Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Eurowizji.. :D to azerska telewizja Ictimai.. potrafi co roku powtorzyc kilka eurowizji w tv... z komentarzem azerskim.. :) Ostatnio jako w maju powtorzyla ESC 2007, 2008, i 2009 :) oraz niektore edycje Eurowizji Dzieciecej :D

 

Azerbejdzan na promocje swojej piosenki z roku 2010 wydal uwaga az 1,6 mln to duzo.. :D CIekawe czy TVP kiedys tyle wyda xD :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty te miliony znalazł? Raptem 2 mln. i większą oglądalność miały TopTrendy z Górniakową w roli głównej. A TVP jakbyś dał sto miliardów zł to by w tydzień no góra dwa roz[beep]yli. Nie ważne na co, ważne, żeby promowali jakiś wiejski festiwal zwany EW.

Gwoli ścisłości to ostatnią gwiazdą EW była ABBA - ponad 30 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja eurowizyjna niemiec tegoroczna... juz jest na miejscu 6stym ligii hitow Radia Zet.

 

A belgijska propozycja z tegorocznej eurowizji jest w propozycjach na miejscu 20stym ;)

 

Azerska piosenka z Esc 2010 zajmuje 16 miejsce na liscie EskaTV i czesto puszczaja w programie KLIPY NA CZASIE ;) i HITY ESKA TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc tak oficjalnie to Eurowizja 2011 w Niemczech odbędzie się:

 

10.05.2011 - POLFINAŁ NR 1

12.05.2011 - POLFINAŁ NR 2

14.05.2011 - FINAŁ

 

I w dodatku dziś niemiecka telewizja NDR poinformowała, że ponownie Niemcy reprezentować będzie LENA MEYER-LANDRUT ta Lena, która ponad miesiąc temu wygrała Eurowizję 2010.. i dzięki niej odbędzie się w Deutschland... xD

 

W dodatku swój udział miesiąc po zakończeniu ESC 2010 potwierdziło już aż 22 państw ;)

 

Prawdopodobny jest powrót Węgier tym razem z telewizją DUNA TV:)

Prawdopodobny jest powrót Austrii.. a to dzięki Niemcom.., którzy wygrali :)

Prawdopodobny jest debiut Liechtensteinu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdążyłem naliczyć że już udział potwierdziło 25 państw :

01. Niemcy (Germany) - gospodarz konkursu (start z poziomu finału (poza tym to państwo z grupy BIG4)

02. Hiszpania (Spain) - BIG4 (start z poziomu finału)

03. Wielka Brytania (United Kingdom)

04. Albania (Albania)

05. Armenia (Armenia)

06. Azerbejdżan (Azerbaijan)

07. Belgia (Belgium) [Walonia]

08. Cypr (Cyprus)

09. Dania (Denmark)

10. Estonia (Estonia)

11. Finlandia (Finland)

12. Grecja (Greece)

13. Holandia (The Netherlands)

14. Islandia (Iceland)

15. Łotwa (Latvia)

16. Macedonia (F.Y.R Macedonia)

17. Malta (Malta)

18. Norwegia (Norway)

19. Portugalia (Portugal)

20. Rumunia (Romania)

21. Serbia (Serbia)

22. Szwecja (Sweden)

23. Szwajcaria (Switzerland)

24. Turcja (Turkey)

25. Ukraina (Ukraine)

Polska znając życie potwierdzi we wrześniu najdalej w listopadzie :) Jako ciekawostkę dodam że Kazachstan (przerzucony przez EBU do strefy Our Sound) też chce wystartować na Eurowizji a pomóc ma im Svetlana Loboda czyli Ukraina 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w dodatku dziś niemiecka telewizja NDR poinformowała, że ponownie Niemcy reprezentować będzie LENA MEYER-LANDRUT ta Lena, która ponad miesiąc temu wygrała Eurowizję 2010.. i dzięki niej odbędzie się w Deutschland... xD

 

Jak to możliwe? :shock: Mi się wydawało, że uczestnik danej edycji, by znowu reprezentować jakiś kraj na Eurowizji musi odczekać rok aby brać udział w konkursie piosenki... Ale widzę, że chyba zasady się pozmieniały... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura! Nic nie wiadomo na temat zaśpiewania "SATELLITE" przez Jennifer Braun ;)

 

W dodatku szef EBU.. Svante Stockselius zapowiada, iż plotki o tym, że Kazachstan ma zadebiutować w Niemczech to tylko plotki.. i Kazachska telewizja nie może ;(

 

a co do JESC (JUNIOR EUROVISION SONG CONTEST).. nadal nie ma listy uczestników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Czy któryś z ekspertów mógłby mnie naprowadzić na pewną wykonawczyni, która wystąpiła na Eurowizji. Chodzi mi o małą, mocno pomalowaną Islandkę. Występowała jakieś pięć lat temu, a może wcześniej, a i bym się nie zdziwił gdyby to było później. Nie wiem jak się nazywała, ani jaki utwór wykonywała, więc ciężko mi jest ją znaleźć samemu. Liczę na pomoc. :wink:

Zobowiązany byłbym za namiary na utwór, który wówczas wykonywała na Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że w przyszłym roku jeden kompozytor (np.Jacek Cygan) powinien stworzyć jedną, dwie naprawde dobre piosenki, które zostaną zaśpiewane przez nieznanych uzdolnionych artystów. Ta forma już się sprawdziła w niektórych krajach, np. w Serbii.PdE w obecnej formie nie ma niestety sensu, bo znowu zajmiemy słabe miejsca wysyłając przeciętne piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie to może nam pomóc w uzyskaniu dobrego miejsca. Obecne polskie eliminacje jakby nie były nazywane (czy Krajowe Eliminacje czy Piosenka dla Europy) są niestety już przeżytkiem w takiej formie jakiej są. Potrzebne jest więc ich odświeżenie na wzór Serbii czy rozszerzenie na wzór Słowacji,Norwegii czy Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba forma Szwecji czy Słowacji nie przejdzie u nas, bo TVP nie będzie chciała wydawać kasy na organizowanie kilku półfinałów i finału. Wydaje mi się, że takie półfinały nie miałyby zbyt dużej oglądalności, a więc nie byłoby dochodów z sms-ów i telefonów. Ale to co zaproponowałem w moim poprzednim poście myślę, że udałoby się jak najbardziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...