Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem na Eurowizję powinien pojechać zespół Carpe Diem, którego najnowszy teledysk miał premierę wczoraj (myślę, że nieprzypadkowy termin). "Higher Aims" wpada w ucho i może się spodobać eurowizyjnym fanom. Jest konkretnie z charakterystycznym brzmieniem.

Faworytką medialną jest mimo wszystko Natalia Szroeder - według portalu "Eski" ma współpracować z raperem Kubą Grabowskim - występującym pod ps. Quebonafide. Ja liczę jednak na zaskoczenie i wybór inny niż ten.


https://www.eska.pl/news/eurowizja-2019-polska-reprezentowana-przez-carpe-diem-aa-eATe-NEr6-ge3Z.html

 

Jeśli nie Carpe Diem, to mam jeszcze jedną faworytkę. Zespół Clödie może osiągnąć całkiem dobry wynik. Zasłynęli świetnym coverem hitu "Zombie" The Cranberries.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest inne- kto się zgłosił . Komisja wybierze   reprezentanta Polski na podstawie zgłoszeń. Dziś upływa termin , decyzja o tym kto nas reprezentować będzie 8 Lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę jednak, że Polska jest w stanie wysłać coś bardziej profesjonalnego niż te wszystkie home-made teledyski z dopiskami do tytułu na YT jak u Carpe Diem (Official Music Video, rock, motivation song - a jeszcze rano był tytuł przetłumaczony w razie czego na polski, no amatorszczyzna).

Clodie faktycznie mogłaby być, sądzę że jej występ na żywo mógłby mieć efekt wow (coś jak Szpak), ale to gdybanie. Lubię tę wokalistkę/zespół za cover "Zombie".

Sądzę, że kandydat będzie jednak inny niż ci, którzy się ogłaszają obecnie. Ciekawe czy 8 lutego faktycznie poznamy wykonawcę, czy tradycyjnie termin zostanie przesunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PLQba napisał:

Jeśli nie Carpe Diem, to mam jeszcze jedną faworytkę. Zespół Clödie może osiągnąć całkiem dobry wynik. Zasłynęli świetnym coverem hitu "Zombie" The Cranberries.

Trzymam kciuki za Clodie. Już w zeszłym roku jej piosenka bardzo mi się spodobała, mimo, że nie dostała się do preselekcji. Ten niesamowity głos mógłby coś zwojować ;) A nawet jeśli nie, to co nam szkodzi zaryzykować? :D I tak rok w rok nie ma szans na wygraną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jak zwykle niepoważna, miała podać dzisiaj reprezentanta, a wydłużyła pracę komisji do 15 lutego. :D

Edit: Wybrała Australia i Wielka Brytania, akurat reprezentantka Australii chyba odkupiła sukienkę na ebay-u od śpiewaczki z Estonii z zeszłego roku. :D


A to Wielka Brytania:

 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem cały ten półfinał i jestem zaskoczony wynikiem, bo sam wrzuciłbym Magraret gdzieś na 2/3 miejsce. Moim zdaniem duet, który przeszedł bezpośrednio do finału miał najwięcej głosów, a ta młoda blondynka była ostatecznie druga, oba występy zasłużenie awansowały (ale kto był który nie wiadomo). Natomiast występy solowe facetów trochę mnie żenowały, szczególnie tych dwóch blondynów, więc tym bardziej jestem zdziwiony, że Margaret była piąta na siedmiu wykonawców i nie udało jej się wejść do TOP4, żeby jeszcze raz zaśpiewać.

Może to te efekty (większość występu była na green screenie i czasem było to dziwne), a może po prostu woleli głosować na swoich? Margaret jest tam znana, ale chyba nie ma wielkiej bazy fanów do głosowania, a tutaj głosy idą w setki tysięcy przecież. Niemniej jednak trochę zaskakujący wynik. 

EDIT: Dostępny jest też już występ:

[

Edytowane przez szymekskl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Eurowizji sugerują że największym beneficjentem porażki Margaret w szwedzkich preselekcjach może okazać się.. TVP. Sam nadawca o sytuacji już wie i na pewno będzie to na uwadze jego komisji, przy czym ze względu na szwedzki regulamin preselekcji piosenka "Tempo" nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech rozpoczęto promowanie Eurowizji:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2303153846396106&id=194794730565372
TVP tak nie potrafi a szkoda - ci robią ubogie spoty i prezentują je dopiero pod koniec kwietnia :(

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Włosi zaczynają promować już teraz głównie z powodu festiwalu w Sanremo. RAI chce wykorzystać spore zainteresowanie konkursem piosenki włoskiej, do tego też dochodzi fakt, że zwycięzca tegorocznej edycji potwierdził już chęć startu w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie "Żywy Ken" się już nie załapał (chciał startować w barwach San Marino) to i z Godlewskimi w przypadku Polski będzie podobnie.

