Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oglądałem prób, ale po zdjęciach, które widziałem uważam, że mocno zyskały Węgry. Serbia - brawo. Polska - pomysł i wykonanie ciekawe, tylko nie podoba mi się ten pomysł z twarzą wyświetlającą się na ekranie w trakcie refrenu. Nie kupił mnie ten pomysł. Finlandia - mam nadzieję, że podczas drugiej próby będą mieć lepszy pomysł, bo bez sześcianu staging, prezentacja sceniczna jest... biedna, piosenka może się uratuje i cudem do finału wejdzie, ale staging i tak musi być lepszy... Białoruś u mnie zyskała po pierwszej, wczorajszej próbie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z propozycji będących w naszym półfinale polecam najbardziej propozycje od Serbii która ostatnio pojawiła się w języku angielskim i na dodatek w formie symfonicznej:


Na konkursie rzecz jasna "Kruna" bo to o niej mowa pojawi się po serbsku i w wersji standardowej.

Reprezentantka Serbii czyli Nevena Bozovič zresztą na Juniorze w 2007 roku pokazała że umie dobrze śpiewać:

 

Potem oczywiście było to co najbardziej skrzywdziło Nevenę bo wciągnięto ją do przedstawienia w którym grała cukierkową dziewczynę w rozterce - całość miała miejsce już na dorosłej Eurowizji w 2013 roku:


To jednak był wypadek przy pracy bo począwszy od rozpadu Moje3 wspomniana Nevena wzięła się ostro do roboty odpokutowując w ramach kariery solowej i owocem tego jest tegoroczna nazwijmy to "zemsta" z jej strony jak i poprzedzające ją inne utwory.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto typy bukmacherów od jednego z zakładów bukmacherskich odnośnie Eurowizji.

Faworytami awansu do finału zdaniem bukmacherów są:

1. półfinał - Grecja, Australia, Cypr, Islandia, Serbia, Węgry, Czechy, Słowenia, Belgia, Polska

2. półfinał - Holandia, Szwecja, Rosja, Azerbejdżan, Szwajcaria, Malta, Norwegia, Macedonia Północna, Armenia, Dania

Faworytami do zwycięstwa Eurowizji są: Holandia, Szwecja, Rosja oraz Francja.

Szans na awans nie ma zdaniem bukmacherów: Czarnogóra oraz Irlandia ze względu na feralną "dwójkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Scott Mills się śmieje to faktycznie nie ma co dyskutować. ;)

Uważam, że brak awansu Polski przy jednoczesnym awansie SAN MARINO (!), Białorusi czy Estonii świadczy jednak o poziomie tego konkursu. A lubię to co roku oglądać, gdzie te czasy, kiedy wysyłaliśmy "My Słowianie"? ;)  To było coś.

Wystep był dobry, TVP powinna trochę bardziej zainwestować w wygląd sceny, niby idziemy do przodu, ale zawsze czegoś brakuje. To było za ciemne.

Szkoda, że nie będzie nas w finale. Kurski opowiadał, że wzorem Juniora należy wybrać wewnętrznie "prezeski wybór", więc jak nie chce się wycofać to niech już teraz namawia wytwórnie na szukanie utworu i wykonawcy na przyszły rok. Wygraliśmy chyba wszystkie możliwe Eurowizje - taneczną, dziecięcą, różne odmiany muzyczne, a ta główna coś nam nie idzie. Dwa lata z rzędu out, z wynikami zaczynamy wracać do czasów, kiedy wysłaliśmy chórzystki z "Jaka to melodia", a kraj taki duży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zasnąłem przy 15 występie. Dla mnie dramat jeśli chodzi o wykonawców. Żadna piosenka mnie nie zainteresowała. Występy Cypru, Białorusi czy Islandii to przemilczę. Oglądam już tylko z sentymentu tę Eurowizję. Może drugi półfinał będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiler napisał:

Ja niestety zasnąłem przy 15 występie. Dla mnie dramat jeśli chodzi o wykonawców. Żadna piosenka mnie nie zainteresowała. Występy Cypru, Białorusi czy Islandii to przemilczę. Oglądam już tylko z sentymentu tę Eurowizję. Może drugi półfinał będzie lepszy.

