Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto Eurowizję można oglądać na:

 

Eutelsat W3A 7E

TRT 1 11.492 V, SR 30000

TRT Avaz 11.637 H, SR 30000

TRT Muzik 11.554 H, SR 27500

 

Astra 4A 4,8E

Pershy Natsionalny 11.766 H, SR 27500

LTV World 12.380H, SR 27500

 

Express AM22 53E

TV Belarus 11160V, SR 5786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlaczego mnie werdykt Europy nie dziwi?... Kolejny raz bez Polski w finale. :lol2:

Można być i ironicznym czy też nie, ale samym tyłkiem sobie miejsca nie zapewnimy na sobotni koncert, a piosenka nasza była jak dla mnie osobiście - mniej niż przeciętna. Ale cóż - nauczmy się wybierać piosenki, które wpadają w ucho, aniżeli te które chcą promować twórczość naszych skromnych i teoretycznie uzdolnionych artystów, bo jak widać niestety kolejny raz na załączonym obrazku, nie przynosi to spodziewanych rezultatów. :]

 

Co do innych wykonawców to moim faworytem była Norwegia, ale też się nie dostała... cóż. Taki life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tradycja się powtórzyła i Polski znowu nie zobaczymy w finale ;/ Ale i bez tego uważam że Magda dała całkiem niezły występ , choć może gdyby piosenka była zaśpiewana po angielsku nasze szanse byłyby większe. Ale to już tylko gdybanie :) pozostaje nam szukać reprezentanta Polski na przyszły rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski nie musi wcale pomagać. Inna Polka, ale reprezentująca Litwę zaśpiewała po francusku i dostała się do finału. To trochę mnie pociesza, bo sam na nią głosowałem, gdyż nie mogłem z Polski głosować na Magdę Tul. Choć wydaje mi się, że piosenka Magdy była lepsza, więc może w przejściu do finału to nie piosenka się liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język tu nie ma dużego znaczenia, bo Serbia pokazała, że można wygrać Eurowizje śpiewając w swoim rodzimym języku.Ja jestem za tym, żeby wysyłać na konkurs piosenki w języku polskim.Trzeba tylko dokonać odpowiedniej selekcji, a ta u nas kuleje.Dlatego wyniki jakie osiągamy przestają już dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety po raz kolejny Polska przeżyła klęske ! :/ Zaśpiewała po polsku,nie docenili jej. Nie jestem zadowolony z komentarza,ponieważ było słychać,jakby pan komentator gadał przez telefon. :shock: Ale za to mamy drugą Polke,która reprezentuje Litwe :) Ona przynajmniej zaśpiewała po francusku. :D

 

PS: Co do tego telefonu,ciekawe ile TVP zapłaci za połączenie z Dusseldorfu do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz był taki, bo organizatorzy tak "dbali" o sprawy techniczne, że kilku stacjom (w tym naszej TVP) padły łącza satelitarne. Z tego powodu przez jakiś czas nie było komentarza, a później Artur Orzech połączył się "konwencjonalnym sposobem", jak to określił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że nie które kraje które się dostały do dzisiejszego finału to skandal (np.Bośnia i Hercegowina,Grecja). Jak toś oglądał 2 półfinał na zagraniczym kanale to widział i szłyszał jaki był tam niski poziom w przeciwieństwie do 1 półfinału. A wy ajk obstawiacie - kto wygra Eurowizję 2011? Moimi faworytami są Niemcy oraz Gruzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że nie które kraje które się dostały do dzisiejszego finału to skandal (np.Bośnia i Hercegowina,Grecja). Jak toś oglądał 2 półfinał na zagranicznym kanale to widział i słyszał jaki był tam niski poziom w przeciwieństwie do 1 półfinału. A wy jak obstawiacie - kto wygra Eurowizję 2011? Moimi faworytami są Niemcy oraz Gruzja.

Obecność Bośni w finale raczej nie jest dla mnie zaskoczeniem.Na awans Grecji nie stawiałem, ale ich dostanie się do finału niespodzianką nie jest.W ostatnich latach są jego stałymi uczestnikami.

 

A co do zwycięzcy to raczej ciężko wytypować.Ja obstawiam, że to będzie ktoś z tej grupki: Azerbejdżan, Dania, Szwecja, Ukraina i może Irlandia :)

 