Swoją drogą ktoś chciał posłuchać co nieco o kulisach "Krajowych Eliminacji" jak i samej Eurowizji z 2011 to niech wpada na profil naszej tamtejszej reprezentantki która to przyszykowała spory dwuczęściowy materiał - jak na razie jest już część pierwsza: 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Nie to, że są chętne - zgłosić mógł się każdy spełniający wymogi regulaminu: http://eurowizja.tvp.pl/40987736/regulamin-krajowych-eliminacji-do-konkursu-w-tel-awiwie. Najgorsze jest promowanie tego typu "wykonawców" jak siostry Godlewskie w mediach. Komentarze są krytyczne, ale ich wyczyny są bardzo chętnie oglądane. Sprzedaje się to i rozgłos jest szeroki. Natomiast przekraczają granice jak z godłem Polski. Jeżeli chcemy uniknąć utożsamiania Polski z nimi, to powinniśmy nie wysyłać na Eurowizję. Zdecydowanie lepiej byłoby wybrać regionalny folklor i Kapelę Średzioki :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem we Włoszech mamy ogromne zamieszanie z wynikami festiwalu - są zarzuty, że Ultimo zajęło 2 miejsce pomimo tego, że uzyskało prawie 50 % głosów od televotingu, a zwycięzca Mahmood - tylko około 15 %, chyba 14, poza tym były też wyzwiska itp. Nie wiem, co to się dzieje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegół tutaj jest taki, że zwycięzcę Sanremo nie wyłania tylko głosowanie widzów, liczą się także głosy z Demoscopici i sali prasowej oraz głosy ekspertów muzycznych. Wyjaśniałem to jakiś czas temu dokładniej w wątku o telewizji RAI.

Właśnie przeglądam dokładne protokoły z wynikami, i o ile faktycznie Mahmood na przykład pierwszego dnia (a pamiętajmy, że liczą się rezultaty za cały festiwal) w głosowaniu telewidzów był na 21 miejscu, to już sala prasowa uznała go za najlepszego wykonawcę dnia. Podobnie to wyglądało w kolejnych dniach, Mahmood miał lepsze noty od ekspertów, Demoscopici i sali prasowej.

Tak samo wychodzi także w rezultatach za wieczór finałowy. Owszem, Ultimo wygrał (to pseudonim artystyczny, dlatego w takiej formie piszę) głosowanie widzów, ale eksperci i dziennikarze klasyfikowali go na 6 miejscu. W ostatnim głosowaniu, tam gdzie tylko 3 artystów było do wyboru, Mahmood wygrał też z racji tego, że eksperci i dziennikarze uznali, że to on jest najlepszy. W głosowaniu widzów zdobył 20,95% głosów. Gdyby liczono sam televoting, to on nie wszedłby w ogóle do finałowej trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stworzyłem raport na temat zdania polskich miast na temat Junior Eurowizji 2019. Raport ten w postaci artykułu był poprzedzony wysłaniem zapytań przeze mnie do kilku polskich miast. Artykuł pod niniejszym linkiem opublikowała jedna z krakowskich stron lokalnych: https://tosiedzieje.pl/p26325-krakow-jedynym-potencjalnym-gospodarzem-junior-eurowizji-2019-inne-miasta-zabraly-glos/?fbclid=IwAR3pM71BP60KRtfR2bvQZaW54xgRnTvqQDsa5nCDD_YWp1oA4tZoAI7Jbcc
Zostały zatem tylko 3 miasta - Gliwice, Szczecin i Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jutro TVP powinna podać wykonawcę, który będzie nas reprezentował na Eurowizji 2019. ;-) Warto śledzić stronę TVP i  ich media społecznościowe. Chyba, że znowu będzie jakaś wymówka i przełożą datę wyboru. Nie zdziwiłbym się. :D

Tymczasem ''Toy'' Netty oficjalnie uznane za plagiat, ale wygranej w Eurowizji oczywiście nikt jej nie odbierze:
https://www.rmf.fm/magazyn/news,21788,eurowizja-zwycieska-piosenka-toy-uznana-za-plagiat-jakie-konsekwencje-czekaja-nette.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ezequiel93 napisał:

Tymczasem ''Toy'' Netty oficjalnie uznane za plagiat, ale wygranej w Eurowizji oczywiście nikt jej nie odbierze:
https://www.rmf.fm/magazyn/news,21788,eurowizja-zwycieska-piosenka-toy-uznana-za-plagiat-jakie-konsekwencje-czekaja-nette.html

Bo gdyby to była piosenka z innego kraju, np. Polska, to wygraną by zabrali. Jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...