Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że po długim weekendzie trzeba by tu coś napisać :) Już dziś pierwszy półfinał, na który chyba wszyscy czekamy. Na mnie również ogromne wrażenie robi Ukraina, gorąco życzę Ukraińcom wygranej w Konkursie. Szanse nie są jakoś szczególnie duże, ale czasami trafiają się na Eurowizji niespodzianki.Prawdopodobnie znów wygra Szwecja, ale stawiam też na Armenię, Rumunię albo Węgry. Piosenka rumuńska jest dobra, ale pozostałe to naprawdę nic nadzwyczajnego. Przedstawię teraz swoje TOP10 pierwszego półfinału. W tym roku przyznałem też eurowizyjne punkty od 1 do 12. Wygląda to tak:

 

Ukraina - 12

Albania - 10

Węgry - 8

Czarnogóra - 7

Estonia - 6

Rosja - 5

San Marino - 4

Portugalia - 3

Łotwa - 2

Szwecja - 1

 

Na koniec jeszcze dwie uwagi ode mnie: po raz pierwszy od 22 lat Eurowizja będzie się odbywać w cieniu wojny. To z pewnością trudny czas, ale dobrego rozwiązania problemu nie ma. No bo co, wyrzucić Rosję? A może razem z Ukrainą? W Eurowizji biorą udział artyści, ludzie kultury i oczywiście nie można ich karać za politykę. Sam konkurs jest apolityczny. Miejmy nadzieję,że już nic złego się nie wydarzy.

A druga moja uwaga dotyczy polskich występów na próbach. Oglądałem filmik z drugiej próby i muszę przyznać że tak pozytywnego wrażenia się nie spodziewałem. Mamy szansę na dobre miejsce w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Rumunię, to trochę zalatuje mi kiczem, szczególnie ten pomysł z grającym na okrągłym instrumencie Ovim. Nie pojmę co Rumunia robi tak wysoko w notowaniach. Ten występ dopiero w czwartek, większość faworytów zobaczymy już dzisiaj. Sam wspomniałem o Ukrainie ze względu na to, że piosenka mnie nie zachwycała, ale występ sceniczny i sam pomysł są na bardzo wysokim poziomie. Wygląda to o niebo lepiej niż w preselekcjach. Widzisz w finale Łotwę? Zaskoczyłeś mnie tym...... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Strasznie się jaracie tą Eurowizją. Ale z drugiej strony mnie też ciekawi jak wypadniemy na tle Europy tym razem. Piosenka My Słowianie/Slavic Girls ma myślę jakąś szansę, ale jakby mieli jechać z tym ostatnio wydanym gniotem Cicha woda, to byłaby porażka na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to będzie jedenasta Eurowizja i zarazem dziewiąta zobaczona w Telewizji Polskiej gdzie tym razem konkurs pojawi się w całości no i z powtórkami.

Dołączcie się zatem do nas oraz TVP1 (HD) i TVP Polonii a jutro do TVP Rozrywki :)

 

Cytując nieco przerobione hasło zeszłorocznej We are (TVP) 1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga moja uwaga dotyczy polskich występów na próbach. Oglądałem filmik z drugiej próby i muszę przyznać że tak pozytywnego wrażenia się nie spodziewałem. Mamy szansę na dobre miejsce w tym roku :)

 

Mnie się wydaje, że mamy szansę, matematyczną, ale mamy... na ostatnie miejsce po raz kolejny, ponieważ ta cała Cleo nie umie śpiewać i do tego fałszuje, a jedynie to czym się popisuje, to swoim biustem. Donatan z tą całą Cleo, robiąc i śpiewając piosenkę o Słowiankach, zapomniał o polskich Słowiankach. Zresztą przypomniał Mi się mój suchar sprzed kilku miesięcy, w którym wspomniałem o tym klipie, pozwolę sobie go jeszcze raz zacytować:

"Dlaczego 10 milionów ludzi obejrzało najnowszy klip Donatana? - Bo cycki". :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dlaczego 10 milionów ludzi obejrzało najnowszy klip Donatana? - Bo cycki". :lol:

Już ponad 42 miliony wyświetleń ma sam oficjalny teledysk. Trzeba czymś przyciągnąć, bo wybitna muzyka, to nie jest, ale na awans do sobotniego finału powinna wystarczyć. :)

 

Moi faworyci do awansu z dzisiejszego półfinału: Armenia, Estonia, Szwecja, Rosja, Azerbejdżan, Ukraina, Mołdawia, Portugalia, Czarnogóra, Węgry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś bidna ta Eurowizja, jeszcze gorsza niż zeszłoroczna (póki co). I pod względem tekstów (i ogólnie piosenek), atrakcyjności artystek i oprawy. Jeszcze nie pokasowałem zeszłorocznego spamu, ale widzę że przynajmniej nie zanosi się, żebym po tej edycji miał duży przyrost danych na dysku. W zeszłorocznej to przynajmniej zrzut motyla nadawał się na tapetę, a w tym to chyba nic ładnego z oprawy nie złapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzcy 1. półfinału:

Czarnogóra, Węgry, Rosja, Armenia, Azerbejdżan, San Marino, Ukraina, Szwecja, Holandia i Islandia.

 

Zaskoczenie - chyba San Marino i po części Holandia za swój hipsterski numer. Ukraina do przodu, mateczka Rosjia też, mi osobiście szkoda Portugalii. No ale cóż. W czwartek trzymamy kciuki za naszych! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...