Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do minionego konkursu to czy mieliście swoich faworytów - bo ja jak przystało na fana Eurowizji miałem a mianowicie duetowi Kuunkuiskaajat (Finlandia),Aishę (Łotwa) Marcina Mrozińskiego (Polska),Kristinę Pelakovą (Słowacja) ,SunStroke Project & Olia Tira (Mołdawia) oraz grupę 3+2 (Białoruś) z pierwszego półfinału. Z drugiego natomiast kibicowałem trio Femminem (Chorwacja),Sieneke (Holandia), Paula Seling & Ovi (Rumunia),maNga (Turcja),Chanée & N'Evergreen (Dania) czy Niamh Kavanagh. Z tej listy niestety tylko kilku awansowało a szkoda bo ich utwory nawet były dobre. Z stawki z finału (BIG5 i gospodarza) kibicowałem wszystkim za wystkim za wyjątkiem okropnej Francji.

Co do najbliższej Eurowizji to wrócą Węgry i Austria (ten ostatni wróci na 100%) a zadebiutuje Liechtenstein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że miałem swoich faworytów:

1.półfinał (w kolejności):

Portugalia

Islandia

Grecja

Serbia

Polska

Słowacja

2.półfinał (w kolejności):

Dania

Azerbejdżan

Szwecja

Chorwacja

Armenia

Gruzja

Irlandia

Z piątki automatycznych finalistów wg mnie najlepsze Niemcy i Norwegia.

Jeśli chodzi o finał to moja kolejność jest taka:

Dania

Azerbejdżan

Szwecja

Chorwacja

Portugalia

Armenia

Islandia

Gruzja

Niemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobało się:

 

Z 1 półfinału:

- Mołdowa

- Estonia

- Łotwa

- Belgia

- Macedonia

- Islandia

 

Z 2 półfinału:

- Litwa ;)

- Armenia

- Dania

- Szwajcaria

- Ukraina

- Rumunia

 

Z BIG 5:

- Niemcy

 

Ogólnie moje TOP 5:

1. Rumunia

2. Niemcy

3. Armenia

4. Mołdowa

5. Belgia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brutus Widzę, że załapałeś błąd od Orzecha. Nie ma takiego państwa jak Mołdowa, takie nazewnictwo w języku polskim nie występuje, jest tylko i wyłącznie Mołdawia. A tak na marginesie nie wierzę, że komuś mogła sie spodobać Litwa (wg mnie najgorsza propozycja eurowizyjna ever), ale o gustach się nie dyskutuje. I nie ma BIG5, tylko BIG4, a piąty finalista z automatu to gospodarz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzę, że muszę wkroczyć do akcji ;) Oficjalny spis polskich nazw państw: http://www.gugik.gov.pl/komisja/pliki/n ... swiata.pdf - na stronie 29 mamy Mołdawię, która ma 3 poprawne nazwy, w tym 2 oficjalne:

 

- Mołdawia

- Republika Mołdawii

- (i w tekstach oficjalnych) Republika Mołdowy

 

Samo "Mołdowa" to nazwa niepoprawna. Jedynie "Republika Mołdowy" ;)

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Co do Eurowizji 2010, to mi się podobały prawie wszystkie utwory (jedne bardziej, drugie mniej) z wyjątkiem Szwecji ;) Poza tym, w trakcie występów półfinałowych zmienili mi się faworyci i tak oto, moje TOP 5 przed 1 półfinałem:

 

1. Słowacja

2. Albania

3. Serbia

4. Mołdawia

5. Azerbejdżan

 

I TOP 5 po 26 występie w finale:

 

1. Armenia

2. Dania

3. Albania

4. Francja

5. Gruzja

 

