4. Grecja Eleftheria Eleftheriou - Aphrodisiac

5. Irlandia Jedward - Waterline

6. Islandia Gréta Salóme & Jónsi - Never Forget

7. Łotwa Anmary - Beautiful Song

8. Rosja Buranovskiye Babushki - Party for Everybody

9. Rumunia Mandinga - Zaleilah

10. San Marino Valentina Monetta - The Social Network

Song

Półfinał 2:

1. Białoruś Litesound - We Are the Heroes

2. Bułgaria Sofi Marinova - Love Unlimited

3. Macedonia Kaliopi - Crno i belo

4. Norwegia Tooji - Stay

5. Portugalia Filipa Sousa - Vida minha

6. Serbia Željko Joksimović - Nije ljubav stvar

7. Słowenia Eva Boto - Verjamem

8. Szwecja Loreen - Euphoria

9. Turcja Can Bonomo - Love Me Back

10. Ukraina Gaitana - Be My Guest

A jakie są wasze typowania na dzisiaj i czwartek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do finału powinny awansować (w kolejności startowej):

 

Z pierwszego półfinału: Islandia, Grecja, Rumunia, Finlandia, Izrael, Cypr, Dania, Rosja, Austria i Mołdawia.

 

Z drugiego półfinału: Serbia, Macedonia, Malta, Białoruś, Ukraina, Słowenia, Szwecja, Turcja, Norwegia i Litwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do finału muszą awansować:

1. półfinał: Austria, Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Rosja, San Marino, Szwajcaria, Węgry

2. półfinał: Białoruś, Bułgaria, Litwa, Macedonia, Malta, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Szwecja, Turcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym półfinale według mnie powinny przejść (w kolejności od najlepszej do najgorszej):

1. Dania

2. Szwajcaria

3. Belgia

4. Grecja

5. Łotwa

6. Rumunia

7. Finlandia

8. Cypr

9. San Marino

10. Islandia

Strasznie ubolewam, że tak się nie stało. Nie rozumiem zupełnie, dlaczego do finału dostały się takie gnioty, jak Irlandia (z Irlandią to w ogóle jakiś ewenement: ciekawe, czy teraz co roku będzie jeździł ten sam zespół, dopóki nie wygrają?) czy Rosja, a odpadły np. Szwajcaria czy Belgia! Eurowizja to konkurs artystów i dobrej muzyki, a nie starych babć! Niemniej Eurowizja 2012 to najlepszy konkurs od wielu lat. Potwierdza się po raz kolejny to, że Polska z tymi naszymi gwiazdami do niego nie pasuje.

W drugim półfinale powinny przejść:

1. Szwecja

2. Malta

3. Bośnia i Hercegowina

4. Macedonia

5. Chorwacja

6. Serbia

7. Białoruś

8. Bułgaria

9. Portugalia

10. Holandia

Mam szczerą nadzieję, że nie przejdą Norwegia, Ukraina, Turcja i Gruzja, bo w drugim półfinale są to najgorsze piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety ich wynik był fatalny - zabrakło ciekawych propozycji z Słowenii czy Portugalii, tanecznej Bułgarii oraz mojego czarnego konia czyli Białorusi za to weszły okropne propozycje Litwy, Bośni i Hercegowiny oraz Malty. W poprzednim półfinale zaś moim zdaniem zabrakło San Marino, Łotwy, Czarnogóry i Austrii zaś do finału weszły okropieństwa z Danii, Mołdawii, Węgier i co najważniejsze Albanii ! Ale w sumie nie jest źle bo w obydwóch półfinałach trafiłem po 6 z 10 piosenek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj finał 57. Konkursu Piosenki Eurowizji. Mam nadzieję, że za rok Eurowizja odbędzie się w Sztokholmie, bowiem wygrać powinna Loreen ze Szwecji. Jej "Euphoria" jest bezapelacyjnie najlepszą piosenką tegorocznego festiwalu. Drugie miejsce powinna zająć Dania, trzecie Malta, czwarte Macedonia, zaś piąte Bośnia i Hercegowina.

Tegoroczny Konkurs jest według mnie najlepszym od wielu lat. Większość krajów postarało się o wybór dobrego reprezentanta i świetnego przeboju. Najgorsze (jak dla mnie) utwory mają w tym roku: Irlandia, Norwegia, Turcja, Estonia i to one powinny zająć ostatnie pozycje.

Nie postarały się także kraje Wielkiej Piątki (jak co roku: ci, którzy finał mają zagwarantowany, wcale się nie starają), ale na pochwałę zasługuje gospodarz, czyli Azerbejdżan (tegoroczna propozycja "When the Music Dies" jest lepsza od "Running Scared").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland Ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale Czarnogóra i San Marino to nie były nawet piosenki i to na pewno były dwie najgorsze piosenki 1. półfinału. Nie wiem jak można było typować je do awansu.