Swoją drogą uważam, że poziom w tym roku jest wyższy niż w zeszłym roku w Oslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście były problemy z głosowaniem w czasie 1. półfinału Eurowizji na pięć pierwszych państw (Polska, Norwegia, Albania, Armenia, Turcja). Wszystkie z nich były murowanymi kandydatami do awansu do finału - w finale nie ma żadnego z tych krajów. System odrzucał głosy oddawane na te kraje, m.in. w Chorwacji i Wielkiej Brytanii (tutaj to mogło zabrać Polsce wiele punktów). Na oficjalnej stronie Eurowizji można znaleźć komentarze, że ludzie nie mogli głosować na Polskę, a le w tym samym czasie na chociażby węgry już tak. Podczas występu Norwegii (głównej faworytki półfinału), w telewizji hiszpańskiej NIE BYŁO DŹWIĘKU, a podczas występu Polski w BBC dźwięk był strasznie cicho, tak, że można było odnieść wrażenie, że Magda śpiewa acapella. Dziś w nocy zostaną ogłoszone wyniki półfinałów i coś czuję, że te pięć państw będzie na samym końcu, co będzie po prostu niemożliwe. Do finału awansowały kraje, którym wielkich szans nie dawano, ale z 2. półfinału już wyszli wszyscy faworyci, co potwierdza przypuszczenia o problemach z głosowaniem. I nie należy brać tych wyników całkiem serio, bo będą one mijały się z prawdą. Magda była naszą najlepszą reprezentantką w historii, a może zająć najgorsze miejsce, którego by nie zajęła przy sprawnym systemie głosowania. Trzeba wspierać Magdę i czekamy na jej płytę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście były problemy z głosowaniem w czasie 1. półfinału Eurowizji na pięć pierwszych państw (Polska, Norwegia, Albania, Armenia, Turcja). Wszystkie z nich były murowanymi kandydatami do awansu do finału - w finale nie ma żadnego z tych krajów. System odrzucał głosy oddawane na te kraje, m.in. w Chorwacji i Wielkiej Brytanii (tutaj to mogło zabrać Polsce wiele punktów). Na oficjalnej stronie Eurowizji można znaleźć komentarze, że ludzie nie mogli głosować na Polskę, a le w tym samym czasie na chociażby węgry już tak. Podczas występu Norwegii (głównej faworytki półfinału), w telewizji hiszpańskiej NIE BYŁO DŹWIĘKU, a podczas występu Polski w BBC dźwięk był strasznie cicho, tak, że można było odnieść wrażenie, że Magda śpiewa acapella. Dziś w nocy zostaną ogłoszone wyniki półfinałów i coś czuję, że te pięć państw będzie na samym końcu, co będzie po prostu niemożliwe. Do finału awansowały kraje, którym wielkich szans nie dawano, ale z 2. półfinału już wyszli wszyscy faworyci, co potwierdza przypuszczenia o problemach z głosowaniem. I nie należy brać tych wyników całkiem serio, bo będą one mijały się z prawdą. Magda była naszą najlepszą reprezentantką w historii, a może zająć najgorsze miejsce, którego by nie zajęła przy sprawnym systemie głosowania. Trzeba wspierać Magdę i czekamy na jej płytę :)

lukas876 masz racje ponieważ jesteśmy ostatni a wspomniana Norwegia 17 a pomiędzy nimi denna Portugalia natomiast reszta państw z kłopotami zajeła 12 miejsce (Turcja) i razem 13 miejsce (Albania i Armenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azerbejdżan wygrał zasłużenie. A co do problemów z głosowaniem, to przydałby się jakiś protest. Skoro Eurowizja jest organizowana od wielu lat to nie powinni robić takiej szopki, że nie można na kogoś głosować. To nie jakaś wiejska potańcówka. Wyniki półfinału I (a w związku z tym też i finału) powinny zostać anulowane. Jak nie umieją zorganizować głosowania, to niech nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymówki rodem z polskiej reprezentacji - a to inni mieli szybsze buty, trawa była nierówna, a na Eurowizji nie pasował nam numerek startowy który sobie Pani sama wybrała ;)

 

A przyczyna porażki i OSTATNIEGO miejsca w półfinale jest banalnie prosta - zamiast wysłać piosenkę, to po raz kolejny wysyłamy kobietę która kręci tyłkiem. Naprawdę długość spódniczki mini nie wpływa na ilość głosów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurowizja jest niezwykle specyficznym konkursem, więc ludzie nie mający o niej zielonego pojęcia, niech się lepiej nie wypowiadają, tak będzie lepiej dla wszystkich.

@Fiant Gdybyś wiedział, co się działo z głosowaniem, z którym naprawdę był problemy, gdybyś posłuchał wszystkich piosenek i zobaczył na wynik końcowy półfinału, gdybyś oglądał wszystkie trzy koncerty i wiedział jak pod względem problemów technicznych 1. półfinał był zwalony przez Niemców, to byś naprawdę uwierzył, że nasza Magda została oszukana na wynikach głosowania. I chciałbym niedoinformowanym powiedzieć, że jury (czyli 50% wszystkich głosów) nie ocenia występu na żywo w półfinale, tylko próbę generalną dzień wcześniej. Więc nie mówcie, że Magda zwaliła występ na żywo, bo nie był on oceniany przez jury, a jedynie przez widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azerbejdżan wygrał zasłużenie. A co do problemów z głosowaniem, to przydałby się jakiś protest. Skoro Eurowizja jest organizowana od wielu lat to nie powinni robić takiej szopki, że nie można na kogoś głosować. To nie jakaś wiejska potańcówka. Wyniki półfinału I (a w związku z tym też i finału) powinny zostać anulowane. Jak nie umieją zorganizować głosowania, to niech nie robią.

 

A ja sie z tobą nie zgadzam ponieważ tegoroczną Eurowizję powinny wygrać Włochy- piosenka spokojna i na bardzo wysokim poziomie a także występ bez wygłupów. A w przyszłym roku będzie paradoks Eurowizja odbędzie się w ... Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas876 - aha, no tak, zapomniałem dodać - zwalmy jeszcze wszystko na Niemców :D Na pewno zrobiliby to celowo!

Wiesz... skoro na piosenkę głosuje także jury, to nawet bez tych głupich smsów dobra piosenka spokojnie weszłaby do top10 gdyby jurorzy docenili naszą wokalistkę. Więc wykręcanie się smsami jest śmieszne, zwłaszcza że te smsy przyszły i to nie z przypadkowych krajów tylko z Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Litwy ;) Nawet złamanego punktu nie dostaliśmy od prawie 40 krajów, więc w 40 krajach jury nie dało nas w top5-10 głosowania. No ale zwalaj dalej na Niemców, mi to tam rybka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym półfinale głosowało 21 krajów, a nie ponad 40 ;) I jeszcze raz przeczytaj pierwsze zdanie mojego poprzedniego posta. Już nawet nie chodzi o to, że Polska nie weszła do finału, ale zajęła ostatnie miejsce? Posłuchaj sobie Portugalii i San Marino, które były przed nami, to może uwierzysz. I do tego 17. miejsce faworytki z Norwegii, która śpiewała po nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...