Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Węgry i Liechtenstein wystąpią mamy już powtórkę z Serbii uczestników a jeżeli dojdzie do tego Katar albo przynajmniej Słowacja która może jeszcze zmienić zdanie... mamy już rekord.

 

No i Liechtenstein i Węgry nie wystąpią na Eurowizji 2011 :( Podczas 65-ej sesji Walnego Zgromadzenia EBU, które odbyło się w dniach 2-3 grudnia w Genewie, żaden nowy nadawca nie został przyjęty w skład aktywnych członków EBU.

Tym samym Liechtenstein nie będzie miał możliwości zadebiutowania w przyszłym roku na Eurowizji. Na przyszłorocznej Eurowizji zabraknie również Węgier, z uwagi na rezygnację telewizji MTV i nie przyjęcie telewizji Duna TV w poczet członków organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o godz. 20:05 rozpocznie się program "Die Grosse Entscheidungsshow", podczas którego głosami telewidzów wybrany zostanie reprezentant Szwajcarii. Jako faworytka wymieniana jest Sarah Burgess, która popularność zyskała dzięki udziałowi w amerykańskiej edycji programu Idol. Dziś wykona piosenkę "Just Me". Tak więc już za kilka godzin poznamy pierwszą piosenkę, która zostanie zaprezentowana na Konkursie Piosenki Eurowizji 2011 :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarskie preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011 wygrała Anna Rossinelli z piosenką "In Love For A While". I jeszcze tak z nieco innej beczki, wiemy, że co roku polskie preselekcje do Eurowizji mają coraz nizszy poziom. Jednak ze zgłoszonych do tej pory w preselekcjach do Eurowizji 2011 piosenek (ostateczny termin zgłaszania utworów to 21 grudnia) wyłapałem 6 naprawdę dobrych piosenek (wg mojej kolejności od najlepszej do najgorszej):

 

1. Jakub Jasiecki - "LaLaLa"

2. Sara May - "To The End"

3. Edyta Strzycka - "Teraz Bez Ciebie"

4. Paula - "Flashing Lights"

5. Julia - "Why"

6. Hubert Bisto - "Thinking Of You"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Węgry ale także Słowacja,Czarnogóra a nawet San Marino - stacje złożyły chęć udziału w konkursie z możliwością wycofania się z niego do 25 grudnia. Węgry być może wystartują jeszcze z telewizją MTV ,Słowacja kombinuje jak przekształcić stacje telewizyjne i radiowe w jedna spółkę tak żeby nie ucierpiał na tym udział w Eurowizji,Czarnogóra uzależnia udział od sponsora prócz wspomagania wykonawcy pomoże jej w opłaceniu składek członkowskich natomiast San Marino zostało "obudzone" powrotem Włoch do konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że za post pod postem ale pod tym newsem kryje się ważna wiadomość : http://www.eurovision.tv/page/news?id=22603&_t=Presenters+for+2011+Eurovision+Song+Contest+announced!

Oznacza to że na mamy już prowadzących Eurowizji 2011 co więcej założę się że Anke Engelke będzie opiekunem głosowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uważnym, dokładnym, kilkukrotnym przesłuchaniu wielu piosenek z naszych tegorocznych preselekcji, muszę delikatnie zmodyfikować opinię wyrażoną w moim poprzednim poście. Dla mnie o wyjazd na Konkurs Piosenki Eurowizji mogą walczyć przede wszystkim Kuba Jasiecki z piosenką "LaLaLa" i Paula z utworem "Flashing Lights". Reszta moim zdaniem to jednak tło dla tych dwóch piosenek. Kilka dni temu postawiłem Paulę na 4. miejscu, jednak zmieniam zdanie po dokładnym przesłuchaniu. Jutro ostateczny termin zgłaszania propozycji. Pewnie w ostatnim dniu zgłosi się dużo piosenek, jak to przeważnie bywa, i to być może cos zmieni (miejmy nadzieję), czyli będa to utwory z wysokiej półki. W mojej opinii, w porównaniu z preselekcjami do Oslo, gdzie rywalizowali Marcin Mroziński i Anna Cyzon, zarówno piosenka Kuby, jak i Pauli, pokonuje zarówno "Legendę" jak i "Love Me". Tylko komisja konkursowa musi się popisać i wybrać oba utwory do finału Krajowych Eliminacji :> A znając jej wybryki z ostatnich lat, to wcale nie jest takie pewne, być może znowu trzeba będzie pisać petycje do TVP :D A wy co sądzicie o tych i innych piosenkach z KE 2011? Zgadzacie się z moim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja Rozrywki, Kultury i Widowisk Artystycznych TVP 1 informuje, że na podstawie paragrafu 10-go Regulaminu określającego zasady wyboru utworu i wykonawcy reprezentującego Telewizję Polską S.A. w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011 skład Komisji Konkursowej jest następujący :

 