 

2. półfinał to była masakra. Straszne, jeden z gorszych w historii Eurowizji (gorszy był chyba tylko 1. półfinał w 2010 roku). 1. półfinał stał na nieprawdopodobnie wysokim poziomie, zapowiadał się dobry konkurs, ale 2. półfinał ogromnie rozczarował. Szkoda, że nie można zamienić w finale kilka piosenek z 2. półfinału na te z pierwszego. Wyniki 2. półfinału również były kompletnie niezrozumiałe.

 

Co do finału, mam 4 faworytów: Hiszpanię, Islandię, Rumunię i Szwecję. Mam nadzieję, że ktoś z tej czwórki zwycięży. Ogólnie, to mam wrażenie, że Szwecja wygra z ogromną przewagą, ale zobaczymy jak będzie wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=dJCcCB88cH8

 

Skrót piosenek z finałowej próby generalnej... już uszy mnie bolą na 1szej piosence.. słysze ogromny fałsz, wygrać ma ktos z nich:

08 (CYPR)

09 (FRANCJA)

11 (ESTONIA)

14 (RUMUNIA)

16 (GRECJA)

18 (TURCJA)

19 (HISZPANIA)

21 (MALTA)

22 (MACEDONIA)

25 (UKRAINA)

 

to moje top 10 w kolejności w jakiej wystepują:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Szwecja! Pierwszy konkurs od dawna w którym wygrywa naprawdę najlepszy wykonawca. Ale różnica w tym roku między 1. a 2. była ogromna. Mam takie wrażenie że na Rosję i Albanię to ludzie dla zabawy głosowali.

 

Oglądałem w BBC i trochę żal mi ich było (2. miejsce... od końca) ale jak się na konkurs wysyła 76. latka to tak się kończy.

 

Za rok Sztokholm i oby z Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Euphorię usłyszymy w największych polskich radiach, bo jest to bardzo dobry utwór. Loreen nie dała szans reszcie stawki z taką piosenką. Również uważam, że Rosja i Albania zajęły zbyt wysokie lokaty. Zaskoczyła mnie niska lokata Islandii. Azerbejdżan jako gospodarz spisał się bardzo dobrze, większych wpadek nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam nawet pierwsze i drugie miejsce się podoba choć nie pałam aż taką zdecydowaną miłością do "Euphorii" oraz Loreen. Trzecie i czwarte miejsce wolę już średnio bo lepsze już były wykonania Grecji i Islandii. Największe nieporozumienie to zaś miejsce piąte (czyli krzycząca Albania) na którym to moim zdaniem powinna być Irlandia a zaraz po niej na kolejnych miejscach powinny być Włochy, Rumunia oraz Cypr.

Ogólnie wyniki nawet są dobre aczkolwiek z jego cześcią nie koniecznie się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi jedno. Jak Albania mogła zająć AŻ 5 MIEJSCE!!?? TUTAJ cały występ. Ja końcówki nie wytrzymałem i po prostu wyciszyłem tv. Fałsz na fałszu (szczególnie 2:26)

 

To wszystko było aż nazbyt przewidywalne. W większości krajów najwięcej głosów otrzymali sąsiedzi albo Szwecja lub Rosja. Bawiłem się z młodszą siostrą w przewidywanie pierwszej trójki w poszczególnych krajach i większość przewidziałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Albanię pewnie głosowali Turcy, Azerowie i inne nacje muzułmańskie. Plusem propozycji Albanii jest to, że utwór został zaśpiewany w ich własnym języku. Gdyby zaistniał nakaz wykonywania utworów w mowie ojczystej, to byłoby znacznie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że wygrała Szwecja. To nie tylko najlepsza piosenka tej Eurowizji, ale też najlepsza od wielu lat. Mam szczerą nadzieję, że Loreen będzie często grana w naszych stacjach radiowych, jej utwór zdecydowanie zasługuje na to, by być na szczytach list przebojów. Co do wykonywania utworów w językach ojczystych - zgadzam się, chociaż teraz jest lepiej niż było jeszcze kilka lat temu, kiedy zdecydowana większość utworów była wykonywana po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przepraszam, że odkopuję temat, no, ale zbliża się szwedzka Eurowizja w Malmoe wielkimi krokami :) jest już pierwsza reprezentantka wybrana:

 

ANOUK - HOLANDIA :)

 

a nasza Magdalena Tul walczy o reprezentowanie Szwajcarii ;)

 

Telewizja Polska miała podać w październiku decyzję czy powróci, czy będzie kolejny rok pauzowała:) Pewnie podadzą w listopadzie:) Mam nadzieję, że fani eurowizyjni tutaj są jacyś również oprócz mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...