Poza tym, strasznie szkoda Bułgarii, świetny występ, Miro totalnie mnie zaskoczył swoimi warunkami głosowymi i świetną prezentacją na scenie, ale niestety :( To samo ze Słowacją i Maltą. A co do Litwy... fajny występ ;) Wolałbym ich w finale, niż chociażby Irlandię lub Izrael - świetne ballady, ale na scenie totalnie skopane ;) To znaczy Harel oczywiście, pierwsze 2 minuty zaśpiewane idealnie, ale w 3 minucie to się zaczęło wycie, że masakra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam za nie uwzględnienie dwóch pozostałych form jako poprawnych. Jednak się już nie rozkręcajmy z tymi językowymi poprawkami, bo nasze posty wylądują w koszu. @Mike ESC Szkoda, że mamy tak odmienne zdania na temat piosenki Anny Bergendahl. U mnie TOP3, u ciebie nr 39. To wg Ciebie była nawet gorsza od Słowenii czy Rosji? A jeżeli chodzi o najlepszy występ, to moim zdaniem Holandia, Chorwacja i Turcja. Po Twoim loginie widzę, że jesteś fanem ESC, to mam pytanie o najlepszą piosenkę Eurowizyjną wg Ciebie? Ja oczywiście Abba 1974, Łotwa 2005 i Serbia 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... po prostu ta piosenka Anny miała zbyt monotonną melodię jak dla mnie... A Słowenia - no cóż, ja uwielbiam Bałkany, choć fakt utwór ze Słowenii u mnie też w przedziale 30-38 ;) A najlepsza eurowizyjna piosenka ze wszystkich lat ? Hmm, ciężko, bo ja uwielbiam bardzo dużo eurowizyjnych utworów, dlatego zostałem fanem, ale najbardziej niezapomniane są dla mnie (kolejność dowolna):

 

- Turcja 2000 - Pinar Ayhan & Grup S.O.S. - Yourgunum Anla

- Izrael 2005 - Shiri Maimon - Hasheket Shenish'ar (Time To Say Goodbye)

- Rumunia 2005 - Luminita Anghel & Sistem - Let Me Try

- Serbia 2008 - Jelena Tomasevic - Oro :D

- Albania 2009 - Kejsi Tola - Me Merr Ne Enderr (Carry Me In Your Dreams)

 

Co nie znaczy, że nie znam utworów z lat wcześniejszych ;) Abbę lubię, Łotwa 2005 jest również wspaniała (choć na początku jej nie lubiałem O_O) no i o "Oro" chyba nie muszę mówić, najlepsza eurowizyjna kompozycja Haribo Joksimovicia :P A jak z latami w XXI wieku ? Kto Ci się w których latach nie podobał (lub podobał, mi sie podobają zawsze prawie wszystkie utwory nie wiem jak u ciebie) ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Haribo to jakiś przydomek Żelijko Joksimovicia?

2003- 1.Rosja, zupełnie nie rozumiem sukcesu Urban Trad z Belgii

2004- 1.Turcja, 2.Serbia i Czarnogóra, 3.Grecja, 4.Wielka Brytania

2005- Mnóstwo dobrych piosenek, napiszę w przypadkowej kolejności- Litwa, Łotwa, Izrael, Norwegia, Węgry, Macedonia, Szwajcaria, Chorwacja, Malta

2006- 1.Rosja, 2.Finlandia, 3.Bośnia i H., 4.Grecja, 5.Szwecja, 6.Armenia, 7.Niemcy

2007- jeden z moich ulubionych Konkursów, trudno wskazać zwycięzcę, więc napiszę najlepsze piosenki w przypadkowej kolejności- Szwajcaria, Holandia, Dania, Norwegia, Portugalia, Serbia, Białoruś, Macedonia, Cypr, Szwecja, Armenia

2008- mój ulubiony Konkurs- 1.Serbia, 2.Rosja, 3.Armenia, 4.Grecja, inne dobre piosenki: Węgry, Szwecja, Portugalia, Macedonia, Bułgaria, Albania, Słowenia, Holandia, a najgorsze w 2008-Azerbejdżan, Irlandia i więcej złych nie było!!!