Maria Szabłowska

Tomasz Deszczyński

Mikołaj Dobrowolski

Piotr Klatt - przewodniczący

Krzysztof Szewczyk

Paweł Sztompke

Marek Sierocki

Artur Orzech

 

Tak więc 21 grudnia minął termin zgłaszania utworów do Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, a Komisja Konkursowa wybierze do 29 grudnia nie mniej niż 4, ale nie więcej niż 10 uczestników Koncertu Finałowego Krajowych Eliminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś San Marino oficjalnie potwierdziło swój udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2011, a Czarnogóra oficjalnie zrezygnowała z udziału w przyszłorocznej Eurowizji. W przeciągu dwóch najbliższych dni ostateczną decyzję podejmą Węgry i Słowacja. Na tę chwilę udział potwierdziło 41 państw, więc liczba uczestników przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji będzie wynosić 41, 42 lub 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgry podjęły pozytywną decyzję o starcie w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowzji. Tym samym mamy już prawie ostateczną oficjalną listę krajów, które wezmą udział w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji (jeszcze tylko nie wiadomo, co ze Słowacją). Swoich reprezentantów w Duesseldorfie będą miały 42 (lub 43) państwa. A my niecierpliwie czekamy na rezultat pracy Komisji Konkursowej, która w środę ogłosi od 4 do 10 piosenek, które wezmą udział w finale Krajowych Eliminacji 14 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Regulaminem określającym zasady wyboru utworu i wykonawcy reprezentującego Telewizję Polską S.A. w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011, w szczególności paragraf 7 i paragraf 8, Redakcja Rozrywki, Kultury i Widowiska Artystycznych TVP1 informuje, że zakwalifikowała do dalszego etapu krajowych Eliminacji pierwszych pięć utworów i wykonawców tych utworów wskazanych przez Komisję Konkursową.

 

Są to następujące utwory (według kolejności numerów na liście przesłuchań):

 

„Jestem”

(sł. i muz. M. Tul )

Magdalena Tul

 

„Ktoś taki jak ty”

(sł. Tomasz Zaliszewski, muz. Romuald Lipko)

Anna Gogola

 

„Maybe”

(sł. i muz. Tobiasz Staniszewski )

Roan

 

„Control”

(sł. i muz. Mateusz Krautwurst )

The Positive

 

„Supergirl”

(sł. Małgorzata Szpitun, muz. Krzysztof Pszona)

Sheomans

 

Z tym że piosenka "Control" zespołu The Positive była opublikowana już rok temu, więc zostanie i tak zdyskwalifikowana. Nie wiem dlaczego zespół zgłosił tę piosenkę, czyżby nie był zapoznany z regulaminem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ogłoszono oficjalną listę krajów, które wezmą udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2011. Jest tam również Słowacja, która ostatecznie nie wycofała swojego zgłoszenia. Tym samym w Niemczech usłyszymy reprezentantów 43 państw, co jest wyrównaniem rekordu z 2008 roku z Belgradu.

 

A co do zakwalifikowanych przez Komisję Konkursową utworów, to są one naprawdę niezłe, co jednak nie zmienia faktu, że kilka świetnych piosenek zostało pominiętych, szczególnie "LaLaLa" Kuby Jasieckiego i "Flashing Lights" Pauli. Mam nadzieję, że te utwory otrzymają od TVP "dzikie karty". Jak narazie wg mnie najlepsza jest piosenka Magdaleny Tul "Jestem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ehh, jakaż niezedcydowana jest ta Słowacja. 27 grudnia minął termin zgłaszania chęci udziału w Eurowizji 2011. Słowacja na początku grudnia wysłała zgłoszenie i go do 27 grudnia nie wycofała. Teraz jednak oficjalnie telewizja STV poinformowała, że Słowacja rezygnuje ze startu. Tak więc ostatecznie mamy reprezentantów 42, a nie 43 państw w Niemczech. W jednym półfinale usłyszymy 18 piosenek, a w drugim - 19. Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania mają zapewniony udział w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to żal mi tego kraju - mogli by przecież wysłać kogoś wewnętrznie. Mam nadzieje że EBU nie powiedziała ostatniego słowa w tej sprawie i będzie walczyć o udział kraju w kolejnej Eurowizji tak jak wcześniej walczyła o Litwę czy Łotwę . W końcu nie na darmo ich zapraszała do konkursu w 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że to może zabrzmieć śmiesznie, ale Słowacja weźmie jednak udział w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji w Duesseldorfie i wybierze reprezentanta wewnętrznie, o czym poinformował przedstwaiciel słowackiej telewizji :?:roll: Nie chce mi się już pisać o cyrkach z udziałem naszych południowych sąsiadów w Eurowizji 2011, więc podam link, jeśli ktoś chciałby przeczytać:

http://eurowizja.org/v10_news.php?id=6253

 