Drugi półfinał ma być dużo lepszy, będzie w nim kilku faworytów do wygranej. 

Mnie zaskoczył najbardziej awans San Marino, ludzie chyba dla beki na to głosowali... Może za rok wyślijmy Zenka i też awansujemy. :D Podobnie nudna jak flaki Słowenia awansowała, c

Niestety potencjał Zespołu Tulia nie został przez TVP wykorzystany. Słaba piosenka, stroje nieciekawe - w Opolu te dziewczyny miło się oglądało, a tutaj niestety przepadły.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

Przypomnę tylko, że Cleo skończyła w finale na 5. miejscu w głosowaniu telewidzów i to jury nas tam ubiło, ale suma summarum był to całkiem przyzwoity wynik i jeden z najcharakterystyczniejszych występów na Eurowizji. Faktycznie, że po „My Słowianie” jej twórczość to straszna bida, ale nie odejmujmy jej tego sukcesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ja uważam, że występ naszego rodzimego zespołu Tulia w tegorocznym konkursie Eurowizji był z góry skazany na porażkę. :wacko:

Zapewne mało komu ten utwór się podobał. Mi, na przykład, absolutnie się nie podobał. W mojej ocenie utwór ten był bardzo mizerny i nudny. W dodatku jego wykonanie równie beznadziejne. Bez żadnego polotu, bez żadnego show.

Czy Polska naprawdę nie ma nikogo porządnego, aby go "wystawić" na Eurowizję, tylko od lat same jakieś "gnioty"? W ten sposób na Eurowizji nigdy nic nie zwojujemy. :roll: Ostatnio jedynie Michał Szpak coś więcej osiągnął, a przedtem zespól Ich Troje. A jeszcze lata wcześniej Edyta Górniak niemal otarła się o zwycięstwo, zajmując ostatecznie drugie miejsce swoim utworem "To nie ja".

 

Mi w tym roku za to najbardziej podobał się utwór reprezentacji Czarnogóry, D mol - "Heaven". Oficjalny teledysk tego utworu w mojej ocenie jest bardzo fajny, przyjemny. :)

 

 


Natomiast jego wykonanie już na scenie tegorocznej Eurowizji niestety znacznie słabsze, choć też nie najgorsze.

 

 

Mi nawet podobało się bardziej, niż występ naszej Tulii. Czarnogóra jednak podzieliła los Polski i również nie awansowała do finału. :( Szkoda, bo jakby przeszła to miałaby ode mnie głos w konkursie finałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti, niestety TVP co roku oszczędza na naszych występach i mamy tego efekty w wynikach. Znani artyści trzymają się Eurowizji z daleka.

 

 

Kto waszym faworytem? Ja z całego serca kibicuję Holandii. Widzę, że najgroźniejszych rywalem Holendra będzie chyba kontrowersyjna Australia ze swoimi cudami na kiju. 

 

We Francji chyba nawet baletnice strajkują, sądząc po występie tego kraju. ?

 

Eurowizja co roku potrafi zaskoczyć z, jednej strony świetnymi utworami, z drugiej kiczem i kreatywnością artystów. I za to kocham ten konkurs. A kto wygrywa jest dla mnie sprawą drugorzedną. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie można rzec że Holandia a właściwie Duncan Laurence z piosenką Arcade wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2019!

Polska no cóż .. tuż pod kreską na 11 miejscu (jak w 2005 i 2006 roku) a przegraliśmy o 2 punkty z Białorusią.

Pocieszające jest to że nasz rodak z Czech czyli wokalista grupy Lake Malawi zajął 2 miejsce w półfinale wyprzedzając Hatari a przegrywając z "tyczkarką" Kate Miller-Heidke z Australii.

Tak wyglądają wyniki w pólfinale:

ZKMQphM.jpg

Co ciekawe w finałowym televotingu Polscy widzowie zagłosowali na niemal [beep]tyczną Islandię która to narobiła sobie kontrowersji a jej staging pod kątem klatki i wizualizacji przypominał mi nasz występ na Eurowizji 2007. Dla odmiany polscy jurorzy zagłosowali na iście anielską Australię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mamy już drugi przypadek od czasów rozdzielania głosów bardzo mocnego skrzywdzenia przez jury: Norwegia w głosowaniu jury była chyba 15, natomiast wygrała televoting zajmując 1 miejsce (w II semi-finale to samo)! Oczywiście wcześniejszym przypadkiem był nasz Michał Szpak. 
Kibicowałem głównie Holandii i Norwegii, także super że w końcu wygrała dobra muzyka, natomiast szkoda że KEiiNO zostali skrzywdzeni przez jury.

