Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy już osiemnaście piosenek, które powalczą o Grand Prix w Tel-Awiwie. ;)


Do połowy marca ma się odbyć konferencja TVP i zespołu Tulia, na której poznamy szczegóły związane z naszym występem. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Tulia zaśpiewa piosenkę pt. ''Pali się''.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz śmieszkuje się że niby Verka Serduckha (czyli Andriy Daniłko - juror preselekcji) chce ratować honor Ukrainy.

 

Tymczasem mam newsa z Polski ze świata Juniora. W tym tygodniu mieliśmy dowiedzieć się które miasto i arena będą gościć Junior Eurowizji 2019 tak się jednak nie stało. W zamian za to dowiedzieliśmy się czego innego a mianowicie to że Ania "AniKa" Dąbrowska (zwyciężczyni 2  edycji The Voice Kids i finalistka (zdobywczyni prawdopodobnie 3 miejsca) pierwszych po "wielkim powrocie" Junior Krajowych Eliminacji w 2016 roku) zadeklarowała chęć wzięcia udziału w barwach Polski na Junior Eurowizji 2019 roku. Jak już wiadomo jest to kolejne marzenie które chciałaby spełnić po wygranej w The Voice Kids. W wywiadzie dla Polskiego Radia Rzeszów emitowanym w piątek 1 marca 2019 roku stwierdziła wraz z swoim tatą oraz trenerką wokalną p. Anną Czenczek (dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, odpowiedzialnego za "Mój Dom" Alicji Regii z 2017 roku) że będzie pracować nad sprawą ale dopiero po uregulowaniu i uporzadkowaniu spraw związanych z zwyciestwem w "The Voice Kids" oraz restartem w postaci chwili odpoczynku. 
AniKa w przypadku udziału w Junior Eurowizji może liczyć na pomoc ze strony swojej wytwówni Universal Music Polska, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie a także dwóch poprzednich reprezentantek Polski - Alicji Regii i Roksany Węgiel. Pomoc (przynajmniwj poradową) być moźe też zadeklaruje duet Donatan & Cleo (reprezentanci Polski z Eurowizji 2014) odpowiedzialni za jej debiutancki (choć drugi po słynnej preselekcyjnej "Fryzurce") singiel pt. Małe Skrzydła. To właśnie Cleo była trenerką i mentorką młodej wokalistki w programie The Voice Kids.
Wspomniana deklaracja nie jest pierwszą - w grudniu podobną odnośnie Junior Eurowizji. W grudniu takową przedstawiła zwyciężczyni francuskiego The Voice Kids czyli Emma Cerchi. Powód w tym przypadku jest ten sam - spełnianie marzeń.

 

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentantem Islandii na Eurowizji 2019 będzie zespół Hatari. Poznaliśmy też piosenki i wykonawców z Portugalii, Norwegii, Mołdawii i piosenkę z Finlandii. Dodatkowo dzisiaj odbyły się Andra Chansen (konkurs drugiej szansy) w Melodifestivalen i poznaliśmy skład finału szwedzkich preselekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę o 13:00 konferencja prasowa na temat Junior Eurowizji 2019 w siedzibie TVP: https://dziennik-eurowizyjny.pl/2019/03/04/w-srode-konferencja-prasowa-tvp-ws-eurowizji-junior-2019-znamy-szczegolowe-wyniki-z-serbii-i-islandii/

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w piątek mamy ogłosić piosenkę. A co sądzicie o piosenkach, które zobaczymy na Eurowizji 2019? Myślę, że poziom obecny ESC 2019 jest gorszy niż minionego roku. Z piosenek, które już poznaliśmy i je zobaczymy na ESC 2019 podobają mi się Islandia, Belgia, Serbia i Norwegia, i... cała BIG 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto piosenka Rosji, którą zobaczymy w Tel Aviv:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ovhJHU8wnxU

 

Mi się osobiście bardzo podoba. Myślę, że Rosjanie powinni być spokojni, jeżeli chodzi o awans do finału - awans jak dla mnie jest pewny. 