2009- 1.Wielka Brytania, 2.Francja, 3.Azerbejdżan, 4.Czarnogóra, 5.Słowenia, 6.Norwegia, i jeszcze z lepszych utworów- Izrael, Szwajcaria, Mołdawia, Litwa, Portugalia, Bośnia i H., Holandia, Rosja

A moje typy 2010 napisałem wcześniej. Oczywiście w każdym z Konkursów podobała mi się Polska. :wink:

Najbardziej w tym Konkursie wkurza mnie to, że takie kraje jak Azerbejdżan, Armenia, Grecja, Turcja, Bośnia i H., Rosja, Ukraina niezależnie od tego co zaśpiewają to są wysoko :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Haribo to takie żelki są, a że Zeljko Joksimović nazywa się tak jak się nazywa, więc... Rozumiesz co mam na myśli ? ;)

 

Poza tym widzę, że gust dosyć podobny do mojego - kolega lubi dobre ballady, ale i lubi pobawić się przy dyskotekowych propozycjach :) Brawo :) Co do "tych" państw, to z Azerbejdżanem, Grecją i Rosją się zgodzę ;) Natomiast Armenia, Turcja i Ukraina jak dla mnie zawsze mają świetne utwory, w szczególności Armenia (nigdy nie wyszła poza top 10) :D Nie rozumiem natomiast o kogo Ci chodziło z tą Bośnią i Hercegowiną ? O_O Przecież BiH nigdy nie był za wysoko... Teraz czas na moje ulubione piosenki tego dziesięciolecia (w losowej kolejności i oczywiście w każdym roku podobało mi się większość utworów, wymieniam te najfajniejsze):

 

2000: Wielka Brytania, Rosja, Hiszpania, Macedonia (znasz ? :lol:), Łotwa, Turcja (the best z tego roku)

2001: Francja, Wielka Brytania (the best), Słowenia, Grecja

2002: Łotwa, Malta, Turcja, Hiszpania, Macedonia

2003: Belgia, Polska, Hiszpania, Rosja, Chorwacja, Turcja (the best)

2004: Grecja, Ukraina, Serbia i Czarnogóra, Belgia (the best), Rumunia, Szwecja, Cypr

2005: Łotwa, Izrael, Rumunia (the best), Węgry, Wielka Brytania, Albania, Cypr

2006: Cypr, Macedonia, Ukraina, Holandia, Szwecja, Bośnia i Hercegowina, Szwajcaria, Grecja, Chorwacja - i tu nie mam faworyta, dla mnie mógł wygrać ktokolwiek z nich ;)

2007: Bośnia i Hercegowina, Macedonia (the best), Gruzja, Ukraina, Bułgaria, Mołdawia, Dania, Czarnogóra, Portugalia

2008: Islandia, Andora, Armenia (the best), Cypr, Gruzja, Izrael, Litwa, Czarnogóra, Słowenia, Ukraina

2009: Albania (the best), Azerbejdżan, Bułgaria, Estonia, Grecja, Mołdawia, Czarnogóra, Rosja, Hiszpania, Ukraina

 

Mi osobiście byłoby bardzo trudno poukładać kto jakie miejsce powinien zająć w danej Eurowizji :P Oczywiście zawsze mam jakichś paru głównych faworytów, ale zazwyczaj w konkursie nie podoba mi się tylko 1-3 piosenek, także... ;) Poza tym, skoro już jesteśmy przy muzyce, tutaj moje występy: http://www.youtube.com/user/MikezzOfficial - oczywiście to są nagrania zwykłą domową kamerą, więc jakość obrazu (wina YT) oraz dźwięku (mikrofon w kamerze) średnia, więc proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, sorry nie zaczaiłem z tym Joksimovicem. Co do Bośni i H. to jak nie zjmują co roku wysokich miejsc jak zajmują. 2006-3. (ale zasłużenie), 2007-11., 2008-10., 2009-9., 2010-17. Chyba, że dla Ciebie to złe miejsca. Glownie chodzi o to, ze zajmowane miejsca sa nieadekwatne do klasy piosenek. Nie znam Macedonii 2000, ale w wolnej chwili posłucham. Eurowizje bez udzialu Polski mnie za bardzo nie interesowaly :wink: A wg Ciebie najlepszy Konkurs? Dla mnie 2008 zdecydowanie :brawo: Jeszcze się nie zgodzę, że Turcja co roku wysyła dobre propozycje. Wg mnie ostatnią dobrą piosenką turecką było "For Real" w 2004 roku. "Superstar", "Shake it up shekerim", "Deli", "Dum tek tek", "We could be the same"- żadna z tych piosenek nie była godna mojej uwagi, a miejsca jakoś zawsze w TOP 10(Superstar miejsce 11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest natomiast tak z listą moich ulubionych :