A więc na Konkursie Piosenki Eurowizji 2011 usłyszymy reprezentantów 43 krajów, podzielonych na dwa półfinały po 19 krajów w każdym (5 krajów ma zapewniony udział w finale). Półfinały rozlosowano w poniedziałek 17 stycznia (losowano też Słowację). Niestety nie wygląda to dobrze dla Polski, bo w naszym półfinale są kraje, które osiągają wiele na Eurowizji i chyba nie inaczej będzie tym razem. Będzie nam bardzo trudno wejść do finału, a w szczególności, że kraje, które dają nam najwięcej punktów (Irlandia, Ukraina, Niemcy) uczestniczą i głosują w drugim półfinale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lutego finał Krajowych Eliminacji do 56. Konkursu Piosenki Eurowizji 2011 w Duesseldorfie. Wystąpi w nim 10 artystów:

 

Magdalena Tul - "Jestem"

SheMoans - "Supergirl"

Anna Gogola - "Ktoś Taki Jak Ty"

Roan - "Maybe"

The Trash - "Things Go Better With Rock"

Formuła RC - "Ja i Ty (gdy zgasną światła)"

Alizma - "Bow To The Bow"

IKA - "Say"

ZoSia - "Scream Out Louder"

Ada Fijał - "Hot like Fire"

 

 

Show poprowadzą Odetta Moro - Figurska i KASA. Goścmi specjalnymi będą: Goya, Stachursky, Patrycja Markowska i Varius Manx.

 

Co do mojej subiektywnej opinii na temat uczestników, to zdecydowanym faworytem jest utwór "Jestem" Magdaleny Tul. Ewentualną porażkę tej piosenki zaakceptuję jedynie wtedy, gdy do Duesseldorfu pojedzie: SheMoans "Supergirl", Alizma "Bow To The Bow" lub Ada Fijał "Hot Like Fire".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem dokładnie 3 minuty i 12 sekund na przesłuchanie fragmentów każdej z tej piosenki.

Wybór piosenki która ma nas reprezentować w tym roku to moim wybór podobny do tego: jaka choroba weneryczna jest najlepsza: kiła, AIDS, świerzb... Aż w końcu 14 lutego KASA zakrzyknie, zaklaśnie i powie: Tak! KIŁA! KIŁUNIA! KIŁUNIECZKA NASZA KOCHANA!

 

Sory, ale Eurowizja w polskim wydaniu to już nawet nie jest parodia... Dno, żenada, kloaka, rynsztok to mało....

 

PS. A gdyby mnie ktoś już miał zmusić, to ten The Trash jakos przecierpie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem u nas polega na tym, że Eurowizja nie jest traktowana przez rodzimych artystów jako prestiżowy konkurs muzyczny, jakim niewątpliwie jest. Nie ma co ukrywać, polskie gwiazdy sceny muzycznej, to słabeusze w porównaniu do czołowych artystów wielu innych krajów europejskich. Polskie pseudo gwiazdeczki boją się udziału w Eurowizji, bo boją się porazki i zachwiania ich popularności i kariery w Polsce. Nie wiem czy jeszcze ktoś pamięta, że reprezentantami Polski na Eurowizji byli: E. Górniak, K. Kowalska, J. Steczkowska, A.M. Jopek, M. Szcześniak, A. Piaseczny, Ich Troje, Blue Cafe, Ivan i Delfin. To eurowizja sprawiła, że stali się tak popularni. To Eurowizja otworzyła im drzwi do kariery w Polsce. Niedawno czytałem wywiad z Justyną Steczkowską. Zapytana czy myśli może o ponownym wystąpieniu na Eurowizji powiedziała, że jest już dojrzałą artystką i nic nikomu nie musi już udowadniać. I to jest właśnie problem, że niektórzy postrzegają Eurowizję jako konkurs dla debiutantów, którzy chcą się przebić do wielkiego świata. To prawda, ze Eurowizja lansowała wielkie gwiazdy: ABBA, Celine Dion. Jednak to na pewno nie jest konkurs jedynie dla młodych, przebijających się. W większej części jest to konkurs dla gwiazd europejskiej muzyki. Przykład - pierwszy z brzegu - Moskwa 2009 i reprezentant Francji, którego nikomu nie trzeba przedstawiać - Patricia Kaas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym problem jest też traktowanie przez TVP konkursu jako zło konieczne co objawia się na przykład mizernymi piosenkami czy brakiem nie polskiego półfinału (TVP pod tym względem robi nam wstyd w Europie) czy również słabymi preselekcjami - z ich brakami organizatorskimi daleko również i w tym roku możemy nie zajść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie TVP powinno stworzyć platformę, na której umieści wszystkie zgłoszone piosenki. Po zalogowaniu się będzie można zagłosować na swoich faworytów i ci, którzy zdobędą największą liczbę głosów, awansują do finału Krajowych Eliminacji. Albo Komisja Konkursowa niech wybiera ok. 20 wykonawców do dwóch półfinałów, z czego ludzie też mieliby większy wybór. A tak to TVP wybiera 10 piosenek, które spodobały się kilku "ekspertom" muzycznym i wszyscy są skazani na te utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...