 

Znamy już prawie całą stawkę eurowizyjną. Ostatecznie okazało się, że wybrane piosenki na Eurowizję 2019 spowodowały, że spodobał mi się ten rok. Dzisiaj poznaliśmy Rosję, poznamy też piosenkę ze Szwecji, jutro - z Izraela. Armenia piosenkę wybiera podobno 12 marca, a Malta? Nawet nie wiem. 

 

Co do polskiego wyboru, to w niektórych momentach nie podobają mi się wstawki po angielsku, ale ogółem, to może być. Czy awansujemy - myślę, że będziemy na granicy awansu, ale chciałbym awansu. Folk taki lekko rockowy może zaskoczyć pozytywnie Europę, ale zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Rosja akurat nie zachwyca, jest nieźle, ale mam swoich innych faworytów. Chociaż nie wykluczam, że Rosja wygra dzięki występowi. Pewnie znowu przygotują jakieś cuda na kiju, aby występ był zapamiętany. :)

W piątek poznaliśmy eurowizyjny utwór zespołu Tulia, tak jak już pisałem wcześniej, potwierdziło się, że będzie to piosenka ,,Pali się'', ale w wersji dwujęzycznej. :)


Jeśli teledysk ma być promocją, to zdecydowanie klapa. Czarno-biały teledysk w ogóle nie pokazuje charakterystycznych kolorowych strojów, które są wizytówką zespołu. Póki co Europy taką propozycją TVP nie zachwyciła. ?

Znamy już prawie wszystkie utwory. Ja mam swoich dwóch faworytów. Festiwalowa i energetyczna Norwegia oraz ballada z Holandii. :) Mam nadzieję, że wygra ktoś z tej dwójki. ;)


Norwegia ma nawet wstawki w języku lapońskim: :D

 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero przesłuchałem ten utwór co ma reprezentować nasz kraj. Boże kochany.:D Już naprawdę nie ma innych wykonawców, żeby wysłać na Eurowizję? To już chyba Baciary by się lepiej zaprezentowali.:P

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Eurowizji zmieni się system podawania głosów widzów w finale - teraz punkty mają być podawane nie rosnąco a według kolejności po głosowaniu jury: https://oikotimes.com/eurovision-2019-??-heres-what-changes-in-the-voting-sequence-this-year/

Zmiana moim zdaniem niestety na minus :(

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby informacja inspirowana wczorajszym świętem ale z czasem może okazać się w pełni prawdziwa - My3 rozpatrywane są pod kątem prowadzenia Eurowizji: https://polscyfanieurowizji.pl/2019/04/01/zespol-my3-poprowadzi-eurowizje-junior-w-gliwicach/
TVP o pomyśle wie a i same dziewczyny nie mają nic przeciwko co zaznaczały mi na ich grupie Facebook'owej.
Co ciekawe ta sama strona wcześniej opisywała innych kandydatów do roli prowadzących konkursu: https://polscyfanieurowizji.pl/2019/03/10/eurowizja-junior-2019-kto-poprowadzi-konkurs-w-gliwicach/
Na liście typowanych Tomasz Kammel, Marcelina Zawadzka, Barbara Kurdej-Szatan, trzy byłe reprezentantki, Cleo czy... Arlena Witt.

 

PS: Polska i Tulia dostały użytą w przypadku naszego kraju po raz pierwszy czwartą pozycje startową: https://eurowizja.org/polska-z-4-numerem-startowym-w-polfinale-znamy-pelna-kolejnosc-startowa/

Możliwe też że zmieni się prezentacja wyników w półfinałach od strony technicznej: https://dziennik-eurowizyjny.pl/2019/04/01/oto-miss-i-mister-eurowizji-2019-znamy-wyniki-plebiscytu-pieknosci-nowy-sposob-podawania-wynikow-kolejne-zmiany-ogae-poll-francja-glosuje/

Edytowane przez Poland
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach primaaprlisowego żartu eurowizyjny youtuber Chucky z kanału "Byle do Maja" tym razem jako polski odpowiednik Lyndy Woodruf (fikcyjnej przedstawicielki EBU granej przez Sarah Dawn Finer) znanej z Eurowizji i Melodifestivalen a konkretniej z krótkich filmów będących w przerwach:

W filmie między innymi ironiczne nawiązanie do byłych uczestników preselekcji, reprezentantów, Artura Orzecha, portalu Wiwibloggs i... mnie :D

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły na jaw korzenie Netty czyli zwyciężczyni Eurowizji 2018 - tak naprawdę to pół Polka! Trop DNA zaprowadził ją do Tomaszowa Lubelskiego:

Przy okazji już wiadomo że polskie korzenie w tym roku ma Zena - reprezentantka Białorusi i zarazem prowadząca Junior Eurowizji. Na jej profilu w serwisie VK widnieje język polski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo możliwe że w tym roku na Juniorze reprezentować nas będzie AniKa Dąbrowska - wszystko zależeć będzie od wyniku rozpoczętych negocjacji między TVP a Universalem. Będzie to spełnienie kolejnego marzenia młodej wokalistki jak i potwierdzenie tego co kiedyś mówił Prezes TVP Jacek Kurski w wywiadzie dla TVP3 Kraków a mianowicie że "The Voice Kids" przejęło od "Junior Krajowych Eliminacji" role polskich preselekcji co jest sensownym rozwiązaniem bo daje więcej czasu na przygotowanie piosenki jak i występu. Nie ukrywajmy bowiem że JKE było robione w jeszcze bardziej chałupniczy sposób od zwyczajnych preselekcji.

 

Stowarzyszenie Miłosników Konkursu Piosenki Eurowizji "OGAE Polska" we współpracy z TVP i byłymi reprezentantami szykuje specjalny serwis na 25 lecie startu Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji które wypada 30 kwietnia choć już 16 kwietnia (1994 roku) nasz pierwszy udział został ogłoszony. Premiera serwisu ma mieć miejsce 9 maja: https://eurowizja.org/25-lat-temu-edyta-gorniak-zostala-ogloszona-reprezentantka-polski-na-eurowizji/

 

Emisja Eurowizji w tym roku (od 14 maja) bez zmian - na żywo w TVP1 i dzień później (o 21:30 w przypadku półfinałów i o 20:35 w przypadku finału) w TVP Rozrywce. Show potrwa pkoło 2 godziny i 30 minut w przypadku półfinałów i 4 godziny w przypadku finału.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno będzie ona na internetowej stronie http://eurowizja.tvp.pl , aplikacji WP Pilot i na mniej legalnych streamach. Od dziwo nie na streamie TVP Polonia w TVP Stream i stronie stacji bo tu są niby jakieś ograniczenia.

 

Tymczasem już 13 maja w Tel Avivie (tuż przed dorosłym konkursem Eurowizji) kolejna konferencja na temat Junior Eurowizji 2019 w Gliwicach-Śląsku. To na niej poznamy logo, slogan i być może nawet hymn konkursu: https://junior-eurowizja.pl/junior-eurowizja-2019-znamy-date-konferencji-tvp-ebu

Edit (30 kwietnia) Chyba logo i slogan nie chcący poznaliśmy nieco wcześniej bo ja i inni fani Eurowizji dzisiaj odkryliśmy ten projekt autorstwa grafika Piotra Szablińskiego który w 2017 zrobił oprawę dorosłym Krajowym Eliminacjom:

Oczywiście to jeszcze nieoficjalne materiały bo te w pełni poznamy 13 maja.

pADCroV.jpg
No i mamy powód do świętowania! Dzisiaj (tj. 30 kwietnia 2019 roku) Polska a wraz nią 5 innych krajòw takich jak Rosja, Węgry, Słowacja, Rumunia, Litwa i Estonia obchodzi 25 lecie obecności w Konkursie Piosenki Eurowizji!  Wszystkiego najlepszego! 

Polecam ten wywiad redaktora OGAE Polska z naszą muzyczną mistrzynią jeżeli chodzi o dorosłą Eurowizję:


Z okazji jubileuszu 25 lecia uczestnictwa Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji uruchomiłem w dziale ankietowym uruchomiłem specjalne, okolicznościowe głosowanie.

 

 

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...