Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś TVP ogłosiła, że zmienia regulamin!

 

Lista będzie podana do 25 listopada 2009r.! Głosować będziemy mogli w finale KE 2010 już od pierwszej piosenki.. a nie od zakończenia wszystkich..

 

Estonia miała sie wycofac z powodów finansowych z ESC 2010. Ale ostatecznie wystąpi.

 

Liechtenstein zadebiutuje dopiero na Eurowizji 2011! Z dwoch powodów:

1. Do grudnia publiczna stacja 1FL nie będzie aktywnym uczestnikiem EBU.

2. Start na Eurowizji 2010 nadwyrężyłby ich budżet roczny przeznaczony na działanie kanału.

 

Rumunia.. potwierdziła swój udział w Eurowizji 2010...

 

Nie znamy tylko decyzji San Marino.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DZIŚ WALKA O GRAND PRIX JUNIOR EUROVISION SONG CONTEST 2009 - KIEV:D

 

Oto filmik ukazujący to co będzie dziś się działo o 20:15 naszego czasu w stolicy Ukrainy.. Kijowie:

[flash=325,255]

 

A TO MOJE TOP 13:

[flash=325,255]http://www.youtube.com/watch?v=xmnwkF3iJdI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Padła wczoraj ostatnia dzika karta - otrzymał ją Marcin Mroziński i jego "Legenda" ceniona zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Tak wygląda oficjalna lista KE :

 

1. LESZCZE - Weekend

2. DZIEWCZYNY - Cash Box

3. IWONA WĘGROWSKA - Uwięziona

4. MARCIN MROZIŃSKI - Legenda

5. ANETA FIGIEL- Myśl o Tobie

6. NEFER - Chce zostać sam

7. ZOSIA - Jak Ptak

8. ANNA CYZON - Love me

9. SONIC LAKE - There is a way

10. VIR - Sunrise

Krajowe Eliminacje 2010 zostaną wyemitowane 14 lutego w niedziele o 20:15. Program poprowadzi Aleksandra Rosiak,natomiast nie znamy jej partnera ale obstawiam że to będzie Radek Brzózka albo Artur Orzech.

Transmisja także w TVP Polonia i być może TVP HD.

 

Bloki teledyskowe będą wyemitowane w piątek 12 lutego o 11:30 oraz 14 lutego w niedziele o 13:10 i 16:20.

 

Z państw które nie wystąpią na Eurowizji została wyłączona Litwa która jednak wystąpią na Eurowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to będzie eurowizyjna Finlandia : http://www.youtube.com/watch?v=rG_tL5Agut4 czyli szykuje się nam kolejna po tej ubiegłorocznej Eurowizja pod znakiem klasyki bo nie zapomnijmy że Polska może wystawić Legendę i powalczyć na skrzypce z wspomnianą Finlandią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że pisze post pod postem ale mam komunikat - już dzisiaj Krajowe Eliminacje do Eurowizji - zwycięzca powalczy reprezentując Polskę we wtorek 25 maja. Póki co zapraszam do TVP1 oraz TVP Polonia dziś o 20:15.

Tu macie pokazane z kim będzie walczył na Eurowizji nasz przyszły reprezentant : http://pl.wikipedia.org/wiki/Konkurs_Pi ... wizji_2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje można mieć tylko do czołowych artystów, którzy są mocni w gębie, a boją się udziału w międzynarodowym konkursie. Myślałem, że po wprowadzeniu jury na Eurowizji, w polskich preselekcjach zobaczymy więcej znanych twarzy. Niestety się pomyliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziś w studiu TVP zaprezentuje się 10tka artystów!

 

Serwisy typu: INTERIA, ONET, PLOTEK czy PUDELEK typują IWONĘ WĘGROWSKĄ, że wygra.. ale ja 3mam kciucki za MARCINA MROZIŃSKIEGO. Dziś o reprezentancie zadecydują tylko widzowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również trzymałem i opłacało się - Polska pod wodzą Marcina Mrozińskiego i jego "Legendy" w maju wyruszy do Oslo na Eurowizję bowiem Marcin Mroziński to nasz nowy polski reprezentant !! W wczorajszych eliminacjach pokonał aż 3 panie - Cyzon,Węgrowską i Figiel które zajmowały kolejno miejsca od 2 do 4 (ta pierwsza według mnie jest za wysoko). Piąte są Leszcze które przyjechały tylko by się promować a oto dalsze pozycje :

6. Nefer – Chcialem Zostac Sam!

7. VIR – Sunrise

8. Sonic Lake – There Is A Way

9. ZoSia – To, Co Czuje (Jak Ptak)

10. Dziewczyny – Cash Box

 

A oto rozkład procentowy :

1. Marcin Mroziński – Legenda: 33.61%

2. Anna Cyzon – Love Me: 15.13%

3. Iwona Wegrowska – Uwieziona: 14.94%

4. Aneta Figiel – Mysl O Tobie: 9.06%

5. Leszcze – Weekend: 8.44%

6. Nefer – Chcialem Zostac Sam!: 5.97%

7. VIR – Sunrise: 4.45%

8. Sonic Lake – There Is A Way: 3.44%

9. ZoSia – To, Co Czuje (Jak Ptak): 3.04%

10. Dziewczyny – Cash Box: 1.92%

 

Marcin Mroziński jest pierwszym od czasów Piaska polskim solistą na Eurowizji - jak widać Polakom chyba znudziły się panie reprezentujące nasz kraj oraz ballady teraz przechodzimy do folku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jak dla mnie Eurowizja to niewypał, ponadto nie ma co się oszukiwać, i tak Polacy nie odniosą żadnego sukcesu w Oslo, a ponadto wystarczy popatrzeć na głosowanie podczas finałów Eurowizji, kraje sąsiedni głosują na siebie albo jakoś tak dziwnie Polacy jak dla mnie są dyskryminowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co się znowu czepiacie TVP?! Przecież to nie oni wybierali 10 kandydatów do krajowych eliminacji, tylko Komisja Konkursowa Krajowych Eliminacji. A spośród 10 kandydatów wybierali sami widzowie. I jeśli są jakieś pretensje to kierujcie je nie do TVP tylko do samych siebie (ewentualnie do wykonawców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...