2000: Macedonia,Rosja,Norwegia,Dania

2001: Słowenia,Grecja,Szwecja

2002: Macedonia,Cypr,Hiszpania,Rosja

2003: Irlandia, Belgia, Polska, Hiszpania,Niemcy, Rosja, Ukraina no i Turcja a także Rumunia i Szwecja

2004: Macedonia, Polska,Rosja,Ukraina i Szwecja jak również...Rumunia, Białoruś i Albania oraz Łotwa

2005: Rumunia (the best),Norwegia,Polska,Albania,Grecja (the best),Austria,Białoruś,Szwajcaria (the best),Węgry (the best),Irlandia,Islandia,Mołdawia i bliski uczestnictwa Liban

2006: Polska,Ukraina,Rosja,Islandia,Belgia,Niemcy,Dania ,Estonia (the best),Finlandia (the best),Litwa,Monako,Macedonia,Szwecja i Turcja,Norwegia (the best)

2007: Macedonia (the best),Hiszpania,Szwajcaria (the best),Bułgaria (the best),Dania,Gruzja (the best),Finlandia (the best),Irlandia,Łotwa,Malta,Norwegia,Polska,Portugalia,Rosja,Rumunia,Serbia,Słowenia (the best),Ukraina (the best),Mołdawia (the best)

2008: Islandia, Andora, Armenia (the best), Cypr, Gruzja (the best), Albania, Bośnia i Hercegowina,Bułgaria,Belgia,Niemcy,Dania,Estonia,Finlandia (the best),Grecja (the best),Irlandia,Chorwacja,Łotwa (the best),Mołdawia,Malta (the best),Norwegia(the best),Polska (the best),Rumunia,Szwecja (the best),Rosja,Słowenia,Ukraina (the best)

2009: Albania (the best), Azerbejdżan (the best), Armenia,Bośnia i Hercegowina,Belgia,Czechy,Niemcy,Estonia (the best),Finlandia (the best),Hiszpania (the best),Wielka Brytania (the best),Grecja,Węgry,Irlandia,Islandia(the best),Łotwa,Izrael(the best),Mołdawia,Macedonia,Holandia,Norwegia (the best),Polska,Rumunia,Serbia,Rosja,Szwecja (the best),Turcja (the best),Ukraina,Słowenia (the best)

2010 : Polska (the best),Albania,Azerbejdżan,Armenia,Bośnia i Hercegowina,Bułgaria,Belgia,Białoruś (the best),Szwajcaria,Niemcy(the best),Dania (the best),Finlandia(the best),Hiszpania,Wielka Brytania,Gruzja,Islandia,Irlandia,Chorwacja (the best),Grecja,Estonia,Łotwa,Mołdawia (the best),Holandia,Norwegia,Rumunia,Serbia,Turcja (the best),Słowacja(the best),Szwecja,Słowenia,Ukraina

 

Niektóre piosenki mogą dziwić wasze zdziwienie - na usprawiedliwienie powiem że te spodobały mi się głównie w przedziale "pół na pół" tzn. wersja MP3/wersja na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland Ojej, to Tobie się podobały wszystkie piosenki we wszystkich Konkursach :lol2: I popraw pod względem językowym ostatnią linijkę :wink: Jeszcze raz powtórzę, że nie rozumiem zafascynowania piosenką "Sanomi" :?