 

A co do naszej 11 pozycji i tych dwóch punktów to szkoda z dwóch powodów: 1. po prostu, bo mało brakowało; 2. TVP dalej będzie wysłać jako-takie propozycje, no bo przecież w tym roku prawie żeśmy się prześlizgnęli czyli nie jest tak źle ?

Edytowane przez xavee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moimi faworytami tegorocznej Eurowizji była Szwecja i Islandia, która też wywołała skandal za sprawą szalika z wizerunkiem Palestyny, który mieli przy sobie uczestnicy tego kraju podczas głosowania (tak swoją drogą islandzka telewizja publiczna RUV przerywa Eurowizje reklamami w trakcie występów prowadzących).

 

Co do Polski, to mam nadzieje że w przyszłym roku TVP wyśle kogoś lepszego na Eurowizje (np. Margaret).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 10:12, Frontowiec napisał:

Co do Polski, to mam nadzieje że w przyszłym roku TVP wyśle kogoś lepszego na Eurowizje (np. Margaret).

Może jeszcze Podsiadło, Zawiałow czy A. Andrus.:lol: Tylko po co? Żeby „szorowali” tyły w zestawieniu? Tu jest potrzebny ktoś. kto potrafi śpiewać lub robić show.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 11:17, djclassic napisał:

Może jeszcze Podsiadło, Zawiałow czy A. Andrus.:lol: Tylko po co? Żeby „szorowali” tyły w zestawieniu? Tu jest potrzebny ktoś. kto potrafi śpiewać lub robić show.

Wyślijmy Sylwię Grzeszczak. Umie śpiewać (Podsiadło i Zawiałow także umieją, ale @djclassic już chyba ma słuch nie taki), gorzej ze zrobieniem show. Ale przynajmniej zaśpiewała by o księciach i księżniczkach. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsiadło czy Zawiałow to musi jeszcze dużo chleba zjeść żeby umieć śpiewać.:D Umieć to może Kozidrak czy chociażby A. Wyszkoni. Ale trzeba im odpowiedni numer napisać i hulaj dusza na Eurowizję. Może byśmy zajęli 5 czy 6 miejsce.:razz:

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podobała się propozycja Szwajcarii, ale jak wiemy przegrała z kretesem wśród 'eksperckiego jury'. I tak dobrze że Macedonia dzięki nim nie wygrała :P Patrząc na rozbieżności to zastanawiam się czy ludzie są tak głupi czy jury takie mądre?

Z innej beczki dla porównania koszt 1 głosu w Polsce to 3,69 za sms, a UK trzeba było zapłacić za jeden głos 15p czyli mniej niż 1zł. Gdzie tu logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczna Eurowizja bardzo mi się podobała, wreszcie wygrała piosenka, która rzeczywiście była naprawdę stawiana w roli faworyta, i nie z powodu otoczki... Wygrała muzyka. :)
Jeśli chodzi o głosowanie jury, to brak słów... Banda niekompetentnych ludzi w tej roli obsadzonych, którzy głosują na sąsiadów. U naszego jury wygrała Australia... Żal.pl :D Chociaż nic nie przebije Macedonii. 
Najśmieszniejsze było 0 punktów od publiczności dla Niemek. :D Islandczycy z flagami Palestyny wywołali gwizdy na sali chyba przez minutę. ?

A co do występu Polski, to potwierdzę, to co już pisałem od początku roku. TVP nawet nie zależało na dobrym występie, bo mają na głowie organizację Junior Eurowizji. Może za rok zmieni się podejście i sypną więcej kasy. Ciekawe też, czy zmienimy znowu format wyboru reprezentanta? Ani preselekcje, ani wybór wewnętrzny nic nie gwarantuje, bo znani artyści na rynku muzycznym omijają konkurs szerokim łukiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...