 

@El Loco Ale Tobie chodzi o to, że Grecja co roku wysyła dobre piosenki czy co roku zajmuje dobre miejsca, bo to co innego na Eurowizji :D Dobre miejsca Grecji to na pewno, a dobre piosenki tego kraju to w żadnym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland Ojej, to Tobie się podobały wszystkie piosenki we wszystkich Konkursach :lol2: I popraw pod względem językowym ostatnią linijkę :wink: Jeszcze raz powtórzę, że nie rozumiem zafascynowania piosenką "Sanomi" :?

 

@El Loco Ale Tobie chodzi o to, że Grecja co roku wysyła dobre piosenki czy co roku zajmuje dobre miejsca, bo to co innego na Eurowizji :D Dobre miejsca Grecji to na pewno, a dobre piosenki tego kraju to w żadnym wypadku.

 

Jak na fana Eurowizji z kilkuletnim stażem muszę powiedzieć że wiele piosenek mi się podoba - może nie wszystkie z konkursu w danym roczniku ale większość. W szczególności w latach gdy śledzę konkurs u siebie na telewizorze a są to lata 2003 - 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukas - Co do BiH - no w sumie trochę masz rację :P Ale w 2007 byli za nisko (Rijeka bez imena jest genialna), to musieli sobie odbić w 2008 i 09 ;) A Turcja... powiem tak, te piosenki coś w sobie mają, ja lubię klimaty orientalno-wschodnie połączone z muzyką popową, co w efekcie daje dobry i nowatorski materiał, dlatego mi się Turcja co roku podoba ;)

 

Grecja też wysyła właśnie takie utwory, ale te z Grecji już mi się podobają mniej :P W ogóle, to Grecja ma dług wdzięczności u Sakisa - w końcu to on rozpoczął w 2004 dobrą passę popowych [beep]ów z nutką orientu xD Powiem tak: Grecja 2004 - świetny dance'owy kawałek, 2005 - utwór dobry, ale nie powinna wygrać, 2006 - świetny utwór, 2007 - nie jest źle, ale 9 miejsce to za dużo, 2008 - średnio, 2009 - fajny utwór, choć 2004 było lepsze, ciekawe show, 2010 - niezła kompozycja ;)

 

A jakich utworów z ESC najbardziej nie znosicie ? :P To ja:

 

2000: Islandia, Niemcy, Francja

2001: Rosja, Łotwa, Irlandia

2002: Finlandia, Belgia

2003: Austria, Grecja, Łotwa

2004: Norwegia, Niemcy (Jezu, jak on mógł zająć 8 miejsce ?! :/ ), Rosja, Szwajcaria, Litwa, Dania,

2005: Portugalia (czy jest tu ktoś kto to lubi ? :lol: ), Belgia

2006: Litwa, Francja

2007: :D brak :D jakże się z tego cieszę :D

2008: Szwajcaria, Irlandia

2009: Dania

2010: Szwecja

 

A u Was ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ja jakoś złych piosenek nie zapamiętuję. Takie utwory mogę wymienić dopiero od kiedy zacząłem się Eurowizją intersować bardzo, czyli od 2007 roku. Tak więc wkurzające eurowizyjne propozycje wg mnie to:

2007- Izrael, Czechy, Andorra, Belgia, Łotwa

2008- Mołdawia, Azerbejdżan, Irlandia, Andorra (w ostateczności może być), Szwajcaria W tej Eurowizji najbardziej wkurzyło mnie jednak ostatnie miejsce w półfinale świetnej piosenki z Węgier i przedostatnie w finale Isis Gee

2009- Czechy, Białoruś, Łotwa, Niemcy

2010- Rosja, Macedonia, Litwa, Francja, Hiszpania

 

A ja chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat, mianowicie temat Eliminacji w poszczególnych krajach. Uważam, że nie zawsze wybiera sie najlepsze piosenki. Oto moje "poprawki" w tym roku:

Chorwacja- Ziga i Druge- Blagdani

Islandia- Iris Holm-The One

Portugalia- Catarina Pereira- Canta por mim

Hiszpania-Lorena- Amor magico

Rosja- Antonello Carozza- Senza respiro

Macedonia- Vlatko Ilievski- Sreka

Serbia- Emina Jahović- Ti kvariigro

Azerbejdżan- Safura- Here I am

Litwa- Evelina Sasenko- For this I'll pray

Rumunia- Paula Seling and Kamara- It's not too late

Malta- Eleanor Spiteri- Velvet ocean

Grecja- Christos Hatzinasios- Illusion

Gruzja- Sofia Nizharadze- Sing my song

Mołdawia- Monkey Mind and Daniela- Smile

Słowacja- Smola a Hrusky- Pridaj si ma

Sporo tego co nie? Niestety jest mi smutno, że tego aż tyle. No ale od tego jest OGAE Second Chance Contest i on weryfikuje ewentuale błędy w eurowizyjnych wyborach (tak jak nasz wybór w 2008 roku). Zeszłoroczny zwycięzca tego Konkursu, czyli piosenka "Someday" z Danii, gdyby pojechała na Eurowizję, byłaby moim numerem 1 w Moskwie, a tak Brinck i utwór skomponowany przez Ronana Keetinga, niestety nie był najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą samą kwestię chciałem i ja poruszyć :P Więc o to zmiany jakich bym dokonał (spośród państw, których preselekcje w tym roku śledziłem):

 

Azerbejdżan - Meryem Sabanova - I've had enough

Chorwacja - Franka Batelić - Na tvojim rukama

Cypr - Deep Zone Project - Play (zostali zdyskwalifikowani ponieważ ich utwór za wcześnie rozpowszechnił się w necie, w głównej mierze dzięki mnie :D )

Estonia - Rolf Junior feat. Violina - Maagilne paev

Malta - Foxy Federation - Fired up

Mołdawia - Veronica Lupu - Poza Ta / Monkey Mind (Igor Mura, znam tego Pana osobiście, świetny facet) & Daniela - Smile / Leylla - Amintirile dor

Polska - Anna Cyzon - Love Me ;)

Portugalia - oczywiście, Catarina Pereira - Canta por mim

Słowenia - Manca Spik - Tukaj sem doma

Szwecja - Eric Saade - Manboy :)

 

Znasz któreś z tych utworów ? :P I co z podmianami z lat wcześniejszych, zmieniłbyś kogoś w latach 200X-2009 ? ;) Ja z tych co wymieniłeś znam tylko Islandię i Serbię i nie wymieniłbym ich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie utworów znam "Manboy", "Tukaj sem doma"( bo leci do znudzenia w ESC Radio.com) no i oczywiście "Love me". Z poprzednich lat to trudno mi powiedzieć jakie piosenki bym podmienił, bo nie śledziłem aż tak uważnie preselekcji jak w tym roku ( i z pewnością w kolejnych latach będę bardzo uważnie śledził ), ale w zeszłym roku podmieniłbym Kopanię na "Love is gonna get you" i to o czym wspomnialem wczesniej, czyli Brincka na Here Bjork i jej wspaniale Someday :brawo: Szczerze powiem, że znam bardzo mało preselekcyjnych utworów z poprzednich lat, dopiero w tym roku rozkręciłem się na dobre jako fan ESC. Eurowizją zacząłem się interesować w 2003 roku, kiedy to TVP jeszcze chciało się rozpropagowywać i reklamować zarówno preselekcje jak i sam Konkurs. A tak na dobre fanem Eurowizji z krwi i kości stałem się w 2007 roku :D Jednak znam sporo utworów z dawnych lat, głównie dzięki ww. ESC Radio. Do mojego wcześniejszego posta jeszcze dodam, że w tym roku Szwecja miała mnóstwo ciekawych utworów w Melodifestivalen ( "Manboy", "Keep on walking", "Kom" ). Jednak za całą oprawę jak i jakość piosenek, tytuł najlepszych krajowych eliminacji 2010 przydzieliłbym Danii. Chyba nawet OGAE organizuje konkurs na najlepsze krajowe eliminacje i przy okazji w jakichś innych kategoriach, np.najlepszy utwór preselekcyjny, najlepszy utwór rockowy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś natrafiłem na piosenkę słowacką z roku 2009 "Let t'mou". Jest po prostu genialna. Jak mogła być dopiero 18. w półfinale?! Eurowizja to niestety bardzo polityczny konkurs. Małe państwa nie mają szans przebicia się, nawet pomimo rewelacyjnych kompozycji- to bardzo nieuczciwe. Tylko w kółko Grecja, Turcja i bardzo poularne na Eurowizji ( nie wiem dlaczego, przecież nawet nie leżą w Europie ) Armenia i Azerbejdżan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ESC oglądałem od 2003 a fanem stałem się od początku 2008 roku ;) A co do Let Tmou - nie znałeś tego wcześniej skoro jesteś fanem od 2007 ? O_O I jeszcze co do Kaukazu - dziwisz się, przecież oni (szczególnie Armenia) ma wielką diasporę w całej Europie, więc... ;) Ale akurat Armenia zawsze ma świetne piosenki ! :D

 

Z jednej strony, to oczywiście źle, że kraje z dużą diasporą odbierają szanse małym państewkom, ale z drugiej strony to fajnie, że ESC promuje tak biedne państwa jak właśnie chociażby Armenia, nie uważasz ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2009 też była dobra inna piosenka a mianowicie "Pjesma za Kraj" Franki Batelić z Chorwacji a co do Słowacji to mi się z 2009 roku podobały G-Strinx,Babenky a typci oraz Golden Storm.

Co do Armeni to hmm piosenki z lat 2006-2007 były odstępstwem od twojej reguły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyją regułę chodzi ? Jeżeli o moją - mi się ormiańskie propozycje wszystkie podobają, 2006 i 2007 też ;) Choć i tak najlepsza z Armenii była Sirusho i Eva Rivas :D Swoją drogą - ciekawostka ! Armenia do tej pory brała udział na Eurowizji 5 razy, była reprezentowana 2 razy przez solistów, 2 razy przez solistki i 1 raz przez duet. Oboje mężczyzn (Andre i Hayko) zajęli w finale ESC 8 miejsce, obie kobiety 4 miejsce (Sirusho, kiedy nie było jury, i Eva Rivas w głosowaniu publiczności, po połączeniu z jury - 7 miejsce), a duet - miejsce 10 :D Ciekawe czy ta statystyka się utrzyma ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ESC oglądałem od 2003 a fanem stałem się od początku 2008 roku ;) A co do Let Tmou - nie znałeś tego wcześniej skoro jesteś fanem od 2007 ? O_O I jeszcze co do Kaukazu - dziwisz się, przecież oni (szczególnie Armenia) ma wielką diasporę w całej Europie, więc... ;) Ale akurat Armenia zawsze ma świetne piosenki ! :D

 

Z jednej strony, to oczywiście źle, że kraje z dużą diasporą odbierają szanse małym państewkom, ale z drugiej strony to fajnie, że ESC promuje tak biedne państwa jak właśnie chociażby Armenia, nie uważasz ? ;)

 

Wiesz, oczywiście, że oglądałem półfinał z udziałem Polski w 2009 roku ( a Slowacja była w tym samym ), ale nie awansowała do finału i jakoś nie zapadła mi w pamięć ( może wyszedłem na herbatkę :lol2: ), a przed Konkursem przesłuchałem ją chyba tylko raz w internecie. Ale wczoraj ją sobie odświeżyłem. Wspaniała kompozycja, w tym roku również Kristina nie była zła. Jednak chyba co roku Europa daje do udowodnienia dobrym piosenkom słowackim, że nie mają miejsca na Eurowizji, że się ich tam nie chce :( Jeszcze do Armenii, wg mnie wspaniała to była tylko Sirusho, dobry Hayko i Eva Rivas, a Inga i Anush oraz Andre bardzo przeciętni. Ale moja dobra koleżanka jest fanką Eurowizji i jest z Armenii, a mieszka w Polsce, więc może też patrzę trochę inaczej na występy Armenii na Konkursie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...